Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

re pedia emena akomi kai meta tin teleutea anavathmisis mou vgazi tin aspri othoni kai kani restart.ayto mono me tin erom update ftiaxnete?

exo tin palia erom

Link to comment
Share on other sites

re pedia emena akomi kai meta tin teleutea anavathmisis mou vgazi tin aspri othoni kai kani restart.ayto mono me tin erom update ftiaxnete?

exo tin palia erom

 

ΑΥΤΟ ρωταω κι εγω τον προηγουμενο που λεει οτι το εκανε,αλλα φωνη βοωντος....ωραιο φορουμ!!!!:angry: :angry: :angry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Ούτε εγώ είχα ΚΑΝENA πρόβλημα με το κινητό μου αλλά η περιέργειά μου μ'έφαγε!!! Κάνω τώρα την αναβάθμιση αλλά έχει κολλήσει στο 100% εδώ και κανά μισάωρο... Να αρχίσω να ανυσηχώ ε????:blink: :cry:

 

CXC1250210

R1GB001

061129

Sony Ericsson

Αυτά μου λέει τώρα στο Update Service στην έκδοση. Δεν ξέρω αν πέρασε ή όχι...Αποσύνδεσα το USB γιατί δεν την πάλευα άλλο να το βλέπω κολλημένο στο 100% για 1 ώρα περίπου... Θα δείξει αν το κατέστρεψα ή όχι και θα σας ενημερώσω....

Ξέρει κανείς αν είναι αυτή η τελευταία έκδοση απο το site της Sony?

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

CXC1250210

R1GB001

061129

Sony Ericsson

Αυτά μου λέει τώρα στο Update Service στην έκδοση. Δεν ξέρω αν πέρασε ή όχι...Αποσύνδεσα το USB γιατί δεν την πάλευα άλλο να το βλέπω κολλημένο στο 100% για 1 ώρα περίπου... Θα δείξει αν το κατέστρεψα ή όχι και θα σας ενημερώσω....

Ξέρει κανείς αν είναι αυτή η τελευταία έκδοση απο το site της Sony?

 

αυτη ειναι η τελευταια εκδοση firmware αλλα η erom σου οπως και η δικια μου ειναι αρχαια,με συνεπεια καποια στιγμη το κινητο μας να πεθανει!δηλαδη να σβησει και να μην ξαναανοιξει.το προβλημα διορθωνεται βεβαια με το να το παμε σε ενα se σερβις να μας αναβαθμισει την erom, αλλα που ωρα για τετοια....

Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι η τελευταια εκδοση firmware αλλα η erom σου οπως και η δικια μου ειναι αρχαια,με συνεπεια καποια στιγμη το κινητο μας να πεθανει!δηλαδη να σβησει και να μην ξαναανοιξει.το προβλημα διορθωνεται βεβαια με το να το παμε σε ενα se σερβις να μας αναβαθμισει την erom, αλλα που ωρα για τετοια....

Μην ανησυχείτε και να πεθάνει, αυτοί ας πρόσεχαν. Καινούρια συσκευή θα σας δώσουν λογικά μετά. Απλά θα μείνετε καμιά βδομάδα χωρίς το Κ800.

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείτε και να πεθάνει, αυτοί ας πρόσεχαν. Καινούρια συσκευή θα σας δώσουν λογικά μετά. Απλά θα μείνετε καμιά βδομάδα χωρίς το Κ800.

 

αυτο ειναι που δεν μπορω ρε αδερφε....εχω κολλησει με το κ800 και δεν μπορω να κανω με κανενα αλλο κινητο,ουτε λεπτο!!:D

Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι η τελευταια εκδοση firmware αλλα η erom σου οπως και η δικια μου ειναι αρχαια,με συνεπεια καποια στιγμη το κινητο μας να πεθανει!δηλαδη να σβησει και να μην ξαναανοιξει.το προβλημα διορθωνεται βεβαια με το να το παμε σε ενα se σερβις να μας αναβαθμισει την erom, αλλα που ωρα για τετοια....

 

masada pezi afto pou les? giati kai egw perasa mesw tou update service tou kinitou ala i erom mou parameni na ine off-date.. exw tin R3A011..

 

pedia odws isxii afto??:blink:

 

na arxisw na psaxnw gia sony ericsson service point? exete idea pou mporo na vro lista me diefthinsis? epsaxa sto site tis se ala tpt..

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΟ ρωταω κι εγω τον προηγουμενο που λεει οτι το εκανε,αλλα φωνη βοωντος....ωραιο φορουμ!!!!:angry: :angry: :angry:

Αν το εβλεπε καποιος και ηξερε θα σου απαντουσε..:!: :!: εξαλλου υπαρχει αλλο θεμα για αναβαθμιση του Κ800..

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό που λέτε ότι στα SE service points κάνουν αναβάθμιση της EROM δεν ισχύει αναγκαστικά. Την προηγούμενη φορά που πέθανε το δικό μου και πήγε στο service, γύρισε με την ίδια αρχική EROM. Τώρα πάλι πέθανε, λίγο μετά την αναβάθμιση μέσω SEUS. Ίσως να βοήθησε και αυτό.

Όταν το πάρω πίσω, θα περάσω τη νέα EROM με wotan. Ελπίζω να μην ξαναπεθάνει. Είναι πάντως με διαφορά το πιο αναξιόπιστο κινητό που πέρασε από τα χέρια μου από τότε που έχω κινητό!!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα για πολλοστη φορα να αναβαθμισω την erom μου μεσω του wotanserver κ ενω εχω 2 credits διαθεσιμα κανει την διαδικασια και στο τελος μου γραφει erom upgrade header failed.. ενω εχω πατημενο το 2,5 πληκτρα οπως μου λεει,τι κανω λαθος?το εχει αντιμετωπισει κανεις αλλος αυτο??
Link to comment
Share on other sites

To αναβαθμισες σε R1GB μεσω SEUS πριν δοκιμασεις να αναβαθμισεις την EROM μεσω Wotan?

 

 

(M'αρεσει που ζητας και επειγουσες απαντησεις! Εγω περιμενω να σου λυσω το προβλημα και συ την εκανες για τον καφε σου! Espresso time for me too!)

 

ναι δυστυχως..αυτο φταιει τελικα?τι μπορω να κανω τωρα?ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα αυτο (Λήψη Update_Service_Setup-2.6.11.7.exe- http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=ps1_1_3_1_1&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10407&fid=21839&esi=true)..προκειται για την αναβαθμιση που γινεται απο το site της sony?ειναι η ιδια που εχετε κανει σχεδον ολοι?κι αν ναι επιφερει θετικα αποτελεσματα για το κινητο η δεν αξιζει να το κανω?
Link to comment
Share on other sites

Το συμπέρασμα είναι ότι αυτό το κινητό είναι γενικά προβληματικό όσον αφορά την EROM του (και κατ'επέκταση γενικά σαν συσκευή). Από τη στιγμή που για να αποφύγεις το φαινόμενο 'sudden death' πρέπει να αναβαθμίσεις την EROM με εργαλεία τα οποία δεν είναι τα επίσημα, υπάρχει σοβαρό πρόβλημα.

Η συμπεριφορά της SE απέναντι στους καταναλωτές της, οι οποίοι αγόρασαν το μοντέλο-ναυαρχίδα, είναι από μόνη της ικανός λόγος να γυρίσει κανείς σε κινητά άλλων εταιρειών στην επόμενη αγορά του...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Μεσω του SEUS η συσκευη σου αναβαθμιστηκε σε CID51 που ο wotanserver δεν αναγνωριζει αυτη τη στιγμη. Ειτε πρεπει να περιμενεις (δε θ'αργησει να το υποστηριξει) ή αν το θεωρεις παρα πολυ επειγον εχω λυση αλλα χρειαζεται να ανταλλαξουμε καποια "δεδομενα"!

 

ευχαριστω φιλε..νομιζω μπορω να περιμενω...αν φανω αρκετα τυχεροςκ δεν πεθανει εν τω μεταξυ το κινητο...:(

Link to comment
Share on other sites

Mολις ειδα οτι ο wotan εχει βγαλει καινουργιο client που υποστηριζει CID51. Kατεβασε τον...μαλλον θα κανεις δουλεια!

 

δυστυχως αυτον χρησιμοποιησα...μαλλον θα πρεπει να περιμενω η για καινουρια αναβαθμιση πλεον και να την κανω μεσω του wotanserver,η δεν ξερω τι αλλο μπορω να κανω...ευχαριστω παντως ολους για την βοηθεια σας,εισασταν πολυ κατατοπιστικοι και συγνωμη αν ημουν λιγο ανυπομονος μαζι σας...:(

Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι η τελευταια εκδοση firmware αλλα η erom σου οπως και η δικια μου ειναι αρχαια,με συνεπεια καποια στιγμη το κινητο μας να πεθανει!δηλαδη να σβησει και να μην ξαναανοιξει.το προβλημα διορθωνεται βεβαια με το να το παμε σε ενα se σερβις να μας αναβαθμισει την erom, αλλα που ωρα για τετοια....

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση φίλε μου. Το μόνο πρόβλημα του είδα ότι δημιουργήθηκε είναι πως δεν έπαιζαν τα παιχνίδια και οι εφαρμογές που του είχα περάσει εγώ... Τίποτε άλλο.

Μ'έχεις ανησυχήσει αρκετά μπορώ να πω γιατί με τίποτα δεν θέλω να "πεθάνει" το κινητό μου!!! Γι'αυτό ρωτάω κι εγώ κάτι που ρώτησε και παραπάνω ένας φίλος... Ξέρει κανένας κανένα Sony Ericsson Service Point στην πόλη μου (Θεσσαλονίκη) ή κανά site για να ψάξω?

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια..!

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το καρπούζι ήταν μάπα....Έχω αλλάξει 3 k800i όλα προβληματικά και πάω για το 4ο.

 

Δεν ξαναπαίρνω σόνυ,ήταν η πρώτη και η τελευταία φορά...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το καρπούζι ήταν μάπα....Έχω αλλάξει 3 k800i όλα προβληματικά και πάω για το 4ο.

 

Δεν ξαναπαίρνω σόνυ,ήταν η πρώτη και η τελευταία φορά...

 

και αφου λες οτι την πατησες τις 3 προηγουμενες φορες γατι πας για το 4ο οπως λες???:blink:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας κανένα Sony Ericsson Service Point στην πόλη μου (Θεσσαλονίκη) ή κανά site για να ψάξω?

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια..!

 

Μπορείς να πας στα κεντρικά. Δωδεκανήσου 21, 2ος όροφος.

Αν θες κατέβασε από το briefcase μου τον κατάλογο με όλα τα service points της SE στην Ελλάδα.

http://briefcase.pathfinder.gr/file/geofil/25868/519461

Link to comment
Share on other sites

Eίμαι νέος κάτοχος του κινητού και μαθαίνω σιγά σιγά τις λειτουργίες του.

Υπάρχει τρόπος να λειτουργήσει ως φακός;

Ψάχνω να βρώ την κατάλληλη ανάλυση και μέγεθος που μπορεί να έχει ένα βιντεάκι για να γίνει ringtone αν έχει κανείς οδηγίες θα βοηθήσει αν και βρίσκω σιγά σιγά άκρη. Έχω το Μ3 και το 3GP Converter της Xilisoft

Link to comment
Share on other sites

σας εχω ρωτησει 2 φορες...αν υπαρχει καποιος πιο ευσυνειδητος ας μου απαντησει σας παρακαλω απο που μπορω να κανω αναβαθμιση το k800 κι αν αξιζει τον κοπο..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...