Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από το wotanserver με 7 ευρώ (με χρέωση πιστωτικής φυσικά).

Ρίξε μια ματιά στις προηγούμενες σελίδες, κάποια παιδιά εδώ στο forum (π.χ. fanatikos) έχουν ξοδέψει πολλές ώρες γράφοντας οδηγίες και συμβουλές για το θέμα της αναβάθμισης.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά γειά.

παλιός θαμώνας από εποχή unwired και τώρα κάτοχος 800ριού εδώ και μιά εβδομάδα μετά 3 χρόνια με P800 (φαίνεται με κυνηγάει το 800).

 

Μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα.

Είχα διαβάσει όλα τα θέματα πριν το πάρω, όταν ήταν κάπου 80 σελίδες.

Κάπου είχα δει γιά μεμβράνη προστασίας της οθόνης.

Μπορείτε να μου θυμίσετε το λινκ ή κάτι σχετικό?

Link to comment
Share on other sites

Από το wotanserver με 7 ευρώ (με χρέωση πιστωτικής φυσικά).

Ρίξε μια ματιά στις προηγούμενες σελίδες, κάποια παιδιά εδώ στο forum (π.χ. fanatikos) έχουν ξοδέψει πολλές ώρες γράφοντας οδηγίες και συμβουλές για το θέμα της αναβάθμισης.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

Τελικα ακυρώνεται η εγγύηση ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

Τελικα ακυρώνεται η εγγύηση ή όχι?

 

Νομίζω πως ναι ακυρώνεται.

Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα..

θα κανω μια ερωτηση που νομιζω οτι εχει ξαναγινει, αλλα δεν εχει δοθει καποια απαντηση..(νομιζω παντα!)

 

εχω βαλει σε μια επαφη για ηχο κλησης ενα video...ως εδω καλα...το θεμα ειναι οτι οταν με καλει το συγκεκριμενο ατομο χτυπαει-δειχνει το video, αλλα οταν σταματησει η αναπαντητη συνεχιζει η δονηση απο μονη της!!! :wacko:

τι γινεται εδω;;;; :!:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ναι ακυρώνεται.

Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

οχι δεν ακυρωνεται η εγγυηση. μονο αν ειναι vl και το αφαιρεσεις ακυρωνεται.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα..

θα κανω μια ερωτηση που νομιζω οτι εχει ξαναγινει, αλλα δεν εχει δοθει καποια απαντηση..(νομιζω παντα!)

 

εχω βαλει σε μια επαφη για ηχο κλησης ενα video...ως εδω καλα...το θεμα ειναι οτι οταν με καλει το συγκεκριμενο ατομο χτυπαει-δειχνει το video, αλλα οταν σταματησει η αναπαντητη συνεχιζει η δονηση απο μονη της!!! :wacko:

τι γινεται εδω;;;; :!:

πρωτα απο ολα κοιταξε τι firmware έχεις (>*<<*<*) και τι erom

εμένα με r1ed001 kai r3a016 erom δέν το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ακυρωνεται η εγγυηση. μονο αν ειναι vl και το αφαιρεσεις ακυρωνεται.

 

Σωστός;) ;) ;)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να τονίσω, εδώ και κάμποσους μήνες η se δεν παρουσίασε νέα κινητά με φωτογραφική μηχανή 3,2 ή και πάνω (εκτός του Κ800). Πιστεύω πως έμεινε λίγο πίσω σε σχέση με τη Nokia που έχει το Ν73 και το Ν93. Επίσης στο πρώτο τρίμηνο του 2007 ετοιμάζει τα Ν75 και Ν95 με φοβερά χαρακτηριστικά!!!

Κάτι άκουσα για ένα SE-SO903i αλλά ίσως δεν κυκλοφορήσει στην Ευρώπη!!

Ξέρει κανείς σας κάτι καινούργιο??

Για τις τιμές που πέφτουν, είναι καθαρά θέμα ανταγωνισμού και δεν θα σταματήσει ποτέ!! Γι΄αυτό μετράς τι ακριβώς θες και πόσα λεφτά διαθέτεις και προχωράς όταν είσαι έτοιμος... Το θέμα είναι το κινητό που επιλέγεις να είναι λειτουργικό και να κάνεις τη δουλειά σου ...ή μάλλον τις δουλειές σου!!! και να μην τρέχεις συχνά για service!!

Don t worry be happy:cool: :cool:

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να τονίσω, εδώ και κάμποσους μήνες η se δεν παρουσίασε νέα κινητά με φωτογραφική μηχανή 3,2 ή και πάνω (εκτός του Κ800). Πιστεύω πως έμεινε λίγο πίσω σε σχέση με τη Nokia που έχει το Ν73 και το Ν93. Επίσης στο πρώτο τρίμηνο του 2007 ετοιμάζει τα Ν75 και Ν95 με φοβερά χαρακτηριστικά!!!

Κάτι άκουσα για ένα SE-SO903i αλλά ίσως δεν κυκλοφορήσει στην Ευρώπη!!

Ξέρει κανείς σας κάτι καινούργιο??

Για τις τιμές που πέφτουν, είναι καθαρά θέμα ανταγωνισμού και δεν θα σταματήσει ποτέ!! Γι΄αυτό μετράς τι ακριβώς θες και πόσα λεφτά διαθέτεις και προχωράς όταν είσαι έτοιμος... Το θέμα είναι το κινητό που επιλέγεις να είναι λειτουργικό και να κάνεις τη δουλειά σου ...ή μάλλον τις δουλειές σου!!! και να μην τρέχεις συχνά για service!!

Don t worry be happy:cool: :cool:

 

H se τελευταία έχει δώσει πολύ βάρος στα μουσικά κινητά.

Πάντως, δεν είναι θέμα ποσότητας.Το k800 αρκεί και είναι αρκετά δημοφιλές(πιστεύω όχι λιγότερο από το k750 περίπου στους 6 μήνες κυκλοφορίας του.

 

Για το μέλλον ακόμα δεν έχουμε κάτι να περιμένουμε, αλλά σίγουρα κάτι θα μαγειρεύουν εκεί στην Σουηδία.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να τονίσω, εδώ και κάμποσους μήνες η se δεν παρουσίασε νέα κινητά με φωτογραφική μηχανή 3,2 ή και πάνω (εκτός του Κ800). Πιστεύω πως έμεινε λίγο πίσω σε σχέση με τη Nokia που έχει το Ν73 και το Ν93. Επίσης στο πρώτο τρίμηνο του 2007 ετοιμάζει τα Ν75 και Ν95 με φοβερά χαρακτηριστικά!!!

Κάτι άκουσα για ένα SE-SO903i αλλά ίσως δεν κυκλοφορήσει στην Ευρώπη!!

Ξέρει κανείς σας κάτι καινούργιο??

Για τις τιμές που πέφτουν, είναι καθαρά θέμα ανταγωνισμού και δεν θα σταματήσει ποτέ!! Γι΄αυτό μετράς τι ακριβώς θες και πόσα λεφτά διαθέτεις και προχωράς όταν είσαι έτοιμος... Το θέμα είναι το κινητό που επιλέγεις να είναι λειτουργικό και να κάνεις τη δουλειά σου ...ή μάλλον τις δουλειές σου!!! και να μην τρέχεις συχνά για service!!

Don t worry be happy:cool: :cool:

 

Δεν πιστεύω πως η SonyEricsson έχει λάθος πολιτική πάνω σ' αυτό τον τομέα! Τα κινητά της πουλάνε πάρα πολύ σε αντίθεση με τα Nseries! Βέβαια ανάλογα με τις ανάγκες σου αγοράζεις!

Προσωπικά πιστεύω πως η Nokia είναι πολύ ακριβή ακόμα! Έχω αγοράσει 3 SE κινητά τα 2 τελευταία χρόνια (K700, K750 & K800) και δεν τα έχω πάει ούτε ένα λεπτό στο service!!!! Μέχρι και update από το σπίτι μου κάνω!!!

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι περιμέναμε αυτό το διάστημα να διαβάζουμε για τα νέα κινητά που θα κυκλοφορήσει η SE σε λίγο, με κάμερα τουλάχιστον 3,2 ΜΡ. Αλλά από ότι φαίνεται η SE άλλα σκέφτεται.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Όλα καλά με το Κ800 αλλά έχω ένα πρόβλημα.Όταν βρίσκομαι εντός 3G ζώνης δεν παίζει αρχεία .spb ενώ όταν είμαι εκτός τα παίζει με πολλές διακοπές.Το Ν70 που έχω δεν αντιμετωπίζει τέτοιου είδους πρόβλημα.

Καμιά λύση???

Link to comment
Share on other sites

πρωτα απο ολα κοιταξε τι firmware έχεις (>*<<*<*) και τι erom

εμένα με r1ed001 kai r3a016 erom δέν το κάνει.

 

 

κ εγω αυτη εχω, αλλα το παρακανει!

οχι τπτ αλλο, αν τυχει κ δεν ακουσω την αναπαντητη απο το συγκεκριμενο ατομο χτυπαει η δονηση συνεχεια κ τελειωνει η μπαταρια!!!!!! :blink:

καμια βοηθεια;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

δεν του κάνεις κανα format μπας και στρώσει;

εμένα δεν μου το κάνει που το δοκίμασα με διαφορους τρόπους (με H/F,χωρις,με bt H/f)και πάλι τιποτα.

 

να σου πω τα βιντεο τι καταληξη εχουν;

εγω εχω δοκιμασει μονο με καταληξη .mp4

θα δοκιμάσω και .3gp και θα δω .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

Τελικα ακυρώνεται η εγγύηση ή όχι?

 

Όπως πολύ σωστά σου είπαν τα παιδιά, την εγγύηση θα την χάσεις μόνον αν έχεις κάποιο branded κινητό και το ξυλώσεις. Με το στάνταρ software της SE δεν έχεις κανένα πρόβλημα όσες αναβαθμίσεις και αν κάνεις. Ένας λόγος παραπάνω που το έχεις πάρει από χώρα της EU.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

δεν του κάνεις κανα format μπας και στρώσει;

εμένα δεν μου το κάνει που το δοκίμασα με διαφορους τρόπους (με H/F,χωρις,με bt H/f)και πάλι τιποτα.

 

να σου πω τα βιντεο τι καταληξη εχουν;

εγω εχω δοκιμασει μονο με καταληξη .mp4

θα δοκιμάσω και .3gp και θα δω .

 

 

.3gp....

αλλα δεν νομιζω να φταιει αυτο...

κατι αλλο, αλλα τι;;;;;; :(

Link to comment
Share on other sites

κ εγω αυτη εχω, αλλα το παρακανει!

οχι τπτ αλλο, αν τυχει κ δεν ακουσω την αναπαντητη απο το συγκεκριμενο ατομο χτυπαει η δονηση συνεχεια κ τελειωνει η μπαταρια!!!!!! :blink:

καμια βοηθεια;;;;;;;;;;

 

 

Τι να πω!! Μου δίνει την εντύπωση ότι το κινητό σου, δεν σε γουστάρει με τίποτα!!! Όλο κόντρα σου πάει!!!:p

Μόλις το δοκίμασα και εγώ, και με mp4 και με 3gp και δεν μου το κάνει ούτε εμένα. Σταματάει μια χαρά η δόνηση μόλις κλήσει αυτός που καλεί.

Το έχεις κάνει καμοία αναβάθμιση το τηλέφωνο? Δεν παίζει ρόλο το ότι έχει την τελευταία version. Ίσως κάτι να μην έχει κάτσει σωστά από το λειτουργικό, ειδικά αν το έχεις αναβαθμίσει από το SEUS. Κάνε και καμοία ολική διαγραφή από το μενού. Ίσως στρώσει έτσι.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Όλα καλά με το Κ800 αλλά έχω ένα πρόβλημα.Όταν βρίσκομαι εντός 3G ζώνης δεν παίζει αρχεία .spb ενώ όταν είμαι εκτός τα παίζει με πολλές διακοπές.Το Ν70 που έχω δεν αντιμετωπίζει τέτοιου είδους πρόβλημα.

Καμιά λύση???

 

Video streaming ε? Και εμένα μου το κάνει, αυτό. Το κουφό είναι ότι άρχησε να το κάνει μετά την αναβάθμιση στην ED001. Με την παλιά version λειτουργικού έπαιζε μια χαρά! :wacko: Είναι και το μοναδικό πράγμα που είδα ότι έχασα μετά την αναβαθμιση. Μάλλον περι κάποιου bag πρόκειται. Κάτι με τον ρυθμό μετάδωσης των data.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

------------------------------------------------------------------

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις...αλλά θα θελα και κάποιες διευκρινήσεις...

1) μπορώ να μπω σε όποιο site θέλω και από ποιο σημείο?:O

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων...:)

 

Αφού μπεις στον browser, πας στα πρόσθετα > μετάβαση > εισαγ. διεύθυνσης. Σου βγάζει ένα παραθυράκι κάτω - κάτω με προγραμμένο το www. Εκεί συμπληρώνεις την διεύθυνση που θέλεις να πας. Αφού πας σε 1-2 site θα δεις ότι πάνω από το παραθυράκι αυτό, θα σου βγάζει και ιστορικό από τα site που έχεις επισκευτεί. Με το joystick μπορείς να πας και να επιλέξεις ξανά όποιο θέλεις από αυτά.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά γειά.

παλιός θαμώνας από εποχή unwired και τώρα κάτοχος 800ριού εδώ και μιά εβδομάδα μετά 3 χρόνια με P800 (φαίνεται με κυνηγάει το 800).

 

Μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα.

Είχα διαβάσει όλα τα θέματα πριν το πάρω, όταν ήταν κάπου 80 σελίδες.

Κάπου είχα δει γιά μεμβράνη προστασίας της οθόνης.

Μπορείτε να μου θυμίσετε το λινκ ή κάτι σχετικό?

 

pls....

κάποιος που θυμάται...

Link to comment
Share on other sites

pls....

κάποιος που θυμάται...

Αν χρησιμοποιουσες την "Αναζητηση σε αυτο το θεμα" και εβαζες keywords "Screen Protector" θα σε εβγαζε σε αυτο το μηνυμα, που οδηγει εδω..;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Αφού μπεις στον browser, πας στα πρόσθετα > μετάβαση > εισαγ. διεύθυνσης. Σου βγάζει ένα παραθυράκι κάτω - κάτω με προγραμμένο το www. Εκεί συμπληρώνεις την διεύθυνση που θέλεις να πας. Αφού πας σε 1-2 site θα δεις ότι πάνω από το παραθυράκι αυτό, θα σου βγάζει και ιστορικό από τα site που έχεις επισκευτεί. Με το joystick μπορείς να πας και να επιλέξεις ξανά όποιο θέλεις από αυτά.

 

 

:) Thanks και πάλι...όλα καλά, όμως μήπως ξέρεις γιατί το myphone μου το δείχνει με κινέζικα?:( :O

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...