Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα Bρε παιδια και απο μενα αλλα στο site της sonyericsson

κατεβασα αυτο το

Update_Service_Setup-2.6.11.7

κανει για να αναβαθμισω το κ8001 μου??

 

ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ,ΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΜΑΝ ΤΙ ΜΑ ΚΑΝΩ ?????

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ PLEASE...

hi...
Link to comment
Share on other sites

kalimera

 

exo to k800 1 mina peripou k tora mou kanei kati trela me ta minimata... mallon epeidh kata lathos ebala update idia version pano stin palia ti lete?

a sxetika me ta minimata den mporo na paro apo pouthena einai san na einai full alla stin pragmatikotita einai telios adio.. gamoto..!

 

thanx in advance

myi.gr

Φτιάξτε αυτό το "Τροποποίηση υπογραφής" ούτε εικόνα δεν μπορούμε να βάλουμε, έλεος 1 ώρα παλεύω" using safari.:mad:

iPhone 3G Pwned | Mac Pro 2.8 8core/6GB RAM/8 TB HDs/8800 NVIDIA | MacBook Pro 15 unibody |

Link to comment
Share on other sites

:) Thanks και πάλι...όλα καλά, όμως μήπως ξέρεις γιατί το myphone μου το δείχνει με κινέζικα?:( :O

 

Χμμμμ... Αυτό το παρατήρησα και εγώ όχι όμως στο myphone. Σε άλλα site. To ωραίο είναι ότι εαν μπεις κατευθείαν (με το link) στα δίχνει Κινέζικα. Αν μπεις όμως μέσω του γούγλη (κάνεις αναζήτηση και το επιλέξεις) στα δίχνει κανονικά!!!:wacko: :wacko:

Τρελά πράγματα!!! Κάτι πρέπει να παίζεται με την κωδικοσελίδα!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ,ΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΜΑΝ ΤΙ ΜΑ ΚΑΝΩ ?????

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ PLEASE...

 

Έτσι ξαφνικά δεν σου ανοίγει ή έκανες κάτι πιο πριν? Δοκίμασε να το συνδέσεις πατώντας το C. Μπορεί να το δει το πρόγραμμα το κινητό. Κάποιος φίλος εδώ είπε ότι ενώ ήταν ψώφιο το κινητό, κατάφερε να κάνει αναβάθμιση και ζωντάνεψε. Έχω όμως την εντύπωση ότι του αναβάθμισε την erom από το wotan. Δεν είμαι όμως σίγουρος.

Του έχεις ξανακάνει αναβάθμιση ή είναι η πρώτη του?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ,ΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΜΑΝ ΤΙ ΜΑ ΚΑΝΩ ?????

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ PLEASE...

 

Service φίλε μου, δεν μπορείς να κάνεις κάτι μόνος σου:(

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ... Αυτό το παρατήρησα και εγώ όχι όμως στο myphone. Σε άλλα site. To ωραίο είναι ότι εαν μπεις κατευθείαν (με το link) στα δίχνει Κινέζικα. Αν μπεις όμως μέσω του γούγλη (κάνεις αναζήτηση και το επιλέξεις) στα δίχνει κανονικά!!!:wacko: :wacko:

Τρελά πράγματα!!! Κάτι πρέπει να παίζεται με την κωδικοσελίδα!

 

 

ευχαριστώ κ πάλι...:) όντως μέσα απ το google φαίνεται καλά, αν και δεν το ευχαριστιέσαι όπως στο pc.:p

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ξαφνικά δεν σου ανοίγει ή έκανες κάτι πιο πριν? Δοκίμασε να το συνδέσεις πατώντας το C. Μπορεί να το δει το πρόγραμμα το κινητό. Κάποιος φίλος εδώ είπε ότι ενώ ήταν ψώφιο το κινητό, κατάφερε να κάνει αναβάθμιση και ζωντάνεψε. Έχω όμως την εντύπωση ότι του αναβάθμισε την erom από το wotan. Δεν είμαι όμως σίγουρος.

Του έχεις ξανακάνει αναβάθμιση ή είναι η πρώτη του?

 

την αναβαθμιση την εκανα απο το site τις sonyericsson

δεν ανοιγει καν.του εβγαλα την μπαταρια αλλα τιποτα...

το προγραμμα δε που εχω στο pc με το καλωδιο usb δεν μπορει να δει το κινητο,ετσι ωστε να του περασω παλι την αναβαθμιση.

τι λετε να κανω??????

hi...
Link to comment
Share on other sites

Service φίλε μου, δεν μπορείς να κάνεις κάτι μόνος σου:(

δηλαδη θα εχω και την εγγύηση τι να τους πω ?

καλα θα δουμε τι θα γινει και θα σας πω .......

hi...
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη θα εχω και την εγγύηση τι να τους πω ?

καλα θα δουμε τι θα γινει και θα σας πω .......

 

Τι θα τους πεις???? Βρες κάτι πρωτότυπο, όπως "Έσβησε και δεν ξανάνοιξε ....." Ξέρεις πόσο θα παραξενευτούν???? :lol:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ κ πάλι...:) όντως μέσα απ το google φαίνεται καλά, αν και δεν το ευχαριστιέσαι όπως στο pc.:p

 

 

Τίποτα! Να 'σαι καλά! Ε αυτό έλειπε! Άλλο η οθόνη στο pc και άλλο το κινητό!;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

την αναβαθμιση την εκανα απο το site τις sonyericsson

δεν ανοιγει καν.του εβγαλα την μπαταρια αλλα τιποτα...

το προγραμμα δε που εχω στο pc με το καλωδιο usb δεν μπορει να δει το κινητο,ετσι ωστε να του περασω παλι την αναβαθμιση.

τι λετε να κανω??????

 

Des EDO.

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εφτιαξα ένα θεματάκι για το κινητό ελπίζω να σας αρέσει.

 

Εκτός από τον theme creator ποιό άλλο πρόγραμμα χρησιμοποιείς για ωα φτιάξεις το θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τον theme creator ποιό άλλο πρόγραμμα χρησιμοποιείς για ωα φτιάξεις το θέμα;

 

sto συγκεκριμένο χρησιμοποίησα μονο το theme creator.

Link to comment
Share on other sites

sto συγκεκριμένο χρησιμοποίησα μονο το theme creator.

 

Τα highlits τα tab,s και τις εικόνες με ποιό πρόγραμμα τις επεξεργάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

photoshop :P

Den xreiazese oute photoshop oute tpt allo...

kai exigoume, pernis kapoia thematakia pou sou aresoun ta anoigeis me to winrar kai ta kaneis extract se kapoio fakelo. Gia na organothoun akoma perissotero mporeis na ta xoriseis se fakelous analoga me to megethos tou kathenos arxeiou(synithos gif,jpg,png,bmp).

 

Tora ean thelis na ftiaxeis ena themataki perneis opoies photo thelis, tou sostou megethous(240x320-yparxoun xiliades photo sto net), vazeis opoio highlit, tab, kai otidhpote allo xreiasteis apo auta pou exeis kanei extract....kai eisai etoimos.

bb

 

edit: Τα highlits τα tab's tou filou ego ta exo(kai oxi mono apo ena thema) xoris na xreiastei na pedeuome me photoshop. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

παρτε αλλο ένα που μόλις έφτιαξα

(to agapimeno moy louloudi)

elpizo na sas aresei

ti louloudi einai auto(dld pos legete)?

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Den xreiazese oute photoshop oute tpt allo...

kai exigoume, pernis kapoia thematakia pou sou aresoun ta anoigeis me to winrar kai ta kaneis extract se kapoio fakelo. Gia na organothoun akoma perissotero mporeis na ta xoriseis se fakelous analoga me to megethos tou kathenos arxeiou(synithos gif,jpg,png,bmp).

 

Tora ean thelis na ftiaxeis ena themataki perneis opoies photo thelis, tou sostou megethous(240x320-yparxoun xiliades photo sto net), vazeis opoio highlit, tab, kai otidhpote allo xreiasteis apo auta pou exeis kanei extract....kai eisai etoimos.

bb

 

edit: Τα highlits τα tab's tou filou ego ta exo(kai oxi mono apo ena thema) xoris na xreiastei na pedeuome me photoshop. ;)

 

Σωστά. Μόνο που αν θες να κάνεις κάτι πραγματικό δικό σου, θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις το photoshop. Αλλιώς, απλά κάνεις mix από διαφορετικά θέματα άλλων. Όχι ότι είναι κακό βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο φόρουμ (η μαλλον καλησπερα)

 

Πήρα και εγω το Κ800 εδω και μια βδομαδα απο Cosmote, πέρασα κανονικά αναβάθμιση λογισμικού, κλπ.

 

Χτες το έκλεισα για να το φορτίσω, και οταν το ξανάνοιξα φαίνονταν ότι λειτουργεί κανονικά.

 

Όταν όμως πάτησα το κουμπί να μπώ στο μενού, μου πέταξε ένα μήνυμα "Errors occur in the menu.ml file. This may render the menu unusable ..."

μπαίνει μεν στα μενού αλλά το εικονίδιο του μενού ρυθμίσεων (κάτω δεξιά) έχει εξαφανιστεί.

 

Έχει τύχει σε κανέναν άλλο αυτό το πράμα; Όσες φορές και να το ανοιγόκλεισα, κ αν έβγαλα την μπαταρία, κάνει το ίδιο πάντα, την 1η φορά που μπαίνω στο μενού πετάει το μήνυμα κ μετα λειτουργεί χωρις το μενου ρυθμισεων.

 

Το πήγα μεν στο Service της SE στη Θεσσαλονίκη και οι ξύστες εκεί μου είπαν αυριο...

 

Ξέχασα να αναφέρω ότι δεν έκανα κανενός είδους "πονηρές" ας το πουμε διαδικασίες τύπου FAR manager κλπ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο φόρουμ (η μαλλον καλησπερα)

 

Πήρα και εγω το Κ800 εδω και μια βδομαδα απο Cosmote, πέρασα κανονικά αναβάθμιση λογισμικού, κλπ.

 

Χτες το έκλεισα για να το φορτίσω, και οταν το ξανάνοιξα φαίνονταν ότι λειτουργεί κανονικά.

 

Όταν όμως πάτησα το κουμπί να μπώ στο μενού, μου πέταξε ένα μήνυμα "Errors occur in the menu.ml file. This may render the menu unusable ..."

μπαίνει μεν στα μενού αλλά το εικονίδιο του μενού ρυθμίσεων (κάτω δεξιά) έχει εξαφανιστεί.

 

Έχει τύχει σε κανέναν άλλο αυτό το πράμα; Όσες φορές και να το ανοιγόκλεισα, κ αν έβγαλα την μπαταρία, κάνει το ίδιο πάντα, την 1η φορά που μπαίνω στο μενού πετάει το μήνυμα κ μετα λειτουργεί χωρις το μενου ρυθμισεων.

 

Το πήγα μεν στο Service της SE στη Θεσσαλονίκη και οι ξύστες εκεί μου είπαν αυριο...

 

Ξέχασα να αναφέρω ότι δεν έκανα κανενός είδους "πονηρές" ας το πουμε διαδικασίες τύπου FAR manager κλπ

 

 

Καλησπέρα παιδιά,

 

Εγώ έχω το κινητό από το καλοκαίρι... Το χρησιμοποιώ καθημερινά πάρα πολύ,

πρόσφατα έκανα και το update από τον υπολογιστή μου. Όλα πάνε καλά πριν και μετά... Όσο για το πρόβλημα του "ς", δεν με ενοχλεί γιατί το ελληνικό Τ9 είναι πολύ βελτιωμένο και εξελιγμένο.

 

Το πρόβλημα που αναφέρεις μπορεί να προέλθει από την διακοπή ροής δεδομένων προς την συσκευή κατά την διάρκεια του update. Δες στο site της SonyEricsson για το πλησιέστερο service point και πήγαινέ το για να το επαναφέρουν. Εφόσον η συσκευή είναι εντός της εγγύησης δεν θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα. Μπορείς βέβαια να ξαναδοκιμάσεις να τρέξεις το update μήπως διορθωθεί το πρόβλημά σου αυτόματα...

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

Όταν όμως πάτησα το κουμπί να μπώ στο μενού, μου πέταξε ένα μήνυμα "Errors occur in the menu.ml file. This may render the menu unusable ..."

μπαίνει μεν στα μενού αλλά το εικονίδιο του μενού ρυθμίσεων (κάτω δεξιά) έχει εξαφανιστεί.

 

Συμφωνώ με τον φίλο northman οτι να δοκιμάσεις να κάνεις και πάλι την αναβάθμιση. Θα σου πεί πως έχεις την νέα έκδοση αλλά εσύ θα προχωρήσεις την διαδικασία. Απλά νομίζω πως πριν το κάνεις καλά είναι να κάνεις ένα master reset....

Καλή επιτυχία

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον φίλο northman οτι να δοκιμάσεις να κάνεις και πάλι την αναβάθμιση. Θα σου πεί πως έχεις την νέα έκδοση αλλά εσύ θα προχωρήσεις την διαδικασία. Απλά νομίζω πως πριν το κάνεις καλά είναι να κάνεις ένα master reset....

Καλή επιτυχία

Παιδιά την αναβάθμιση την έκανα μόλις πήρα το κινητό και εγινε κανονικότατα, χωρις προβληματα. Μετα απο 1 βδομαδα κ κατι ψιλα εβγαλε το προβλημα. Σκέφτηκα και εγω μεν το master reset αλλα αφου λείπει όλο το μενου και το εικονίδιο των ρυθμίσεων πως να το εκανα; :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την αναβάθμιση την έκανα μόλις πήρα το κινητό και εγινε κανονικότατα, χωρις προβληματα. Μετα απο 1 βδομαδα κ κατι ψιλα εβγαλε το προβλημα. Σκέφτηκα και εγω μεν το master reset αλλα αφου λείπει όλο το μενου και το εικονίδιο των ρυθμίσεων πως να το εκανα; :)

>*<<*<* (krifo menu) kai kapou diamorfosi. kai meta xanakane anbathmisi akoma kai an soy leeei oti exeis tin teleytea esei tha pathseiw continue.

apla egine corupted to menu.ml den einai tipota.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...