Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως το λες είναι. Για αρχεία δεν είναι καθόλου μα καθόλου πρακτικές ενώ για φακέλους δεν βρήκα ούτε κι εγω.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά Σε όλους-όλες!!

Μου δίνει η κοσμοτε την δυνατότητα να αλλάξω την συσκεύη μου και μια από τις συσκευές που σκέφτομαι είναι αυτή,αυτή την στιγμή έχω το Ν90,και ένα από αυτά που με προβληματίζουν είναι το πως θα περάσω τα νούμερα μου από το Ν90 σε αυτό....

(η προηγούμενη συσκευή που είχα(S700) με ανάγκασε να τα στείλω ένα ένα με ΒΤ...δεν θα αντέξω να το ξανακάνω....)

 

Για πείτε εντυπώσεις,άν υπάρχουν προβλήματα και ποια,αυτοσχεδιάστε:lol:

Το μέγεθος του κινητού πως είναι γιατί δεν το αντέχω πλέον το Ν90!!!!

 

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα sony ericsson όταν γράφεις SMS και έχεις ενεργοποιημένη την επιλογή "Εθνικοί χαρακτήρες" τότε το σύνολο των χαρακτήρων ανά SMS είναι μικρότερο των 160, αλλά σου δίνεται η ευκαιρία να γράφεις και με μικρά γράμματα. Αν απενεργοποιήσεις το "Εθνικοί χαρακτήρες" τότε γράφεις μόνο με κεφαλαία αλλά το σύνολο είναι 160 χαρακτήρες. Όταν γράφοντας φτάσεις τους 140 χαρακτήρες, θα δείς στη δεξιά επάνω γωνία της οθόνης του μηνύματος έναν αριθμό (ξεκινάει από το 20) που θα αρχίσει να ελατώνεται κάθε φορά που γράφεις ένα χαρακτήρα. Δυστυχώς τα SE δεν απαριθμούν από την αρχή του μηνύματος τους υπολείποντες χαρακτήρες (όπως τα ΝΟΚΙΑ), αλλά μόνο μετά τους 140.

 

Στα ΝΟΚΙΑ γράφοντας με μικρούς χαρακτήρες μπορείς να βάλεις 160 σε ένα μήνυμα, αλλά φαίνονται πάλι μικροί όταν ο παραλήπτης έχει πάλι ΝΟΚΙΑ. Αν δεν έχει τότε φαίνονται κεφαλαία. Στα SE δεν ξέρω αν είναι το ίδιο.

 

Kαλήσπερα, θα ηθελα την βοηθεια σας, εχω παρει το κ800 εχω κανει και την αναβαθμιση μεσω wotan αλλα στα sms δεν μου βγαζει την επιλογη για μικρα γραμματα και μου τα βγαζει μονο κεφαλαια, και δεν ξερω εινα bug του τηλεφωνου η πρεπει να κανω καποιες ρυθμισεις ?? την επιλογη με τους "εθνικους χαρακτηρες που την βρισκω??

Link to comment
Share on other sites

Kαλήσπερα, θα ηθελα την βοηθεια σας, εχω παρει το κ800 εχω κανει και την αναβαθμιση μεσω wotan αλλα στα sms δεν μου βγαζει την επιλογη για μικρα γραμματα και μου τα βγαζει μονο κεφαλαια, και δεν ξερω εινα bug του τηλεφωνου η πρεπει να κανω καποιες ρυθμισεις ?? την επιλογη με τους "εθνικους χαρακτηρες που την βρισκω??

 

Στέλνοντας ένα sms, πήγαινε στις επιλογές που έχεις στο δεξί κουμπάκι. Εκεί θα δεις τους εθνικούς χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Χμ τις τελευταίες μέρες αντιμετωπίζω και εγώ ένα πρόβλημα...

Όποτε μου κάνουν αναπάντητη δεν εμφανίζεται στο κινητό!

Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος; Μπορώ να κάνω κάτι;

Μου το έκανε και μένα χθές και όχι μόνο δεν εμφάνιζε τις αναπάντητες, αλλά ούτε τις εξερχόμενες, αν και η κλήση γίνονταν κανονικά. Μετά από ψάξιμο δεν βρήκα κάτι, διέγραψα όμως όλες τις υπάρχουσες κλήσεις και ... όλα εντάξει.
Link to comment
Share on other sites

Στέλνοντας ένα sms, πήγαινε στις επιλογές που έχεις στο δεξί κουμπάκι. Εκεί θα δεις τους εθνικούς χαρακτήρες.

 

ευχαριστω πολυ , το εφτιαξα !

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας είμαι καινουριος στην παρέα και θα ηθελα να μου πείτε σχετικά με το joystick. Εχει χαλάσει σε κανέναν? Γενικα δουλευει σαν καινούριο η έχει αρχίσει να κολάει? Σκεφτομαι να αγοράσω το κινητό αλλα οπως καταλαβαίνετε κολάω στο joystick. Γενικά τι άλλα μειονεκτήματα έχει το κινητό? Απο οθόνη τι λέει? Εχει καλή ευκρίνεια(Συγκρίνεται με ΝΟΚΙΑ 6280?)? Σας ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

paidia exw adimetopisei ena provlima me to kinito...i camera(xwrtis na einai stin nixterini lipsi) prasinizei otan o fotismos einai xamilos...exw psaxei tis rithmisis tis cameras alla den egine tpt...exei tixei se kanenan tpt paromoio?(den exw kanei kamia anavathmisi sto kinito)xronia polla kai euxaristw ek ton proterwn...:) :) :)
Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

paidia exw adimetopisei ena provlima me to kinito...i camera(xwrtis na einai stin nixterini lipsi) prasinizei otan o fotismos einai xamilos...exw psaxei tis rithmisis tis cameras alla den egine tpt...exei tixei se kanenan tpt paromoio?(den exw kanei kamia anavathmisi sto kinito)xronia polla kai euxaristw ek ton proterwn...:) :) :)

 

Αυτό δεν το έχω ξανακούσει.:worry:

Μπορεί να είναι κάποιο πρόβλημα.Καλύτερα να πάς σε ένα σέρβις ώστε να πάρεις έγκυρη απάντηση:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε και μένα χθές και όχι μόνο δεν εμφάνιζε τις αναπάντητες, αλλά ούτε τις εξερχόμενες, αν και η κλήση γίνονταν κανονικά. Μετά από ψάξιμο δεν βρήκα κάτι, διέγραψα όμως όλες τις υπάρχουσες κλήσεις και ... όλα εντάξει.

 

Το ίδιο έπραξα και εγώ:) .

Το πρόβλημα πρέπει να το δημιούργησε το Myphoneexplorer, γιατί επανέφερε παλαιότερες αναπάντητες που είχα σβήσει χωρίς ημερομηνία και ώρα.

Όλα καλά λοιπόν, tnx;)

Link to comment
Share on other sites

Οι java εφαρμογές και τα παιχνίδια κάνουν για τα περισσότερα κινητά που κυκλοφορούν φίλε μου. Δεν είναι μόνο για το ένα ή για το άλλο κινητό. Με μερικές εξαιρέσεις φυσικά.

 

Εγω δεν διαφωνώ, αλλα να υπάρχει και η αντίστοιχη ανάληση στην οθόνη του κινητού και όχι να παίζουν στη μισή, εκτός αν ξέρεις κάτι για να διορθώσω την ανάλησή τους...:help:

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν διαφωνώ, αλλα να υπάρχει και η αντίστοιχη ανάληση στην οθόνη του κινητού και όχι να παίζουν στη μισή, εκτός αν ξέρεις κάτι για να διορθώσω την ανάλησή τους...:help:

 

Δυστυχώς τα περισσότερα από τα παιχνίδια που κυκλοφορούν θα τα βλέπεις μόνο στην μισή οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν διαφωνώ, αλλα να υπάρχει και η αντίστοιχη ανάληση στην οθόνη του κινητού και όχι να παίζουν στη μισή, εκτός αν ξέρεις κάτι για να διορθώσω την ανάλησή τους...:help:

K800, W900, S700 (320x240) GAMES

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει βγει

 

Ποιά είναι? Στο επίσημο SEUS δεν έχει βγει καινούρια έκδοση !

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Kαλήσπερα, θα ηθελα την βοηθεια σας, εχω παρει το κ800 εχω κανει και την αναβαθμιση μεσω wotan αλλα στα sms δεν μου βγαζει την επιλογη για μικρα γραμματα και μου τα βγαζει μονο κεφαλαια, και δεν ξερω εινα bug του τηλεφωνου η πρεπει να κανω καποιες ρυθμισεις ?? την επιλογη με τους "εθνικους χαρακτηρες που την βρισκω??

 

πηγαινε στα μυνηματα-νεο μυνημα-sms-δεξι κλικ στο προσθετ.-και μετα επιλογες γραφης και αυτο ηταν

hi...
Link to comment
Share on other sites

kalhspera paidia.......8a h8ela na rwthsw to e3hs

exw to k8oo vf live kai ka8oti eimai fantaros den exw kai poly xrono na parakolou8hsw to forum kai thn roh tou twra teleutaia.

prospa8w na syndesw to thlefwno mesw usb exontas egatasthsei to pc suite alla to pc den to vlepei kan.......enw me tis ypery8res douleuei mia xara.

exei kaneis kamia idea?

8elw na adeiasw thn karta pou einai fullarismenh kai me tis ypery8res mou pairnei mia aiwniothta kai mia mera :P

parakalw poly gia grhgorh apanthsh kai eyxaristw ek twn protairwn

:)

Never argue with an idiot.

They drag you down to their level and then beat you with experience

Link to comment
Share on other sites

kalhspera paidia.......8a h8ela na rwthsw to e3hs

exw to k8oo vf live kai ka8oti eimai fantaros den exw kai poly xrono na parakolou8hsw to forum kai thn roh tou twra teleutaia.

prospa8w na syndesw to thlefwno mesw usb exontas egatasthsei to pc suite alla to pc den to vlepei kan.......enw me tis ypery8res douleuei mia xara.

exei kaneis kamia idea?

8elw na adeiasw thn karta pou einai fullarismenh kai me tis ypery8res mou pairnei mia aiwniothta kai mia mera :P

parakalw poly gia grhgorh apanthsh kai eyxaristw ek twn protairwn

:)

Το προγραμμα που χρειαζεσαι για το απολυτο μπακαπ.:blink: :worry: myphonexplorer.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

re paidia aksizei na dwsw k800 kai na parw w700?

 

Όχι.Γιατί να αξίζει??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να πάρουμε ένα συμβατό GPS Bluetooth device και να το συνδέσουμε με το Κ800 μας; Ποιο πρόγραμμα (software) είναι το κατάλληλο; Γνωρίζει κανείς; Aπόσα διάβασα εδώ μέσα δεν έχω βγάλει ασφαλές συμπέρασμα. Το μόνο που αντιλαμβάνομαι ότι δεν κάνει το Κ800 για τέτοια πράματα, όμως στα manual των GPS Bluetooth Devices το έχουν στα συμβατά...

 

Βασικά βρήκα το Mobile GMaps που είναι από το Google και δείχνει καλό.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας είμαι καινουριος στην παρέα και θα ηθελα να μου πείτε σχετικά με το joystick. Εχει χαλάσει σε κανέναν? Γενικα δουλευει σαν καινούριο η έχει αρχίσει να κολάει? Σκεφτομαι να αγοράσω το κινητό αλλα οπως καταλαβαίνετε κολάω στο joystick. Γενικά τι άλλα μειονεκτήματα έχει το κινητό? Απο οθόνη τι λέει? Εχει καλή ευκρίνεια(Συγκρίνεται με ΝΟΚΙΑ 6280?)? Σας ευχαριστώ.

 

 

Ρε παιδιά σας παρακαλώ απαντήστε κάποιος για να ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σας παρακαλώ απαντήστε κάποιος για να ξέρω.

Έχουν αναφερθεί κάποια προβλήματα με το joystick, τα οποία λύνονται με αναβάθμιση(είναι δηλαδή, από ότι κατάλαβα θέμα λογισμικού και όχι προβλήματος του joystick).

Η οθόνη είναι πολύ καλή, ίσως όχι σαν του 6280, αλλά πάντως πολύ καλή.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...