Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είσαι πραγματικά πολύ γενναίος !!! Το joystick θα τσακιστούν να το αλλάξουν όποτε παρουσιαστεί πρόβλημα εντός της 2ετούς εγγύησης που έχει το κινητό. Έχει φάει αρκετές καταγγελίες στη Γενική Γραμματεία Καταναλωτή το service της SonyEricsson, αν θέλουν μπορούμε να τους βοηθήσουμε να μεγαλώσουν τη συλλογή τους. Κάποια στιγμή θα φάνε ένα καλό πρόστιμο και θα μάθουν τρόπους!

 

ΥΓ: Μην "μασάτε" από τις βλακείες που λένε στο service, έχω κάνει αντικατάσταση laptop 1,5 μήνα με καινούριο λόγω προβλήματος... Με τα κατάλληλα επιχειρήματα, θα κάνουν αυτό που πρέπει τελικά...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Μην "μασάτε" από τις βλακείες που λένε στο service' date=' έχω κάνει αντικατάσταση laptop 1,5 μήνα με καινούριο λόγω προβλήματος... Με τα κατάλληλα επιχειρήματα, θα κάνουν αυτό που πρέπει τελικά...[/quote']

 

Εννοείται φίλε μου.:) Όλα συνήθως είναι με το μέρος του καταναλωτή.Και τό δίκιο και ο νόμος.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Prospathw na pare backup gia na kanw stin sinexia update stin siskeui. tha mporousate na mou peite meso piou programatos kanw backup? To sony Ericsson PC Suite den exei tetia epilogi. Iparxei kapio allo?

 

euxaristw.

Καλημερα.το προγραμμα που θελεις---> http://www.fjsoft.at/en/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα: Έχω το Bluetooth της Mobile Action MA-700. Από το σάιτ όμως της εταιρείας δεν βρίσκω το Handset Manager για το Κ800. :( Έχει μόνο για το 720 και 730. Δοκίμασα για το 720 και δεν το δέχεται.

 

Τι κάνουμε σ'αυτή την περίπτωση; :confused:

εχεις το χειροτερο bluetooth adaptor που θα μπορουσες να αγορασεις.ο πιο ακριβος και ο πιο ΜΗ ΣΥνΕΡΓΑΣΙΜΟΣ.πηγαινε αλλαξε'τον και αγορασε εναν νεο.με αυτον παντα θα εχεις προβληματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λίγο άσχετο, αλλά τα ακουστικά που εμπεριέχονται να βρίσκετε βολικά?

 

Πάρα πολύ, να φανταστείς έσπασα κατα λάθος την ακρούλα τους κ έφαγα τον κόσμο να τα βρω αλλα πληροφορήθηκα ότι δεν βγαίνουν κανονικά σαν αξεσουάρ

Έτσι αναγκάστηκα και πήρα κάποια walkman τα οποία από την 1η μέρα δεν κάνανε καλή επαφή στην ένωση! Αλλά φίλος που έχει κ αυτός Κ800 μου εδωσε τα δικά του μιας και χρησιμοποιεί bluetooth

 

Y.Γ Σε λίγες μέρες θα σας πω εντυπώσεις από car kit bluetooth που θα τοποθετήσω στο αυτοκίνητό μου για το Κ800

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ, να φανταστείς έσπασα κατα λάθος την ακρούλα τους κ έφαγα τον κόσμο να τα βρω αλλα πληροφορήθηκα ότι δεν βγαίνουν κανονικά σαν αξεσουάρ

Έτσι αναγκάστηκα και πήρα κάποια walkman τα οποία από την 1η μέρα δεν κάνανε καλή επαφή στην ένωση! Αλλά φίλος που έχει κ αυτός Κ800 μου εδωσε τα δικά του μιας και χρησιμοποιεί bluetooth

 

Y.Γ Σε λίγες μέρες θα σας πω εντυπώσεις από car kit bluetooth που θα τοποθετήσω στο αυτοκίνητό μου για το Κ800

 

Εμένα γιατί συνεχώς μου πέφτουν:lol: ?

Τα αντίστοιχα του Κ700, και του W800 δεν μου δημιουργούσαν τόσο μεγάλο πρόβλημα. Εσύ τα χρησιμοποιείς με τα μαξιλαράκια?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους. Πολύ καλή η αναβάθμιση. Έχω την αίσθηση οτι το κινητό δουλεύει πιό ξεκούραστα και η μπαταρία κρατάει περισσότερο. Πέραν όμως όλων των θετικών αλλαγών που γίνανε με ενόχλησε το γεγονός ότι δεν γράφει με μικρά στα sms και το φόντο που βάλανε στην ημ/νία-ώρα που τυπώνεται πάνω στις φωτογραφίες. Ο μοχλός δουλεύει ΚΟΡΥΦΑΙΑ.

May The Force Be With You...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

pedia afou to pira simera, meta apo kana 3ari wres mou evgale ena minima to kinito pos iparxi diathesimo kapio neo software gia update..

to katevasa(giro sta 3.3 mb) kai meta egine aftomata i egatastasi.. ola afta mesw kinitou..

ti itan afto? odws itan to telefteo firmware?

ti sindiasmo pliktrwn prepi na patiso(den thimame) gia na do ti firmware foraw? pio ine to telefteo??

 

efharistwww.. ;)

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

i karta tou parakatw link ine afti pou perni to kinito mas?? please as mou pi kapios sigoura gia na tin agorasw..

 

http://www.katerelos.gr/product_info.php?cPath=42_210&products_id=2399

 

opios exi kamia ali kali protasi, kalodexoumeno ena link!..

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνεις τίποτα με την αναβάθμιση μέσω seus. Εγώ όσες φορές έκανα το κ750 και τώρα το 800 ποτέ δεν έχασα τίποτα.

 

 

Από seus ναι, δεν χάνεις τίποτα. Από wotanserver που έκανα εγώ, το κινητό όταν τελείωσε ήταν όπως το πήρα μαμά.;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

pedia afou to pira simera, meta apo kana 3ari wres mou evgale ena minima to kinito pos iparxi diathesimo kapio neo software gia update..

to katevasa(giro sta 3.3 mb) kai meta egine aftomata i egatastasi.. ola afta mesw kinitou..

ti itan afto? odws itan to telefteo firmware?

ti sindiasmo pliktrwn prepi na patiso(den thimame) gia na do ti firmware foraw? pio ine to telefteo??

 

efharistwww.. ;)

 

Στις γενικές ρυθμίσεις - update service - Εκδοση λογισμικού. Τελευταία version R1ED001.

Τώρα που το λες πάντως, θυμάμαι ότι και εγώ όταν το σκάλιζα μετά την αναβάθμιση, κάποια στιγμή μου πέταξε μύνημα για καινούργια version από ΟΤΑ. Βέβαια μόλις την είχα κάνει και επέλεξα όχι, και πήγα και έκλεισα την υπενθύμιση. Λέτε να το φτιάξανε?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

i karta tou parakatw link ine afti pou perni to kinito mas?? please as mou pi kapios sigoura gia na tin agorasw..

 

http://www.katerelos.gr/product_info.php?cPath=42_210&products_id=2399

 

opios exi kamia ali kali protasi, kalodexoumeno ena link!..

 

 

Όχι δεν είναι αυτή. Η μνήμη που φοράει το Κ800 είναι αυτή :

 

http://cgi.ebay.co.uk/512MB-MEMORY-STICK-MICRO-M2-K800i-K610i-W300i-Z610i-512_W0QQitemZ230036416387QQihZ013QQcategoryZ96991QQrdZ1QQcmdZViewItem

 

Ψάξε στο ebay θα βρεις σίγουρα και σε πολύ καλή τιμή.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

kai kati alo.. oi rithmisis gia video-klisi ine etoimes? an oxi, pou tis vriskw gia na tis perasw?

 

 

Ρυθμίσεις??? :confused: Δεν θέλει τίποτα! USIM, 3G κάλυψη και παίζεις μπάλα. :cool:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Από seus ναι, δεν χάνεις τίποτα. Από wotanserver που έκανα εγώ, το κινητό όταν τελείωσε ήταν όπως το πήρα μαμά.;)

ποιο ειναι το seus ??? εγω το εκανα μεσω usb με το προγραμμα αναβαθμισης της sony και δεν εχασα τιποτα , υπάρχει αλλος τροπος ??? τι ειναι wotanserver ??

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Από seus ναι, δεν χάνεις τίποτα. Από wotanserver που έκανα εγώ, το κινητό όταν τελείωσε ήταν όπως το πήρα μαμά.;)

Στο wotanserver έκανες και αναβάθμιση erom? Γιατί σε μένα δεν χάθηκε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Στο wotanserver έκανες και αναβάθμιση erom? Γιατί σε μένα δεν χάθηκε τίποτα.

Συντομα η αναβάθμιση erom των καινούργιων μοντέλων (DB2020) θα ενσωματωθεί και στην SEUS υπηρεσία,καταβάλλεται μεγάλη προσπάθεια γιαυτό,οπότε η επόμενη αναβάθμιση για το Κ800 σίγουρα θα το προσφέρει;)

Link to comment
Share on other sites

ασε που τωρα που το παρατηρω στις γενικες ρυθμίσεις δεν υπάρχει αυτο που λες το update

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Εγω νομίζω οτι έχω πρόβλημα με τη μπαταρία. Δεν είναι μονο οτι μου κρατάει 12 ώρες,με βαρια χρήση,αλλά οτι όταν το βάζω να φορτίσει ξεκινάει η ένδειξη πάνω απο το 50% και σε δεκα λεπτα έχει πάει στο 80% και μου ολοκληρώνει την φόρτιση λιγο μετά απο μία ώρα!

Είναι φυσιολογικο αυτό;;

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

ποιο ειναι το seus ??? εγω το εκανα μεσω usb με το προγραμμα αναβαθμισης της sony και δεν εχασα τιποτα , υπάρχει αλλος τροπος ??? τι ειναι wotanserver ??

 

 

Sony

Ericsson

Update

Service

 

wotanserver ----> http://www.wotanserver.com

 

;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Στο wotanserver έκανες και αναβάθμιση erom? Γιατί σε μένα δεν χάθηκε τίποτα.

 

 

Ναι έκανα και erom update. ;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Συντομα η αναβάθμιση erom των καινούργιων μοντέλων (DB2020) θα ενσωματωθεί και στην SEUS υπηρεσία,καταβάλλεται μεγάλη προσπάθεια γιαυτό,οπότε η επόμενη αναβάθμιση για το Κ800 σίγουρα θα το προσφέρει;)

 

 

Άντε να δούμε!! Έχεις καμοία πληροφορία για το αν θα γίνεται OTA erom update? Ή θα αρκεστούν μόνον στο λειτουργικό?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

ασε που τωρα που το παρατηρω στις γενικες ρυθμίσεις δεν υπάρχει αυτο που λες το update

 

 

Δεν μπορεί!! Στις " Ρυθμίσεις - Γενικές " είναι 4η επιλογή. Update service.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εγω νομίζω οτι έχω πρόβλημα με τη μπαταρία. Δεν είναι μονο οτι μου κρατάει 12 ώρες,με βαρια χρήση,αλλά οτι όταν το βάζω να φορτίσει ξεκινάει η ένδειξη πάνω απο το 50% και σε δεκα λεπτα έχει πάει στο 80% και μου ολοκληρώνει την φόρτιση λιγο μετά απο μία ώρα!

Είναι φυσιολογικο αυτό;;

 

 

Τι εννοείς βαριά χρήση? 12 ώρες του αλλάζεις τα φώτα? :blink: Αν ναι μια χαρά είναι η μπαταρία σου.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

pedia ti ine i erom??

to OTA?

 

padws emena mou anavathmistike stin teleftea ekdosi firmware apo mono tou mesw tou OTA pou lete.. :p

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...