Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια... θελω να κανω 2 ερωτησεις και αν μπορει καποιος ας μου απαντησει:

1. υπαρχει η δυνατοτητα να φορτωθει καποιο προγραμμα destinator στο τηλεφωνο και αν ναι ποιο και πως?

2. η Vodafone live εκδοση του τηλεφωνου βγαινει σε ασημι ή καφε χρωμα?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια... θελω να κανω 2 ερωτησεις και αν μπορει καποιος ας μου απαντησει:

1. υπαρχει η δυνατοτητα να φορτωθει καποιο προγραμμα destinator στο τηλεφωνο και αν ναι ποιο και πως?

2. η Vodafone live εκδοση του τηλεφωνου βγαινει σε ασημι ή καφε χρωμα?

 

ευχαριστω

καλησπέρα.προγραμμα που αναφερεις δεν μπορεις να φορτωσεις,επισης καποιες εφαρμογες που υπαρχουν δεν ειναι και οτι καλυτερο :cool:

Tωρα η το κινητο αγορασμενο απο vodafone το βρισκεις σε μαυρο,ασημι.καφε εγω δεν εχω :worry: ακομη :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..εχω ενα K800 το οποιο ειναι αγορασμενο απο Αγγλια. Οι 'εδω' δεν μου κανουν αναβαθμιση..γνωριζει καποιος αναλυτικα τι κανω για να το αναβαθμισω μονος μου? Το τηλεφωνο λειτουργει, ομως δεν λειτουργουν τα παιχνιδια και οι εφαρμογες που απαιτουν ιντερνετ..Ελπιζω σε απαντηση σημερα, διοτι αυριο ξαναμπαινω μεσα(ειμαι στρατιωτης). Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

To προβλημα ειναι οτι δεν λειτουργουν οι εφαρμογες και τα παιχνιδια. Αυτο δεν απαιτει αναβαθμιση?

 

Τελικα, εκανα αναβαθμιση(εβαλα το λογισμικο που δινει η SE στο site της ως update), ομως το προβλημα παραμενει. :(

Link to comment
Share on other sites

κάνε full flashing...ψάξε για flash ericsson k800...Η!στις προηγούμενες σελίδες ένα παιδί είχε πρόβλημα με το κινητό του...έδωσα ένα λινκ...ακολούθησε αυτό...
Link to comment
Share on other sites

To προβλημα ειναι οτι δεν λειτουργουν οι εφαρμογες και τα παιχνιδια. Αυτο δεν απαιτει αναβαθμιση?

 

Τελικα, εκανα αναβαθμιση(εβαλα το λογισμικο που δινει η SE στο site της ως update), ομως το προβλημα παραμενει. :(

Τοτε το πας για σερβις.τι πιο απλο :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τοτε το πας για σερβις.τι πιο απλο :)

 

Eλα ντε, και εγω ετσι σκεφτηκα..ελα ομως που δεν το αναλαμβανουν γιατι ειναι αγορασμενο απο Αγγλια.:mad:

 

Το προβλημα παραμενει, τουλαχιστον ομως μπαινω στο Wind plus με τον browser του κινητου..

Link to comment
Share on other sites

Eλα ντε, και εγω ετσι σκεφτηκα..ελα ομως που δεν το αναλαμβανουν γιατι ειναι αγορασμενο απο Αγγλια.:mad:

 

Το προβλημα παραμενει, τουλαχιστον ομως μπαινω στο Wind plus με τον browser του κινητου..

Αυτα ειναι βλακειες.επεσες σε περιπτωση service center.τωρα πηγαινε'το σε καταστημα γερμανος.εχουν και αυτοι σερβις sony ericsson.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.

εχω ενα k800i,προσφατα μου επεσε κατω και εσπασε η οθονη του.

κανενα προβλημα υπεθεσα,αλλαζω μια οθονη και ολα ενταξει.

αυτο ομως που δεν μου αρεσει ειναι οτι το κινητο οταν παω να το ανοιξβ(με σπασμενη την οθονη)ανοιγει,εμφανιζει μια σπρη οθονη και συνεχεια κανει επανεκινησεις!

ο μονος τροποσ να το σταματησω ειναι να βγαλω την μπαταρια!

επισης παρατηρησα οτι αναβει σταθερα ενα κοκκινο φως εκει που ειναι οι υπερηθρες οταν η μπαταρια ειναι συνδεδεμενη με το κινητο!

καμια βοηθεια τι μπορει να ειναι αυτο?

διορθωνεται?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

μεγειες μου λοιπον και το καινουριο Κ800 , ομως γμτ γμτ γμτ ειναι vodafone live και εχει και το σπαστικο μενου.:(
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.

εχω ενα k800i,προσφατα μου επεσε κατω και εσπασε η οθονη του.

κανενα προβλημα υπεθεσα,αλλαζω μια οθονη και ολα ενταξει.

αυτο ομως που δεν μου αρεσει ειναι οτι το κινητο οταν παω να το ανοιξβ(με σπασμενη την οθονη)ανοιγει,εμφανιζει μια σπρη οθονη και συνεχεια κανει επανεκινησεις!

ο μονος τροποσ να το σταματησω ειναι να βγαλω την μπαταρια!

επισης παρατηρησα οτι αναβει σταθερα ενα κοκκινο φως εκει που ειναι οι υπερηθρες οταν η μπαταρια ειναι συνδεδεμενη με το κινητο!

καμια βοηθεια τι μπορει να ειναι αυτο?

διορθωνεται?

Το πας για service και το κανεις καινουργιο.στην περιπτωση σου,αυτο θα σωσει το κινητο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@neo24gr,η περίπτωσή σου,αν εξαιρέσουμε τη σπασμένη οθόνη,μοιάζει με μπλοκάρισμα της EROM,το οποίο διορθώνεται μόνο σε σέρβις,εάν δεν έχεις γνώση πως να το κάνεις μόνος σου στο σπίτι με χρήση κάποιων ειδικών προγραμμάτων...Στο σέρβις βέβαια είναι δωρεάν η επιδιόρθωση-εκτός της οθόνης βέβαια..
Link to comment
Share on other sites

@neo24gr,η περίπτωσή σου,αν εξαιρέσουμε τη σπασμένη οθόνη,μοιάζει με μπλοκάρισμα της EROM,το οποίο διορθώνεται μόνο σε σέρβις,εάν δεν έχεις γνώση πως να το κάνεις μόνος σου στο σπίτι με χρήση κάποιων ειδικών προγραμμάτων...Στο σέρβις βέβαια είναι δωρεάν η επιδιόρθωση-εκτός της οθόνης βέβαια..

 

εχω γνωσει καποιοων προγραμματων αλλα δεν μπορω να το φλασαρω!

το μονο που μπορεσα να κανω ειναι αναβαθμιση μεσω του sony ericsson Update service.

αλλα τιποτε περρισοτερο!

εχω καποια προγραμμα για erom flash αλλα ολο μου βγαζει σφαλμα!

αποσο εχω ψαξει ομως ,μ=οταν αναβοσβηνει το κοκκινο λαμπακι σημαινει οτι εχει μπλοκαριστει η EROM.το οτι αναβει συνεχεια ,σταθερα,με το που βαλω την μπαταρια η με το που συνδεσω το καλωδιο συνδεσεις usb με τον υπολογιστη χωρις να εχω την μπαταρια πανω,αυτο δε σημαινει τιποτε περρισοτερο?

αν εχεις να μου προτεινεις καποιο τροπο ξεμπλοκαρισματος της EROM!

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όσοι κάνουν update μέσω Sony Ericsson Update Service πλέον αναβαθμίζετε η CID του κινητού σε 53 από 52. Αυτό σημαίνει πως τα υπόλοιπα flashing προγράμματα που κυκλοφορούν δεν θα μπορούν να κάνουν update μιας και η CID53 δεν έχει "σπάσει" ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

downgrade sthn εκδοση δεν μπορει να γινει?

ποσο περιπου θα στοιχιζε να επιδιορθωθει αυτο το προβλημα στον γερμανο?

χωρις την αλλαγη της οθονης?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδες 2 γρηγορες ερωτησεις :

 

1. Εαν προχωρησω σε debrand του Κ800 , αποτυχημενο φλασαρισμα σημαινει μπλοκαρισμα του κινητου ή γινεται και dead phone flash?

2. Πως μπορω να αντιγραψω το firmware που εχει το κινητο μου ετσι ωστε στο μελλον σε βλαβη του να μπορω να το ξαναπεράσω?

 

Λοιπον απο οτι ειδα το κινητο μαλλον ειναι cid53 οποτε το μπουλο. Ομως επειδη δεν ειμαι σιγουρος για δειτε και εσεις

 

R8BF003

CXC1250211_VODAFONE_WI R8BF003

 

EROM

R3A022

prg CXC1250616_EROM_DB2020_HB106GENERIC_FOTA_SIMLOCK_FLAFLA_SIBLEY_SEMCUSB

 

wtf ειναι CID52 or CID53? βλεπω οτι υπαρχουν 2 εκδοσεις στο wotanserver http://www.wotanserver.com/en/supported-phones/sonyericsson-k800-debranding/

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

1.Ό,ΤΙ και αν πάθει μπορείς να το επαναφέρεις...

2.Όχι,δε γίνεται,αλλά αφού το firmware κυκλοφορεί και στο νετ,οπότε...

Link to comment
Share on other sites

Sxetika me to provlhma pou anefera sthn prohgoumenh selida..ekana update alla to provlhma paremeine.Ti eftaige telika?..H karta 1GB pou evala..tin evgala k ksanaevala autin pou eixa k to kinhto douleuei k pali apsoga!To provlhma epanerxetai an vgalw thn mnhmh,h' valw opoiadhpote allh mnhmh.sorry gia ta greeklish to kinhto den exei ellhnika.
Link to comment
Share on other sites

παιδες 2 γρηγορες ερωτησεις :

 

1. Εαν προχωρησω σε debrand του Κ800 , αποτυχημενο φλασαρισμα σημαινει μπλοκαρισμα του κινητου ή γινεται και dead phone flash?

2. Πως μπορω να αντιγραψω το firmware που εχει το κινητο μου ετσι ωστε στο μελλον σε βλαβη του να μπορω να το ξαναπεράσω?

 

Λοιπον απο οτι ειδα το κινητο μαλλον ειναι cid53 οποτε το μπουλο. Ομως επειδη δεν ειμαι σιγουρος για δειτε και εσεις

 

R8BF003

CXC1250211_VODAFONE_WI R8BF003

 

EROM

R3A022

prg CXC1250616_EROM_DB2020_HB106GENERIC_FOTA_SIMLOCK_FLAFLA_SIBLEY_SEMCUSB

 

wtf ειναι CID52 or CID53? βλεπω οτι υπαρχουν 2 εκδοσεις στο wotanserver http://www.wotanserver.com/en/supported-phones/sonyericsson-k800-debranding/

file mια ερωτηση.

μπορει να λυθει το δικο μου προβλημα με wotanserver?

αν ναι ποσο στοιχιζει?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

δεν το εχει στα γνωστα site , αν το εχεις δει που το ειδες??:O

 

 

τα έχει,τα έχει...αυτό θα πρέπει να είναι το τελευταίο που θα σε ανησυχεί...Τέσπα,γιατι δε κατεβάζεις το xs++?Θα σου πει αν είναι 53άρι,που δε το νομίζω,μιας και η vodafone τ έχει πολύ καιρό στο κατάστημα τα Κ800...Anyway,και να είναι,δε σε πειράζει,αφού μόνο debrand θες να κάνεις...Με 8Ε τελείωσες!

Link to comment
Share on other sites

downgrade sthn εκδοση δεν μπορει να γινει?quote]

 

 

Downgrade στην έκδοση του CID δεν μπορεί να γίνει με τίποτα....Δεν υπάρχει κανένα εργαλείο-πρόγραμμα που να το κάνει αυτό...Ούτε καν η ίδια η ΣΕ δεν έχει τη δυνατότητα να το κάνει.....Άπαξ και αναβαθμιστεί το CID,πάει,αναβαθμίστηκε...Δεν μπορεί να υποβαθμιστεί μετά...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...