Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

re pedia simera gia proti fora meta tin anavathmisi(tin exo kani edo kai 1 mina sxedon) mou vgike i aspri othoni ke ekane to kinito restart apo mono tou!sinolika einai i deyteri fora pou to kani.mia prin kai mia meta apo tin anavathmisi.na arxiso na anisixo lete?
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, πιστεύω ότι αυτά τα bugs οφείλονται στην ελληνική SE και έχουν να κάνουν με την μεταγλώττιση του μενού.

Πραγματικά, είμαι περίεργος να δω τι θα μου πουν, αν πάω στα γραφεία τους και τους πω "Κύριοι, στο manual λέτε ότι μπορώ να βάζω τους πρώτους χαρακτήρες της επαφής και να εντοπίζω αυτό που θέλω. Εγώ βάζω τους χαρακτήρες και δεν βρίσκω τίποτα. Παραπλανητική ενημέρωση;".

 

Φυσικά, ξέρω τι θα μου πουν: να τα γράφεις κεφαλαία (τον οποίο περιορισμό φυσικά δεν τον αναφέρουν πουθενά στο manual).

 

Αλλά τι να περιμένει κανείς, εδώ τόσα χρόνια δεν κατάφεραν να λύσουν το θέμα του "ς" (και μην αρχίσουμε τώρα να συζητάμε πόσο μεγάλο ή μικρό πρόβλημα είναι, πρόκειται περί bug και ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ θα έπρεπε να έχουν κάνει κάτι γι' αυτό).

 

Sorry ρε παιδιά για την γκρίνια, αλλά παίρνω ανάποδες ώρες-ώρες με τέτοια πράγματα. Γιατί όλος ο κόσμος να μπορεί να γράφει τις "επαφές" του όπως θέλει κι εγώ να πρέπει να τις γράφω με ΚΕΦΑΛΑΙΑ; :mad: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Πολλα προβληματα παντως τοσο καιρο δεν εχω πει εναντιον αλλα τωρα με την μη λειτουργια της φωτογραφικης μηχανης τα πηρα μια το joystick αλλαγη αυτου μια το κουμπι μουσικης τωρα η φωτογραφικη μηχανη .....αντε να περιμενω το servise τωρα.... ζητησα απο ΤΟ ΓΕΡΜΑΝΟ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΥΣΚΕΥΗς ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΞΕΡΩ αλλιως θα κανω καταγγελια ελεος με το @#$$#τηλεφωνο
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να κανω μια ερωτηση.Γινετε στο video να βαλεις το φλας?Ειναι ελλεινο να εχει αυτη την λειτουργεια το w800 μου και να μην το εχει το k800.Για να μην αναφερω το μαπα video του γενικα.

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να κανω μια ερωτηση.Γινετε στο video να βαλεις το φλας?Ειναι ελλεινο να εχει αυτη την λειτουργεια το w800 μου και να μην το εχει το k800.Για να μην αναφερω το μαπα video του γενικα.

Δυστυχώς δεν γίνεται από όσο ξέρω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να κανω μια ερωτηση.Γινετε στο video να βαλεις το φλας?Ειναι ελλεινο να εχει αυτη την λειτουργεια το w800 μου και να μην το εχει το k800.Για να μην αναφερω το μαπα video του γενικα.
Δέν γίνεται. Και μην το συγκρίνεις με το w800 γιατί το k800 έχει xenon flash
Link to comment
Share on other sites

Δέν γίνεται. Και μην το συγκρίνεις με το w800 γιατί το k800 έχει xenon flash

Δεν λεω στις φωτο ειναι απαιχτο το κινητο αλλα αυτο με το Video ειναι κριμα.

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι αλλο μπορειτε να δωσετε το LINK για να γινετε το κινητο φακος?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Τον φτιάχνεις μέσα στον φάκελο "εικόνες"??

Σίγουρα?

Στην κύρια μνήμη ή στην κάρτα μνήμης??

(δεν έχει σημασία που τον φτιάχνεις αλλά μήπως γι αυτό δεν τον βρίσκεις:worry: :worry: )

 

δεν εχω βαλει ακομη καρτα μνημης αρα ειναι στη μνημη του κινητου,μεσ στον φακελο εικονες..δε μου τον βγαζει ομως...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι αλλο μπορειτε να δωσετε το LINK για να γινετε το κινητο φακος?
Για 5η φορά http://torch.advanta.se/
Link to comment
Share on other sites

Τον φτιάχνεις μέσα στον φάκελο "εικόνες"??

Σίγουρα?

Στην κύρια μνήμη ή στην κάρτα μνήμης??

(δεν έχει σημασία που τον φτιάχνεις αλλά μήπως γι αυτό δεν τον βρίσκεις:worry: :worry: )

 

δεν εχω βαλει ακομη καρτα μνημης αρα ειναι στη μνημη του κινητου,μεσ στον φακελο εικονες..δε μου τον βγαζει ομως...

 

Μέσα στο φάκελο εικόνες αλλά όχι μέσα στο φάκελο "κάμερα"

Σωστά?

Δεν έχω ιδέα τι μπορεί να φταίει...:worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για 5η φορά http://torch.advanta.se/

mobo to arxeio pou katebazei den einai jar i jad.tha prepei na to katebaseis meso wap.den iparxei kat euthian efarmogi jar?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

mobo to arxeio pou katebazei den einai jar i jad.tha prepei na to katebaseis meso wap.den iparxei kat euthian efarmogi jar?

http://torchk800.matlista.se/ :ninja: :O

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

How to install Alt 2:

1. Use your web/wap browser on your phone and go to this page (http://torchk800.matlista.se)

2. Select the "Download Torch" link

3. Download should finish instantly as Torch is very small

4. Select to install

5. Answer "No" the first time you run Torch and it asks for permissions

6. If you didn't Answer "No", be sure to change the permission for Torch manualy to "Multimedia" = No, or you will get a question about access to the camera every time you start Torch.

(highlight Torch in Applications > press More > select Permissions > select Multimedia

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Κωστα τι μου λες?

Στην σελιδα που παρεθεσα, δεν ειδες τον πρωτο τροπο για να το κατεβασεις σε .jar (οπως ζητησες)? :confused:

Απο πανω απο αυτο που παρεθεσες ειναι:

 

HELLOOOO??? :mad:

 

* Torch is a j2me midlet for the k800/k790 and works by activating the red/orange led next to the flash. (you can exit by pressing backbutton)

* How to install Alt 1:

1. Download Torch.jar to your hardrive

2. Transfer Torch.jar to your phone by using Bluetooth/IR/USB Cable

3. Browse for Torch on your phone and select install

4. Answer "No" the first time you run Torch and it asks for permissions

5. If you didn't Answer "No", be sure to change the permission for Torch manualy to "Multimedia" = No, or you will get a question about access to the camera every time you start Torch.

(highlight Torch in Applications > press More > select Permissions > select Multimedia > select No)

 

Ημαρτον δηλαδη...:geek: Πρεπει να σας τα φερνουν μασημενα στο πιατο? :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, ποσες μερες σας κραταει η μπαταρια...;;

εμενα 2 μερες με το πολυ ζορι, χωρις χρηση της καμερας, με απενεργοποιημενη την υπηρεσια 3g, κ το πολυ 1 ωρα ομιλιας την ημερα...

τπτ αλλο...

ειναι φυσιολογικο αυτο;; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Κωστα τι μου λες?

Στην σελιδα που παρεθεσα, δεν ειδες τον πρωτο τροπο για να το κατεβασεις σε .jar (οπως ζητησες)? :confused:

Απο πανω απο αυτο που παρεθεσες ειναι:

 

 

HELLOOOO??? :mad:

 

 

 

Ημαρτον δηλαδη...:geek: Πρεπει να σας τα φερνουν μασημενα στο πιατο? :mad:

Καλα μπορεις να χαλαρωσεις λιγο?Εγω απλα νομιζα πως αυτο που κατεβαζεις ειναι μια εφαρμογη μεσα απο την οποια θα πρεπει να το κατεβασεις μεσω wap.Εξαλλου το rar αρχειο που κατεβαινει δεν περιεχει αρχειο jar or jad.Παντως Thanks για την προσπαθεια.

Υ.Γ Κανενας δεν τα θελει μασημενα στο πιατο του.Απλα δεν εχω ενεργοποιησει το wap!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Καλα μπορεις να χαλαρωσεις λιγο?Εγω απλα νομιζα πως αυτο που κατεβαζεις ειναι μια εφαρμογη μεσα απο την οποια θα πρεπει να το κατεβασεις μεσω wap.Εξαλλου το rar αρχειο που κατεβαινει δεν περιεχει αρχειο jar or jad.Παντως Thanks για την προσπαθεια.

Υ.Γ Κανενας δεν τα θελει μασημενα στο πιατο του.Απλα δεν εχω ενεργοποιησει το wap!

 

Ρε συ Κωστα μπορω να χαλαρωσω αλλα το site εχει αναλυτικοτατες οδηγιες πως να το κανεις. Εσενα δεν ξερω τι σου κατεβαζει οταν πατησεις το link, αλλα εμενα μου κατεβαζει ενα αρχειο Java (Torch.jar), το οποιο το βαζεις μετα στο K800 (π.χ. με το καλωδιο), το κανεις install και τελειωσες.

Δεν χρειαζεται wap και δεν κατεβαινει κανενα αρχειο .rar. Τι ακριβως δεν καταλαβαινεις απο την ολη διαδικασια? :what: :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, ποσες μερες σας κραταει η μπαταρια...;;

εμενα 2 μερες με το πολυ ζορι, χωρις χρηση της καμερας, με απενεργοποιημενη την υπηρεσια 3g, κ το πολυ 1 ωρα ομιλιας την ημερα...

τπτ αλλο...

ειναι φυσιολογικο αυτο;; :confused:

 

Δεν ξέρω αν είναι συμπτωματικό ή στρώσιμο της μπαταρίας, εμένα πάντως πάει πλέον 3 μέρες με 3G μετά την αναβάθμιση. Η αλλαγή έγινε αμέσως μετά την πρώτη φότιση. Με την παλιά έκδοση πήγαινε 2 μέρες.

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, ποσες μερες σας κραταει η μπαταρια...;;

εμενα 2 μερες με το πολυ ζορι, χωρις χρηση της καμερας, με απενεργοποιημενη την υπηρεσια 3g, κ το πολυ 1 ωρα ομιλιας την ημερα...

τπτ αλλο...

ειναι φυσιολογικο αυτο;; :confused:

 

1 Ώρα ομιλίας την ημέρα; :)

Φυσιολογικότατη είναι η διάρκεια της μπαταρίας.

Ο χρόνος ομιλίας δεν είναι φυσιολογικός.:)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια για να κανω βιντεοκληση τι χρειαζεται ?

εννοειται οτι εχω ενεργοποιησει το 3G στο μενου του τηλεφωνου και εχω και λογαριασμο δεδομενων (Data)

η καρτα sim δεν ειναι 3G αλλα απ' οτι διαβασα, στη Voda δεν χρειαζεται να ειναι η καρτα 3G για να κανω βιντεοκληση.

Link to comment
Share on other sites

Στο ζήτημα των κεφαλαίων θεωρώ ότι είναι απαράδεκτο το θέμα με το ς αλλά το θέμα των επαφών δεν το θεωρώ τόσο σημαντικό.

 

Προσωπικά νομίζω ότι κεφαλαία στις επαφές και τα μυνημάτα είναι καλύτερα επειδή είναι πιο ευανάγνωστα. Μπορούν να βάλουν μια επιλογή -όλα κεφαλαία- για μας που το χρησιμοποιούμε και κανονικές αλλάγες για τους υπόλοιπους.

 

Για το θέμα της μπαταρίας, η μείωση της φωτεινότητας σε συνδυασμό με ένα ανοιχτόχρωμο θέμα είναι από τις καλύτερες λύσεις ;)

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν ηλίθιο. Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω εμπειρίας!
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση. Επειδη δεν γνωριζω τιποτα για το κινητο. Μου το δινει ενας φιλος στα 280 ευρω, απο 410 αρχικη τιμη απ' οτι μου ειπε.

αξιζει να το παρω? Δεν ειναι χρησιμοποιημενο καθολου παρα μονο για 2 μερες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...