Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και πως θα συνδέσω το κινητό μου; Την εγκατάσταση του προγράμματος που έχει η συσκευασία δεν την έχω κάνει στο pc. Δεν τα κατάφερα παλαιότερα.
Ποιόν θ' "αρπάξω" σήμερα; [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Απ' ότι φαίνεται θα πρέπει να αρκεστώ στην εύρεση μόνο με το πρώτο γράμμα (δεν υπάρχει περίπτωση να κάτσω να αλλάξω όλες μου τις "Επαφές").

Τελικά η NOKIA είναι πολύ μπροστά σε μερικά πράγματα... :O

 

Είναι θέμα γραμματοσειράς.

Φυσικά αν καθήσεις να αλλάξεις τις επαφές σου, δεν θα το κάνεις στο κινητό.

Ούτε στο outlook ή κάποιο παρόμοιο πρόγραμμα.

Το πιο εύκολο είναι να το κάνεις σε κάποιο πρόγραμμα σαν το excel (αν το γνωρίζεις) όπου μπορείς να κάνεις μαζικές αλλάγές και μετά να κάνεις import στο outlook για συγχρονισμό.

Link to comment
Share on other sites

Και πως θα συνδέσω το κινητό μου; Την εγκατάσταση του προγράμματος που έχει η συσκευασία δεν την έχω κάνει στο pc. Δεν τα κατάφερα παλαιότερα.

 

Ίσως να μην παίζει και ρόλο.

Θα συνδέσεις το κινητό κανονικά με καλώδιο.

Σου έχει αναλυτικά τι πρέπει να κάνεις.

Την ώρα που συνδέεις το καλώδιο να θυμάσαι να έχεις πατημένο το "c"

Να το αφήσεις μόνο όταν στην οθόνη του pc εμφανιστεί σχετικό μήνυμα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ.

Περιμένω αποτελέσματα:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

paides exo exo vodafone live kai leei ekdosi log r1ce001.einai kainourgia?

Νομίζω ότι θέλεις θέλεις ένα ψιλο-update:lol: :p :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για δωστε μια βοηθεια.Το εχω δει το Κ800 και ειναι ενδιαφερον.Επισης εχω ενα Κ750ι ,το οποιο φορτωθηκα απο τη γυναικα μου.Καλο τηλεφωνο το Κ750,τα κανει ολα και συμφερει.Η ερωτηση μου ειναι ,αν δεν καιγομαι τοσο για σουπερ καμερα και φωτό(του 750 δηλαδη με καλυπτει) ,αξιζει να αλλαξω το 750 με Κ800 ? Βασικα με προβληματισε και το ΣΑΡ 0.99 .... Τι αλλο προτεινετε σε SE ? Αρκει να ειναι μικρο και θαυματουργο.:) και να εχει χαμηλο ΣΑΡ....
Link to comment
Share on other sites

Για δωστε μια βοηθεια.Το εχω δει το Κ800 και ειναι ενδιαφερον.Επισης εχω ενα Κ750ι ,το οποιο φορτωθηκα απο τη γυναικα μου.Καλο τηλεφωνο το Κ750,τα κανει ολα και συμφερει.Η ερωτηση μου ειναι ,αν δεν καιγομαι τοσο για σουπερ καμερα και φωτό(του 750 δηλαδη με καλυπτει) ,αξιζει να αλλαξω το 750 με Κ800 ? Βασικα με προβληματισε και το ΣΑΡ 0.99 .... Τι αλλο προτεινετε σε SE ? Αρκει να ειναι μικρο και θαυματουργο.:) και να εχει χαμηλο ΣΑΡ....

 

Προσψπικά πιστεύω ότι δεν αξίζει η αλλαγή, το έχω πεί πολλές φορές.Πόσο μάλλον από τη στιγμή που η κάμερα του 750 σε καλύπτει.

Εκτός από το 800άρι, έχω να προτείνω το w850(αλλά το 750 έχει καλύτερη κάμερα)

.Αυτά τα δύο είναι της μοδός τώρα τελευταία.Τα υπόλοιπα μοντέλα είναι πιο χαμηλής κατηγορίας.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για δωστε μια βοηθεια.Το εχω δει το Κ800 και ειναι ενδιαφερον.Επισης εχω ενα Κ750ι ,το οποιο φορτωθηκα απο τη γυναικα μου.Καλο τηλεφωνο το Κ750,τα κανει ολα και συμφερει.Η ερωτηση μου ειναι ,αν δεν καιγομαι τοσο για σουπερ καμερα και φωτό(του 750 δηλαδη με καλυπτει) ,αξιζει να αλλαξω το 750 με Κ800 ? Βασικα με προβληματισε και το ΣΑΡ 0.99 .... Τι αλλο προτεινετε σε SE ? Αρκει να ειναι μικρο και θαυματουργο.:) και να εχει χαμηλο ΣΑΡ....

 

απο την στιγμη που εδωσες το 750 σου το k-800 ειναι μια χρα φιλε μου και σιγουρα αξιζει,και το 850 ειναι καλο αλλα προτιμω λιγο περισσοτερο το k-800.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

απο την στιγμη που εδωσες το 750 σου το k-800 ειναι μια χρα φιλε μου και σιγουρα αξιζει,και το 850 ειναι καλο αλλα προτιμω λιγο περισσοτερο το k-800.

 

Αμ εδω ειναι το θεμα.Δεν το εδωσα το Κ750ι,μου το δωσανε.Γιαυτο ειπα να ρωτησω για προτασεις...και κυριως για το Κ800 ...θα τσεκαρω αυτα που ειπατε παντως.Ευχαριστω.:)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι μπέρδεμα. Κατ'αρχήν με το που σύνδεσα το usb καλώδιο και το τηλέφωνο, μου ζητάει εγκατάσταση για το k800.

Δεύτερον. Το πρόγραμμα της αναβάθμισης μου ζητάει σε εναν παράθυρο...

proxy server: ........

 

Port: .........

 

Σε αυτά τα 2 θέλει κάποιους κωδικούς. Οπότε, δεν μπορώ να προχωρήσω. Τι κάνουμε λοιπόν;

Ποιόν θ' "αρπάξω" σήμερα; [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι θέλεις θέλεις ένα ψιλο-update:lol: :p :)

ela ena lathos ekana kai to xtipas

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

μμ..ωραιο το 850 αλλα θα το χαραμισω αφου ποτε δεν ακουω μουσικη απο το κινητο,ουτε καν ραδιοφωνο.

 

φιλε μου παρε το Κ-800 και μην το σκεφτεσαι τοσο πολυ,το κινητο ειναι κορυφη.:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

οταν συνδεω το κινητο με τον υπολογιστη και περναω μεσα φωτογραφιες ειτε μεσω pc suite ειτε μεσω myphone explorer, ενω τις περναει κανονικα και φαινεται οτι υπαρχουν μεσα στο κινητο, οταν το αποσυνδεω απο τον υπολογιστη και παω να τις δω δεν υπαρχει κατι στο φακελο.Ξερει κανεις τι μπορει να γινεται?SOSSSS
Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες με την τελευταια αναβαθμιση η ποιοτητα του βιντεο εχει βελτιωθει;

 

Καθόλου:(

Παραμένει η ίδια χάλια ποιότητα 176Χ144 με (νομίζω) μόλις 15 καρέ το δευτερόλεπτο:mad:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

ΤΡΕΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ οταν ανοιγω το καπακι της φωτογραφικης μου βγαζει μηνυμα οτι μια αλλη εφαρμογη χρησιμοποιει την καμερα τα παντα εκανα μεχρι ξανα αναβαθμιση αλλα δεν:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

ela ena lathos ekana kai to xtipas

 

Έλα, σόρρυ φίλε μου, δεν το έκανα με κακία:O :O

Απλά μου φάνηκε αστείο έτσι όπως το διάβασα :)

 

 

Ethnicnation: Δεν είναι περίπλοκο.

Φαντάζομαι έχεις κατεβάσει και εγκαταστήσει το πρόγραμμα στο Pc σου.

Άρχισε να το τρέχεις και ακολούθα τις οδηγίες.Θα συνδέσεις το κινητό(έχοντας αφαιρέσει την κάρτα sim πρώτα) όταν στο ζητήσει.

Φρόντισε την στιγμή που το συνδέεις να είναι κλειστό, να έχεις πατημένο το "c" (το οποίο θα το αφήσεις μόνο όταν εμφανιστεί το σχετικό μήνυμα στην οθόνη) και να έχεις μπόλικη μπαταρία στο κινητό

Αν μείνεις από μπαταρία στην μέση της διαδικασίας θα τρέχεις στα σέρβις και είναι κρίμα.

Μην επαναπαυθείς από το γεγονός ότι φορτίζει μέσω του usb καλωδίου.Αυτό δεν αρκεί(την έχω πατήσει γι αυτό στα λέω:p )

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

οταν συνδεω το κινητο με τον υπολογιστη και περναω μεσα φωτογραφιες ειτε μεσω pc suite ειτε μεσω myphone explorer, ενω τις περναει κανονικα και φαινεται οτι υπαρχουν μεσα στο κινητο, οταν το αποσυνδεω απο τον υπολογιστη και παω να τις δω δεν υπαρχει κατι στο φακελο.Ξερει κανεις τι μπορει να γινεται?SOSSSS

 

Γίνεται ότι τις περνάς στο φάκελο camera του κινητού(εκεί που αποθηκεύει τις φώτο μόλις τις έχεις τραβήξει).

Μην αποθηκεύεις εκεί φωτογραφίες που περνάς από το pc.Φτιάξε δικούς σου φακέλους και πέτα τις εκεί.Τότε δεν θα έχεις πρόβλημα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια λεω επιτελους να αφησω το παλιο αλλα καλο για εμενα sx1 και ειμαι αναμεσα σε 4 συσκευες,το 6280 ή 6288(το ιδιο ειναι ουσιαστικα),το k800 και το n72.Εσεις τι θα προτεινατε;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια λεω επιτελους να αφησω το παλιο αλλα καλο για εμενα sx1 και ειμαι αναμεσα σε 4 συσκευες,το 6280 ή 6288(το ιδιο ειναι ουσιαστικα),το k800 και το n72.Εσεις τι θα προτεινατε;

 

Το n72, αν θέλεις να έχεις ανοιχτό λογισμικό(όπως και στο sx1) αλλιώς το k800.

Σου προτείνω να ανοίξεις ένα θεματάκι στους διαξιφισμούς σχετικά με το ερώτημά σου, μιας και εδώ δεν είναι το κατάλληλο σημείο.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με θήκες έχουμε κανα νεότερο?

 

Πέρα απο την ICA-25 που λέει ένας φίλος.

 

Οι θήκες Krushell κ bodyglove που παίζουν στην Αθήνα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...