Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχω ξαναπεί, ότι από την εμπειρία μου τουλάχιστον, τα κινητά που σου δίνουν σαν αντικατάσταση από το σέρβις δεν πρόκειται να πάθουν ποτέ τίποτα.

Δεν ξέρω γιατί και πως, μόνο από εμπειρία το λέω.(φυσικά σε κάποιον μπορεί να έχει τύχει το αντίθετο:O )

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εμ, εχει προχωρησει τοσο ο κυκλος της συσκευης, που μεχρι να παθει κατι και να σου το αλλαξουν παυεις να το εχεις ως βασικη συσκευη και ετσι δε φθειρεται συντομα :p
Link to comment
Share on other sites

ξαφνικα...εκει που ητανε 70Μ ελευθερα στη μνημη του κινητου...πηγαν 69!

καταλαβατε γιατι πλεον σταματω να ασχολουμαι με το χαζοκινητο!

 

Aman bre kalamatiani pos kaneis etsi? kati tha ebales sto kinito kai den tha to thimase g'auto pige sta 69MB! :ninja:

Link to comment
Share on other sites

.. μάλιστα

Και δεν μου λές από το ίδιο κατάστημα ξανααγώρασες Κ800. Αν ναι, κάτι μου λέει ότι έπρεπε να κρατίσεις αυτό του service. Αν το δευτερο Κ800 ήταν από το ίδιο μαγαζί μήπως άνοικε στην ίδια ελατωματική παρτίδα?? Λέω μήπως..

 

απο πλαισιο ηταν αγορασμενα και τα 2:mad: μα δεν ξαναχει k-800 απο κει.

οσο για την erom ηταν αλλαγμενημε την καινουρια,η αναβαθμιση εγινε απο wotan server.δεν ξερω τι μπορει να πηγε λαθος με το κινητο κι εγινε παλι το ιδιο.το αστειο ειναι οτι σημερα πηγα και ξαναπηρα παλι k-800 απο play247 ηρακλειου αυτη την φορα στα 370 ευρω,του εκανα και την τελευταια αναβαθμιση παλι αυτη την φορα απο το update service κι αντε να δουμε τι θα γινει κι αυτη την φορα.

τωρα θα δουμε οταν γυρισει το αλλο απο το service πιθανον θα το πουλησω,καινουριο θα ειναι ετσι κι αλλιως.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Aman bre kalamatiani pos kaneis etsi? kati tha ebales sto kinito kai den tha to thimase g'auto pige sta 69MB! :ninja:

 

δεν ειμαι χαζη φιλε μου!

στο κινητο δεν προστεθηκε απολυτως τιποτα!

δεν γινεται να το κλεινω το μεσημερι με 70Μ και να το ανοιγω το απογευμα με 69Μ, ε αυτο ειναι παραλογο!

βασικα, σκεφτομαι να ξαναπερασω το νεο λογισμικο μονη μου και να μην τρεχω παλι στα service....λες να συνελθει ή αδικος κοπος;;;; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

δεν ειμαι χαζη φιλε μου!

στο κινητο δεν προστεθηκε απολυτως τιποτα!

δεν γινεται να το κλεινω το μεσημερι με 70Μ και να το ανοιγω το απογευμα με 69Μ, ε αυτο ειναι παραλογο!

βασικα, σκεφτομαι να ξαναπερασω το νεο λογισμικο μονη μου και να μην τρεχω παλι στα service....λες να συνελθει ή αδικος κοπος;;;; :wacko:

Ξέρεις και τα SMS πιάνουν μνήμη, έστω κάτι ΚΒ. Μπορεί να έλαβες κανά 2 SMS και να έφτασε το όριο του 1Μβ οπότε κατέβηκε λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις και τα SMS πιάνουν μνήμη, έστω κάτι ΚΒ. Μπορεί να έλαβες κανά 2 SMS και να έφτασε το όριο του 1Μβ οπότε κατέβηκε λίγο.

 

 

 

το ξερω οτι πιανουν και τα sms χωρο...αλλα τα ξεγραψα ολα...δεν υπαρχει τπτ στη μνημη του κινητου...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχει γίνει προσθήκη από οποιοδήποτε άλλο αντικείμενο, είτε με γνώση σου είτε χωρίς. Ίσως το κινητό δημιούργησε κάτι προσωρινό που σου πιάνει χώρο. Δοκίμασες να το κλείσεις και να το ανοίξεις ξανά;

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω, αν η μνήμη είναι 69mb + 1 kb σου δείχνει 70mb.

Αν είναι 70mb-1kb σου δείχνει 69Mb.

Δεν είναι και τίποτα το φοβερό βρε παιδιά.

Τα sms πάντως ΔΕΝ πιάνουν χώρο σε αυτή τη μνήμη.Μόνο τα mms.

Ίσως είναι κάποιος σελιδοδείκτης, κάποιο παιχνίδι που έμεινε στη μέση(ή κάποιο ρεκόρ που αποθηκεύτηκε)...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Geia sas apo UK. Pira kai egw ayto to kataplhktiko tilefwno( to kalytero poy eixa ever) kai psaxnw na vrw pws mporw na allaksw to music player( mou fainetai poly lito) kai to browser. Kamia idea?(sorry gia ta greeklish...) Epishs kapoio link me polla themes yparxei? Eyxaristw!
Link to comment
Share on other sites

paidia epeidi to forum exei 120 selides dn mporw na psaxnw mia mia sorry an exei proanaferthei alla 8a i8ela sites me themes kai JAVA mlkioules gia to k800i. euxaristw

 

 

gia checkare EDW..

 

tha vris arketa pragmata se polla sites.. episis perna kai kamia volta apo tis briefcases stis ipografes twn xrhstwn.. tha vris kai eki diafora kaloudia!!..;)

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που βλέπω ότι δεν πάει καλά είναι η αναζήτηση από την σελίδα του Γούγλη. Να ξαναρωτήσω και πάλι με την ευκαιρία, το έχει δει κανείς άλλος?

 

Εχεις απόλυτο δίκιο, μόλις το δοκίμασα και όντως έχει πρόβλημα. Το ίδιο και όταν πας απο το μενού

"ΜΕΤΑΒΑΣΗ - ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ"

Αν όμως πας μετάβαση - εισαγωγή διευθυνσης και γράψεις google.com (το αποθηκεύεις και αν θέλεις το βάζεις και ως home page) τότε δουλεύει κανονικά και σε Ελληνικά και Αγγλικά που το δοκίμασα. Προφανώς κάποιο bugάκι της νέας έκδοσης.

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

pedia exw to se k800i kai exo sindesi me voda.. pio ine to swsto profile gia ploigisi wap?

 

edw mou exi: 1)SEMC WAP

2)Vf MMS

3)Vf Live!

4)Vodafone MMS

5)VF Live! Postpaid

 

Pio na epilexw?? Efharistw gyezzz...

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

τo κ-800 μου τελικα μου το εφτιαξαν σημερα δεν το εστειλαν αθηνα,τωρα δουλευει κανονικα παλι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

τo κ-800 μου τελικα μου το εφτιαξαν σημερα δεν το εστειλαν αθηνα,τωρα δουλευει κανονικα παλι.

 

Άντε μπράβο! Τουλάχιστον δεν ταλαιπωρήθηκες! Ρώτησες λεπτομέρειες? Τι κάνανε, τι είχε κλπ κλπ?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα - πλάκα να ρωτήσω και εγώ κάτι. Συνδέοντας το τηλέφωνο με USB στο PC, το βρίσκει, φτιάχνει τους δίσκους και μετά αρχίζει και βρίσκει τα διάφορα μόντεμ και κάτι άλλα πράγματα που ούτε ξέρω τι είναι. :O

Το θέμα είναι ότι δεν βρίσκει τους σωστούς drivers ούτε στο δισκάκι που έχουν δώσει με το κινητό με αποτέλεσμα να τα βγάζει στα devices με ερωτηματικά! :confused:

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

 

PS. Δεν έχω εγκαταστήσει το PC Suite στο PC. Πρέπει να το εγκαταστήσω πρώτα?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα - πλάκα να ρωτήσω και εγώ κάτι. Συνδέοντας το τηλέφωνο με USB στο PC, το βρίσκει, φτιάχνει τους δίσκους και μετά αρχίζει και βρίσκει τα διάφορα μόντεμ και κάτι άλλα πράγματα που ούτε ξέρω τι είναι. :O

Το θέμα είναι ότι δεν βρίσκει τους σωστούς drivers ούτε στο δισκάκι που έχουν δώσει με το κινητό με αποτέλεσμα να τα βγάζει στα devices με ερωτηματικά! :confused:

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

 

PS. Δεν έχω εγκαταστήσει το PC Suite στο PC. Πρέπει να το εγκαταστήσω πρώτα?

εσυ τι λες ???? ΗΜΑΡΤΟΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝ

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

εσυ τι λες ???? ΗΜΑΡΤΟΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝΝ

 

:blink:

 

Θα αρκούσε ένα "ναι!" Ηρέμησε σε παρακαλώ!

 

PS. Δεν θέλω να βάλω το PC Suite. Αν υπάρχει άλλος τρόπος θα με εξυπηρετούσε περισσότερο. Ευχαριστώ!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

pedia exw to se k800i kai exo sindesi me voda.. pio ine to swsto profile gia ploigisi wap?

 

edw mou exi: 1)SEMC WAP

2)Vf MMS

3)Vf Live!

4)Vodafone MMS

5)VF Live! Postpaid

 

Pio na epilexw?? Efharistw gyezzz...

Το 5. :)

Link to comment
Share on other sites

@fanatikos

Και τι σε πειράζει να το εγκαταστήσεις;

Ούτε τεράστιο χώρο θα πιάνει στον δίσκο σου και ούτε θα καταναλώνει πόρους του υπολογιστή.

Αν ψάξεις πάντως λίγο το site της SE, θα βρεις τους drivers.

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ θα το δοκιμάσω βάζοντας το PC Suite πρώτα. Έχω πάντως κάποιες αμφιβολίες, γιατί ενώ βρίσκω το directory με τους drivers στο δισκάκι, βρίσκω και το αντίστοιχο inf που ζητάει αλλά όταν του πω ΟΚ μου λέει ότι δεν βρίσκει κατάλληλο driver. Τες πα, θα το δοκιμάσω και θα επανέρθω.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...