Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερωτηση σχετικα με την καρα μνημης. Αγορασα μια Sony 1GB και αφου την τοποθετησα μου γραφει ελευθερος χωρος 911 ΜΒ που θεωρω οτι ειναι λιγο λιγοτερα απο οτι περιμενα. Ειναι φυσιολογικο να ειναι 100 ΜΒ λιγοτερο απο την ονομαστικη 1024? Περιμενα στην χειροτερη να ειναι 950 ΜΒ.

 

Κάντης και ενα φορμάτ αλλά και πάλι έχει ξαναειπωθεί περί των 911 MB,αρκέσου σε αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σε μένα πάντα βγαίνει μήνυμα λάθους για τη σύνδεση, όταν προσπαθώ να στείλω σε blog. Δεν έχω καταφέρει ακόμη να δημιουργήσω νέο blog και να ανεβάσω φωτό....! (σνιφ)... καμμιά ιδέα? Είμαι στην Cosmote και κατά τ'άλλα έχω κανονική σύνδεση στο internet & wap. Μέχρι και email κατεβάζω από τη mycosmos.gr

 

??????

_________________

Vassilis S.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία μήπως γνωρίζει κανένας σας πως γίνεται να ρυθμίσω το κινητό να δημοσιεύει τις φωτογραφίες σε ήδη υπάρχον λογαριασμό Blog και όχι στον νέο που δημιουργεί;

Ευχαριστώ…

Γιατί σε μένα πάντα βγαίνει μήνυμα λάθους για τη σύνδεση, όταν προσπαθώ να στείλω σε blog. Δεν έχω καταφέρει ακόμη να δημιουργήσω νέο blog και να ανεβάσω φωτό....! (σνιφ)... καμμιά ιδέα? Είμαι στην Cosmote και κατά τ'άλλα έχω κανονική σύνδεση στο internet & wap. Μέχρι και email κατεβάζω από τη mycosmos.gr

_________________

Vassilis S.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλα τα παιδιά! Θέλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ και ένα μεγάλο μπράβο σε όλους που έχουν δώσει πληροφορίες σέ αυτό το θέμα (K800i) γιάτι έχω το κινήτο εδώ και 10 μέρες περίπου και διαβάζοντας όλες τις προηγούμενες σελίδες (ούφ, ατέλειωτες ήταν...:wacko: ) βρήκα τα πάντα για το κινητό! Βέβαια απ'ότι είδα αρκετά προβληματάκια:shock: . Ελπίζω να μην πάθει και μένα τίποτα αν και πότε δεν μπορείς να είσαι σίγουρος.

 

Πρόσεξα ότι το -ς- τό έχει κανόνικά στο Τ9 στα ονόματα και στις λέξεις!!:D

Το μόνο που θα ήθελα για αυτό το κινητό καλύτερο βίντεο...ας ελπίσουμε με το Update Servise να έχει βελτιωθεί λιγάκι η ποιότητα.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΛΟΥΣ!!!!!:up:

...το βασικό πρόβλημα του K800 είναι η χαμηλή ένταση του ήχου στην αναπαραγωγή mp3. Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο σχετικό fix ή version update?

 

To W800 είχε πολύ καλύτερο (δυνατότερο) ήχο... ακόμη και οι αναβαθμίσεις του Κ750 σε W800 είχαν καλύτερη απόδοση στον ήχο.

 

Με το sound level του K800 ούτε στο μετρό δεν μπορεις να ακούς αξιοπρεπώς... Κρίμα...!

_________________

Vassilis S.

Link to comment
Share on other sites

re paidia, ti 8a ginei me to teliko s? ti spasimo neyrwn einai ayto?

exei kaneis kamia plhroforia? mporei na akougetai ashmanto alla einai apo ta pragmata pou me 3enerwnoun kai isws katalh3w sto N91...

Link to comment
Share on other sites

re paidia, ti 8a ginei me to teliko s? ti spasimo neyrwn einai ayto?

exei kaneis kamia plhroforia? mporei na akougetai ashmanto alla einai apo ta pragmata pou me 3enerwnoun kai isws katalh3w sto N91...

 

Σε τι ακριβώς σε ενοχλεί?

Υπάρχει στο t9, υπάρχει και στα σύμβολα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Βάλανε το "ς" στα σύμβολα και βγάλανε τα μικρά γράμματα απ'τα sms... Είναι να τρελένεσαι... Ή μήπως μου ξεφεύγει κάτι? :blink:

May The Force Be With You...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε τι ακριβώς σε ενοχλεί?

Υπάρχει στο t9, υπάρχει και στα σύμβολα.

 

sto katalogo ti ginetai? o Nikos, o Kwstas, o Giwrgos ktlp?

ase pou de mou aresei to t9 ;)

Link to comment
Share on other sites

Ο γερμανος που το πηρα κανει αντικατασταση στην πρωτη εβδομαδα μονο.... μετα servise Τελικα το εστειλα στην OMNITECH[Πειραια]να δουν και αυτοι ενταξει δεν ειναι κατι τραγικο οποτε θυμαται το κανει [το κολλημα] απλα ειναι εκνευριστικο οταν συμβαινει.......

 

Ανεξάρτητα του τι λέει ότι κάνει ο Γερμανός ( και ο κάθε Γερμανός), είναι υποχρεωμένος να σου πάρει το κινητό πίσω και να σου δώσει τα λεφτά σου, τουλάχιστον μέχρι και 6 μήνες από την αγορά.(τουλάχιστον)

Η δουλειά μου είναι αυτή, κάτι ξέρω και εγώ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Poia einai ta settings sto email account gia to gmail? ...an ginete vevaia :)

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

βασικά επιτέλους έβγαλε κ η sandisk!!

 

το απόγευμα θα πάρω να ρωτήσω και τα μεταφορικά:D

 

 

mou fenete file mou ine 9euro me courier an thimame kala..

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

exoun anaferthi arketa provlimatakia ap'oti vlepo..

an kai imoun sigouros twra den xerw.. axizi i metavasi apo to k750i sto k800i???

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

exoun anaferthi arketa provlimatakia ap'oti vlepo..

an kai imoun sigouros twra den xerw.. axizi i metavasi apo to k750i sto k800i???

 

Kalimera... kita na deis egw eixa to k750i k peira to k800.. sthn arxi elega oti siga ths diafores... telika eixoun poly megales.. na sou pw thn ali8eia den kserw an einai kaliterw sths photo thn imera alla to brady skizi.! emena mou aresoun alla pramata! othonh 320*240 gloss..!videoclip gia hxo klhshs :) paizi video clip otan se pernoun, wma ektos mp3,anaparagogi video clip se analish 320*240....ktl ktl! mion einai to gegonos oti ta eikonidia einia ta idia k pio megala se mega8os.. ma poly megalo mion auto! eleos!kita exei polla problimata h ali8eia tou 8eou alla ksepsou oti einai kenourio akomh k akoma den exoun bgalei ena episimo firmware gia upgrade.. ara ypomoni! k to k750 etsi htan sthn arxi k egine asteri! kala na pernas

Link to comment
Share on other sites

Kalimera... kita na deis egw eixa to k750i k peira to k800.. sthn arxi elega oti siga ths diafores... telika eixoun poly megales.. na sou pw thn ali8eia den kserw an einai kaliterw sths photo thn imera alla to brady skizi.! emena mou aresoun alla pramata! othonh 320*240 gloss..!videoclip gia hxo klhshs :) paizi video clip otan se pernoun, wma ektos mp3,anaparagogi video clip se analish 320*240....ktl ktl! mion einai to gegonos oti ta eikonidia einia ta idia k pio megala se mega8os.. ma poly megalo mion auto! eleos!kita exei polla problimata h ali8eia tou 8eou alla ksepsou oti einai kenourio akomh k akoma den exoun bgalei ena episimo firmware gia upgrade.. ara ypomoni! k to k750 etsi htan sthn arxi k egine asteri! kala na pernas

 

Προσωπικά, από άποψη σχεδίασης μου αρέσει περισσότερο το k750.

Τα πλεονεκτήματα που αναφέρεις δεν τα θεωρώ και τόσο σημαντικά(η οθόνη εντάξει, είναι υπέρβαση, αλλά το άλλο με τα video σαν ειδοποίηση κλήσης είναι μόνο φιγούρα.:p )

Είπες ότι τι k800 αναπαράγει wma ή λάθος κατάλαβα??:O

Αληθεύει??:worry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

mou fenete file mou ine 9euro me courier an thimame kala..

ναι,τόσο είναι αλλά ακόμη δεν τους έχουν έρθει κομμάτια

θα πάρω κ από βδομάδα να ρωτήσω

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Εκείνη η αναβάθμιση μέσω του seus θα βγει ποτέ; Ή θα συμπέσει με την κυκλοφορία του Κ1000??? Τί κάνουν τόσο καιρό σε αυτή την εταιρεία;;;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

χαιρεσται! ευτυχης (?) κατοχος του κ800 και εχω την πρωτη απορια: Το δικο μου ειναι voda live, δεν βρηκα πουθενα επιλογη στα μενου για αναβαθμιση over the air (καπως ετσι δεν λεγεται?) αλλα ουτε και στο συνοδευτικο cd εφαρμογη για κατι τετοιο... παπαλα? δεν αναβαθμιζεται? πρεπει να ξηλωσω το fuc...ng live ?
Link to comment
Share on other sites

χαιρεσται! ευτυχης (?) κατοχος του κ800 και εχω την πρωτη απορια: Το δικο μου ειναι voda live, δεν βρηκα πουθενα επιλογη στα μενου για αναβαθμιση over the air (καπως ετσι δεν λεγεται?) αλλα ουτε και στο συνοδευτικο cd εφαρμογη για κατι τετοιο... παπαλα? δεν αναβαθμιζεται? πρεπει να ξηλωσω το fuc...ng live ?
Ξήλωσε το vodafone live απο το wotanserver.com και θα σου εμφανιστεί αυτή η επιλογή. Θα χάσεις βέβαια την εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

Πώς βάζουμε video ringtone? Η μόνη επιλογή που έχει είναι φωτογραφίες.

 

Στην επεξεργασία της επαφής πηγαίνης στην επιλογή ήχου κλήσης και εκεί έχεις επιλογή για ήχο ή video

Link to comment
Share on other sites

Στην επεξεργασία της επαφής πηγαίνης στην επιλογή ήχου κλήσης και εκεί έχεις επιλογή για ήχο ή video
Εχει μόνο επιλογή για φωτογραφία. Μήπως ξυλώσανε την επιλογή στο τελευταίο firmware? Εχω την τελευταία έκδοση απο το wotanserver.

EDIT: Το βρήκα. Τελικά μπορεί και να είμαι ξανθός!

Link to comment
Share on other sites

thanks!!! μια ακομη απορια, καπου ειδα οτι για το w900 μπορεις να απενεργοποιησεις τις υπηρεσιες 3g αν δεν τις χρειαζεσαι για εξοικονομηση μπαταριας.. στο κ800 γινεται?

 

ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

thanks!!! μια ακομη απορια, καπου ειδα οτι για το w900 μπορεις να απενεργοποιησεις τις υπηρεσιες 3g αν δεν τις χρειαζεσαι για εξοικονομηση μπαταριας.. στο κ800 γινεται?

 

 

ευχαριστω προκαταβολικα

 

Σίγουρα γίνεται.

Κάπου στις ρυθμίσεις πρέπει να είναι.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...