Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tι κάνει;:blink:

 

ειναι για mobile chat και κατι λεει για φθηνες κλησεις και sms.. δεν το εψαξα και πολυ. πληροφοριες εχει στο http://www.mig33.com

Link to comment
Share on other sites

Τελικα την εκανα την αναβαθμιση μετα απο επισκεψη ξανα στο servise της SE Αλλα ο ηχος απο το ακουστικο ειναι πολυ σιγανος αν και εχω κανει τις ρυθμισεις:( :( να μην πω οτι πριν ηταν καλυτερος
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Tι κάνει;:blink:

 

+ Μπορεις να μιλας ταυτοχρονα με πολλους χρηστες ξεχωριστα!

+ Εχει ηχο ειδοποιησεις οταν ο αλλος σου μιλαει

+ Υποστιριζει CHAT σε δικο του server

+ Ειναι σχετικα πιο γρηγορο απο eMSN

+ Μπορεις να χρησιμοποιησεις ελληνικο Τ9

 

- Θελει register, ειναι free για το MSN.....

- Δε μπορεις να κανεις INVITE πολλους χρηστες για να μιλας ταυτοχρονα

- Δε μπορεις να κανεις Snap μια φωτογραφια και να φαινεται στο MSN (βαζει παντα το logo της εταιριας)

- Δε μπορεις να στειλεις EMAIL απο το λογαριασμο σου

- Δε μπορεις να εισαγεις καινουργιες λεξεις στο ελληνικο λεξικο Τ9

- Μπορεις να στειλεις Emoticon αλλα δε το βλεπεις αμεσα, δηλαδη πρεπει να γραψεις : ) και υστερα φαινεται στην οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου καποιος που μπορω να βρω το καινουριο firmware της SE για το K800i????

 

και κατι ακομα μπορώ να ενεργοποιησω το flight mode ενω το κινητο ειναι ανοιχτό???

SE K800i --- Nokia N73 --- Nokia 6600--- Nokia 5140
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου καποιος που μπορω να βρω το καινουριο firmware της SE για το K800i????

 

και κατι ακομα μπορώ να ενεργοποιησω το flight mode ενω το κινητο ειναι ανοιχτό???

Μπορείς να το αναβαθμίσεις με 7 ευρώ απο το wotanserver.com ή αλλιώς πρέπει να περιμένεις να ανεβεί στο seus δωρεάν. Για το flight mode νομίζω πως όχι δεν μπορείς να το κάνεις με το κινητό ανοιχτό.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Πριν απο δυο μερες αγορασα και εγω το Κ800!!!Μεχρι τωρα απ'οσα εχω δει αξιζε τα λεφτα του. Το μονο που με στεναχωρησε ηταν μια ασπρη οθονη πο εβγαλε και αναγκαστικα να βγαλω την μπατ. για να ξεκολησει.Κατα τα αλλα μια χαρα.Δυστηχως ειναι VF Live.Ποτε θα βγει νεο firmware απο το SEUS?Αυτο που μπορεις να αγορασεις απο το Wotan αξιζει,η οχι??
Link to comment
Share on other sites

re pedia to diko mou to exo peripou 2 mines kai den mou ekane kanena provlima akomi.me tin anavathmisi ti ftiaxnete?a3izi ton kopo i oxi?
Link to comment
Share on other sites

Να το παει στο service αμεσα. Αρκετα εχουν παθει το ιδιο, οποτε ξερουν καλα το προβλημα.

 

ola kala sto service thanks apostoli!! ;)

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

re pedia to diko mou to exo peripou 2 mines kai den mou ekane kanena provlima akomi.me tin anavathmisi ti ftiaxnete?a3izi ton kopo i oxi?

Εγω ειμαι της αποψης εφοσον δεν εχεις κανενα προβλημα με το κινητο...δεν υπαρχει και λογος να κανεις και αναβαθμιση :cool:

αμα βγει στην πορεια προβλημα,τοτε να την κανεις :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

re pedia to diko mou to exo peripou 2 mines kai den mou ekane kanena provlima akomi.me tin anavathmisi ti ftiaxnete?a3izi ton kopo i oxi?

 

Εγω ειμαι της αποψης εφοσον δεν εχεις κανενα προβλημα με το κινητο...δεν υπαρχει και λογος να κανεις και αναβαθμιση :cool:

αμα βγει στην πορεια προβλημα,τοτε να την κανεις :)

 

Κι εγώ συμφωνώ με τον RAVER. :D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Πριν απο δυο μερες αγορασα και εγω το Κ800!!!Μεχρι τωρα απ'οσα εχω δει αξιζε τα λεφτα του. Το μονο που με στεναχωρησε ηταν μια ασπρη οθονη πο εβγαλε και αναγκαστικα να βγαλω την μπατ. για να ξεκολησει.Κατα τα αλλα μια χαρα.Δυστηχως ειναι VF Live.Ποτε θα βγει νεο firmware απο το SEUS?Αυτο που μπορεις να αγορασεις απο το Wotan αξιζει,η οχι??

auto pou exei to wotan einai to kanoniko me tin diafora oti tha sou kseklidosi ke to VF live alla apo oti ksero den tha ehis egkiisi (ego pantos to ekana kai keridasa 10MB mnimi, update service sto menu, tahitita ....

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις σύνδεση usb έχω 3 επιλογές (μεταφορά αρχείων, λειτουργία τηλεφώνου, εκτύπωση) στην μεταφορά αρχείων πλέον βλέπω και την εσωτερική μνήμη και την εξωτερική ενώ με VF live δεν έβλεπα την εσωτερική. Το μονό αρνητικό είναι ότι πλέων το κόκκινο και το πράσινο ακουστικό είναι το πράσινο σύνδεση στο internet και το κόκκινο κάτι σαν task manager
ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

re pedia to diko mou to exo peripou 2 mines kai den mou ekane kanena provlima akomi.me tin anavathmisi ti ftiaxnete?a3izi ton kopo i oxi?

 

Και εγώ 2 μήνες το είχα και ένα ωραίο απόγευμα μου άσπρισε η οθόνη και δεν ξανάνοιξε ΠΟΤΕ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.απ'οτι καταλαβα δεν μπορεις να δουλεψεις το προγραμμα της sony ericsson.Η λυση ειναι εδω :worry: myphone explorer.καντο εγκατασταση και μετα τελος τα προβληματα :!:

 

RAVER ΑΝ ΚΑΙ ΑΡΓΗΣΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ , ΕΙΣΑΙ ΑΣΤΕΡΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟ ΤΟ....ΓΡΑΦΕΙΣ..

 

ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΕΞΥΠ.ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑς ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΦΤΑΝ ΜΑΛΛΙΑ ΑΥΤΙΑ ΚΤΛ...

THANKS AGAIN

Link to comment
Share on other sites

:ninja:

Γεία σε όλους!!!

Θέλω να προσθέσω και γω για το κινητό μου, οτί ενώ το έχω περίπου 2 μήνες

και δεν μου είχε παρουσιάσει κανένα πρόβλημα, τις τελευταίες μέρες όταν ανοίγω το μενού ή ψάχνω στον τηλεφωνικό κατάλογο ξαφνικά η οθόνη ασπρίζει μονη της και επανέρχεται μετα από μερικά δευτερόλεπτα. Μου το κάνει 4 -5 φορές τη μέρα!!! ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ????

Και να σκεφτεί κανείς ότι το προσέχω σαν τα μάτια μου!!:what:

:hunter:

 

ZOURIDI F.C. !!!

Link to comment
Share on other sites

Kalimera ..xmm entopisa ena problima pou den kserw ti fteei.. gia 2fora.. ex8es eixa fortisi to kinhto foul! tespa pio erga ebala to usb na dw an exei bgalei upgrade h seus ekana thn diadikasia k mou eipe oti exw thn prosfati! lipon e bgazw to kalodio k den ksananiksa to kinhto!twra pou siko8ika to kinhto den anige me tpt... ma me tpt..! to ebala gia fortisi k anikse h mpataria adia! exei kapoios na pei kati?Simiosi exw klisi thn fortisi ths mpatarias apo to service menu...na fteei auto k na trwei oloi thn mpataria to usb?
Link to comment
Share on other sites

Γεία σας παιδιά....Μήπως ξέρει κάποιος να μου προτείνει κάποιο πρόγραμμα που να μειώνει τα Kb στα Mp3 ? Γιατί αυτά που έχω πιάνουν πολύ χώρο όταν τα μεταφέρω στο κινητό!!!:confused:

Ευχαριστώ!!!

:hunter:

 

ZOURIDI F.C. !!!

Link to comment
Share on other sites

RAVER ΑΝ ΚΑΙ ΑΡΓΗΣΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ , ΕΙΣΑΙ ΑΣΤΕΡΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟ ΤΟ....ΓΡΑΦΕΙΣ..

 

ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΕΞΥΠ.ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑς ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΦΤΑΝ ΜΑΛΛΙΑ ΑΥΤΙΑ ΚΤΛ...

THANKS AGAIN

Παρακαλω πολυ φιλε μου :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

R1ED001

- Released by Wotan Server 6/9/06

- Released delayed on SEUS due to it's inability to update the EROM. SE is currently working on updating the software to enable EROM updates

 

 

 

Eleos re paidia...dikeologies...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μου συμβαίνει κάτι ανεξήγητο με τα RSS. Ενώ στην αρχή είχα προσθέσει καναδυό πηγές (BBC news και Καθημερινή), τις οποίες μάλιστα ενημέρωνα κανονικά (την πρώτη μάλιστα την ενημερώνει ακόμα όταν ζητήσω), μετά έπαψε να προσθέτει νέες πηγές. Συγκεκριμένα, όταν επιλέγω Νέα Πηγή και βάζω τη διεύθυνση του RSS feed, πάντα μού βγάζει (αφού δείχνει να ψάχνει λιγάκι) "Δεν υπάρχουν έγκυρες πηγές στη διεύθυνση που εισάγετε". Δοκίμασα τουλάχιστον καμιά δεκαριά RSS feeds, ελληνικά και ξένα, και τίποτα. Εννοείται φυσικά ότι δεν πείραξα καμία ρύθμιση στη σύνδεση με το δίκτυο στο μεταξύ.

 

Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει;

 

edit: Θα με τρελάνει εντελώς. Πριν από λίγο πρόσθεσε κανονικά τα RSS feeds των τελευταίων νέων της ΕΡΤ και του CNN! Άλλα όμως, συμπεριλαμβανομένου και του myphone, εξακολουθεί να μην τα βρίσκει. (Και είναι σίγουρο ότι πληκτρολογώ σωστά τις διευθύνσεις των feeds, τις βρίσκω από τον υπολογιστή με δεξί κλικ και "Ιδιότητες".)

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

:ninja:

Γεία σας παιδιά....Μήπως ξέρει κάποιος να μου προτείνει κάποιο πρόγραμμα που να μειώνει τα Kb στα Mp3 ? Γιατί αυτά που έχω πιάνουν πολύ χώρο όταν τα μεταφέρω στο κινητό!!! :confused:

Ευχαριστώ Προκαταβολικά!!!

:hunter:

 

ZOURIDI F.C. !!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μου συμβαίνει κάτι ανεξήγητο με τα RSS. Ενώ στην αρχή είχα προσθέσει καναδυό πηγές (BBC news και Καθημερινή), τις οποίες μάλιστα ενημέρωνα κανονικά (την πρώτη μάλιστα την ενημερώνει ακόμα όταν ζητήσω), μετά έπαψε να προσθέτει νέες πηγές. Συγκεκριμένα, όταν επιλέγω Νέα Πηγή και βάζω τη διεύθυνση του RSS feed, πάντα μού βγάζει (αφού δείχνει να ψάχνει λιγάκι) "Δεν υπάρχουν έγκυρες πηγές στη διεύθυνση που εισάγετε". Δοκίμασα τουλάχιστον καμιά δεκαριά RSS feeds, ελληνικά και ξένα, και τίποτα. Εννοείται φυσικά ότι δεν πείραξα καμία ρύθμιση στη σύνδεση με το δίκτυο στο μεταξύ.

 

Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει;

 

edit: Θα με τρελάνει εντελώς. Πριν από λίγο πρόσθεσε κανονικά τα RSS feeds των τελευταίων νέων της ΕΡΤ και του CNN! Άλλα όμως, συμπεριλαμβανομένου και του myphone, εξακολουθεί να μην τα βρίσκει. (Και είναι σίγουρο ότι πληκτρολογώ σωστά τις διευθύνσεις των feeds, τις βρίσκω από τον υπολογιστή με δεξί κλικ και "Ιδιότητες".)

Μια λύση δοκιμασμένη είναι να μεταβείς με τον ενσωματωμένο Netfront browser της συσκευής στις διευθήνσεις των RSS feeds,κατόπιν θα τις προσθέσει στην εφαρμογή του Αναγνώστη RSS στα μηνύματα αφού λειτουργεί αλληλένδετα:) ;)

πχ.http://www.myphone.gr/rss, πατάς μετάβαση και δεξιά κάτω στην οθόνη σου εμφανίζεται και το σύμβολο RSS,πατάς Πρόσθετ.>Πηγές RSS>Μαρκάρισμα και αυτομάτως αυτή η πηγή θα έχει εισαχθεί στον Αναγνώστη RSS στα μηνύματα όπου θα μπορείς μετά να κάνεις Ενημέρωση σε τακτά διαστήματα ως γνωστόν;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως μετα και την τελευταια αναβαθμιση κολλαει ορισμενες φορες το joystick
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...