Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οταν βλεπεις τις φωτο που εχεις τραβηξει, τις δειχνει στην αρχη αλλοιωμενες και μετα τις καθαριζει... ειναι λογικο αυτο;;;

 

Ναι, είναι. Συμβαίνει και στη συντριπτική πλειονότητα των compact ΨΦΜ.

 

Όταν η φωτογραφία είναι σε υψηλή ανάλυση, τότε το αρχείο που παράγεται έχει και μεγάλο όγκο, οπότε το μικρό buffer του τηλεφώνου απαιτεί λίγο χρόνο για να το "ανοίξει" εντελώς.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, μια ερωτηση...

οταν ακουτε ραδιο απο τα ακουστικα, μηπως στο βαθος ακουγεται συνεχως ενας ηχος του στυλ "μπιπ-μπιπ";;;;; βασικα, ειναι πολυ σπαστικο...

οπως επισης κ το γεγονος το οτι οταν βλεπεις τις φωτο που εχεις τραβηξει, τις δειχνει στην αρχη αλλοιωμενες και μετα τις καθαριζει... ειναι λογικο αυτο;;;[/quote Αυτο με το ραδιο συμβενει και σε εμενα:mad: και σε αλλους απο εδω απο οτι εχουν γραψει.Και οπως ειπε και ο φιλος αυτο με τις φωτο ειναι απολητα λογικο.

Link to comment
Share on other sites

Κανάς τρόπος να ανάβει το Xenon ως φακός δεν υπάρχει? Με κανά prog?? Η έστω το κόκκινο λαμπάκι??

Το λαμπάκι αυτό, η τεχνολογία του δηλαδή, έχει την ιδιότητα να μαζεύει ενέργεια και να αποδεσμεύει μεγάλη ποσότητα φωτός την κατάλληλη στιγμή. Δεν είναι όπως τα LED κι ως εκ τούτου δεν υπάρχει η δυνατότητα να παραμένει συνεχώς εν ενεργεία...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος μου πηρε το κινητο και με ρωταει αν υπαρχει καποιο προγραμμα για να κανει καποια αρχεια που θελει κρυφα?Υπαρχει τετοιο προγραμμα?
Link to comment
Share on other sites

Το φλας αυτή τη φορά το έφτιαξαν για να είναι φλας και όχι παρωδία φλας τύπου φωτάκι που ανάβει... Καλύτερα να κάνει τη δουλειά για την οποία σχεδιάστηκε καλύτερα παρά να δουλεύει σαν φακός. Άλλωστε αν φωτίσει η οθόνη του Κ800 μπορεί άνετα να φωτίσει κάτι σε κοντινή απόσταση!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος μου πηρε το κινητο και με ρωταει αν υπαρχει καποιο προγραμμα για να κανει καποια αρχεια που θελει κρυφα?Υπαρχει τετοιο προγραμμα?

Όχι δεν γίνεται. Υπάρχουν μόνο προγραμματάκια σε java για να βάλεις προστασία στις φωτογραφίες σου.

Link to comment
Share on other sites

http://briefcase.pathfinder.gr/browse/giannisg13/45545/

 

AMA EΨΑΧΝΕΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΘΑ ΣΟΥΝ ΟΚ :)

Σε ευχαριστω αλλα το κινητο δεν το εχω εγω, αλλα ενας φιλος με W800 ηθελε το προγραμμα και βαριομουν να ψαχνω οποτε ρωτησα... Thanks again! :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν γίνεται. Υπάρχουν μόνο προγραμματάκια σε java για να βάλεις προστασία στις φωτογραφίες σου.

 

Αυτο με ενδιαφερει..που μπορουμε να το βρουμε???

Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς!

 

Our forum ===>> IrCtAlK Forum :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα η τιμη του ποια ειναι γιατι παω σιγα σιγα να τρελαθω

Στο oteshop.gr το εχει 454,03

Στο πλαισιο 425.00

στο καταστηκα του ΟΤΕ στην Καλαματα το βρηκα στα 392!!!!

μηπως παιζει ρολο το οτι εχω εταιρικο συμβολαιο και παω για ανανεωση;;;

ισχυουν διαφορετικες τιμες για τους πελατες με εταιρικα συμβολαια;;;

ευχαριστω προκαταβολικα

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

καλημερα , αποκτησα πριν 2 μερες το κ800 vf-live αλλα οταν εχω το hands free συνδεμενο με το κινητο , σε καθε εισερχομενη κληση απαντα μονο του και ενω εχω τη ρυθμιση σε κανονικη απαντηση !! τι να κανω να το παω πισω?? ξερετε αν εχει βγει καποιο νεο update ??
Link to comment
Share on other sites

Λοιπό, εγω θα επανέλθω στο Κ750 vs Κ800 και θα πω το εξής:

Καταρχάς είμαι κάτοχος Κ800 και 1 χρόνο πριν αγόραζα το Κ750 (με μία ενδίαμεση στάση σε PDA mobile).

Από τα κορυφαία κινητά το Κ750 και με την έλευση του Κ800 έγινε ακόμα καλύτερο (όχι από το Κ800 ;) ) αλλά από τον ανταγωνισμό.

Κάθε δοκιμή και συγκριτικό test που σέβεται τον εαυτό του περιέχει τον παράγοντα κόστος και την σχέση απόδοση/τιμή. Στον τομέα αυτό με την μείωση του Κ750 σε κόστος (πλέον κοστίζει 235 €) είναι από τα καλύτερα (value for money) κινητά.

Οσοι φίλοι με ρωτάνε ποιο κινητό να αγοράσουν με 200€ - 250€ τους λέω χωρίς δεύτερη κουβέντα το Κ750 το οποίο είναι πραγματικά κορυφαία επιλογή! (θυμηθείτε πόσο το αγοράσαμε αρκετοί από εμάς ... )

 

Γεγονός είναι πως δεν έχουν όλοι την δυνατότητα να πληρώνουν τόσα λεφτά (430+) για κινητό (κάθε χρόνο ή "6 μήνες" :X ).

Και δεν έχει αλλάξει κάτι τόσο πολυ μέσα σε 12 μήνες που να καθιστά το Κ750 εκτός αγοράς.

Φυσικά το Κ800 έχει εξελίξει το "μεγαλύτερο μέρος" των ελλείψεων του Κ750 και είναι καλύτερο σχεδόν παντού αλλά η διαφορά του κόστους μάλλον λειτουργεί υπέρ του Κ750 σε σημαντικό κομμάτι της αγοράς.

 

Sorry .. για το μακροσκελές post ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καιρός να δούμε την πρώτη αναβάθμιση; Θυμάστε πόσο καιρό μετά την κυκλοφορία του Κ750 είχε βγει πέρσυ;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Ego theoro pos tou xronou tin idia peripou periodo pou vgike to Cybershot, tha einai 5 megapixel, 3 x optical zoom, xenon flash, kai tha legete K850 h K900. To video tha enai me 30 framerate, me ena allo design alla idio peripou me ta alla 2.

 

Etsi pistevo, kai h timi tou den tha kseperna ta 500 euro. Gia na doume an ontos ginoun etsi ta pragmata.

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικά, ναί... τέτοια περιπού θα πρέπει να είναι τα "προσόντα" του αντικαταστάτη του Κ800. Για ένα τέτοιο κινητό άνετα θα ... "παρόπλιζα" το Κ750 :) Για το Κ800 όμως δε είμαι και τόσο πρόθυμος.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ πιά μέλος στην οικογένεια του Κ800.

Σήμερα μόλις το άνοιξα το κουτί του, ενώ το έχω απο χθές.

Το περιεργάζωμαι τώρα.

Εντυπώσεις, αργότερα.

Ποιόν θ' "αρπάξω" σήμερα; [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, λόγο τυφλαμάρας, δεν βρισκω το thread με τα files για το Κ800.

Θέλω games, themes κλπ.

Που είναι το thread;

Ποιόν θ' "αρπάξω" σήμερα; [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικα η τιμη του ποια ειναι γιατι παω σιγα σιγα να τρελαθω

Στο oteshop.gr το εχει 454,03

Στο πλαισιο 425.00

στο καταστηκα του ΟΤΕ στην Καλαματα το βρηκα στα 392!!!!

μηπως παιζει ρολο το οτι εχω εταιρικο συμβολαιο και παω για ανανεωση;;;

ισχυουν διαφορετικες τιμες για τους πελατες με εταιρικα συμβολαια;;;

ευχαριστω προκαταβολικα

τουλάχιστον για τα εταιρικά της vodafone η επιδότηση αφαιρείτε από την τιμή της συσκευής χωρίς φπα

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση:

 

Είμαι κάτοχος του K800i και προσπαθώ να το συνδέσω με ένα ακουστικό bluetooth της NOKIA (δε θυμάμαι τύπο, είναι το κλασσικό που πιάνεται στο στήθος και το ακουστικό φτάνει στο αυτί με καλώδιο).

 

Πριν είχα το W550i και το συνέδεα κανονικά, όπως και το MOTO V3 παλιότερα. Στο Κ800, μόλις το ανιχνεύει με ρωτάει κωδικό, του δίνω το "0000" που είναι το default αλλά μου λέει ότι είναι λάθος. Στο αισχρό manual δεν αναφέρει τίποτα και σε ένα τηλέφωνο που έκανα στη SE, το κοριτσάκι που μίλησα είτε το ρώταγα για το πρόβλημα αυτό ή για τη διασταττική αφαλάτωση ήταν το ίδιο. Δεν κατάλαβε καν...:wacko:

 

Καμία ιδέα;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις-προβλήματα.

Δεν μπορώ να συνδεθώ με pc suite, και με το καλώδιο usb. Τι να φταίει άραγε;

Αλλο ενα κακό ειναι οτι η νέα κάρτα δεν ταιριάζει σε cart raider. πΩς θα περνάμε αρχεία;

Επίσης, τα themes που δίδονται στην αρχή, δεν τα βλέπει παρα ως αρχεία άσχετα.

Ποιόν θ' "αρπάξω" σήμερα; [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...