Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδια μετα απο πολυ καιρο......(λογο φορτου εργασιας δεν μπαινω πλεον :( ) εχτες μου χαλασε το s700 που ειχα (βλεπετε εκανε 2 φορες μπανακι, λογο καλοκαιριου κιολας...:p αλλα αντι να χαλασει ολο χαλασαν οι επαφες του εκει που μπαινει ο φορτηστης με αποτελεσμα να μην φορτιζιε πλεον) ετσι σκεφτομαι να αγορασω ενα νεο..ειδα το Κ800 και μ αρεσε απο λειτουργειες προβληματα κλπ πως παει?? εσεις μου το προτεινετε??

Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς!

 

Our forum ===>> IrCtAlK Forum :)

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως είναι πρόβλημα το HF και όχι του τηλεφώνου!

xrisimopio to hf pou eixa sto k750 kai einai ayto tou w800 me to karfi sto mikrofono opote giati den to ekane kai sto k750

den nomizo tha dikimaso omos kai to dikotou

Link to comment
Share on other sites

Σε Vodafone κατάστημα και συγκεκριμένα σε αυτό που είναι στο The Mall αντικατάσταση έγινε επιιτόπου. Τι κινητό ήταν 8 ημερών.

 

Κανονικά , έχουν υποχρέωση να σου το αλλάζουν με νέα συσκευή τουλάχιστον 6 μήνες μετά την αγορά.Και για οποιοδήποτε πρόβλημα , μικρό ή μεγάλο.

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια μετα απο πολυ καιρο......(λογο φορτου εργασιας δεν μπαινω πλεον :( ) εχτες μου χαλασε το s700 που ειχα (βλεπετε εκανε 2 φορες μπανακι, λογο καλοκαιριου κιολας...:p αλλα αντι να χαλασει ολο χαλασαν οι επαφες του εκει που μπαινει ο φορτηστης με αποτελεσμα να μην φορτιζιε πλεον) ετσι σκεφτομαι να αγορασω ενα νεο..ειδα το Κ800 και μ αρεσε απο λειτουργειες προβληματα κλπ πως παει?? εσεις μου το προτεινετε??

το τηλ ειναι super!! στο συνιστω ανεπιφυλακτα!! και τα οποια προβληματα ειναι μηδαμινα του στυλ ενα μπιπ στο ραδιο και θα λυθουν με την πρωτη αναβαθμιση!

Link to comment
Share on other sites

σημερα το βραδυ το κινητο μου τα επαιξε,ουτε ανοιγει ουτε και κλεινει,νεκρο τελειως,αυριο θα το παω στο service να δω τι συμβαινει.δεν μπορω να το πιστεψω.το βαζω και στον φορτιστη και παλι ομως δεν κανει τιποτα,παει.ελπιζω μονο να μην περιμενω κανενα μηνα ωσπου να το επισκευασουν η να το αντικαταστησουν.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

το τηλ ειναι super!! στο συνιστω ανεπιφυλακτα!! και τα οποια προβληματα ειναι μηδαμινα του στυλ ενα μπιπ στο ραδιο και θα λυθουν με την πρωτη αναβαθμιση!

Από που πηγάζει αυτή η σιγουριά σου.. :p Ανακοινώθηκε από την SE ότι το επόμενο firmware release θα φτιάχνει το beep στο ράδιο?? :O

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Το επιασα στα χερια μου, στο Γερμανο, και το συγκρινα ετσι οπτικα με το S700 που εχω.

Για μενα, το S700, ειναι μακραν χλιδατο με την οθοναρα του και τα ωραια πληκτρα του.

Θα περιμενω μηπως βγαλει κανενα, σαν αντικαταστατη του S700, με την ιδια εμφανιση, αλλα με τα καινουρια κολπα του Κ800.

Ιδωμεν

 

Θοδωρος.

 

Kalimera kai kalosorises sto 2006!!!! , an den katalaves..eidi vgike o antikatastatis tou "PALIOU S700i" kai legete W900i me kalitero design kai polla extras...An perimenis antikatastash tou S700i den tha yparksi allo ektos apo to w900.

kai an thes sto poulao! :)

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ δεν είναι Sxxx μοντέλο dpapa , αυτό μάλλον σκέφτεται ... Επίσης το w900 δεν έχει την κάμερα του K800i , ίσως και αυτό παίζει το ρόλο του ...
http://www.imageshack.gr/files/sazwsmc2u6io8pdczlh2.gif
Link to comment
Share on other sites

Στο e-bay βρισκεις και με 4-5€

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270007521706&ssPageName=MERCOSI_VI_ROSI_PR4_PCN_BIX_Stores

 

 

 

1 log account: €10.00

http://www.davinciteam.com/

 

Αυτό εδω το έχετε ψάξει?

 

http://www.wotanserver.com/news.php#n13

" More is Never Enough . . . . ."
Link to comment
Share on other sites

σημερα το βραδυ το κινητο μου τα επαιξε,ουτε ανοιγει ουτε και κλεινει,νεκρο τελειως,αυριο θα το παω στο service να δω τι συμβαινει.δεν μπορω να το πιστεψω.το βαζω και στον φορτιστη και παλι ομως δεν κανει τιποτα,παει.ελπιζω μονο να μην περιμενω κανενα μηνα ωσπου να το επισκευασουν η να το αντικαταστησουν.

 

 

Ωχ, τέτοια λέγε μας..

Link to comment
Share on other sites

σημερα το βραδυ το κινητο μου τα επαιξε,ουτε ανοιγει ουτε και κλεινει,νεκρο τελειως,αυριο θα το παω στο service να δω τι συμβαινει.δεν μπορω να το πιστεψω.το βαζω και στον φορτιστη και παλι ομως δεν κανει τιποτα,παει.ελπιζω μονο να μην περιμενω κανενα μηνα ωσπου να το επισκευασουν η να το αντικαταστησουν.

 

Σπάσιμο ρε γμτ.. Ελπίζω να έχεις άλλο καβάτζα γιατί το μήνα δεν τον γλιτώνεις φίλτατε... :(

Link to comment
Share on other sites

Σπάσιμο ρε γμτ.. Ελπίζω να έχεις άλλο καβάτζα γιατί το μήνα δεν τον γλιτώνεις φίλτατε... :(

Το πιο πιθανό είναι να πάει για αντικατάσταση. Μάλλον θα του το αλλάξουν.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

μιλαμε οτι τρελαθηκα χτες και το θεμα ηταν οτι ειχα παει και ειχα παρει κι ενα ppc που κι αυτο δεν δουλευε με αποτελεσμα χτες να εχω ξεμεινει απο κινητο τελειως.

τι να πω,τωρα θα παω στο service να δουμε τι θα γινει.και το γουσταρω γμτ το k-800.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

σημερα το βραδυ το κινητο μου τα επαιξε,ουτε ανοιγει ουτε και κλεινει,νεκρο τελειως,αυριο θα το παω στο service να δω τι συμβαινει.δεν μπορω να το πιστεψω.το βαζω και στον φορτιστη και παλι ομως δεν κανει τιποτα,παει.ελπιζω μονο να μην περιμενω κανενα μηνα ωσπου να το επισκευασουν η να το αντικαταστησουν.

Ρε παιδια απο που τα περνεται και βγενουν off?εγω παλια που ειχα ολο sharp δεν αντιμετοπισα τετιο προβλημα.Μηπος η sony δν σεβεται τοσο τν καταναλωτη πριν ριξει στην αγορα ενα προιον?Παντος κανε λιγο υπομονη αυτα συμβενουν.

Link to comment
Share on other sites

μιλαμε οτι τρελαθηκα χτες και το θεμα ηταν οτι ειχα παει και ειχα παρει κι ενα ppc που κι αυτο δεν δουλευε με αποτελεσμα χτες να εχω ξεμεινει απο κινητο τελειως.

τι να πω,τωρα θα παω στο service να δουμε τι θα γινει.και το γουσταρω γμτ το k-800.

 

Υπομονή φίλε τι άλλο... Είναι καλό τηλέφωνο όντως.. ;)

Link to comment
Share on other sites

εγώ βασικά θέλω να σας ρωτήσω κατη αλο. Δεν σας ενοχλεί που όταν ακούτε τον άλλο από το ακουστικό δεν ακούγεται καθαρά και ακούγεται ψιλο βουβα !!?? εμενα με ενοχλεί πάντως λόγο του ότι συνήθισα και από το 6230i που είχε καθαρό ήχο στο ακουστικό αλλα και πιο δυνατή ένταση .Εκτος πια και αν φταίει η δικη μου συσκευή και ακούγεται βουβα αλλα και χαμηλά
[/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σημερα το βραδυ το κινητο μου τα επαιξε,ουτε ανοιγει ουτε και κλεινει,νεκρο τελειως,αυριο θα το παω στο service να δω τι συμβαινει.δεν μπορω να το πιστεψω.το βαζω και στον φορτιστη και παλι ομως δεν κανει τιποτα,παει.ελπιζω μονο να μην περιμενω κανενα μηνα ωσπου να το επισκευασουν η να το αντικαταστησουν.

 

Φαντάζομε τα βασικά τα έχεις κάνει...

άφησε το χωρίς μπαταρία λίγη ώρα και ξανατοποθετησέ την και (προσπάθησε) ανοιξέ το. Αυτό του κάνει ένα άτιπο reset (hardware)

 

Αφησε το στη φώρτηση κανα μισάωρο. τα παλιά ericsson άρχιζα να δέιχνουν ότι φορτιζουν έπειτα από ώρα όταν η μπαταρία τους ήταν
τελείως
πεσμένη

 

πάτα τους ακροδέκτες στη συσκευή εκέι που ακουμπάει η μπαταρία με μία μπατονέτα (η με κάτι όχι εχμιρό και αφήσεις συμάδι) μήπως δεν ακουμπάει στην πλακέτα

 

Πάτα το πλήκτρο ΟΝ (και ενώ είναι σε φώρτηση) παρατεταμένα για 5'' (όχι πολύ δύναμη απλά διάρκια).κάνει κάτι

 

Αυτά, καλή τύχη

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

εγώ βασικά θέλω να σας ρωτήσω κατη αλο. Δεν σας ενοχλεί που όταν ακούτε τον άλλο από το ακουστικό δεν ακούγεται καθαρά και ακούγεται ψιλο βουβα !!??

 

Ναι, πράγματι είναι όλα πιο "χαμηλόφωνα" στο τηλέφωνο αυτό. Στο S700, και στην ίδια στάθμη έντασης (εννοείται), είχα σαφώς δυνατότερη πραγματική ένταση τόσο στους ήχους κλήσεων, όσο και στις συνομιλίες.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ δεν είναι Sxxx μοντέλο dpapa , αυτό μάλλον σκέφτεται ... Επίσης το w900 δεν έχει την κάμερα του K800i , ίσως και αυτό παίζει το ρόλο του ...

 

Nai alla apo design einai akrivos to idio...to W900i einai to antistixo apla egine Walkman phone. Kai h camera tou W900i einai isaksia me tou k800, enataksi den exei to 3.2 kai xenon flash, alla oute exei to video tou W900 me 30frame rates.

 

Entaksi o kathenas me ton pono tou. lol

Link to comment
Share on other sites

απο ότι ξέρω το S σημαίνει stylus , έχει καταργηθεί η σειρά ή συνεχιζεται;

Εαν έχει καταργηθεί , τότε πάει στο w900 που όντως είναι το ίδιο ακριβώς στυλ, και η φωτό του K800i δεν συγκρίνεται με κανένα άλλο , φυσικά ...

http://www.imageshack.gr/files/sazwsmc2u6io8pdczlh2.gif
Link to comment
Share on other sites

τα εκανα εννοειται ολα αυτα που μου γραψατε αλλα και παλι τιποτα,το πηγα τελικα στο service και το αφησα,αυριο θα ξερω τι συμβαινει.

δεν ξενερωσα ευτυχως με το κινητο γιατι οντως ειναι πολυ καλο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!! Σημερα το πρωι πειρα και εγω το κινητακι το φορτησα κανα 5 ωρακι (οπως συνηθιζω ολα τα sonyericsson...) και για κανα μισαωρο το εψαχνα συνεχεια και εστελνα αρχεια απο το παλιο......ε θα μηλησα και κανα 20 λεπτο ειδα τισ εφαρμογες κλπ και η μπαταρια του ακομη στο 85%...ενταξει μου φεναιτε ειναι...Το μονο που μπορει να με ξενερωσε λιγο ηταν οτι στο πακετο δεν ειχε το memory stick Μ2.....:( :( Θα ηθελα να σας ρωτησω αν το Μ2 το διαωαζουν οι card reader γιατι οσο και αν εψαξα δεν βρηκα να λενε πουθενα για Μ2 οπωσ αναφερετε απο την εταιρια...Ειδη εχω εναν.....Ευχαριστω και σορρυ αν σας κουρασα.....(Ως τωρα το κινητακι ειναι ΑΨΟΓΟ :) :cool: )

Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς!

 

Our forum ===>> IrCtAlK Forum :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...