Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει εντοπισει κανεις το προβλημα με τον ηχο στο ραδιοφωνο μετα απο λιγη ωρα? ακουγεται (στα ακουστικα) ενα μπιμπ μπιμπ και ιδιαιτερα σε κατασταση που το ο σταθμος δεν πιανει και πολυ καλα... πολυ ενοχλητικο και μαλλον προκειται για bug...
υπογραφες και βλακειες...
Link to comment
Share on other sites

Είναι μάλλον από τις παιδικές ασθένειες του πρώτου firmware, που θα διορθωθούν σίγουρα με την πρώτη αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Εχει εντοπισει κανεις το προβλημα με τον ηχο στο ραδιοφωνο μετα απο λιγη ωρα? ακουγεται (στα ακουστικα) ενα μπιμπ μπιμπ και ιδιαιτερα σε κατασταση που το ο σταθμος δεν πιανει και πολυ καλα... πολυ ενοχλητικο και μαλλον προκειται για bug...

 

 

oxi!...mipos einai h perioxi sou? mipos einai o stathmos pou vazis? ..ego pantos den exo kapio provlima.

Link to comment
Share on other sites

χαχα... σου μιλαω για περιοχη απο θεσσαλονικη μεχρι αθηνα. και μεσα στην αθηνα. αυτο το παρατηρω συνηθως μετα απο λιγη ωρα(5-10λεπτα) ... και οταν το κανω minimize κανοντας διαφορες επιλογες "περνανε" μεσα στα ακουστικα σαν μπιπ μπιπ. ας το δοκιμασει καποιος..
υπογραφες και βλακειες...
Link to comment
Share on other sites

σημερα το πηρα κ εγω και μαζι και μια καρτα 512 αλλα μου λεει οτι εχει 455 κενο χωρο χωρις να βαλω κατι μεσα. γιατι??

 

Φυσιολογικό είναι ,τα υπόλοιπα τα κρατά το λειτουργικό για την διαχείριση της κάρτας.

Link to comment
Share on other sites

σημερα το πηρα κ εγω και μαζι και μια καρτα 512 αλλα μου λεει οτι εχει 455 κενο χωρο χωρις να βαλω κατι μεσα. γιατι??

Υπάρχει. Η διαμόρφωση της κάρτας. Αν έχει γίνει format.

Αλλά πέρα από αυτό, η ονομαστική χωρητικότητα των μέσων αποθήκευσης δεν είναι ποτέ η πραγματική, αλλά κάτι λιγότερο. Δεν χρειάζεται να το αναλύσουμε περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να τσιμπίσω μια Μ2 στο 1GB πόσο παίζει η τιμή? Κανα μαγαζί συγκεκριμένο υπάρχει κανείς να μου προτείνει??? Δέχομαι και πμ ;)
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να τσιμπίσω μια Μ2 στο 1GB πόσο παίζει η τιμή? Κανα μαγαζί συγκεκριμένο υπάρχει κανείς να μου προτείνει??? Δέχομαι και πμ ;)

akousa kati gia 58 euro!..alla den ksero apo pou...kapios na mas pi please! ...thelo kai ego to idio! THANKS!

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζετε οτι θα σερνεται με την 1gb? Και εγω την 512mb εχω αγορασει και ειναι μια χαρα, δεν ενοχληθηκα και ιδιαιτερα που δεν ειχε καρτα στη συκευασια.
Link to comment
Share on other sites

αλλά στην καθημερινή χρήση φωτογραφίων των 3,2mp(ή και >) ποτέ δεν τις βλέπουμε στην κανονική τους αναλύση αλλά συνήθως πιο μικρές...

 

THEjB είπα στην καθημερινή χρήση...Ναι η ανάλυση μου είναι 1280x1024 και αυτή αν όχι η 1024x768 είναι οι αναλύσεις που χρησιμοποιούνται από τον μέσο χρήστη..Σε αυτές τις συνθήκες πάντα μικρότερες θα τις βλέπουμε (δεν υπάρχει λόγος να κάνεις μεγένθυση σε κάθε φοτο για να τη φέρεις σε κανονική ανάλυση όταν έχεις να δεις 10αδες φωτογραφίες)...Έκτός αν κάποιος θέλει να βγάλει φωτογραφίες με το K800i για να τις εκτυπώσει μετά αφίσες...Να εξηγούμαστε για να μην παρεξηγούμαστε...Αυτός είναι ο λόγος που θεωρώ την κάμερα του Κ800i ικανοποιητική και με το παραπάνω μιας και αναφερόμαστε σε κινητό...

Φιλικα πάντα...:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπω το κινητακι ειναι πολυ καλο.Τα μονα μειονεκτηματα που μπορουσαν να μην γινουν ειναι η εσχρη ποιοτητα του βιντεο,η ενταση τον ηχειων και η ποιοτητα κατασκευης του ειδικα αυτο το πορτακι της καμερας φενεται πως μετα απο λιγο καιρο θα ξεκολησει αληθει σε εσας στο πορτακι απο την αριστερη πλευρα παει λιγο πανο κατω?? σε εμενα ναι:mad: ειναι φισιολογικο?μηπος ειναι ετσι γιατι απο αυτην την πλευρα πεφτει το βαρος του κινητου?παντος ολα τα λεφτα ειναι η φωτογραφια που ειναι κορηφαιας ποιοτητας ειδκα στο σκοταδι το φλας δινει ρεστα.:D
Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζετε οτι θα σερνεται με την 1gb? Και εγω την 512mb εχω αγορασει και ειναι μια χαρα, δεν ενοχληθηκα και ιδιαιτερα που δεν ειχε καρτα στη συκευασια.

 

Με την 1GB της Sony είναι μια χαρά σε θέματα ταχύτητας...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

τοσο καιρο διαβαζα εδω διαφορες αποψεις για την ποιοτητα κατασκευης και τα πλαστικα του κ800. σημερα που το πηρα εχω να πω οτι η ποιοτητα κατασκευης του ειναι πολυ καλη,αρκετα δεμενο κ στιβαρο το τηλ,πολυ καλυτερο απο το κ750.οσο για τα πλαστικα του μια χαρα τα βρισκω! οθονη κ καμερα αλλο πραγμα!!!!
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο ειναι σουπερ και το συνιστω ανεπιφυλακτα. Τωρα τα βιντεο κλπ ειναι επι μερους ζητηματα που δεν αλλοιωνουν τη συνολικη αριστη εικονα του.
Link to comment
Share on other sites

re pedia help topira prin apo kamia ora kai ebala mia m2 512 molis prospatho na tin formaro kai mou zita kodiko kleidomatos tolefonou ego den exo balei kanena kai den blepo kai sto manual na lei kati gia kod kseri kanis pios einai ?
Link to comment
Share on other sites

re pedia help topira prin apo kamia ora kai ebala mia m2 512 molis prospatho na tin formaro kai mou zita kodiko kleidomatos tolefonou ego den exo balei kanena kai den blepo kai sto manual na lei kati gia kod kseri kanis pios einai ?

Κωδικό κλειδώματος τηλεφώνου;

Κανονικά δεν θα έπρεπε. Μήπως ζητάει τον γνωστό κωδικό της SE; 0000.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ... με ξένισε πάρα πολύ όμως το ότι το memory stick 1GB του W800i πάει χαμένο... μια χαρά θα έμπαινε μέσα στο K800i, τι τις θέλουν τις αλλαγές;:mad:
...αυτά.
Link to comment
Share on other sites

ma kanis ? tespa to thimithika monos to 0000

katapliktikes fotos apo tin kamera kakos o ixos otan anebeni psila oi paratirisis mou opos ton perisoteron kai mia erotisi akribine to xarti ?h kostizoun poli oi grafiades den borousan na kanoun ena pio leptomeres manual??? kata ta alla oyte ftinokataskeyi mou kani oute triksimata exo kai blepoume

erotisis kapios na kseri na mou pei 2 pragmata

1 giati o fortistis tou exi stin piso meria kai alli ipodoxi ? na ipotheso h/f otan fortizi teriazi o fortistis tou k 750 ?

2 to kalodio sindesis usb einai apo oti eida diaforetiko apo topu k750 (ligotera pins) den pezi me tou k750 (den to dokimasa) alios pame gia usb hub telos oi eleytheres thires!!!

sibliromatiki

to image stabilizer den blepo na exi kapia epilogi gia ayto einai monima energo i kati exo xasi ?

Link to comment
Share on other sites

ma kanis ? tespa to thimithika monos to 0000

katapliktikes fotos apo tin kamera kakos o ixos otan anebeni psila oi paratirisis mou opos ton perisoteron kai mia erotisi akribine to xarti ?h kostizoun poli oi grafiades den borousan na kanoun ena pio leptomeres manual??? kata ta alla oyte ftinokataskeyi mou kani oute triksimata exo kai blepoume

erotisis kapios na kseri na mou pei 2 pragmata

1 giati o fortistis tou exi stin piso meria kai alli ipodoxi ? na ipotheso h/f otan fortizi teriazi o fortistis tou k 750 ?

2 to kalodio sindesis usb einai apo oti eida diaforetiko apo topu k750 (ligotera pins) den pezi me tou k750 (den to dokimasa) alios pame gia usb hub telos oi eleytheres thires!!!

sibliromatiki

to image stabilizer den blepo na exi kapia epilogi gia ayto einai monima energo i kati exo xasi ?

1)Φιλε ετσι ειναι μπορεις να τα συνδεσης και ενω φορτιζει.Οταν ακους ραδιο μετα απο λιγη ωρα μηπος ακους απο τα h/f ενα τσακ τσακ?
Link to comment
Share on other sites

1)Φιλε ετσι ειναι μπορεις να τα συνδεσης και ενω φορτιζει.Οταν ακους ραδιο μετα απο λιγη ωρα μηπος ακους απο τα h/f ενα τσακ τσακ?

 

akousa elaxista isa gia na to akouso den proseksa kati tha to koitakso kai tha sou po

Link to comment
Share on other sites

Κάποιας μορφής "τριξίματα" έχω ακούσει στο ράδιο αλλά δεν θυμάμαι κάτω από ποιές συνθήκες. Περιμένω κάποια αναβάθμιση για να δω αν μπορεί να γίνει η διαδικασία μέσα από το μενού του κινητού χωρίς συμμετοχή pc...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Κωδικό κλειδώματος τηλεφώνου;

Κανονικά δεν θα έπρεπε. Μήπως ζητάει τον γνωστό κωδικό της SE; 0000.

 

ΠΡΕΠΕΙ να ζητάει κωδικό κλειδώματος τηλεφώνου. Αν ήταν έτσι, ο καθένας θα μπορούσε να κάνει format την κάρτα μνήμης οποιουδήποτε κινητού είτε κατά λάθος είτε επίτηδες.

 

Ο προεπιλεγμένος κωδικός για τα SE είναι τέσσερα μηδενικά, όπως ανέφερες.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

tha ithela na rotiso to eksis?

to klik ton pliktron, sas eksafanizete, eno ine energopiimeno to klik?

emena mou eksafanizete diarkos, ke me epanekinisi, emfanizete, diladi akouo to klik.

parakalo ean mpori kapios na mou apantisi.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...