Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανονικο θερμομετρο ειναι,αλλα ας αναστησουμε πρωτα το κινητο σου και μετα το ψαχνεις εκτενεστερα το θερμομετρο!

καταρχην,για να σου λεει οτι δεν υπαρει νεωτερο λογισμικο οταν πασ να κανεις update,αυτο σημαινει οτι εχεις μεσα cid53 εκδοση.

οποτε δυσκολα να μπορουμε να φλασαρουμε το κινητο!

αν ηταν cid52 ολα θα ηταν οκ!

μπορεις να κανεις το εξης ομως!

μεσω wotan server,αγοραζεις ενα credit,7 ευρω νομιζω θα συο κοστισει.

κατεβαζεις το προγραμμα που εχει ο συγκεκριμενος server,δινεις τα στοιχεια σου στο προγραμμα,user name k password,τα οποια στοιχεια θα σου ερθουν αφου αγορασεις ενα credit οπως προανεφερα.

και ξεκινας να κανεις αναβαθμιση μεσω αυτου του προγραμματος!

επιλεγεις,νομιζψ σε ρωταει καποια στιγμη,την εκδοση R8BF003 cid52,MEDITER,ξεκιναει η αναβαθμιση και σε λιγα λεπτα το κινητο σου θα αναστηθει!

παρομοιο προβλημα ειχα και εγω και το ελυσα με αυτον τον τροπο!

ελπιζω να βοηθησα!

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΔΗΜΟΣΙΑ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΑ ΤΟΝ ΦΙΛΟ neo24gr ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ!!!! ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Παιδιά μου ζήταγαν από το επίσημο service 180 ευρώ για να το φτιάξουν και το έφτιαξα μόνος μου με 7 ευρώ (συν 17,5 που μου χρέωσαν από το service ελάχιστη χρέωση). Απίστευτο;

 

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!

 

ΥΓ. Τελικά αυτό το θερμόμετρο που έχω δει κάπου εδώ πως μπαίνει; Και πως δουλεύει, μέσω Internet; ή έχει κάποιον σένσορα μέσα του το κινητό; Thanks!

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΔΗΜΟΣΙΑ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΑ ΤΟΝ ΦΙΛΟ neo24gr ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ!!!! ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Παιδιά μου ζήταγαν από το επίσημο service 180 ευρώ για να το φτιάξουν και το έφτιαξα μόνος μου με 7 ευρώ (συν 17,5 που μου χρέωσαν από το service ελάχιστη χρέωση). Απίστευτο;

 

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!

 

ΥΓ. Τελικά αυτό το θερμόμετρο που έχω δει κάπου εδώ πως μπαίνει; Και πως δουλεύει, μέσω Internet; ή έχει κάποιον σένσορα μέσα του το κινητό; Thanks!

χαίρομαι φίλε μου που όλα είναι οκ!

αυτό με το θερμόμετρο δεν είναι και τίποτε ιδιαίτερο!

δεν αξίζει πιστεύω ,γιατί μπορεί να γίνει ασταθές το κινητό σου!

συν το ότι θα εξαντλείται αρκετά ποιο γρήγορα η μπαταρία του κινητού σου!

γιατί ,για να τρέχουν τα elfs αυτόματα όταν ανοίγεις το κινητό σου ,τρέχουν από την κάρτα μνήμης(αναγκαστικά) όποτε έχεις έξτρα επιπλέον κατανάλωση μπαταριάς!

εκτός και να θα τα ξεκινάς εσύ χειροκίνητα, αφού τα εγκαταστήσεις στην μνήμη του κινητού.

πόσες φορές θα το κάνεις αυτο? κάποια στιγμή θα το βαρεθείς ,πιστεύω!

μπορείς να αλλάξεις της εικόνες startup kai shut down!

να αλλάξεις τα light effects, drivers για την κάμερα και τέτοια!

είναι ποιο καλά και ανώδυνα ,κατα την γνώμη μου

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα k800i για 2 χρόνια και μου προκάλεσαι ενα πρόβλημα με τις κλήσεις.Οταν μου κάνουν μια αναπάντητη δεν μπορώ να δώ ποιός με έχει καλέσει αλλά και όταν πάς στις κλήσεις δεν βλέπω τίποτα παρα ένα κενό που μπορώ να το διαγράψω αλλά ξαναενφανίζεται!!Προσπάθησα να κάνω update αλλά μου λέει πως το λογισμικό είναι ανανεωμένο!!Καμία ιδέα???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην κοινοτητα,

 

με μια γρηγορη αναζητηση δε βρηκα αυτο που εψαχνα, οποτε ρωταω εδω.

 

Εχω ενα Κ800i, ολα καλα εως εδω.

 

Γυρισα στη Γερμανια μετα απο τις διακοπες του Πασχα στην Ελλαδα και αλλαξα την καρτα μου οπως ηταν φυσικο στην κλασικη Vodafone που χρησιμοποιω εδω. Μια μερα μετα, ηθελα να δω κατι στην Ελληνικη sim card που εχω (CU) οποτε την εβαλα μεσα αλλα το κινητο δεν τη διαβαζει ενω μεχρι πριν 24 ωρες λειτουργουσε μια χαρα.

 

Το κινητο δεν ειναι κλειδωμενο σε καποια εταιρεια, και ολες οι καρτες οι οποιες εχω δουλευουν μια χαρα εκτος απο την Ελληνικη η οποια ποτε της δεν ειχε παρουσιασει προβλημα στο παρελθον.

 

Το μηνυμα που εμφανιζεται ειναι το εξης: Insert SIM card, or to view a demo of this phone first, press Demo.

 

Δοκιμασα και μπηκα στο Lock menu του κινητου και ολες οι κλειδαριες ειναι ανοιχτες.

 

Το μονο προβλημα που ειχα ποτε με τη SIM ειναι οτι πριν μερικες εβδομαδες οταν ειχα δοκιμασει να την ξαναβαλω, ειχα παρει παλι το ιδιο μηνυμα, την εβγαλα απο το κινητο, την κοιταξα καλα καλα και ειδα κατι σαν λεπτο στρωμα πανω στο τσιπακι το οποιο εξυσα ελαφρα με το χερι μου και εφυγε, τωρα ομως η καρτα φαινεται καθαρη.

 

Εχει κανεις καμια ιδεα; Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην κοινοτητα,

 

με μια γρηγορη αναζητηση δε βρηκα αυτο που εψαχνα, οποτε ρωταω εδω.

 

Εχω ενα Κ800i, ολα καλα εως εδω.

 

Γυρισα στη Γερμανια μετα απο τις διακοπες του Πασχα στην Ελλαδα και αλλαξα την καρτα μου οπως ηταν φυσικο στην κλασικη Vodafone που χρησιμοποιω εδω. Μια μερα μετα, ηθελα να δω κατι στην Ελληνικη sim card που εχω (CU) οποτε την εβαλα μεσα αλλα το κινητο δεν τη διαβαζει ενω μεχρι πριν 24 ωρες λειτουργουσε μια χαρα.

 

Το κινητο δεν ειναι κλειδωμενο σε καποια εταιρεια, και ολες οι καρτες οι οποιες εχω δουλευουν μια χαρα εκτος απο την Ελληνικη η οποια ποτε της δεν ειχε παρουσιασει προβλημα στο παρελθον.

 

Το μηνυμα που εμφανιζεται ειναι το εξης: Insert SIM card, or to view a demo of this phone first, press Demo.

 

Δοκιμασα και μπηκα στο Lock menu του κινητου και ολες οι κλειδαριες ειναι ανοιχτες.

 

Το μονο προβλημα που ειχα ποτε με τη SIM ειναι οτι πριν μερικες εβδομαδες οταν ειχα δοκιμασει να την ξαναβαλω, ειχα παρει παλι το ιδιο μηνυμα, την εβγαλα απο το κινητο, την κοιταξα καλα καλα και ειδα κατι σαν λεπτο στρωμα πανω στο τσιπακι το οποιο εξυσα ελαφρα με το χερι μου και εφυγε, τωρα ομως η καρτα φαινεται καθαρη.

 

Εχει κανεις καμια ιδεα; Ευχαριστω πολυ.

αν καταλαβα καλα,εβαλες την ελληνικη καρτα στην Γερμανια.

λογικο ειναι να μην δουλευει γιατι τα περισσοτερα καρτοκινητα δεν εχουν roaming.πρεπει να το ζητησεις απο την εταιρια για να γινει κατι τετοιο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

σε ευχαριστω για την απαντηση σου, αλλα δε νομιζω πως φταιει η περιαγωγη, μιας και το τηλεφωνο και η καρτα δουλευαν μια χαρα σε 2 διαφορετικες χωρες που εχω δοκιμασει.

Υπαρχει περιπτωση να καταστραφηκε η καρτα απο το πουθενα; Αν ναι, εκτος απο αντικατασταση την οποια μπορω να ζητησω, μηπως γινεται να σωσω καποια δεδομενα με καποιο τροπο;

Link to comment
Share on other sites

ανεκαθεν οι sim της vodafone απομαγνητιζονταν και καταστρεφονταν μονες τους .

χαθηκαν ολα.δεν σωζεται τιποτα.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

χαίρομαι φίλε μου που όλα είναι οκ!

αυτό με το θερμόμετρο δεν είναι και τίποτε ιδιαίτερο!

δεν αξίζει πιστεύω ,γιατί μπορεί να γίνει ασταθές το κινητό σου!

συν το ότι θα εξαντλείται αρκετά ποιο γρήγορα η μπαταρία του κινητού σου!

γιατί ,για να τρέχουν τα elfs αυτόματα όταν ανοίγεις το κινητό σου ,τρέχουν από την κάρτα μνήμης(αναγκαστικά) όποτε έχεις έξτρα επιπλέον κατανάλωση μπαταριάς!

εκτός και να θα τα ξεκινάς εσύ χειροκίνητα, αφού τα εγκαταστήσεις στην μνήμη του κινητού.

πόσες φορές θα το κάνεις αυτο? κάποια στιγμή θα το βαρεθείς ,πιστεύω!

μπορείς να αλλάξεις της εικόνες startup kai shut down!

να αλλάξεις τα light effects, drivers για την κάμερα και τέτοια!

είναι ποιο καλά και ανώδυνα ,κατα την γνώμη μου

Καλημέρα. Να ρωτήσω κι εγώ κάτι: Θέλω να βάλω καλύτερα drivers για την κάμερα από τα μαμίσια. Από το site http://www.4shared.com/account/home.jsp ποιά είναι τα καλύτερα cam drivers?

Thanks

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

R8BA024 CID52 mediter για να εχεις ελληνικα.

εγω αυτην εχω κ ειμαι ευχαριστημενος

 

Καλησπέρα.Είχα και εγώ άσπρη οθόνη.Ακολούθησα τις οδηγίες λίγο πιο πίσω και ανέστησα το κινητό.Χρησιμοποίησα την R8BA024 CID52 mediter και έχω ελληνικά αλλά όχι και ελληνικό μενού.Αποτέλεσμα:όλα καλά αλλά όταν κάνω αναζήτηση επαφών πατώντας ένα γράμμα (π.χ Κ) μου έμφανίζει μόνο τα αντίστοιχα στα αγγλικά και για τα ελληνικά πρέπει να πάω χειροκίνητα.καμιά ιδέα;

Ipgone 3GS 32 GB Black :ninja:
Link to comment
Share on other sites

K810_R8BA024_FS_MEDITERR_RED52

 

K810_R8BA024_MAIN_GENERIC_SM_RED52

 

ενα απο τα 2 πρεπει να περασεις για να εχεις κ εκει ελληνικα

δεν θυμαμαι πιο ειναι αυτο για το menu.

http://gfka-rc.blogspot.gr // RC Nitro Cars - RC Track
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Είχα και εγώ άσπρη οθόνη.Ακολούθησα τις οδηγίες λίγο πιο πίσω και ανέστησα το κινητό.Χρησιμοποίησα την R8BA024 CID52 mediter και έχω ελληνικά αλλά όχι και ελληνικό μενού.Αποτέλεσμα:όλα καλά αλλά όταν κάνω αναζήτηση επαφών πατώντας ένα γράμμα (π.χ Κ) μου έμφανίζει μόνο τα αντίστοιχα στα αγγλικά και για τα ελληνικά πρέπει να πάω χειροκίνητα.καμιά ιδέα;

 

πρέπει να περάσεις το Greek language .lng μέσα στον αντοιστοιχο φάκελο για να αποκτήσεις ελληνικό μενού.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

πρέπει να περάσεις το Greek language .lng μέσα στον αντοιστοιχο φάκελο για να αποκτήσεις ελληνικό μενού.

 

Μιλάμε πάντα για κ800i....και πως ακριβώς γίνεται αυτό και που τη βρίσκω τη γλώσσα;

Ipgone 3GS 32 GB Black :ninja:
Link to comment
Share on other sites

K810_R8BA024_FS_MEDITERR_RED52

 

K810_R8BA024_MAIN_GENERIC_SM_RED52

 

ενα απο τα 2 πρεπει να περασεις για να εχεις κ εκει ελληνικα

δεν θυμαμαι πιο ειναι αυτο για το menu.

 

Τα πέρασα και τα δύο και έχω ελληνικά και ελληνικό μενού:lol:

Ipgone 3GS 32 GB Black :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα! Εχω μια γρηγορη απορια για σας αν μπορειτε να με βοηθησετε:

Θελω να περασω γερμανικα μενου και γλωσσα στο k800 και ο γερμανος μου ζηταει 25ε

Υπαρχει καποιος τροπος για δωρεαν μονος μου και αν ειναι ευκολο να το κανω ?

Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα !

(Πολυ κουφο να μην εχει σαν γλωσσα μεσα τα γερμανικα και να εχει απο αλλες πιο μικρες και ασημαντες χωρες)

Link to comment
Share on other sites

αν το κινητο σου ειναι cid52 μπορεις να περασεις οτι γλωσσα θελεις.το εκανες καθολου προσφατα update?
http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα εχθες το μεσημερι νομιζοντας οτι απλα το νεο update θα φιλοξενουσε και τα γερμανικα αλλα οταν το ανοιξα απογοητευτικα... :( Δεν το εχω μπροστα μου αυτη τη στιγμη το κινητο. Οταν το εχω μπροστα μου να μιλησουμε απο κανενα email η msn αν μπορεις να με βοηθησεις. Σ'ευχαριστω για τον χρονο σου
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα εχθες το μεσημερι νομιζοντας οτι απλα το νεο update θα φιλοξενουσε και τα γερμανικα αλλα οταν το ανοιξα απογοητευτικα... :( Δεν το εχω μπροστα μου αυτη τη στιγμη το κινητο. Οταν το εχω μπροστα μου να μιλησουμε απο κανενα email η msn αν μπορεις να με βοηθησεις. Σ'ευχαριστω για τον χρονο σου

 

Για να αλλάξεις γλώσσα πρέπει να βάλεις διαφορετικό CDA στο λειτουργικό του.Το CDA είναι ένας κωδικός που υποδηλώνει το πακέτο γλωσσών που περιέχει ένα τηλέφωνο της Sony Ericsson όπως και το προεγκατεστημένο περιεχόμενο!Το δικό σου Κ800 προφανώς έχει το CDA για το ADRIATIC customization,το οποίο ADRIATIC customization περιεχει(στο Κ800)τα Ελληνικά,Αλβανικά και Ρουμάνικα!Για δωρεάν τρόπο δεν ξέρω,αλλά υπάρχει ένας εύκολος τρόπος με πιστωτική κάρτα και 7 ευρώ χρέωση!

Link to comment
Share on other sites

Και ο Γερμανος ζηταει 25ε ! Το κινητο δεν ειναι δικο μου ειπα μπας και μπορεσω να βοηθησω εναν φιλο μου που εχει μητρικη γλωσσα τα Γερμανικα αλλα ετσι οπως το θετετε το ζητημα θα μπλεξω. Νομιζα οτι ειναι μια ευκολη διαδικασια αλλα μαλλον θελει κοπο...

kotsianis7 απο Βολο ειμαι κι εγω :)

Link to comment
Share on other sites

Μου εκλεψαν το ν95.2 και τωρα καλουμε να τη βγαλω με το κ800 ενος φιλου.

Καποια προβληματακια των πρωτων ημερων:

Το κινητο δειχνει οτι εχει εγκατεστημενες τις εφαρμογες απο 7 φορες, εφαρμογες τις οποιες ουτε να τις λειτουργησω, ουτε να τις διαγραψω μπορω.

Υπαρχει τροπος να περασω τα μηνυματα στο πισι;

Πως σβηνω το 3τζι; (για καλυτερη αυτονομια)

Αυτα για τωρα.

ƒ
Link to comment
Share on other sites

Μου εκλεψαν το ν95.2 και τωρα καλουμε να τη βγαλω με το κ800 ενος φιλου.

Καποια προβληματακια των πρωτων ημερων:

Το κινητο δειχνει οτι εχει εγκατεστημενες τις εφαρμογες απο 7 φορες, εφαρμογες τις οποιες ουτε να τις λειτουργησω, ουτε να τις διαγραψω μπορω.

Υπαρχει τροπος να περασω τα μηνυματα στο πισι;

Πως σβηνω το 3τζι; (για καλυτερη αυτονομια)

Αυτα για τωρα.

 

 

Το πρόβλημα των εφαρμογών μπορείς να το λύσεις με επανεγκατάσταση λογισμικού με την Υπηρεσία αναβάθμισης της Sony Ericsson που κατεβάζεις απ'το site της.Μονο προσοχή:σβήνονται τα πάντα,οπότε πρέπει να κρατήσεις αντίγραφα ασφαλείας.

 

Τα μηνύματα μπορείς να τα περάσεις στο pc με το myphoneexplorer,απ'τη διεύθυνση http://www.fjsoft.at/en/ .Μπορείς να επιλέξεις να τα εξάγεις στη στάνταρ μορφή του κινητού αλλά και σε αρχεία .txt,.html,.doc

 

Για το 3g πηγαίνεις Ρυθμίσεις,Συνδεσιμότητα,Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας,Δίκτυα GSM/3G και επίλεξε το Mόνο GSM

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα των εφαρμογών μπορείς να το λύσεις με επανεγκατάσταση λογισμικού με την Υπηρεσία αναβάθμισης της Sony Ericsson που κατεβάζεις απ'το site της.Μονο προσοχή:σβήνονται τα πάντα,οπότε πρέπει να κρατήσεις αντίγραφα ασφαλείας.

 

Τα μηνύματα μπορείς να τα περάσεις στο pc με το myphoneexplorer,απ'τη διεύθυνση http://www.fjsoft.at/en/ .Μπορείς να επιλέξεις να τα εξάγεις στη στάνταρ μορφή του κινητού αλλά και σε αρχεία .txt,.html,.doc

 

Για το 3g πηγαίνεις Ρυθμίσεις,Συνδεσιμότητα,Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας,Δίκτυα GSM/3G και επίλεξε το Mόνο GSM

 

* Το 3g, done.

Ολα οκ με τα μηνυματα. Και τον καταλογο. :cool::thanks:

 

* Τωρα για την επανεγκατασταση: Επειδη: "στο τηλεφωνο μας ειναι ηδη εγκατεστημενο το πιο προσφατο διαθεσιμο λόγισμικο", μου βγαζει μονο Αναβαθμιση άλλου και Έξοδος. Χμμ. Πως κανω τωρα το "format"?

Εκανα hard reset (menou>rithmiseis>epanafora>diagrafh olwn) και προκοπη δεν ειδα. Συνεχιζω να εχω προβλημα με τα εγκατεστημενα παιχνιδια, δεν μπορω να στειλω sms, και το κινητο σκαει restart μερικες φορες διχως προφανη λογο. Επισης απο τα themes εμεινε μονο ενα, το οποιο φαινεται να ειναι corrupted, καθως ειναι παραμορφωμενη η εικονα στο μενου. nice δηλαδη..

Με το >*<<*<*_πληροφοριες υπηρεσιας_πληροφοριες λογισμικου: R1ED001 erom:R3A016 καμερας:2.5 , ενω απο το μενου>ρυθμισεις>γενικες>update service>εκδοση λογισμικου:CXC1250210

 

* (γενικα, γραφω οτι ξερω στην τυχη, μπας και δωσω μια πιο σαφη εικονα)

ƒ
Link to comment
Share on other sites

 

* Τωρα για την επανεγκατασταση: Επειδη: "στο τηλεφωνο μας ειναι ηδη εγκατεστημενο το πιο προσφατο διαθεσιμο λόγισμικο", μου βγαζει μονο Αναβαθμιση άλλου και Έξοδος. Χμμ. Πως κανω τωρα το "format"?

 

Anyone?

Καποιος;

ƒ
Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω επανεγκατασταση του λογισμικου.

Κατεβαζω το Sony Ericsson Pc Suite, για να περαστουν οι drivers του τηλεφωνου και κανω εγκατασταση του software update. Καλα ως εδω;

Το θεμα ειναι οτι κλεινοντας το κινητο, πατωντας το c κτλ μου βγαζει αυτο: λινκ

 

Τι μπορει να κανω λαθος;

(Τη sim την αφηνω μεσα κατα τη διαρκεια της ανανεωσης; )

Θα το εκτιμουσα να επαιρνα καποια απαντηση.

ƒ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...