Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανω αυτη την διαδικασια και συνδεεται ομως μετα μου βγαζει οτι δεν αναγνωριζει το κινητο,τι φταιει

καποια βοηθεια?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

μηπως ξέρει κανείς κανενα προγραμμα για να κλειδωνω τα sms η τις επαφες κ γενικα διαφορα στοιχεια του κινητου, με κωδικο? κατι αναλογο που εχουν τα motorola?

Μέγιστη επιτρεπόμενη εικόνα 420Χ150 και 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

μηπως ξέρει κανείς κανενα προγραμμα για να κλειδωνω τα sms η τις επαφες κ γενικα διαφορα στοιχεια του κινητου, με κωδικο? κατι αναλογο που εχουν τα motorola?

 

δυστυχώς δεν υπάρχει τέτοια λειτουργία για τα sony ericsson ακόμα πλήν κάποιων εφαρμογών java που κάνουν αυτή τη δουλείά.αλλά όταν τις ενεργοποιήσεις και πατήσεις το πλήκτρο επιστροφής απενεργοποιούνται μόνες τους.οπότε...δώρο άδωρον!!!

:)
Link to comment
Share on other sites

καποια βοηθεια?

 

μαλλον ηρθε η ωρα να επισκεφτεις το σερβις.απ οσο εψαξα δεν μπορεσα να βρω κατι να σε βοηθησω

:)
Link to comment
Share on other sites

Έχω το w850i και λέω να το πάρω το k800 γιατί έχω ακούσει πολύ καλά λόγια. Αναρωτιέμαι όμως αν αξίζει να πάρω ένα κινητό που όπου να'ναι θα αποσυρθεί από την αγορά. Τι λέτε? Με ενδιαφέρει πολύ η κάμερα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω το w850i και λέω να το πάρω το k800 γιατί έχω ακούσει πολύ καλά λόγια. Αναρωτιέμαι όμως αν αξίζει να πάρω ένα κινητό που όπου να'ναι θα αποσυρθεί από την αγορά. Τι λέτε? Με ενδιαφέρει πολύ η κάμερα.

παρε το k810i.αξιζει για μενα περισσοτερο.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με το ΙΜΕΙ πρέπει να γίνεται...Θα ελέγξουν τη βάση...

 

μιας κ το εχω κανει k810 θα πρεπει να κανω ξανα k800 σωστα?

Ευχαρηστω για την απαντηση σου φιλε

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το πηρα το K800i για δευτερη φορα, το μονο που μου τη σπαει ειναι οτι εχει διαφορετικο χειρισμο (το αλλο ηταν Vodafone live).

 

Για αυτους που ρωτανε αν αξιζει να το ξαναγορασεις εγω λεω ΝΑΙ, διοτι στα χρηματα του δεν εχει καποιο αλλο να συγκριθει.

 

Οι φωτο του ειναι φοβερες και το αλλο που το ειχα τοσο καιρο και με αθλια μεταχειρηση μονο κοματια αρχισαν να του φευγουν (και δικαιως ετσι...), απο λειτουργειες αψογο.

 

200 ευρω περιπου σε Multirama kai mediamarkt.

 

Περασα απο περιεργεια να ρωτησω σε κανα δυο αλλα καταστηματα να ρωτησω και μου λεγαν ειτε οτι δεν το εχουν... ειτε οτι κοστιζει 240 (το κ800ι ε)

 

Μα καλα για μ@λ@κες μας εχουν ? :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Είμαι από τους πρώτους κατόχους του Κ800 κ όπως ίσως μερικοί παλαιότεροι θυμούνται, έχω βασανιστεί αρκετά από το κινητούλη μας (έχω αλλάξει 5 συσκευές Κ800!!!!!!)

Κ ναι! ήρθε επιτελούς η ώρα να ξανα-αλλάξω! χαχα

Το πρόβλημα μου έγκειται στο γεγονός, οτι έχω αρκετά μνμ στα εισέρχομενα τα αποία δεν επιθυμώ να χαθούν κατά την αντικατάσταση της συσκευής.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να τα μεταφέρω, εκτός απο την επιλογή "αποθήκευσης στη κάρτα sim"

 

Ευχαριστώ, προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Είμαι από τους πρώτους κατόχους του Κ800 κ όπως ίσως μερικοί παλαιότεροι θυμούνται, έχω βασανιστεί αρκετά από το κινητούλη μας (έχω αλλάξει 5 συσκευές Κ800!!!!!!)

Κ ναι! ήρθε επιτελούς η ώρα να ξανα-αλλάξω! χαχα

Το πρόβλημα μου έγκειται στο γεγονός, οτι έχω αρκετά μνμ στα εισέρχομενα τα αποία δεν επιθυμώ να χαθούν κατά την αντικατάσταση της συσκευής.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να τα μεταφέρω, εκτός απο την επιλογή "αποθήκευσης στη κάρτα sim"

 

Ευχαριστώ, προκαταβολικά!

 

το εχουμε ξαναπει myphoneexplorer.κανεις τα παντα με αυτο

:)
Link to comment
Share on other sites

το εχουμε ξαναπει myphoneexplorer.κανεις τα παντα με αυτο

 

Προφανώς, τα μεταφέρω πρώτα στο pc κ μετά πάλι στη νέα συσκευή, ε;;;

 

Τhanksssssss!!! :):):)

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς, τα μεταφέρω πρώτα στο pc κ μετά πάλι στη νέα συσκευή, ε;;;

 

Τhanksssssss!!! :):):)

 

ακριβως ειναι πολυ απλη και ευκολη διαδικασια. αρκει ομως να κανεις ασφαλη καταργηση καθε φορα που το αποσυνδεεις. καλη επιτυχια

:)
Link to comment
Share on other sites

Ποιές είναι οι διαφορές τους?

Δεν τις θυμαμαι αλλα εχουν καποιες σημαντικες διαφορες και γι'αυτο η διαφορα τις τιμης του.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Διαφορές μεταξύ Κ800-Κ810(υπέρ του Κ810):

 

Photo Fix για διόρθωση της αντίθεσης και φωτεινότητας των φωτό.

TrackID για ηχογράφηση και ανεύρεση άγνωστων τραγουσιών.

Μικρότερο πάχος.

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά τα πλήκτρα ρε παιδιά είναι πολύ χάλια...:p

Μια συνηθεια ειναι ολα :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς...Εγώ σε ένα μήνα τα είχα συνηθίσει...Απλά από design πιο πολύ μου αρέσει το Κ800../Βέβαια,είναι θέμα γούστου...
Link to comment
Share on other sites

@kalisperis,

 

όντως,μια συνήθεια είναι όλα!Να φανταστείς εγώ συνήθισα τα πλήκτρα του Κ850(!!!)και γράφω και ταχύτατα απ'ότι με το Κ800!!! :blink: :lol:

 

Που οσο να πεις,τα πλήκτρα του Κ850 δεν είναι και ό,τι πιο βολικό! ;)

 

Άρα,θα τα συνηθίσεις...

Link to comment
Share on other sites

η πορτα της ατυχιας ξανα χτυπησε την πορτα μ....

Το κ800 μου δν ανοιγει με τπτ!!!παταω για να ανοιξει αλλα τπτ μονο στις υπεριθρες ανοιγοκλεινη ενα λαμπακι κοκκινο!και μετα σταματαει...

ρε ****** μ κ το ειχα κανει κ810 κ χανω εγγυηση....τι μπορει να εχει παθει?αν ειναι να στοιχησει αρκετα το πεταω απο το παραθυρο!εχω απελπιστει δν ειναι δυνατον σε εμενα....

Link to comment
Share on other sites

Μα μπορεις σε 2 δευτερα να το κανεις...Σελιδες πισω,θα βρεις προγραμμα και οδηγιες...Πεθανε η ΕΡΟΜ...
Link to comment
Share on other sites

Μα μπορεις σε 2 δευτερα να το κανεις...Σελιδες πισω,θα βρεις προγραμμα και οδηγιες...Πεθανε η ΕΡΟΜ...

 

τι ενοις epom?τεσπα επιδει δν το κατεχω το αθλημα τι προγραμμα θελει να δοκιμασω?μου φενεται πως ειναι ποιο σοβαρα τα πραματα απο μια αναβαθμηση...το κινητο δν ανοιγη με τπτ κ αναβοσβηνουν η υπερθρες?μπορω να του κανω κατι εγω?η παει κατευθειαν στην sonyericsson?οκ θα ψαξω στις προηγουμενες σελιδες

 

εδω?αυτο θα με σωσει?

 

τελος καλα ολα καλα

ευχαρηστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Εγω ελπιζω να καταφερω να το βρω αυριο που θα κανω ενα ψαξιμο με τηλεφωνακια, θεσσαλονικη.

 

Κυκλοφορει ακομα στανταρ ε! κανα μαγαζι εχετε υποψιν ? Γερμανος ? Πλαισιο ? Multirama ?

 

Κανονικότατα κυκλοφορεί παντού. Εγώ το πήρα από το Aris mobile στην Θεσσαλονίκη από το γήπεδο του Άρη ετοιμοπαράδοτο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από multirama το τσίμπησα χθες.Πανέμορφο, φανταστικό.είχα για 1 χρόνο ένα μεταχειρισμένο Κ800 αλλά παρέδωσε πνεύμα τις προάλλες.Το καινούριο έχει καλύτερο πληκτρολόγιο, και κάπως ακόμα βελτιωμένη κάμερα!!!!!!(τέλειες νυχτερινές φωτο).

 

Περασμένη την τελευταία έκδοση λογισμικού, κανένα κόλλημα μέχρι στιγμής. Μακράν το καλύτερο κινητό που είχα ποτέ....

 

Αντε να του βάλω και μια καλή θηκούλα, να παραμείνει αψεγάδιαστο στο πέρασμα ου χρόνου.Αυτές οι crystal που έχει το eshop στη σελίδα του, κάνουν δουλειά? Η καλύτερα να προτιμησω υφασμάτινη?

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Ksereis mipws kaneis na moy apantiseis sto parakatw erwtima??

Exw to k800i k meso to xs++ to anabathmisa se k810i!!

Epeidi omws den eimai euxaristimenos ( logw oti otan itan k800i eblepa tileorasi apo to vodafone live k twra den mporw) mipws ksereis kanenas pws mporw na to epanaferw se k800i??

 

Sas euxaristw poly

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...