Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

sta mesa tou iouniou tha exw epidotisi syskeyis k exw arxisei idi na psaxnw tin kainourgia mou syskeyi.. vriskomai anamesa sto k800i kai sto k810i kai tha ithela.. efoson den eimai off topic na mou peite eseis tis entypwseis k tis gnwmes sas..

ta teleytaia 4-5 xronia xrisimopoiw mono sony ericsson syskeyes .. k den allazw tin etairia me tipota .. eimai eyxaristimeni k me tin eggyisi k tis ypiresies pou prosferoun oi syskeyes tis ..

 

eyxaristw

 

εγω θα προτεινα να περιμενεις 2 μηνες (αν γινεται) και να πας για το κ850 με 5mp το οποιο μαλλον ανακοινωνεται επισημα αυριο-μεθαυριο!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κ800 εδώ και σχεδόν ένα χρόνο.Το βρίσκω ωραίο αισθητικά, δεν είναι βαρύ και τα υλικά κατασκευής είναι επίσης καλά.Δεν έχει σπάσει ή γθαρθεί τίποτα.Για να πω την αλήθεια όταν το πρωτοπήρα έκανε κάτι επανακινήσεις μόνο του και μου ήρθε να το πάω πίσω στην ΤΙΜ και να το προσγειώσω σε κανένα κεφάλι.Αυτό όμως σταμάτησε γρήγορα από μόνο του και γλιτώσαμε τα αίματα.

Μου άρεσε το αποτέλεσμα των φωτογραφιών αλλά παρόλο που πέρασε σχεδόν ένας χρόνος ακόμα δεν έχω συνηθήσει όλα τα κουμπιά,τις επιλογές, τα ζουμ κλπ.Το βίντεο δεν μου αρέσει αλλά στα πιο πολλά κινητά που έχω δει τα βίντεο είναι μόνο για να γεμίζει η λίστα των χαρακτηριστικών.Το προηγούμενο κινητό μου ήταν το sharp gx20 οπότε είχα υψηλά στάνταρ για τις φωτό και προσωπικά όπως ήδη είπα καλύφθηκα.

Με το μενού και τις λειτουργίες του είμαι επίσης οκ.Τα μόνα πραγματάκια που μου τη δίνουν είναι που δεν υπάρχει το ς παρά μόνο στην χρήση του Τ9,που όταν βάζω κομμάτια στο κινητό οι τίτλοι βγαίνουν στα αλαμπουρνέζικα,που αργεί να συνδεθεί το κινητό με τον η/υ με το καλώδιο για την μεταφορά δεδομένων και που τώρα το έχω στο σέρβις.Κατέβασα ένα παιχνίδι από το τιμ+ και κάτι έγινε με τα λογισμικά και πέθανε το κινητάκι μου.Δεν άνοιγε.Είναι 2 μέρες μακριά μου και μου λείπει τρομεράααααααααα :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: .Anyway...σαν κινητό με έχει αφήσει ευχαριστημένη.Παρόλο που το σκαλίζω κάθε 3 και λίγο όχι για φωτό,όχι για σμσ όχι για κλήση και ακούω και ώρες ράδιο όταν μετακινούμε η μπαταρία δεν πέφτει εύκολα.Και δεν το κλείνω και το βράδυ.Ένα ακόμα αρνητικό είναι ότι παίρνει κάρτα Μ2 που είναι πιο ακριβή από άλλους τύπους.Αλλά με τα 45mb που έχει από μόνο του πρέπει να βάλεις μπ3 για να τιγκάρει αλλιώς με φωτό, βίντεο και παιχνίδια δεν έχεις ιδιαίτερο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

nai to w850 kai to k800 exoun to idio problima, sto k800 omos se xeirotero bathmo. emena ftiaxtike me anabathmisi, omos esena thelei anabathmisi apto serbis pou einai pio dinati
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια μικρη βοηθεια. Μερικα απο τα βιντεαια που μετατρεπω σε .mp4 δεν παιζουν στο κινητο και με το που παω να τα ανοιξω κολλαει. Συνηθως αυτα που ειναι πανω απο 2 λεπτα. Με ποιο ακριβως προγραμμα τα μετατρεπετε και με τι παραμετρους. Εγω χρησιμοποιω το Total Video Converter. κανεις καποια λυση ή γιατι συμβαινει αυτο...???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια μικρη βοηθεια. Μερικα απο τα βιντεαια που μετατρεπω σε .mp4 δεν παιζουν στο κινητο και με το που παω να τα ανοιξω κολλαει. Συνηθως αυτα που ειναι πανω απο 2 λεπτα. Με ποιο ακριβως προγραμμα τα μετατρεπετε και με τι παραμετρους. Εγω χρησιμοποιω το Total Video Converter. κανεις καποια λυση ή γιατι συμβαινει αυτο...???

 

filaraki kanta kalitera se *.3gp morfi gia sigouria;)

Se ola ta tilefwna otan ta kana mp4 eixa provlima;)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια εχω το κ800 ηταν vf και μετετρεψα σε κανονικο αλλα δεν μπορω να δω tv απο το TIM PLUS ενω υπαρχουν ολες οι ριθμισεις μου λεει οτι το τηλ. δεν υποστιριζει τη λειτουργια
Link to comment
Share on other sites

Γινεται ταυτοχρονα με την μετατροπη. Σε ποιο site εκανες την μετατροπη;

Δεν την εκανα μονος μου στο 9volto εγινε.

Τωρα δεν μπορουμε να κανουμε κατι

Link to comment
Share on other sites

εδω και 2 μερες δεν εμφανιζονται οι επαφες μου, ενω υπαρχουν στη sim, το επιβεβαίωσα βάζοντας τη σε άλλο τηλέφωνο. Έκανα on line αναβάθμιση λογισμικού αλλά πάλι το ίδιο. Όταν επιλέγω επαφές, σβήνει προσωρινά η οθόνη και μετά από 2 sec επιστρέφει στο κεντρικό μενού (βγάζει αναζήτηση σαν να χάνει προσωρινά το δίκτυο). Καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

εδω και 2 μερες δεν εμφανιζονται οι επαφες μου, ενω υπαρχουν στη sim, το επιβεβαίωσα βάζοντας τη σε άλλο τηλέφωνο. Έκανα on line αναβάθμιση λογισμικού αλλά πάλι το ίδιο. Όταν επιλέγω επαφές, σβήνει προσωρινά η οθόνη και μετά από 2 sec επιστρέφει στο κεντρικό μενού (βγάζει αναζήτηση σαν να χάνει προσωρινά το δίκτυο). Καμιά ιδέα?

Δεν ξερω αν ειναι αυτο CDA102568/4 R2A cxc125049 R1KG001 2EOW

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο κρυφο μενου και πες μας τι CDA εχεις τωρα για να σου πω αν σου το αλλαξαν (οπως θα επρεπε) ή αν παρεμεινε VL.

Οπς λαθος.

Δεν ξερω αν ειναι αυτο CDA102568/4 R2A cxc125049 R1KG001 2EOW

Link to comment
Share on other sites

To cda εχει αλλαχτει και ειναι το σωστο, αυτο του απλου Κ800. Δεν ξερω πλεον απο που η ΤΙΜ το αναγνωριζει σαν VL? :confused:

 

Εχεις ενεργοποιημενες και τις ρυθμισεις του ΤΙΜ-WAP;

Και εγω δεν το καταλαβενω γραφει αυτο το μηνυμα.

Η συσκευη σας δεν υποστηριζει την συγκεκριμμενη υπηρεσια

Link to comment
Share on other sites

Εχεις ομως ενεργοποιημενο το ΤΙΜ-WAP; Tις ρυθμισεις τις πηρες με κενο μηνυμα προς το 234; Στειλε ενα τετοιο στο 234 και να δουμε αν θα το δεχτει και αν θα σου στειλει ρυθμισεις! Αν στειλεις τετοιο μηνυμα απο συσκευη Βοδιαφον σου ερχεται μηνυμα που λεει οτι "η συσκευη σας δεν υποστηριζει αυτοματες ρυθμισεις"!

Το εχω κανει.Ετσι πηρα τισ ρυθμισεις αλλα καπου ειχα διαβασει για το CID ειναι μου φενεται 49 και πρεπει να γινει 51.

Δεν ξερω αν τα λεω καλα

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει.Ετσι πηρα τισ ρυθμισεις αλλα καπου ειχα διαβασει για το CID ειναι μου φενεται 49 και πρεπει να γινει 51.

Δεν ξερω αν τα λεω καλα

 

oxi oxi ta CID den exoun kamia sxesi gia to video streaming pou theleis esy file... an den kano lathos prepei na breis apo to menu tou kinitou stis rithmisis to video streaming pou leei kai na tou epilekseis to tim wap kati tetoio. Sto VL htan proegkatestimeni alla tora me thn allagi pou ekanes den yparxei

Link to comment
Share on other sites

Το CID δεν εχει σχεση αλλα, παρ'ολα αυτα, τωρα εχει φτασει στο 52. Δοκιμασε να το συνδεσεις με την υπηρεσια αναβαθμισης της SE και δες αν σου προσφερει την δυνατοτητα να το αναβαθμισεις μονο και μονο επειδη εχεις παλιο CID...γιατι το λογισμικο ειναι το πιο προσφατο.

Του εκανα αναβαθμισει χθες και τη κατεβασε κανονικα.

Δεν ξερω τι να πω παντος ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

kalispera se olous...

mipws iparxei to deal gia to kinito mas?

 

Καλησπέρα.:worry: deal απο την γνωστη gameloft.:)

 

Επισης και απο εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια εχω το κ800 ηταν vf και μετετρεψα σε κανονικο αλλα δεν μπορω να δω tv απο το TIM PLUS ενω υπαρχουν ολες οι ριθμισεις μου λεει οτι το τηλ. δεν υποστιριζει τη λειτουργια
Είχα κι εγώ αυτό το πρόβλημα, το οποίο δεν είχα με το προηγούμενο τηλέφωνό μου Κ700 και αυτό μου έκανε μεγάλη εντύπωση. Σε τηλ. επικοινωνία με την ΤΙΜ, μου απάντησαν ότι επειδή είχε προκύψει κάποιο πρόβλημα με το Κ800ι και την υπηρεσία TV, το εξαίρεσαν από τη λίστα των υποστηριζόμενων συσκευών (το δικό μου ήταν και ΤΙΜ Branded). Έκτοτε εγκατέλειψα τις προσπάθειες.
Link to comment
Share on other sites

Είχα κι εγώ αυτό το πρόβλημα, το οποίο δεν είχα με το προηγούμενο τηλέφωνό μου Κ700 και αυτό μου έκανε μεγάλη εντύπωση. Σε τηλ. επικοινωνία με την ΤΙΜ, μου απάντησαν ότι επειδή είχε προκύψει κάποιο πρόβλημα με το Κ800ι και την υπηρεσία TV, το εξαίρεσαν από τη λίστα των υποστηριζόμενων συσκευών (το δικό μου ήταν και ΤΙΜ Branded). Έκτοτε εγκατέλειψα τις προσπάθειες.

Κατάλαβα.Ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...