Jump to content

Sony Ericsson K800i


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εχω κανει αυτο που λες αλλα δεν εγινε τιποτα...μια απο τα ιδια και την επομενη φορα.Οσο για το αν ειναι προβλημα οπως λεει ο φιλος ddr , μαλλον ειναι αφου ο χρονος αναμονης και ομιλιας εχει μειωθει αρκετα...Παντως ευχαριστω παιδια

Σιγουρα ειναι προβλημα κοπελια και μαλλον θα χρειαστεις Upgrate η αντικατασταση μπαταριας..παντως δεν Ειναι κατι σοβαρο,μην σε στεναχωρει..ευχομαι να ειναι ετσι οπως σου τα λεω και να μην ταλαιπωρηθεις...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια καινουργιος στην παρεα

 

λοιπον μετα απο 2 χρονια σχεδον ,ευχαριστης συμβιωσης με το κ750

πηρα το κ800 + μια μνημη 512 = 399€

 

σε σχεσει με το 750 βλεπω οντος οτι η μπαταρια κραταει λιγοτερο γενικα μου αρεσε με το που το πηρα εκανα update κατευθειαν το europe 5 ( ειμαι ιταλια )

αγορασα και ενα BT hands free της Itech > itech clip s35

υποστιριζει a2dp και μπορω να πω οτι ακουγεται ευχαριστα η μουσικη

βεβαια καμια σχεση με τα ακουστικα ....

 

αυτα!!.. συνεχιζω τωρα το διαβασμα του τοπικ ειναι και 200 σελιδες το ατιμο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Απο την Παρασκευη εχω το εξης τρελλο προβλημα:

Σε μια συγκεκεριμενη επαφη του τηλ.καταλογου δεν μπορω να προσθεσω νεο αριθμο!!! Το εχω προσπαθησει και κανοντας επεξεργασια της επαφης ωστε να το γραψω με το χερι αλλα και με ενημερωση υπαρχουσας επαφης (paste). Με την καμια ομως δεν αποθηκευεται ο αριθμος(σε οποια θεση και αν τον βαλω π.χ. σπιτι,εργασια,αλλο). Γραφει οτι η επαφη αποθηκευτηκε αλλα δεν τον εχει παρει τον αριθμο!!!!!!!!:wacko:

 

Σε οποιαδηποτε αλλη επαφη μπορω να προσθεσω κανονικα τον αριθμο!!

Εχει συμβει σε κανεναν αυτο ξανα?

Εχω το τελευταιο firmware πανω.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια καινουργιος στην παρεα

 

λοιπον μετα απο 2 χρονια σχεδον ,ευχαριστης συμβιωσης με το κ750

πηρα το κ800 + μια μνημη 512 = 399€

 

σε σχεσει με το 750 βλεπω οντος οτι η μπαταρια κραταει λιγοτερο γενικα μου αρεσε με το που το πηρα εκανα update κατευθειαν το europe 5 ( ειμαι ιταλια )

αγορασα και ενα BT hands free της Itech > itech clip s35

υποστιριζει a2dp και μπορω να πω οτι ακουγεται ευχαριστα η μουσικη

βεβαια καμια σχεση με τα ακουστικα ....

 

αυτα!!.. συνεχιζω τωρα το διαβασμα του τοπικ ειναι και 200 σελιδες το ατιμο :lol:

Καλορίζικο το κινητό φίλε μου, πιστεύω να μείνεις ικανοποιημένος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο την Παρασκευη εχω το εξης τρελλο προβλημα:

Σε μια συγκεκεριμενη επαφη του τηλ.καταλογου δεν μπορω να προσθεσω νεο αριθμο!!! Το εχω προσπαθησει και κανοντας επεξεργασια της επαφης ωστε να το γραψω με το χερι αλλα και με ενημερωση υπαρχουσας επαφης (paste). Με την καμια ομως δεν αποθηκευεται ο αριθμος(σε οποια θεση και αν τον βαλω π.χ. σπιτι,εργασια,αλλο). Γραφει οτι η επαφη αποθηκευτηκε αλλα δεν τον εχει παρει τον αριθμο!!!!!!!!:wacko:

 

Σε οποιαδηποτε αλλη επαφη μπορω να προσθεσω κανονικα τον αριθμο!!

Εχει συμβει σε κανεναν αυτο ξανα?

Εχω το τελευταιο firmware πανω.

 

Την έχεις γράψει μόνος σου ή την έχεις στείλει στο κινητό μέσω bt? Αν είναι έτσι ίσως κάποιος χαρακτήρας να κάνει την επαφή προβληματική. Μάλλον θα πρέπει να την διαγράψεις και να την ξαναγράψεις.

Link to comment
Share on other sites

Την έχεις γράψει μόνος σου ή την έχεις στείλει στο κινητό μέσω bt? Αν είναι έτσι ίσως κάποιος χαρακτήρας να κάνει την επαφή προβληματική. Μάλλον θα πρέπει να την διαγράψεις και να την ξαναγράψεις.

 

Η επαφη εχει γραφτει απο εμενα. Θα δοκιμασω να την σβησω και να την ξαναγραψω...τρελλο bug παντως...

Link to comment
Share on other sites

Η επαφη εχει γραφτει απο εμενα. Θα δοκιμασω να την σβησω και να την ξαναγραψω...τρελλο bug παντως...

 

Τρελό πραγματικά. Ειδικά αφού την έγραψες με το κινητό και όχι στο pc.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εσβησα την επαφη εξ'ολοκληρου και την εγραψα απο την αρχη...

 

Ναι, μόνο έτσι φτιάχνει.Μου είχε τύχει κάτι ανάλογο με το v800 παλιότερα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Kanenas Moderator na tou apagoreusei na grafei se auto to topic den yparxei?

Ka8e mera diavazoume 10 idia minimata apo ton "filo mas" nosferatu, eleos!

Sto telos 8a meinei monos tou na grafei gia thn kakia SE...

 

 

Να χαρώ εγώ δημοκρατικά ιδεώδη !!! ΔΕΝ είναι ΙΔΙΑ τα μηνύματά μου, όταν αναφέρω ότι το πήγα 5/1 και περιμένω ένα μήνα....

Θέλετε και το αποκορύφωμα; 12/2 πήρα συσκευή "αντικατάστασης", στην οποία όμως ΔΕΝ λειτουργεί ΚΑΘΟΛΟΥ το ηχείο !!! Είναι που του έκαναν έλεγχο πριν το παραδώσουν !!! Οπότε ξαναπάει στο service, με ΑΓΝΩΣΤΗ ημερομηνία επιστροφής, μια και δεν είναι σε θέση να ξέρουν πότε έχουν κομμάτια!!!

Θα με θυμηθούν μερικοί όταν χαλάσει το δικό τους και νιώσουν στο πετσί τους τον επαγγελματισμό της SE...

Το ότι ενδεχομένως δεν μας αρέσει μια άποψη ή στην περίπτωσή μας ένα γεγονός, δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να αναφέρεται...

Έλεος εδώ μέσα, με την τρομοκρατία του κάθε οπαδού του Κ800 ο οποίος σπεύδει να κατηγορήσει οποιονδήποτε αναφέρει κάτι αρνητικό για το "φοβερό" κινητό του... Πού θα πάει; Μια μέρα θα ψοφήσουν και τα δικά τους και θα καταλάβουν...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Exete dei sta kinita walkman p allazoun ola ta eikonidia tou interface(menou)

otan vazeis kapia sigekrimena themata?Mporei na simvei kati idio kai sto K800i?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Break your TV. Enter the unwired revolution.

 

-Dexter

Link to comment
Share on other sites

Να χαρώ εγώ δημοκρατικά ιδεώδη !!! ΔΕΝ είναι ΙΔΙΑ τα μηνύματά μου, όταν αναφέρω ότι το πήγα 5/1 και περιμένω ένα μήνα....

Θέλετε και το αποκορύφωμα; 12/2 πήρα συσκευή "αντικατάστασης", στην οποία όμως ΔΕΝ λειτουργεί ΚΑΘΟΛΟΥ το ηχείο !!! Είναι που του έκαναν έλεγχο πριν το παραδώσουν !!! Οπότε ξαναπάει στο service, με ΑΓΝΩΣΤΗ ημερομηνία επιστροφής, μια και δεν είναι σε θέση να ξέρουν πότε έχουν κομμάτια!!!

Θα με θυμηθούν μερικοί όταν χαλάσει το δικό τους και νιώσουν στο πετσί τους τον επαγγελματισμό της SE...

Το ότι ενδεχομένως δεν μας αρέσει μια άποψη ή στην περίπτωσή μας ένα γεγονός, δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να αναφέρεται...

Έλεος εδώ μέσα, με την τρομοκρατία του κάθε οπαδού του Κ800 ο οποίος σπεύδει να κατηγορήσει οποιονδήποτε αναφέρει κάτι αρνητικό για το "φοβερό" κινητό του... Πού θα πάει; Μια μέρα θα ψοφήσουν και τα δικά τους και θα καταλάβουν...

 

Φίλε μου,μην δίνεις σημασία...;) :mad:

Γι'αυτό είμαστε εδώ για να ακούμε και τα καλά αλλά και τα άσχημα ενός προϊόντος..

Σου εύχομαι τα καλύτερα απο θέμα ξεμπερδέματος:O

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα πηρα το κινητο για πρωτη φορα στα χερια μου...2 ερωτησουλες ...μου βγηκε ενα εικονιδιο ακριβως διπλα απο την σταθμη του σηματος , ειναι ενα λευκο πλαισιο κια μεσα εχει κατι σαν 3 λευκα κυκλακια....δεν ξερω τι ειναι και τι κανει...ακομα και μετα απο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων δεν εφυγε...και ακομα μια απορια...πωσ γινεται απο το σηματακι της σταθμης σηματος να βγαλω το μπλε πλαισιο γυρω γυρω????

 

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

παιδιά είχα ρωτήσει για το αν υπάρχει τρόπος για να μένει το φλας μόνιμα αναμμένο ώστε να χρησιμοποιείται το κινητό σαν φακός και μου είχε απαντήσει κάποιος για την εφαρμογή "Torch & Light"...ωστόσο με αυτή την εφαρμογή ανάβει μόνο με κόκκινο το φλας (Torch) και η οθόνη με άσπρο (Light)...γνωρίζει κανείς αν υπάρχει και κάτι άλλο εναλλακτικό ώστε να ανάβει το φλας με άσπρο φως?? ευχαριστώ...

 

Ούτε ένα ευχαριστώ. Κάτι ΄βρήκα αλλά δεν μαρέσει η αχαριστια

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα . Αυτο που αναφερεις ειναι το σημα για το 3g φευγει μονο αν απενεργοποιησεις το δικτυο 3g . Δεν ειναι τιποτα μην σε τρομαζει.

 

Να κανω και εγω μια ερωτηση... Με μικρα μπορει να γραφει το κντ μας? (κ800ι)

Προσπαθω αλλα ματαια ! και το τελικο σιγμα (ς) μονο με τ9 παιζει?

Μηπως ειναι ζητημα αναβαθμισης η SE δεν ασχολειτε καθολου με αυτο?

ευχαριστω

:superman:
Link to comment
Share on other sites

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΧΩ..ΤΟ FLASH MENU Η ΟΠΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΛΕΓΕΤΑΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ W850 W810 ΠΟΥ ΤΑ ΕΙΚΟΝΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΑΣ?ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Παιδια να κανω μια ερωτησουλα?? Υπαρχη κανενα προγραμμα για το τηλεφωνακι μας που να μπορεις να κανεις διαχειρηση των εισερχωμενων κλεισεων. Δηλαδη να το ρυθμισεις και σε καποιους αριθμους πχ να μην σου χτυπαει, να δειχνει κατελημμενο κλπ, οπως το smart filter που υπαρχει σε smart phone??
Golden Eagle :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Παιδια να κανω μια ερωτησουλα?? Υπαρχη κανενα προγραμμα για το τηλεφωνακι μας που να μπορεις να κανεις διαχειρηση των εισερχωμενων κλεισεων. Δηλαδη να το ρυθμισεις και σε καποιους αριθμους πχ να μην σου χτυπαει, να δειχνει κατελημμενο κλπ, οπως το smart filter που υπαρχει σε smart phone??

 

Πρόγραμμα σαν αυτό που ζητάς δεν υπάρχει αλλά μπορείς από τις ρυθμίσεις του κινητού σου να έχεις αποδοχή κλήσεων μόνο από μία λίστα με επαφές που θα ορίσεις εσύ, ενώ οι υπόλοιποι που σε καλούν θα ακούν ότι το τηλέφωνο είναι απενεργοποιημένο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα πηρα το κινητο για πρωτη φορα στα χερια μου...2 ερωτησουλες ...μου βγηκε ενα εικονιδιο ακριβως διπλα απο την σταθμη του σηματος , ειναι ενα λευκο πλαισιο κια μεσα εχει κατι σαν 3 λευκα κυκλακια....δεν ξερω τι ειναι και τι κανει...ακομα και μετα απο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων δεν εφυγε...και ακομα μια απορια...πωσ γινεται απο το σηματακι της σταθμης σηματος να βγαλω το μπλε πλαισιο γυρω γυρω????

 

 

ευχαριστω πολυ

Τα πρωτα (3 κουτακια) ειναι το προφιλ.εχεις επιλεξει καποιο αλλο και γι'αυτο εμφανιζεται το σηματακι.κανενα το προφιλ βασικο/κανονικο και θα φυγει το εικονιδιο.

τωρα το σηματακι πανω απο το σημα ειναι το (gprs).μεσα απο το μενου..θα βγαλεις αυτη την ρυθμιση επιλεγωντας επικοινωνια δεδομενων , ΜΟΝΟ GSM.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΧΩ..ΤΟ FLASH MENU Η ΟΠΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΛΕΓΕΤΑΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ W850 W810 ΠΟΥ ΤΑ ΕΙΚΟΝΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΑΣ?ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ...

 

:worry: animated themes.τα κατεβαζεις στο pc και μετα τα στελνεις στο κινητο σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΔE ZHTAΩ TETOIA ΘEMATA.TA ΘEMATA ΠOY ΛEΩ EINAI ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΆ ΣTO KYPIO ΜΕΝΟΎ.ΠX OΛH Η ΟΘΌΝΗ ΜΑΎΡΗ Κ NA ΦΩΤΊΖΟΥΝ MONO TA ΕΙΚΟΝΊΔΙΑ Κ NA EINAI OΛA ΣE MIA ΓΡΑΜΜΉ.

MONO.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά. Επιτέλους και εγώ μετά απο πολύ ψάξιμο (2 μήνες) αποφάσισα να αγοράσω το κ800 πριν απο 2 μέρες παρότι είμαι fun της nokia. Ελπίζω η φωτογραφική να ανταμείψει την... αλλαξοπιστία μου. Έχω διαβάσει πάνω απο 100 σελίδες του συγκεκριμένου θέματος και έχω μάθει αρκετά. Έχω μόνο 2 αποριούλες. Πρώτον γινεται στη συγγραφή SMS να φαίνεται όπως στο nokia πόσοι χαρακτήρες απομένουν για την ολοκλήρωση του μνμ(160χαρ). Δεύτερον παρότι στο file manager βλέπει τους ελληνικούς φακέλους και τραγούδια κανονικά στο music player τα ελληνικά τα βγάζει ιερογλυφικά. Επίσης μπορούμε στο music player να αλλάξουμε το όνομα ενος κομματιού.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου πεις τα βηματα που το κανεις αυτο???

 

Ρυθμίσεις/Κλήσεις/Διαχείριση κλήσεων/Αποδοχή κλήσεων.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...