Jump to content

Windows Live Messenger


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ο 9 βγαίνει κάπου σαν update?

 

Έχω XP και δεν έχω παρατηρήσει κάτι.

Υπάρχει γενικά ΚΑΙ για XP ή όχι; Και εάν ναι, πού τον βρίσκω; (sorry εάν έχει ειπωθεί πιο πρίν, αλλά έψαξα λίγο και δεν το βρήκα!)

111s
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

επισης..υπαρχει κατι που να μπορουμε να δουμε ποιος ειναι μεσα αλλα 'εμφανιση ως εκτος συνδεσης' ?και επισης με αυτους που εχουμε block ,μπορουμε να παιρνουμε τα μηνυματα τους?υπαρχουν επιλογες για τους συγκεκριμενους?
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την εκδοση 2009 και παρατηρησα οτι οταν σου κανουν δονηση ο ηχος ειναι τοσο χαμηλος που δ ακουγεται σχεδον.υπαρχει καμια ρυθμιση να τον ανεβασω γτ δ βρηκα κατι...
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο 9 βγαίνει κάπου σαν update?

 

Έχω XP και δεν έχω παρατηρήσει κάτι.

Υπάρχει γενικά ΚΑΙ για XP ή όχι; Και εάν ναι, πού τον βρίσκω; (sorry εάν έχει ειπωθεί πιο πρίν, αλλά έψαξα λίγο και δεν το βρήκα!)

Σε μερικούς υπολογιστές όταν κάποις πάει να κάνει sign in στο messenger ζητάει αναβάθμισει αλλιώς δεν τον αφήνει να κάνει είσοδο.Μπορείς να το κατεβάσεις από το get.live.com/messenger. :)

Link to comment
Share on other sites

επισης..υπαρχει κατι που να μπορουμε να δουμε ποιος ειναι μεσα αλλα 'εμφανιση ως εκτος συνδεσης' ?και επισης με αυτους που εχουμε block ,μπορουμε να παιρνουμε τα μηνυματα τους?υπαρχουν επιλογες για τους συγκεκριμενους?

 

Συγνωμη αλλα οταν εχεις κανει καποιον block για ποιον λογο θες να παιρνεις τα μηνυματα που σου στελνει?? :confused::confused: Η επιλογη για να τα λαμβανεις ειναι να τον ξε-block-αρεις!!:)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις κάποιο χρήστη block στο msn ο χρήστης που τον έκανες βλέπει ότι το έχω κάνει block;:worry:Επίσης βλέπει τις ενημερώσεις που κάνω (Αλλαγή υπογραφής,εικόνας κ.α);:worry:
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα οταν εχεις κανει καποιον block για ποιον λογο θες να παιρνεις τα μηνυματα που σου στελνει?? :confused::confused: Η επιλογη για να τα λαμβανεις ειναι να τον ξε-block-αρεις!!:)

 

για να ειμαι ονλινε και να με βλεπει σαν οφλινε το θελω..:)

Link to comment
Share on other sites

για να ειμαι ονλινε και να με βλεπει σαν οφλινε το θελω..:)

 

Οχι δεν υπαρχει κατι τετοιο. Αν δεν κανω λαθος ομως υπαρχει ενα προγραμματακι που κανει το αναποδο αν σε εχει κανει block μπορεις να του στειλεις μηνυμα και να το λαβει!! ;)

 

Όταν κάνεις κάποιο χρήστη block στο msn ο χρήστης που τον έκανες βλέπει ότι το έχω κάνει block;:worry:Επίσης βλέπει τις ενημερώσεις που κάνω (Αλλαγή υπογραφής,εικόνας κ.α);:worry:

 

Οχι δεν βλεπει αν τον εχεις κανει block τις ενημερωσεις σου ομως (προσωπικο μηνυμα και εικονα και οτιδηποτε αλλο κανεις) αν εχεις ρυθμισει το profile σου να στα δειχνει θα τα βλεπει και εκεινος!! :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν υπαρχει κατι τετοιο. Αν δεν κανω λαθος ομως υπαρχει ενα προγραμματακι που κανει το αναποδο αν σε εχει κανει block μπορεις να του στειλεις μηνυμα και να το λαβει!! ;)

 

 

 

Οχι δεν βλεπει αν τον εχεις κανει block τις ενημερωσεις σου ομως (προσωπικο μηνυμα και εικονα και οτιδηποτε αλλο κανεις) αν εχεις ρυθμισει το profile σου να στα δειχνει θα τα βλεπει και εκεινος!! :)

 

Δεν το 'πιασα...

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν το 'πιασα...

 

Δεξι κλικ πανω στην επαφη --> Προβολη --> Προφιλ ή εναλλακτικα ενω εχεις ανοιχτο το παραθυρο συνομιλιας με καποια επαφη σου κατω απο την εικονα της εχει ενα βελακι πατα την επιλογη "προβολη προφιλ" και θα σου ανοιξει το προφιλ της επαφης σε μια σελιδα του browser σου.

 

Στη σελιδα αυτη το πρωτο πραγμα που θα δεις θα ειναι η εικονα που εχει βαλει εκεινη τη στιγμη στον messenger το προσωπικο του μηνυμα οπως επισης θα εχει κρατημενα και παλια προσωπικα μηνυματα (αν δεν τα σβηνει απο εκει)!! :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω αρακολουθησει τη συζητηση...μπορει να μου πει καποιος γιατι ενω εγκατεστησα το 9 και το ελληνικο και το αγγλικο δεν παιζει???
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω αρακολουθησει τη συζητηση...μπορει να μου πει καποιος γιατι ενω εγκατεστησα το 9 και το ελληνικο και το αγγλικο δεν παιζει???

 

Οταν λες δεν παιζει?? Δεν τρεχει το προγραμμα ή δεν κανει sign in??

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες δεν παιζει?? Δεν τρεχει το προγραμμα ή δεν κανει sign in??

 

Tελειωνει η εγκατασταση κ μολις παει να τρεξει αυτοματα ακουγεται ο ηχος των windows οτι κατι δεν γινεται καλα..το "ντονγκ"(δεν ξερω αν εγινα σαφης)

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Eδώ και μέρες στα ξεκάρφωτα το msn μου με αποσυνδέει και πολλές φορές γράφω και ο συνομιλητής μου δεν βλέπει αυτά που γράφω και το αντίστροφο..:mad: Σας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο;;Το φαινόμενο αυτό συμβαίνει και με την τελευταια έκδοση και με την προηγούμενη.

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Eδώ και μέρες στα ξεκάρφωτα το msn μου με αποσυνδέει και πολλές φορές γράφω και ο συνομιλητής μου δεν βλέπει αυτά που γράφω και το αντίστροφο..:mad: Σας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο;;Το φαινόμενο αυτό συμβαίνει και με την τελευταια έκδοση και με την προηγούμενη.

Σωστή.Δεν έχει συμβεί σε μένα αλλά σε μία φίλη μου.Το 90% από αυτά που της γράφω δεν τα λαμβάνει.Αρχίζει να χαλάει μου φαίνεται το MSN.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Eδώ και μέρες στα ξεκάρφωτα το msn μου με αποσυνδέει και πολλές φορές γράφω και ο συνομιλητής μου δεν βλέπει αυτά που γράφω και το αντίστροφο..:mad: Σας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο;;Το φαινόμενο αυτό συμβαίνει και με την τελευταια έκδοση και με την προηγούμενη.

 

Παιδες λιγο ψυχραιμια με τον messenger του msn. Το να μην παραδιδονται ή να μην λαμβανονται ολα τα μηνυματα γινοταν με ολες τις εκδοσεις και θα συνεχιζει να γινεται με τις αλλες. Απο την στιγμη που η εφαρμογη χρησιμοποιει πρωτοκολο UDP αυτο ειναι ενα φυσιολογικο και βασικο μειονεκτηματα σε σχεση με αλλες που χρησιμοποιουν TCP protocol !! :)

 

Αν σας προβληματιζει τοσο πολυ αυτη η κατασταση μπορειται να χρησιμοποιησετε messengers αλλων εταιρειων (βλ. skype) που ειναι πολυ πιο σταθεροι και χωρις προβληματα!!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

ξαφνικα δεν εμφανιζει στο μσν τα τραγουδι που ακουω..γιατι αυτο??δεν αλλαξα καποια ρυθμιση...
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

μήπως έκλεισε ο υπολογιστής,ή ο wmp απότομα?
Link to comment
Share on other sites

μήπως έκλεισε ο υπολογιστής,ή ο wmp απότομα?

 

ακυρο...μια ρυθμισουλα ειχε πειραχτει απο τον wmp..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Παιδες λιγο ψυχραιμια με τον messenger του msn. Το να μην παραδιδονται ή να μην λαμβανονται ολα τα μηνυματα γινοταν με ολες τις εκδοσεις και θα συνεχιζει να γινεται με τις αλλες. Απο την στιγμη που η εφαρμογη χρησιμοποιει πρωτοκολο UDP αυτο ειναι ενα φυσιολογικο και βασικο μειονεκτηματα σε σχεση με αλλες που χρησιμοποιουν TCP protocol !! :)

 

Αν σας προβληματιζει τοσο πολυ αυτη η κατασταση μπορειται να χρησιμοποιησετε messengers αλλων εταιρειων (βλ. skype) που ειναι πολυ πιο σταθεροι και χωρις προβληματα!!

 

Φίλε μου, άλλο μια στις τόσες να χει πρόβλημα το msn κι άλλο τις τελευταίες 10 μέρες να κάνει ό,τι γουστάρει..

Είναι σπαστικό να σου μιλάνε ή να μιλάς και να μην ξέρεις αν τα χει διαβάσει ή όχι..

Όσο για να χρησιμοποιήσω άλλο messenger, δοκίμασα και yahoo, δεν με βολεύει, άσε που δεν έχει όλες τις λειτουργίες για msn επαφές, όσο για skype δεν μπορώ να πω σε όλες τις επαφές μου να βάλουν skype.

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, άλλο μια στις τόσες να χει πρόβλημα το msn κι άλλο τις τελευταίες 10 μέρες να κάνει ό,τι γουστάρει..

Είναι σπαστικό να σου μιλάνε ή να μιλάς και να μην ξέρεις αν τα χει διαβάσει ή όχι..

Όσο για να χρησιμοποιήσω άλλο messenger, δοκίμασα και yahoo, δεν με βολεύει, άσε που δεν έχει όλες τις λειτουργίες για msn επαφές, όσο για skype δεν μπορώ να πω σε όλες τις επαφές μου να βάλουν skype.

 

Kardoula το θεμα ομως ειναι να καταλαβεις πως δεν ειναι προβλημα του δικου σου messenger αλλα γενικο "μειονεκτημα" της εφαρμογης και της "δομης" που ειναι φτιαγμενη!! ;)

 

Παρολα αυτα αν εχεις τοσο μεγαλο προβλημα κανενα ενα scan στον υπολογιστη σου, ξανακανε εγκατασταση της εφαρμογης μετα και δες αν συμβαινει το ιδιο!! :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Τα χω κάνει όλα..

Anyway σ'ευχαριστώ για τις πληροφορίες:)

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...