Jump to content

Κόμικς


trifilli
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω σταματησει να αγοραζω το κομιξ καπου μετα το 200.καπου αρχισε να χανει την ποιοτητα του.οι ιστοριες αυτες δεν ηταν για το κομιξ.μονο οταν εχει ροσα το παιρνω.εχω 120 τευχη περιπου απο το 25 και μετα.εχει χασει πλεον αυτο που το ξεχωριζε απο τα αλλα περιοδικα του τερζοπουλου.σκεφτομαι να τα σκοτωσω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 521
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα παλιά δεν υπάρχει λόγος να τα σκοτώσεις αφού είχαν καταπληκτική ποιότητα εκτός κι αν έχεις ανάγκη από λεφτά.Άσε που μπορεί μετά να το μετανιώσεις.
Link to comment
Share on other sites

εχω σταματησει να αγοραζω το κομιξ καπου μετα το 200.καπου αρχισε να χανει την ποιοτητα του.οι ιστοριες αυτες δεν ηταν για το κομιξ.μονο οταν εχει ροσα το παιρνω.εχω 120 τευχη περιπου απο το 25 και μετα.εχει χασει πλεον αυτο που το ξεχωριζε απο τα αλλα περιοδικα του τερζοπουλου.σκεφτομαι να τα σκοτωσω.

Αν όντως αποφασίσεις να τα δώσεις, στείλε μου σε Pm ποια σκοπεύεις να δώσεις, να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε...

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι ειλικρινά - για την παρέμβαση, αλλά και τα ψηφιοποιημένα περιοδικά υπόκεινται στη νομοθεσία περί πνευματικών δικαιωμάτων με αποτέλεσμα να απαγορεύεται η αναπαραγωγή τους με οποιοδήποτε μέσο / τρόπο. Αν χρειάζεστε κάποια διευκρίνηση σχετικά με αυτό, τόσο ο Βασίλης (moderator), όσο και εγώ, είμαστε στη διάθεσή σας με PM. Ζητώ συγνώμη και πάλι.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω σταματησει να αγοραζω το κομιξ καπου μετα το 200.καπου αρχισε να χανει την ποιοτητα του.οι ιστοριες αυτες δεν ηταν για το κομιξ.μονο οταν εχει ροσα το παιρνω.εχω 120 τευχη περιπου απο το 25 και μετα.εχει χασει πλεον αυτο που το ξεχωριζε απο τα αλλα περιοδικα του τερζοπουλου.σκεφτομαι να τα σκοτωσω.

 

Αν όντως αποφασίσεις να τα δώσεις, στείλε μου σε Pm ποια σκοπεύεις να δώσεις, να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε...

 

Μην ακούς τον σουβλάκη! Αν θα σκοτώσεις, εδώ! :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λατρεύω όλα τα κόμικς αρκεί να έχουν κάτι να πουν. Μου τη δίνουν τα ψευτοκουλτουριάρικα που βλέπω καμιά φορά στο "9" που διαβάζω τακτικά...

 

Αλλά είμαι μεγάλη φαν του Ντόναλντ, Μίκυ και όλης της υπόλοιπης παρέας οπότε διαβάζω Μίκυ Μάους, Αλμανάκο, Ντόναλντ, Μεγάλο Μίκυ και καμιάααα φορά τιμάω και το ΚΟΜΙΞ :D

 

Ξέχασα επίσης και τους πολυαγαπημένους Γαλάτες και Αρκά :cool:

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Λατρεύω όλα τα κόμικς αρκεί να έχουν κάτι να πουν. Μου τη δίνουν τα ψευτοκουλτουριάρικα που βλέπω καμιά φορά στο "9" που διαβάζω τακτικά...

 

Συνήθως όμως αυτά τα "ψευτοκουλτουριάρικα" που λες είναι που έχουν πολλά να πουν. ;)

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω τι το καλό σου προσφέρει το κόμικ γι'αυτό και εγώ δεν διαβάζω κόμικ.Δεν καταλαβαίνω τι το καλό μου προσφέρει.:worry::confused:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω τι το καλό σου προσφέρει το κόμικ γι'αυτό και εγώ δεν διαβάζω κόμικ.Δεν καταλαβαίνω τι το καλό μου προσφέρει.:worry::confused:

 

Γιατι με το να δεις μια ταινια στην τηλεοραση(spiderman ας πουμε )τι θα σου προσφερε??:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατι με το να δεις μια ταινια στην τηλεοραση(spiderman ας πουμε )τι θα σου προσφερε??:p

 

Μα δεν βλέπω κόμικ στην τηλεόραση όπως η αδερφή μου (π.χ: *Ο Λάζλο στη Κατασκήνωση,Τόμ & Τζέρυ,Μπάγκς Μπάνυ,Μπόμ ο Σφουγγαράκης κλπ).Εγώ βλέπω σοβαρές,ενδιαφέρουσες και ψυχαγωγικές σειρές (Bones,Lost,Τα πιο αστεία video του κόσμου (AFV) κλπ).

 

*Τα κόμικ τα συμβουλεύτηκα απο την αδερφή μου και δεν ξέρω εάν είναι σωστά*.:cool:

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως όμως αυτά τα "ψευτοκουλτουριάρικα" που λες είναι που έχουν πολλά να πουν. ;)

 

 

Ναι δεν λέω. Π.χ θυμάμαι είχα πετύχει μια ιστορία, ήταν από το διαγωνισμό που κάνουν κάθε χρόνο. Είχε 3-4 καρέ και υποτίθεται όλη η ιστορία ήταν εκεί μέσα. Έπρεπε όμως κι εγώ να κάτσω να σκεφτώ τι ήθελε να πει, τι τον έκανε να φτιάξει αυτή την ιστορία κλπ.

 

Το μόνο που μου αρέσει από το "9", είναι τα re.store/diaries, ο γάτος, η Φωτεινή και το Μανιφέστο. Έκανα αμάν να το βρω το τελευταίο και τελικά το κατέβασα από τορεντ :p

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά σήμερα ξεκίνησα να διαβάζω το "Βίος & Πολιτεία του Σκρουτζ Μακ Ντακ". Είναι απίστευτο! Αν είστε φαν του θείου Σκρουτζ και της οικογένειας του πρέπει να το διαβάσετε!
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα ξεκίνησα να διαβάζω το "Βίος & Πολιτεία του Σκρουτζ Μακ Ντακ". Είναι απίστευτο! Αν είστε φαν του θείου Σκρουτζ και της οικογένειας του πρέπει να το διαβάσετε!

 

Εννοείται πως το έχουμε διαβάσει από τα τεύχη 100-111, άσε που έχουμε και υπογεγραμμένη έκδοση από τον Ντον Ρόσα... :D

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

άσε που έχουμε και υπογεγραμμένη έκδοση από τον Ντον Ρόσα... :D

 

Όχι όλοι :(!!!

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως το έχουμε διαβάσει από τα τεύχη 100-111, άσε που έχουμε και υπογεγραμμένη έκδοση από τον Ντον Ρόσα... :D

Που την βρήκες;;;

 

.

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Ήταν στην Επίσημη παρουσίαση του βιβλίου "Βίος & Πολιτεία του Σκρουτζ Μακ Ντακ" που είχε γίνει στην Αθήνα!!
Link to comment
Share on other sites

Ήταν στην Επίσημη παρουσίαση του βιβλίου "Βίος & Πολιτεία του Σκρουτζ Μακ Ντακ" που είχε γίνει στην Αθήνα!!

 

:cry::cry::cry:

 

Veco στις 18 Ιανουαρίου έχω γενέθλια. :p

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

πω ρε παιδια με γυρνατε χρονια πισω.....το ειχα διαβασει και εγω το "Βιος και πολιτεια",αν και δε θυμαμαι τπτ πλεον!!!Την μονη ιστορια που θυμαμαι απο Κομιξ ηταν που ψαχνανε οι παπιες τη βιβλιοθηκη της Αλεξανδρειας.ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ!!!

 

Απο ο,τι θυμαμαι πρεπει να ειχα συλλογη απο Μικυ Μαους απο 1350-1600.Και αμα εβρισκα πιο παλια τευχη απο κατι ακυρα περιπτερα,που ειχαν και ετικετα πανω με αλλη τιμη.Αλλα η συλλογη βεβαια εξαφανιστηκε,καθως η μανα μου μου τα επαιρνε λιγα λιγα και τα εβαζε στο ιατρειο του πατερα μου.Οποτε τα πιτσιρικια τα "δανειζονταν"....Μονο το 1500 εχω σιγουρα.Παλι καλα..

Link to comment
Share on other sites

πω ρε παιδια με γυρνατε χρονια πισω.....το ειχα διαβασει και εγω το "Βιος και πολιτεια",αν και δε θυμαμαι τπτ πλεον!!!Την μονη ιστορια που θυμαμαι απο Κομιξ ηταν που ψαχνανε οι παπιες τη βιβλιοθηκη της Αλεξανδρειας.ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ!!!

 

Απο ο,τι θυμαμαι πρεπει να ειχα συλλογη απο Μικυ Μαους απο 1350-1600.Και αμα εβρισκα πιο παλια τευχη απο κατι ακυρα περιπτερα,που ειχαν και ετικετα πανω με αλλη τιμη.Αλλα η συλλογη βεβαια εξαφανιστηκε,καθως η μανα μου μου τα επαιρνε λιγα λιγα και τα εβαζε στο ιατρειο του πατερα μου.Οποτε τα πιτσιρικια τα "δανειζονταν"....Μονο το 1500 εχω σιγουρα.Παλι καλα..

 

Εγώ από Μίκυ Μάους έχω αρκετά του 1992, δεν θυμάμαι αριθμούς τευχών. Δεν είναι και σε πολύ καλή κατάσταση βέβαια. Και επειδή από ένα σημείο και μετά μου την έδινε πολύ ο παντογνώστης Μίκυ το σταμάτησα.

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από Μίκυ Μάους έχω αρκετά του 1992, δεν θυμάμαι αριθμούς τευχών. Δεν είναι και σε πολύ καλή κατάσταση βέβαια. Και επειδή από ένα σημείο και μετά μου την έδινε πολύ ο παντογνώστης Μίκυ το σταμάτησα.

 

ΠΟΤΕ δεν των συμπάθησα τον Μίκυ!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς υπόψην του το "Ο βιος και η πολιτεία του Σκρουτζ Μακ Ντακ: Τα χαμένα κεφάλαια." ?
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς υπόψην του το "Ο βιος και η πολιτεία του Σκρουτζ Μακ Ντακ: Τα χαμένα κεφάλαια." ?

 

εγω τα αγορασα απο το Mall και τα 2 βιβλιαρακια, το ενα με τα κανονικα επισοδεια και το αλλο με τα χαμενα.ειναι παρα πολυ ωραια τα εχω διαβασει 10 φορες το καθενα :D

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

πω ρε παιδια με γυρνατε χρονια πισω.....το ειχα διαβασει και εγω το "Βιος και πολιτεια",αν και δε θυμαμαι τπτ πλεον!!!Την μονη ιστορια που θυμαμαι απο Κομιξ ηταν που ψαχνανε οι παπιες τη βιβλιοθηκη της Αλεξανδρειας.ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ!!!

 

A, ναι!!! "Οι φύλακες της χαμένης βιβλιοθήκης!" Καταπληκτική ιστορία, αν και αποηγοήτευσε τους ένθερμους θαυμαστές του Ντόναλντ, οι οποίοι θεώρησαν ότι άξιζε μεγαλύτερη συμμετοχή στην πλοκή!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...