Jump to content

Αφιερωμένο σε όσους γεννήθηκαν πριν το 1985


BestMan
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η πρώτη ταινία που πήρα για να εγκαινιάσω το καινούργιο "μέλος" της οικογένειας, ήταν μια σειρά από 4 κασσέτες που τις είδα την ίδια ημέρα βεβαίως! Τι κόλλημα κι αυτό που είχαμε με το video!!!!!!!! Τώρα τη θέση του πήρε το dvd. Και ως κόλλημα -μικρότερου βεληνεκούς φυσικά - και ως θέση στο τραπεζάκι της T.V.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 264
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το 67 βαλαμε την tv στο σαλονι και καμαρωναμε.... Το 86 βαλαμε το βιντεο κι επισης καμαρωναμε (μονο εγω ημουν λολη και πηρα να δω το Γη ποτισμενη με ιδρωτα ε;). Τωρα εχουμε ενα επιπλο που κουβαλαει τηλεοραση, βιντεο, dvd, αποκωδικοποιητη για νοβα, αποκωδικοποιητη για ψηφιακα, ps2 και γυρευε τι αλλο θα κουβαλησουμε σε λιγο.... Και γκρινιαζουμε οτι δεν εχουμε και τι να δουμε!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Το Degrassi High School το θυμάται κανείς?? Δεν έχανα επεισόδιο πάντως:)
Αυτό δεν μπορώ να το θυμηθώ δυστηχώς ... :( Πάντως θυμάμαι το Ιππότη της ασφάλτου ... τους Ντιούκς ... τους "σκληρούς του Μαιάμι" τη Δυναστεία και το Νταλλας ( ναι, μικρος τα έβλεπα μαζι με τη μητέρα μου αυτα :lol: ) .. Επίσης θυμάται κανεις το "μυστήριο του χρυσού πιθίκου" ; Αυτό ηταν απο τις ποίο αγαπημένες μου σείρες μπορω να πώ.
Link to comment
Share on other sites

!!!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ !!!!

 

Σε αυτόν που έγραψε το πρώτο ποστ με τις αναμνήσεις των παιδικών μας χρόνων, πραγματικά φαντάζει απίστευτο αλλά είναι πέρα για πέρα αληθινό

:D
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν μπορώ να το θυμηθώ δυστηχώς ... :( Πάντως θυμάμαι το Ιππότη της ασφάλτου ... τους Ντιούκς ... τους "σκληρούς του Μαιάμι" τη Δυναστεία και το Νταλλας ( ναι, μικρος τα έβλεπα μαζι με τη μητέρα μου αυτα :lol: ) .. Επίσης θυμάται κανεις το "μυστήριο του χρυσού πιθίκου" ; Αυτό ηταν απο τις ποίο αγαπημένες μου σείρες μπορω να πώ.

Εγώ αυτά που θυμάμαι και θα ήθελα κάποια στιγμή να τα ξαναδώ ειναι "Ο ιππότης της ασφάλτου" και το παιδικό καπαμαρου.Τρομερά και τα δυο.Θυμάμαι σαν παιδί τώρα(τι μυαλό να έχεις) σκεφτόμουνα ότι θα μου άρεσε να έχω ένα αυτοκίνητο σαν τον "κιτ" αλλά έλεγα ότι τέτοια πράγματα δεν γίνονται.Αλλά τελικά σιγά-σιγά θα γίνει και αυτό.Όσο για το παιδικό τρελό κόλλημα.Ήταν θυμάμαι από τα πιο καλοσχεδιασμένα της εποχής.Και μετά "JI joe".Δεν έχω να πω τίποτα.Ώρες στην τηλεόραση και το βίντεο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ο "Κιτ" είχε γίνει και της μόδας :lol: Θυμάστε τα αυτοκίνητα που οι ιδιοκτήτες τους είχαν βάλει μπροστά μια λάμπα σα αυτή του κίτ ( με φωτάκι που πήγενε δεξία-αριστέρα :p )
Link to comment
Share on other sites

Το Degrassi High School το θυμάται κανείς?? Δεν έχανα επεισόδιο πάντως:)

 

Το θυμαμαι, νομιζω το επαιζε και προσφατα (πριν 6-7 χρονια), δεν ξερω αν ηταν νεα επεισοδια η παλια.

 

Τον καθηγητη Πουπσναγκελ τον θυμαστε? Που οδηγουσε εκεινο το κοκκινο λεωφορειο που πεταγε και ειχε πισω μαθητες, που τραγουδουσαν ολη την ωρα:

 

Ολοι λεγανε πως δε θα πετααααααει....

(νανανανανανανα) χαμενο θε να παει....

(νανανανανανναναναναναννα)

στον ουρανο τρελο πουλι....!!!! :lol:

 

Τι μ... :X καθομασταν και βλεπαμε.... :lol:

 

υγ. Τα "νανανανανανανα" ειναι που δε θυμαμαι τα λογια. Αν τα θυμαται καποιος ας τα γραψει!

No Rest for the Wicked
Link to comment
Share on other sites

Ναιιιι!!!! Και έδειχνε και τη Σούπερ Γιαγιά!!:D

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

ο "Κιτ" είχε γίνει και της μόδας :lol: Θυμάστε τα αυτοκίνητα που οι ιδιοκτήτες τους είχαν βάλει μπροστά μια λάμπα σα αυτή του κίτ ( με φωτάκι που πήγενε δεξία-αριστέρα :p )

 

Ο κιτ ηταν το κατι αλλο.

Κλαμα ο δικος σου οταν γινοταν κατι κακο.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Σε τι κόσμο ζούμε βρέ παιδιά;

Το Σάββατο στις 22:00, σε έναν από τους κεντρικούς δρόμους της Κυψέλης, 2 τύποι υπό την απειλή μαχαιριού, έκλεψαν από τον γιό μου κι έναν φίλο του (15 ετών) τα κινητά τους τηλέφωνα. Ευτυχώς δεν είχαμε άλλα χειρότερα!

Όχι ότι στην δική μου εποχή δεν υπήρχαν κίνδυνοι, αλλά όχι κι έτσι!!!!!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι μου λες; Δεν θα ξεχάσω πριν 6-8 χρόνια, 2 μεσήλικες λήστεψαν ένα νεαρό. Μέσα στην Πανεπιστημίου (Ομόνοια, έξω από την Εμπορική δίπλα στο Metropolis). Μέρα μεσημέρι, μπροστά στα μάτια πολλών (και τα δικά μου). Δεν την ξεχνάω εκείνη τη σκηνή.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Από το Σάββατο το βράδυ έχω τρομοκρατηθεί. Όχι γιατί έχασε το κινητό, αλλά για το τι άλλο θα μπορούσε να έχει συμβεί. Και τι να κάνω; Να τον κλείσω μέσα; Είναι αυτό λύση; Εξ' άλλου 10.00 το βράδυ και καλοκαίρι, νομίζω ότι δεν είναι ότι πιο ακραίο!!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από το Σάββατο το βράδυ έχω τρομοκρατηθεί. Όχι γιατί έχασε το κινητό, αλλά για το τι άλλο θα μπορούσε να έχει συμβεί. Και τι να κάνω; Να τον κλείσω μέσα; Είναι αυτό λύση; Εξ' άλλου 10.00 το βράδυ και καλοκαίρι, νομίζω ότι δεν είναι ότι πιο ακραίο!!!!

 

Ο κοσμος εχει τρελαθει.

Και πιο παλια ειχαμε περιστατικα,αλλα οχι τετοιου ειδους.

Τωρα σε σφαζουν για 1 ευρω.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Καλα, εμας στην εποχη μας, δεν μας σταματαγαν να μας κλεψουν τα κινητα, γιατι δεν ειχαμε κινητα... ;)

 

Οπως θα μπορουσαμε να πουμε οτι γενικα δεν υπηρχε εγκληματικοτητα τοτε οπως σημερα, γιατι ο λαος ευημερουσε εκεινη την εποχη. Ο κοσμος ειχε λεφτα. Βεβαια, θα βγει παλι κανενας να πει, σημερα τραβαμε οτι τραβαμε, ακριβως επειδη ειχε ανοιξει η κανουλα τοτε κ.ο.κ. Θα φτασουμε στο συμπερασμα οτι για ολα φταινε οι πολιτικοι. :)

No Rest for the Wicked
Link to comment
Share on other sites

Επίσης παλιά φορούσαν λουλουδάτα ρούχα. Είδα φωτό από τη βάπτιση του αδερφού μου και τη δική μου και έμεινα με την απορία. Τι γινόταν όταν ήμουν μωρό,ε;

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Και λουλουδατα φοραγανε οι γυναικες, και σακακια με βατα, και γυαλιστερα, και ελαστικα τζιν τα αγορια, και everlast φανελακια, και καουμποικες μποτες, η stan smith για πιο σπορ.... Το ντυσιμο ηταν ωραιο εκεινη την εποχη....Οχι οπως τωρα, που εχει τρελαθει ο κοσμος (για αγορια μιλαω), σε τζιν, πουκαμισο και timberland παπουτσι! Ελεος! Οχι αλλο τιμπερλαντ!! :lol:
No Rest for the Wicked
Link to comment
Share on other sites

Τα λουλουδάτα ήρθαν πάλι στη μόδα....:p

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

H λόξα της μάρκας όμως υπήρχε, υπάρχει και θα υπάρχει στους έφηβους!!!!!!!!

Δυστυχώς για εμάς τους γονείς.:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

H λόξα της μάρκας όμως υπήρχε, υπάρχει και θα υπάρχει στους έφηβους!!!!!!!!

Δυστυχώς για εμάς τους γονείς.:(

Κοίτα, παλιά δεν ήταν τόσο έντονο το φαινόμενο που αναφέρεις. Πλέον δεν δύναται να κυκλοφορήσει κάποιος χωρίς να φαίνεται η ετικέτα! Ξέρω ότι δεν είναι εύκολο, αλλά αξίζει η προσπάθεια να πείσεις το γιό σου για την αξία της μάρκας. Εμένα πάντως οι γονείς μου τα είχαν καταφέρει και δεν είχα και κανένα πρόβλημα είναι η αλήθεια.

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι έχεις δίκιο.Θυμάμαι στο Λύκειο, και όλες οι κοπελίτσες μοστράριζαν τα sebago παπούτσια τους, την τάδε μπλουζίτσα και την τάδε κολώνια.

Φυσικά και έχω εξηγήσει στον κανακάρη μου την αξία του ρούχου και της μάρκας, αλλά είναι έφηβος και δεν είναι δυνατόν να φοράει αθλητικά asics tiger ενώ όλοι οι άλλοι φοράνε από puma και πάνω.

Κακά τα ψέματα, "το φτηνό το κρέας, τα σκυλιά το τρώνε".

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά τώρα από το δημοτικό βλέπεις όλα τα πιτσιρίκια να ξέρουν όλες τις φίρμες απ' έξω!

Αχ, μην μιλάς για asics γιατί έψαχνα 3 μήνες ένα ζευγάρι που είχα ερωτευτεί και τελικά δεν κατάφερα να το βρω:(

Στο θέμα μας πάλι, απλά επειδή το μόνο που πληρώνεις είναι η φίρμα, πρέπει κάποια στιγμή να αντιλαμβάνεσαι την αξία της, καθώς το ακριβό δεν είναι πάντα το καλύτερο, όπως και αντίστροφα βέβαια. Λογικό είναι, ο λεβέντης σου που είναι και στην εφηβεία να μην μπορεί να τα αντιληφθεί αυτά, απλά κάποια στιγμή πρέπει να φτάσεις σε σημείο που να μπορείς να αναγνωρίζεις τα φαινόμενα υπερκαταναλωτισμού και μόστρας.

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Το επώνυμο ρούχο, παπούτσι κλπ, εξαρτάται γιατί το αγοράζεις. Προσωπικά αγοράζω επώνυμα, αλλά επειδή ξέρω πως αυτά τουλάχιστον που αγοράζω είναι καλύτερης ποιότητας από τα ΜΑΜΕΚ (μάρκα μ' έκαψες). Αλλά στη νεολαία είναι λογικό γιατί θέλουν να είναι αποδεκτοί στην παρέα και τα επώνυμα είναι ένας τρόπος...

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα κόλλημα με το παπούτσι του παιδιού. Θέλω να είναι καλό, 1ον γιατί είναι στην ανάπτυξη ακόμα και 2ον γιατί τα αθλητικά τα φοράει τουλάχιστον 15 την ημέρα.

Μια φορά τόλμησα και αγόρασα μια ΜΟΥΦΑ παπούτσι, που λέει κι ο γιος μου, κι όταν τα έβγαζε η μυρωδιά έφτανε στη Γλυφάδα, από την Κυψέλη.:dizzy:

 

Όσο για τα ρούχα δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα να αγοράσω και για τους 2 μας ακόμα και από τα πανηγύρια. Ευτυχώς και ο λεβέντης μου δεν έχει σοβαρά κολλήματα με τις μάρκες των ρούχων.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μάζι σου στο θέμα παπούτσια, αλλά φοβάμαι πως είμαστε :offtopic:

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μάζι σου στο θέμα παπούτσια, αλλά φοβάμαι πως είμαστε :offtopic:

 

Έχεις δίκιο, αλλά κουβέντα στην κουβέντα.............:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...