Jump to content

Αγορά μηχανής 250cc: Προτάσεις


Athanasios
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 236
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιζει και να ειναι το τριτο-τεταρτο θεμα που ανοιγει καποιος με αυτο μηχανακι...

 

xaxaxa afou den exei poli siZitisei kai pane sto nekrotafeio sinexeia ta topic :p

Link to comment
Share on other sites

den einai kai poli dimofiles stin ellada toulaxiston, afou edo oloi kangoures me papies eimaste :D . pantos siZitish exei se official kawasaki forums klp , gt to psaxnei enas filos mou gia na parei auto to mixanaki
Link to comment
Share on other sites

ε ναι με 7000 παίρνω το Ζ750 αλλά θα σκοτωθώ είμαι νέος στο άθλημα και εμένα μου φαίνονται πολλά τα λεφτά αλλά.. οκ, ας το πάρουμε αλλιώς.. με τι μηχανάκι μου προτείνετε να ξεκινήσω καινούριο/μεταχειρισμένο έως 250cc καθώς το δίπλωμα που θα βγάλω τώρα καλύπτει για 125.
Link to comment
Share on other sites

kai giati mono an eixes lefta gia petama? .. ego pantos den ksero an 8a to agoraZa gt me alla tosa 8a mporousa na paro mia pragmatiki pistiara kai oxi 250ari

 

Γι αυτον τον λογο τα θεωρω πεταμενα λεφτα.

 

ε ναι με 7000 παίρνω το Ζ750 αλλά θα σκοτωθώ είμαι νέος στο άθλημα και εμένα μου φαίνονται πολλά τα λεφτά αλλά.. οκ, ας το πάρουμε αλλιώς.. με τι μηχανάκι μου προτείνετε να ξεκινήσω καινούριο/μεταχειρισμένο έως 250cc καθώς το δίπλωμα που θα βγάλω τώρα καλύπτει για 125.

 

Παρε ενα Yamaha Crypton-X για αρχη.Οικονομικο να μαθεις κιολας οδηγηση η ενα Modenas Dinamik.Ειδικα το 2ο ειναι πολλη καλη σχολη για να μαθεις με συμπλεκτη στα χαμηλα κυβικα.Η αλλη λυση ειναι το Ζ αλλα καινουργιο δεν βρισκεις.

Link to comment
Share on other sites

δε θέλω δίχρονο.. αλλά και πάλι παπάκι θα παρω; crypton,dinamik,z τί να τα κάνω τα παπιά; μηχανή θέλω.

 

Το Kawasaki Ninja το βγαλαν μονο και μονο για να κοροιδεψουν τα παιδακια και να τους πουν μπορειτε να παρετε μηχανη στα 18 σας.Αν θελεις μηχανη τοτε ξεκινα απο τα 450 κυβικα και πανω.Μονοκυλινδρα motard ΚΤΜ,Husaberg.Και μετα παμε στα 600αρια.Αυτα ειναι μηχανες.

Link to comment
Share on other sites

Το Kawasaki Ninja το βγαλαν μονο και μονο για να κοροιδεψουν τα παιδακια και να τους πουν μπορειτε να παρετε μηχανη στα 18 σας.Αν θελεις μηχανη τοτε ξεκινα απο τα 450 κυβικα και πανω.Μονοκυλινδρα motard ΚΤΜ,Husaberg.Και μετα παμε στα 600αρια.Αυτα ειναι μηχανες.

 

σωστα!!! και τα motard ομως ειναι τρελαααααα:D

Link to comment
Share on other sites

σωστα!!! και τα motard ομως ειναι τρελαααααα:D

 

Nαι αν θες μηχανη για να βγαλεις γουστα και τρελα τοτε τα motard ειναι τα απολυτα εργαλεια.Αλλοι σαν κι εμενα περνουν supersport επειδη θελουν τελικες και 4κυλινδρα να τσιριζουν.Οχι οτι με χαλαει το motard.:p

Oσο για το Ninja στην ιδια κατηγορια ειναι και το Rs και το Cagiva Mito και το Cbr.

Link to comment
Share on other sites

Madloufos σα να έχεις λίγο άδικο...

 

Οι μηχανές μέχρι 250cc βγαίνουν για να είναι σαν "σχολείο" για αυτούς που θέλουν αργότερα να πάρουν κάτι δυνατότερο...

Δε θέλω να φανταστώ ένα πιτσιρικά 20 χρονών με GSX-R 600.

 

Το θέμα είναι η εμπειρία που έχεις και κυρίως μυαλό στο κεφάλι και κράνος επίσης.

 

Μην ακούω plz οτι είναι κοροϊδία το RS και το Ninja...

Δε λέω, κοστίζουν πολύ ακριβά ΑΛΛΑ εμένα δε με χάλασε που το πήρα 2500Ε μοντέλο 06 με 6k χιλιόμετρα...

Θέλω αργότερα να πάρω SS, με τι εμπειρία θα πάω αν δεν έχω οδηγήσει κάτι παρόμοιο πριν?

Link to comment
Share on other sites

Το πηρες ομως μεταχειρισμενο.Ετσι συμφωνω ειναι η καλυτερη αγορα.Σκεψου ομως να το αγοραζες 5000 ευρω καινουργιο.Πιστευω οτι τοτε θα ερχοσουν στα λεγομενα μου.Οσο για το 600αρι.Αν εχεις μυαλο τοτε μπορεις να χειριστεις οποιαδηποτε μηχανη ασχετα την δυναμη και τα κυβικα της.Το θεμα ειναι να εισαι σοβαρος.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή όμως στα 18 σου ή στα 19 σου και με τρελό γκάζι στο χέρι δεν γίνεται να είσαι σοβαρός καλύτερα να ξεκινάς από τα μικρά και στην πορεία να ανεβαίνεις...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα μυαλο μπορεις να εχεις στα 18 19 σου.Το θεμα ειναι να εχεις σωστη οδηγικη παιδεια.
Link to comment
Share on other sites

Ξεχνάς κάτι... Το γκάζι είναι γλυκό...

 

Για καποιους ναι για καποιους οχι.Οταν μπανιω σε πιστα και μετα οταν βγαινω στον δρομο ειμαι σαν αρνακι.Και το κρανος μου φοραω και τηρω και τα ορια ταχυτητας και μπορει να πηγαινω και με 10 χιλιομετρα πιο κατω απ αυτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γεια σας παιδια ειπα και εγω να ανοιξω ενα θεμα γιατι ψαχνω να αγορασω μεταχειρισμενο το συγκεκριμενο μηχανακι cbf 250, για καμια μακρυνη βολτουλα, εχω στην κατοχη μου το crypton x και επιδη δεν θελω να το πειραξω λεω να παρω και κατι μεγαλητερο για πιο μακρυα εκτως πολης.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
παιδια ξερει κανεις κανενα μηχανακι απο 250cc και πανω που να ειναι νομιμος με διπλωμα των 125cc???

παιζει αν θες το κτμ 660 αλλα ειναι λιγο ακριβο,,,στα χαρτια ειναι κατω απο 34 ιππους...:D

για δρομου κτλ δεν ξερω,,ολο κατι μουφες..

το ξερεις οτι αν το εχεις βγαλει απο τα 18 το διπλωμα μετα απο 2 χρονια γινεται απεριοριστο,,οποτε αν εισαι 19 τωρα θες λιγους μηνες για να το κανεις απεριοριστο οποτε μπορεις να κυκλοφορεις οτι μηχανακι θες...

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

παιζει αν θες το κτμ 660 αλλα ειναι λιγο ακριβο,,,στα χαρτια ειναι κατω απο 34 ιππους...:D

για δρομου κτλ δεν ξερω,,ολο κατι μουφες..

το ξερεις οτι αν το εχεις βγαλει απο τα 18 το διπλωμα μετα απο 2 χρονια γινεται απεριοριστο,,οποτε αν εισαι 19 τωρα θες λιγους μηνες για να το κανεις απεριοριστο οποτε μπορεις να κυκλοφορεις οτι μηχανακι θες...

 

το ξερω αυτο για το διπλωμα και το εβγαλα και στα 18 αλλα θελω να δω αν μπορω να παρω κατι "καλο" τωρα :shifty: κατι εχω ακουσει για το κτμ 625 αλλα ειδα και το 660 που ειπες και ειναι και αυτο κατω απο 34 hp:confused: το θεμα ειναι οτι ειναι λιγο παλιο:X

Link to comment
Share on other sites

παιζει αν θες το κτμ 660 αλλα ειναι λιγο ακριβο,,,στα χαρτια ειναι κατω απο 34 ιππους...:D

 

αυτο που λες δεν ισχυει :down:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...