Jump to content

Δημοσκόπηση τηλεφωνικών κέντρων


 Κοινοποίηση

ΣΕ ΤΙ ΚΕΝΤΡΟ ΑΝΗΚΕΤΕ;  

23 members have voted

  1. 1. ΣΕ ΤΙ ΚΕΝΤΡΟ ΑΝΗΚΕΤΕ;

    • EWSD SIEMENS
      14
    • AXE-10 ERICSSON
      2
    • ΔΕ ΜΟΥ ΛΕΝΕ / ΔΕ ΞΕΡΩ
      6
    • ΣΥΜΒΑΤΙΚΟ
      1


Recommended Posts

Siemens
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρεται στο Σταθερή Τηλεφωνία :)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Τι 'ναι αυτό ρε παιδιά; Κάποια "συσκευή" που διαχειρίζεται τις "διασυνδέσεις" μιας συγκεκριμένης ομάδας τηλεφώνικών γραμμών να υποθέσω;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον OTE

 

Τρέξτε, ψάξτε, ρωτήστε . Σε ποιό ψηφιακό κέντρο ανήκετε;

 

 

Γιατί να το κάνουμε αυτό; :wacko: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον ariadgr

 

Γιατί να το κάνουμε αυτό; :wacko: :blink:

 

:!: Αυτήν την απορία έχω και εγώ :wacko: ...Τι θα κερδίσουμε αν μάθουμε που μένουν οι περισσότεροι? :blink: :wacko: :cry:

Πάντως ψήφισα Siemens μια και μένω στην Καισαριανή που εξυπηρετείται από το κέντρο Παγκρατίου... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

1) Δεν υποχερωσα κανεναν "να τρεξει, να ψαξει και να ρωτησει" για να ψηφισει. Ένα "δε ξερω" αρκει.

2) Απο τη στιγμη που ασχολειται καποιος με τις τηλεπικοινωνιες ή θελει να εχει γνωμη, να κρινει και να κατηγορει μεσα απο αυτο το forum, θα πρεπει να γνωριζει τι εννοουμε οταν λεμε ΨΗΦΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΟΤΕ.

Και αν καποιος δε γνωριζει, να του εξηγησουμε. Οχι ομως να τα βαζει γενικα με τον ΟΤΕ επειδη καποιοι εργαζομενοι δεν κανουν σωστα τη δουλεια τους.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον eLeKtriK EyE

 

Το 210-751 τι είναι; Σε αυτό ανήκω.

 

 

Παγκράτι χαλαρά...δηλαδή siemens. Xe, xe...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον OTE

 

2) Απο τη στιγμη που ασχολειται καποιος με τις τηλεπικοινωνιες ή θελει να εχει γνωμη, να κρινει και να κατηγορει μεσα απο αυτο το forum, θα πρεπει να γνωριζει τι εννοουμε οταν λεμε ΨΗΦΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΟΤΕ.

Και αν καποιος δε γνωριζει, να του εξηγησουμε. Οχι ομως να τα βαζει γενικα με τον ΟΤΕ επειδη καποιοι εργαζομενοι δεν κανουν σωστα τη δουλεια τους.

 

 

Αν και δε βλέπω το λόγο γιατί κάποιος που θέλει να εκφράζει και να λέει τη γνώμη του σχετικά με τις παρεχόμενες προς αυτόν τηλεπικοινωνιακές υπηρεσίες, θα πρέπει να έχει πλήρη τεχνολογική κατάρτιση και εξοικίωση με τεχνικές ορολογίες, εν τούτοις λόγω της φιλομάθειας μου, ρώτησα παραπάνω τι ακριβώς είναι αυτό το πράγμα κι αν έχει τελικά κανένα ουσιαστικό νόημα το να ξέρουμε που "ανήκουμε".

Link to comment
Share on other sites

Παγκράτι κ γω...Αλλά ας μας εξηγήσει κάποιος τι ακριβώς είναι το τηλεφωνικό κέντρο, πως μαθαίνουμε τι έχουμε, έτσι για να κερδίσουμε κ κάτι από αυτό το thread...
Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον akamatos

 

εγώ ήθελα περισσότερο μια απάντηση στο ερώτημα "τι είναι αυτά τα ψηφιακά κέντρα;"

 

Μετά τις εξηγήσεις, διαγράφονται από το thread τα άσχετα μηνύματα και συνεχίζουμε στο θέμα

- σε τι είδους κέντρο είναι ο καθένας, και

- τι είναι τα ψηφιακά κέντρα

 

Μιας και ο χρήστης ΟΤΕ ξεκίνησε αυτό το thread, καλό θα ήταν να δώσει μια απαντήση στο ερώτημα του akamtos.

 

Ευχαριστώ και συγγνώμη για την όποια παρανόηση εκ μέρους μου,

Είμαστε όλοι εδώ
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Αρχιμήδης

 

Μετά τις εξηγήσεις, διαγράφονται από το thread τα άσχετα μηνύματα και συνεχίζουμε στο θέμα

- σε τι είδους κέντρο είναι ο καθένας, και

- τι είναι τα ψηφιακά κέντρα

 

Μιας και ο χρήστης ΟΤΕ ξεκίνησε αυτό το thread, καλό θα ήταν να δώσει μια απαντήση στο ερώτημα του akamtos.

 

Ευχαριστώ και συγγνώμη για την όποια παρανόηση εκ μέρους μου,

 

 

Θαυμάσια :happy: Απο πού μπορώ να μάθω σε τι κέντρο ανήκω;

www.valder.tk

Η νεα εποχή έφτασε!

Επίσης επισκεφθείτε το forum μας! Όλοι μια παρέα!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Ulticool

 

Θαυμάσια :happy: Απο πού μπορώ να μάθω σε τι κέντρο ανήκω;

 

 

Aπό τα δυο πρώτα νούμερα του αριθμού σου... ;)

Π.χ. 70,71,72,73,75,76 είναι κέντρο παγκρατίου, 74 όμως είναι κέντρο Αμπελοκήπων και άρα Ericsson... :wacko: 80,81,82 Είναι κέντρο Άρεως(Πατησίων) κ.τ.λ. Δυστυχώς δεν τα θυμάμαι όλα απ'έξω, πάρε όμως αυριο το πρωι ένα (τσαμπα) τηλέφωνο στο 134 και ρώτα τους... Εκεί θα σου πουν σίγουρα... :) :) :)

Ωστόσο εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω σε τι θα χρησιμευσεί να μάθουμε ουσιαστικά που μένει ο καθένας...

Αλλά anyway... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Trobocop®

 

Aπό τα δυο πρώτα νούμερα του αριθμού σου... ;)

Π.χ. 70,71,72,73,75,76 είναι κέντρο παγκρατίου, 74 όμως είναι κέντρο Αμπελοκήπων και άρα Ericsson... :wacko: 80,81,82 Είναι κέντρο Άρεως(Πατησίων) κ.τ.λ. Δυστυχώς δεν τα θυμάμαι όλα απ'έξω, πάρε όμως αυριο το πρωι ένα (τσαμπα) τηλέφωνο στο 134 και ρώτα τους... Εκεί θα σου πουν σίγουρα... :) :) :)

Ωστόσο εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω σε τι θα χρησιμευσεί να μάθουμε ουσιαστικά που μένει ο καθένας...

Αλλά anyway... :whistle:

 

Νομίζω ότι το κέντρο χαρακτηρίζεται από τα 3 πρώτα νούμερα του τηλεφώνου. π.χ. το 210-330χχχχ αντιστοιχεί στο κέντρο στην Αθηνάς, ενώ το 210-331χχχχ στο κέντρο στην Κωλέττη. Επίσης έγραψες ότι το 80 και το 81 είναι του Άρεως, ενώ αντιστοιχούν σε κέντρα στα Βόρεια προάστεια (Νέα Κηφισιά, Κηφισιά, Χαλάνδρι, Πεντέλη κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον eLeKtriK EyE

 

Νομίζω ότι το κέντρο χαρακτηρίζεται από τα 3 πρώτα νούμερα του τηλεφώνου. π.χ. το 210-330χχχχ αντιστοιχεί στο κέντρο στην Αθηνάς, ενώ το 210-331χχχχ στο κέντρο στην Κωλέττη. Επίσης έγραψες ότι το 80 και το 81 είναι του Άρεως, ενώ αντιστοιχούν σε κέντρα στα Βόρεια προάστεια (Νέα Κηφισιά, Κηφισιά, Χαλάνδρι, Πεντέλη κλπ).

 

 

:wacko: :wacko: :wacko:

Eπίσης είπα ότι δεν τα θυμάμαι απ'έξω... :cry: :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον OTE

 

Τρέξτε, ψάξτε, ρωτήστε. Σε ποιό ψηφιακό κέντρο ανήκετε;

 

 

Για να μην κουράζεστε...

oteexchanges.zip

:!: There are exactly 10 kind of people: these who understand binary and those who don't...

...........................

johnidis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον johnidis

 

Για να μην κουράζεστε...

 

 

Πολύ καλό φίλε μου... ;) :) :cool:

Δεν περιλαμβάνει όμως το φάσμα αριθμοδοτησης, το οποίο είναι απαραίτητο για να προσδιορίσει κάποιος το κέντρο από το οποίο εξυπηρετείτε...

Π.χ. η Αγία Παρασκευή είναι γνωστό ότι δουλέυει και με τα δυο κέντρα!!! :wacko:

Σε τέτοιες περιπτώσεις μόνο με το νούμερο μπορείς να το βρεις... :(

 

 

Εδιτ: Τώρα το είδα!!! Αναφέρει ότι το Παγκράτι είναι ΑΧΕ(ericsson)!!! Θα μας τρέλλάνουν εντελώς!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...