Jump to content

LG Chocolate (KG800)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 303
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να κάνω κάποιες ερωτήσεις σε ασυτούς που το πήρανε?

Το ξυπνητήρι του είναι εύχρηστο?Μπορείς να διλέξεις να χτυπάει μόνο τις εργάσιμες μέρες ή είναι πολύ απλό?

Βάζεις εύκολα υπενθυμήσεις στο ημερολόγιο?

Παιχνίδια java μπαίνουν εύκολα?Το ρωτάω γιατί όλα τα κινητά λένε οτι έχουν java, αλλά στα sonyericsson ας πούμε βάζεις εύκολα παιχνίδια, ενώ στα samsung, sharp με δυσκολία

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος που να εχει το κινητο για να μας πει τις εντυπωσεις του μεχρι να βγει το review του myphone ?
Link to comment
Share on other sites

:) Live Photos:

 

http://www.fs-newmobile.com/images/media/lg/kg800/televisie_2006%20(16).jpg

Extra Photo: NewMobile.nl.

 

Live Video: NewMobile.nl.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος που να εχει το κινητο για να μας πει τις εντυπωσεις του μεχρι να βγει το review του myphone ?

Σχετικό θέμα στην κεντρική σελίδα του myphone.gr:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=128400

 

Αναλυτική παρουσίαση (review) στο My Devices:

http://www.myphone.gr/devices/review-72.html

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε MsK.:D

Στο review ομως δεν αναφερεις καθολου τις επιδοσεις της μπαταριας(ποσες μερες κραταει με λογικη χρηση κτλ.) καθως επισης και τη γνωμη σου για την ανθεκτικοτητα του μηχανισμου slide και των πληκτρων αφης.:cry:

Αν μπορεις εσυ η καποιος αλλος κατοχος της συσκευης να μας πει τις εντυπωσεις

του σε αυτους τους τομεις.

Ευχαριστω.:)

Link to comment
Share on other sites

Κατα τη γνωμη μου το νεο chocolate της lg, παρολο που εχει φοβερο design (αυτο και το nokia 8800!!!:) ), δεν σου δινει καποιο αλλο κινητρο για να το αγορασεις!:( Ειδικα απο δυνατοτητες ειναι λες και εμεινε 1 χρονο πισω η lg σε σχεση με τις αλλες εταιρειες...!!Μην αναφερω και την ελλειψη 3G..Γι' αυτο καλο θα ηταν να περιμενουν οι οσοι ενθουσιασμενοι θελουν να το αποκτησουν ως το σεπτεμβρη που εχει ανακοινωθει η ελευση της επομενης black series συσκευης της lg (που θα ειναι μια 3G εκδοση KG800!).Εγω παντως αυτο εχω σκοπο να κανω!!!!!!;)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε MsK.:D

Στο review ομως δεν αναφερεις καθολου τις επιδοσεις της μπαταριας(ποσες μερες κραταει με λογικη χρηση κτλ.) καθως επισης και τη γνωμη σου για την ανθεκτικοτητα του μηχανισμου slide και των πληκτρων αφης.:cry:

Αν μπορεις εσυ η καποιος αλλος κατοχος της συσκευης να μας πει τις εντυπωσεις

του σε αυτους τους τομεις.

Ευχαριστω.:)

Η αυτονομία του είναι... μέτρια. Δύο ημέρες με περιορισμένη χρήση μπορεί να παραμείνει σε αναμονή (και όταν αναφέρομαι σε περιορισμένη εννοώ καθόλου ακρόαση μουσικής, 1-2 SMS και 10-20 λεπτά τηλεφωνημάτων). Δεν με προβλημάτισε πάντως η αυτονομία του, όπως στην περίπτωση του SGH-P300 (χωρίς τη δερμάτινη θήκη :p ).

 

Η ανθεκτικότητα του μηχανισμού για το slide; Πολύ καλή έως εξαιρετική. Σίγουρα καλύτερη από πολλά άλλα κινητά, ακόμη και αυτά της Nokia. Με ικανοποίησε απόλυτα και δε δημιούργησε την εντύπωση ότι πρόκειται ποτέ να χαλάσει. Μακάρι να συνέβαινε το ίδιο με το N80, που φοβάμαι να το χειριστώ...

 

Όσο για την ανθεκτικότητα των πλήκτρων επαφής... Αυτή δεν μπορώ να την κρίνω με οποιονδήποτε τρόπο και δεν ήθελα να κοπανήσω τη σοκολάτα στο πάτωμα :ρ ...

 

υ.γ. παρεπιμπτόντως ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το review τα λέει όλα μια χαρά. Το κινητό το περιεργάστηκα σήμερα στο σπίτι ενός φίλου. Το αυτόματο κλείδωμα ειλικρινά μου έσπασε τα νεύρα, ενώ και τα πλήκτρα αφής μάλλον θέλουν εξοικείωση αφού εμένα με κούρασαν και κατέφευγα και στο πληκτρολόγιο για επιλογή πχ του άλμπουμ με τον αριθμό 5. Η ουσία είναι ότι μιλάμε για ένα πανέμορφο κινητό το οποίο αν υπήρχε πριν ένα μήνα πιθανότητα θα το επέλεγα έναντι του V3i. :)

 

Υ.Γ. Φωτογραφική και video αρκετά καλά αλλά όχι και τίποτα το τρομερό.

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Και μια φωτογραφία από το LG. Δυστυχώς πέσαμε σε χαλασμένη φωτογραφική όπως φαίνεται από το σαν καμμένο pixelάκι δίπλα στο Α της FIAT. :O

 

http://img54.imageshack.us/img54/3582/ferrri108sz.th.jpg

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Αν το τηλ. κλείσει χτυπά η υπενθύμιση ή ότι άλλο βάζεις (σημείωση ή ....); Στο Siemens και στο SE K750i γίνεται αυτό. Αν μπορούσε κάποιος που το έχει να απαντήσει ή ο Msk που έκανε και το review. Thank's.
Link to comment
Share on other sites

:) LG KG800 vs. Samsung E900

 

http://www.newmobile.nl/eur/en/news.php?news_id=bdacc1

 

http://www.fs-newmobile.com/images/media/samsung/e900/comparison_kg800_e900%20(1).jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδι αυριο θα το εχω και εγω στην κατοχη μου οποτε θα σας πω εντυπωσεις και οτι αλλο θελετε....Αντε να ερθει η αυριανη μερα να το παρω.
Link to comment
Share on other sites

το πηρα σημερα οι πρωτες μου εντυπωσεις τρελο design οχι αστεια αρκετα καλος μηχανισμος slide και πολυ καλο ηχειο!!!!!To μονο που με εκνευρισε ειναι οτι κλειδωνει συνεχως το πληκτρολογιο αφης.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το ειχα πριν λιγες ημερες στην κατοχη μου και ειχα στη δια8εση μου 3-4 μερες να το περιεργαστω.

Απο πλευρας design χανει πααρα πολυ στις φωτογραφιες.Αν το δειτε απο κοντα 8α σας σαγηνευσει ακομα περισσοτερο.Κατα την γνωμη μου (υποκειμενικη υπο8εση αυτη ) ειναι οτι πιο ομορφο εχει κυκλοφορησει ποτε.Η ασημενια ριγα του στο πλαι δινει στο κινητο μια ασυγκριτα classy εμφανιση..Το παχος εκει που πρεπει και το πλατος και μηκος ιδανικα...

Απο πλευρας δυναντοτητων δε με απογοητευσε καποια σημαντικη ελλειψη.Τα εχει ολα.Εκτος απο την υπαρξη μιας υποδοχης για καρτουλα μνημης και γιατι οχι ισως και ενα ραδιοφωνικο δεκτη...

Η φωτογραφικη ικανοτητα ειναι εξαιρετικη σε συν8ηκες ημερας.Ειμαι κατοχος ενος sony ericsson k750i και ομολογω πως αν εβλεπα φωτογραφιες του κινητου μου σε διαδοχικη προβολη στο pc μου και καπου εκει αναμεσα εβαζα και του chocolate διαφορες ληψεις , ειναι πολυ πι8ανον οτι μπορει να μην το καταλαβαινα η' τουλαχιστον δεν 8α με ξενιζε κατι στραβο..

Το ηχειο του ακουγεται ικανοποιητικα απο πλευρας ποιοτητας και δυνατα.

Η μπαταρια του κραταει οπως την ειδα γυρω στις 2 - 2,5 μερες.Αυτο εξαρταται και απο τη χρηση που κανει ο κα8ενας βεβαια.Εγω συνολικα μιλαω γυρω στη 1 - 1,5 ωρες ανα 24ωρο.

Η ο8ονη του ειναι ευκρινεστατη με δυνατοτητα επιλογης φωτεινοτητας φυσικα.

 

Γενικα 8εωρω πως αν καποιος 8ελει ενα κινητο με εντονη προσςπικοτητα και εντυπωσιακο design ( ακομα απορω γιατι στο review του myphone στο design παιρνει 7 αν δεν κανω λα8ος ) χωρις ομως αυτο να σημαινει οτι κανει ιδιαιτερες παραχωρησεις στον τομεα δυνατοτητων (αν παραχωρηση ειναι το να μην ειναι 3g ) , το lg kg 800 ειναι αριστη επιλογη.Και οσον αφορα στην τιμη του ειναι τετοια νομιζω που να μην κανει εξ αρχης ουτε το κινητο ''σουπα'', αλλα ουτε και να ειναι κατι το πολυ ακριβο τη στιγμη που για ενα nokia πληρωνουν καποιοι 800 ευρω και πιστεψτε με δεν φτανουν στο παραμικρο τη φινετσα και το στυλ του lg 800.....:X :D

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

kamia foto travigmeni apo to kinhto mporei na valei kapoios??

 

Έβαλα μια φώτο στην προηγούμενη σελίδα. Πάρε και μια 2η όμως. Δυστυχώς δεν έχω από τοπία κτλ. :O

 

http://img96.imageshack.us/img96/4140/ferrri61eg.th.jpg

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Exω το κινητο στα χερια μου εδω και αρκετο καιρο ειναι εξαιρετικο.Δεν υπαρχει ανθρωπος που να μην μου πει οτι πιο ομορφο κινητο δεν εχουν ξαναδει και εξειρετικη οθονη .
Link to comment
Share on other sites

Exει καταφερει κανεις να κανει syncronize τα contacts του απο το outlook γιατι προσπαθω και δεν μπορω να το κανω αφηστε που ειναι πολυ περιεργη διαδικασια......
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...