Jump to content

Τι ταχύτητα έχετε στο σπίτι σας; - Μέρος 2ο


 Κοινοποίηση

Ποιά ταχύτητα έχετε στο σπίτι σας;  

153 members have voted

  1. 1. Ποιά ταχύτητα έχετε στο σπίτι σας;

    • 56Κbps
      12
    • 64Kbps - 128Kbps
      4
    • 256Κbps
      1
    • 384Κbps
      64
    • 512Κbps
      45
    • 1Mbps
      20
    • 2Mbps
      1
    • 4Mbps
      3
    • πάνω από 4Mbps
      3


Recommended Posts

Έχει περάσει πολύς καιρός από την τελευταία σχετική δημοσκόπηση.

Ας δούμε λοιπόν τι ταχύτητα έχουν σήμερα οι χρήστες του myphone.

Ενόψι των φημολογούμενων αναβαθμίσεων του ΟΤΕ, θα είναι καλό να έχουμε κάποια τωρινά στοιχεία και να τα συγκρίνουμε με τη μετά-αναβαθμίσεων κατάσταση.

Παρακαλώ ψηφίστε. :)

Αν δεν έχετε ακριβώς κάποια από τις επιλογές επιλέξτε την κοντινότερη.

 

Υπενθυμίζω και τη δημοσκόπηση σχετικά με τον ISP που χρησιμοποιούμε.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 66
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

384/128 εγώ αλλα ετοιμάζομαι για αναβάθμιση σε 512 :)
Link to comment
Share on other sites

384/128 εγώ αλλα ετοιμάζομαι για αναβάθμιση σε 512 :)

 

Και εγώ το ίδιο ακριβώς.Άλλωστε οι τιμές πέφτουν...άρα οι ταχύτητες ανεβαίνουν:)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

512 κι εγώ. Οι τιμές όμως δεν πέφτουν , τα ονόματα αλλάζουν απλώς.

Στις αρχές , πλήρωνα για 384 και είχα περίπου ότι πλήρωνα με μικρή απόκλιση.. Στην συνέχεια γέμισαν τα dslam και ήμασταν ευχαριστημένοι όταν πιάναμε 270-280 kbps.. Μετά αλλάξαν τα ονόματα, η 384 ονομάστηκε 512, οι τιμές μείναν ίδιες αλλα πιάνουμε πάλι όλη την 384 σε γεμάτο dslam , ενώ σε άδειο , 450 είναι μια χαρά σαν μέσος όρος.

 

Η ουσία είναι ότι θα φτάσουμε να πληρώνουμε κάθε μήνα το ίδιο για 2-3 χρόνια, αλλάζοντας ταχύτητες στο όνομα..

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

384 και αν στις επερχομενες αλλαγες που φημολογουνται ο ΟΤΕ αποφασισει να κρατησει την 384 και απλα να κατεβασει τις τιμες, θα παραμεινω. Εχω adsl, δεν χρειαζεται να ειμαι και αχαριστος :p

Την δουλεια μου την κανω

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

κι εγω 384, τουλαχιστον μεχρι το Σεπτεμβρη και βλεπουμε, καλυτερα δε γινεται οσον αφορα την ταχυτητα. νομιζω οι περισσοτεροι εχουν 384 και μετα ισως 56, ασχετα αν δεν ψηφιζουν. :)
Link to comment
Share on other sites

κι εγω 384, τουλαχιστον μεχρι το Σεπτεμβρη και βλεπουμε,

 

Και εγω ,μια απο τα ιδια :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

384 και σιγα σιγα ετοιμαζομαι να μπω στο ασυρματο δικτυο της Αθηνας με ταχυτητα περιπου 4,4Mbps.Ελπιιζω μονο να τα καταφερω;) ;)Αλλιως θα πρεπει να περιμενω μεχρι το Σεπτεμβρη τον ΟΤΕ και βλεπουμε.
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

1024 here. Και αν τελικά γίνει πραγματικότητα η φήμη για διπλασιασμο της ταχύτητας απο τον Oτε τοτε το Σεπτεμβριο θα έχουμε 2048. :)
http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

384 και σιγα σιγα ετοιμαζομαι να μπω στο ασυρματο δικτυο της Αθηνας με ταχυτητα περιπου 4,4Mbps.Ελπιιζω μονο να τα καταφερω;) ;)Αλλιως θα πρεπει να περιμενω μεχρι το Σεπτεμβρη τον ΟΤΕ και βλεπουμε.

Tι εννοείς...???

Μου εξηγείς λίγο επειδή είμαι άχετος...???

Link to comment
Share on other sites

Tι εννοείς...???

Μου εξηγείς λίγο επειδή είμαι άχετος...???

 

τιποτα, απλά κατάλαβε κατι λάθος... :happy:

άλλο ασύρματο δίκτυο, και άλλο ίντερνετ...

Link to comment
Share on other sites

384/128

 

Δεν με βλέπω να αλλάζω,γιατί μετά τον Σεπτέμβρη το ίντερνετ σχεδόν κομμένο λόγω μαθημάτων.

Link to comment
Share on other sites

56kbps και σε δυο μηνες που θα ερθει το dsl στην περιοχη μου 1024 πιστευω ειναι καλη λυση.Εσεις τι λετε?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε strnet ξερω πολυ καλα τι λεω αλλα απ'οτι φαινεται εχεις μεινει λιγο πισω και σου φαινεται καπως παραξενο.Απλα περνεις τον εξοπλισμο και αν εχεις κοντα σου access point(1km max) συνδεεσαι και εχεις οπως ειπα και πριν μεγαλες ταχυτητες.Αν το βαλω θα σας πω περισσοτερα.Ειμαι στο ψαξιμο αυτη τη βδομαδα μ'ενα φιλο μου μπας και τα καταφερουμε αλλα απο οτι ειδα εχουμε πολυ κοντα μας access point οπωτε μαλλον δεν θα αργησει.!
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

384/128 με αθλιο Ping (καπου πρεπει να πω τον πονο μου:D ). Απο Σεπτεμβριο σκεφτομαι για 512 ή 1024 (αναλογως τις τιμες).
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...