Jump to content

[Επίσημο] Nokia E50


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 759
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

KSEREI KANEIS GIATI DE MPORO NA EGKATASTISO PROGRAMATAKIA STO E50 MOU? me kanei parapompi sto internet gia elegxo pistopoiitikou.

 

Καταρχην χρησιμοποιησε μικρους Ελληνικους χαρακτηρες

για να καταλαβαινουμε τι γραφεις ...

 

Αυτο το εχεις κανει?

 

πηγαινεις

διαχ. εφαρμογων> επιλογες> ρυθμισεις> εγκατασταση λογισμικου>ολα και ελεγχος πιστοπ. συνδ>απενεργοποιηση .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Apologoumai an exete xanamilisei gi afto to thema, alla glytoste me apo tin agareia na diavaso kai tis 30toses selides...

 

Sto proigoumeno mou kinoto, to 6230, mporousa na oriso poia akrivos ora tis imeras tha arxize na xtypaei to drigi drigi. Antitheta, to E50 dystyxos xtypaei kathe vradi (mesanyxta) gia oles tis ypoxreoseis tis epomenis meras (+oles pou exo metaferei me synxronismo apo to 6230) kai den mporo na vro enan tropo gia na rythmiso tin ora.

 

Yparxei lysi i prepei pleon na agoraso kai ena palmtop gia afta ta themata? :-)

 

Periklis

Link to comment
Share on other sites

Ζωή σε λόγου μας...

 

Το Ε50 μου είχε το κλασσικό κόλλημα που ενεργοποιήται από μόνο του το μεγάφωνο και μετά κολλάει το κινητό. Έτσι και γω πήγα να βγάλω κλασσικά την μπαταρία για να κάνει restart. Την ξαναβάζω και το κινητό δεν ανοίγει πλέον.

Το μόνο που κάνει είναι αν πατάω παρατεταμένα το ΟΝ/ΟFF button να ανάβει η οθόνη (άσπρο χρώμα) και τα φώτα των πλήκτρων. Με το που αφήσω το κουμπί σβήνει....

 

Ξεφτιλισμένα κινητά...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πάντως η 7.13.0.0 πολύ καλύτερη από την προηγούμενη έκδοση.Πολύ πιο γρήγορη και το ίδιο αν όχι πιο σταθερή.Ειδικά το καινούργιο memory management τα σπάει.Καιρός ήταν να ξανα-κάνει allocate την μνήμη όταν κλείνεις μια εφαρμογή.Προτείνεται ανεπιφύλακτα !
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τελικά σήμερα καινούργιο Ε50 (αντικατάσταση του χαλασμένου).

 

Δοκίμασα και αν έχω πάλι διακοπές στην συνομιλία και μέχρι τώρα όλα καλά!:D

 

Το πρόβλημα με τις κλήσεις και τα reset λύνονται με την νέα version από ότι μου είπαν...

 

 

Θα συνεχίσω τις δοκιμές (μόλις έβαλα TomTom!!!:ninja: ) και θα ενημερώσω!!:)

http://img221.imageshack.us/img221/2345/kouksig3el.jpg

AΟΠΛΟΣ ΜΑΤΑΙΟΣ ΑΓΩΝ ΝΥΜΦΕΥΜΕΝΩΝ- ΑΜΑΝ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το Ε50 που ερχεται στην χωρα μας ειναι η εκδοση με την καμερα?

 

Μόνο με κάμερα πωλείται απο όλους στην Ελλάδα τον τελευταίο χρόνο περίπου που έχει βγει...........

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Θα αντικατασήσω το Ν71 μου με το Ε50 και θέλω να μεταφέρω επαφές (όπως είναι εννοείται με πολλαπλά τηλέφωνα για κάθε όνομα) και τα μυνήματα..

 

Ποιος είναι ο πιο αξιόπιστος τρόπος?

 

Από 7610 στο 3230 και στο Ν71 είχα μεταφέρει τις επαφές, με μια εφαρμογή που είχα (contacts transfer νομίζω...(?).. )

 

Δουλεύει και στο Ε50?

Link to comment
Share on other sites

Θα αντικατασήσω το Ν71 μου με το Ε50 και θέλω να μεταφέρω επαφές (όπως είναι εννοείται με πολλαπλά τηλέφωνα για κάθε όνομα) και τα μυνήματα..

 

Ποιος είναι ο πιο αξιόπιστος τρόπος?

 

Από 7610 στο 3230 και στο Ν71 είχα μεταφέρει τις επαφές, με μια εφαρμογή που είχα (contacts transfer νομίζω...(?).. )

 

Δουλεύει και στο Ε50?

Αφού δούλευε με το Ν71, δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα και στο Ε50!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση για το Ε50 : 7.13.0.0 στο Nokia Software Updater.

Προχωράω σε update και ποστάρω εντυπώσεις

 

ρε παιδια την εκανα και τωρα δεν εχω ελληνικα με τιποτα! τι γινεται?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια την εκανα και τωρα δεν εχω ελληνικα με τιποτα! τι γινεται?:wacko:

 

Προφανως ειναι παραεισαγωγη :rolleyes:

Βρισκεις το Ελληνικο product code ,το αλλαζεις με την εφαρμογη nemesis

και στην συνεχεια κανεις παλι αναβαθμιση μεσω του νοκια updater...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Έχει ένας θείος μου το 6230 και θέλει να μεταφέρει τις επαφές στο Ε50.

Έχει καλώδιο για σύνδεση με h/y...

Με το nokia pc suite θα του το κάνω η με κάποιο άλλο πρόγραμμα?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχει ένας θείος μου το 6230 και θέλει να μεταφέρει τις επαφές στο Ε50.

Έχει καλώδιο για σύνδεση με h/y...

Με το nokia pc suite θα του το κάνω η με κάποιο άλλο πρόγραμμα?

Ευχαριστώ

Μπορείς να το κάνει και με το PC Suite

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Mια στα γρήγορα που το κοίταξα δν είδα κάποια επιλογή...

Πειράζει που του είχα βάλει να κατεβάζει χάρτες στο Ν95 και υπήρχε κάποια διένεξη μεταξύ των κινητών?

Link to comment
Share on other sites

Mια στα γρήγορα που το κοίταξα δν είδα κάποια επιλογή...

Πειράζει που του είχα βάλει να κατεβάζει χάρτες στο Ν95 και υπήρχε κάποια διένεξη μεταξύ των κινητών?

Σύνδεσε το με το pc και πήγαινε Ο Υπολογιστής μου > Nokia Phone Browser > Nokia 6230 > Επαφές και πατάς το κουμπί στη γραμμή εργαλείων «Ενημέρωση» έτσι θα περαστούν οι επαφές από το κινητό στο pc.

 

Υστέρα σύνδεσε το Ε50 και πήγαινε πάλι στις Επαφές όπως πριν και ξαναπάτα «Ενημέρωση» έτσι θα περαστούν οι επαφές από το pc στο καινούριο κινητό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 07.13 κι εγώ χθες (μόλις το πήρα) αλλά από την αρχή δεν μπορεί να δει το BT Hands-free μου :( (Ένα golden - κάτι είναι..)

 

Επίσης είναι δυνατόν να μην έχει επιλογή για αυτόματο κλείδωμα πληκτρολογίου???

Link to comment
Share on other sites

Επίσης είναι δυνατόν να μην έχει επιλογή για αυτόματο κλείδωμα πληκτρολογίου???

 

Όλα τα Series 60 δεν έχουν!:(

Γίνεται με εφαρμογή όμως, μπορείς να ψάξεις στα γνωστά μέρη…

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

To εξωτερικο πλαστικο απο το metal black E50 μου εχει χαλασει μετα απο πτωση. Το μικρο nοκια shop που υπαρχει στο Πειραια (Γρ. Λαμπρακη) μου λεει οτι εχει παραγγηλει το ανταλακτικο που κοστίζει 25 ε. Το θέμα είναι ότι μου το λεει αυτο εδώ και 2 (δύο!!) μήνες και δεν του το έχουν παραδόσει ακόμα. Στο τέλος ο άνθρωπος ευγενικά μου είπε να πάω στα κεντρικά.

 

1.Υπάρχει λύση στα κεντρικά ή θα χαραμίσω μια μέρα χωρίς να γίνει τίποτα?

2.Υπάρχει λύση κάπου πιο κοντα στο Πειραιά γιατι νομίζω ότι είναι στη Βουλιαγμένη τα κεντρικα?

 

Ηξερα οτι στη nokia έπαιζε προβληματικό service αλλα εδώ μιλάμε για ελλειψη ενός χαμένου πλαστικού ανταλακτικου. Δηλαδή άμα παίζει να έχει καμία πιο σοβαρή βλάβη θα μας κάνουν λαρυγγοσκόπιση με το κινήτο ? Τelos...

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ, από που πήρες το μαύρο Ε50; Ρωτάω γιατί το έφερε το Πλαίσιο, αλλά όταν πήγα στη ΝΟΚΙΑ και ρώτησα πόσο θα κοστίσει η αλλαγή καλυμμάτων στον δικό μου ασημί (για να το κάνω μαύρο), μου είπαν ότι επισήμως η ΝΟΚΙΑ δεν πρόκειται να το φέρει σε μαύρο!!!

Αφού τους είπα ότι το Πλαίσιο το έφερε ήδη (και ως γνωστόν το Πλαίσιο δεν κάνει παραεισαγωγή στα ΝΟΚΙΑ) μου απάντησαν ότι μάλλον το Πλαίσιο το έφερε μόνο του! Ρωτάω λοιπόν εσένα, έχει Ελληνικά περασμένα; Επίσης, έχει Ελληνικά γράμματα στο πληκτρολόγιο; Θα μας τρελλάνει αυτή η Alpha Copy τελικά...

Πάντως αν ξέρεις Γερμανικά, μπορείς να παραγγείλεις από εδώ: http://www.handit.de/index.php?fuseaction=cms_neu&seitenid=7

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ, από που πήρες το μαύρο Ε50; Ρωτάω γιατί το έφερε το Πλαίσιο, αλλά όταν πήγα στη ΝΟΚΙΑ και ρώτησα πόσο θα κοστίσει η αλλαγή καλυμμάτων στον δικό μου ασημί (για να το κάνω μαύρο), μου είπαν ότι επισήμως η ΝΟΚΙΑ δεν πρόκειται να το φέρει σε μαύρο!!!

Αφού τους είπα ότι το Πλαίσιο το έφερε ήδη (και ως γνωστόν το Πλαίσιο δεν κάνει παραεισαγωγή στα ΝΟΚΙΑ) μου απάντησαν ότι μάλλον το Πλαίσιο το έφερε μόνο του! Ρωτάω λοιπόν εσένα, έχει Ελληνικά περασμένα; Επίσης, έχει Ελληνικά γράμματα στο πληκτρολόγιο; Θα μας τρελλάνει αυτή η Alpha Copy τελικά...

Πάντως αν ξέρεις Γερμανικά, μπορείς να παραγγείλεις από εδώ: http://www.handit.de/index.php?fuseaction=cms_neu&seitenid=7

Το πήρα απο την microland απεναντι απο το πολυτεχνειο στη Στουρναρη. Εχει ελληνικά στο πληκτρολογιο και στα manuals. Κατι τέτοια μπαχαλα σαν αυτα που λες θελω να αποφύγω οταν παω στα κεντρικα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...