Jump to content

[S60 3rd Edition] Παιχνίδια


Porfyras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι στην 2η εκδοση symbian βρομαγε ο τοπος απο sis και στην 3η εκδοση ειναι το πολυ 15 στον αριθμο ολα και ολα.Βαριουνται να φτιαξουν?Εχω το Ν73 ΜΕ.Γιατι αυτα java 3D καλα δεν λεω αλλα δεν ειναι επιπαδου sis.Αρε Ν70 με τα 40 σου παιχνιδια ngage.Αρχιζω να το νοσταλγω!!!

 

Κατ' αρχήν όντως είναι λιγότερες οι εφαρμογές που υπάρχουν για την πλατφόρμα Symbian 3rd edition σε σχέση με τις προηγούμενες εκδόσεις. Δεν είναι όμως μόνο 15 όπως χαρακτηριστικά αναφέρεις ή εν πάσει περιπτώσει τόσο λίγες όσο υπονοείς. Η νέα έκδοση του Symbian OS αν και έχει βγει εδώ και σχετικά λίγο καιρό, μετράει ήδη αρκετές εφαρμογές, πολλές από τις οποίες είναι σε χρησιμότητα και ισχύ πολύ καλύτερες από τις πολυάριθμες εφαρμογές των προηγούμενων εκδόσεων.

 

Επίσης μην ξεχνάς ότι πολύ μεγάλο ποσοστό από τις εφαρμογές τις οποίες κληρονόμησε το Ν70 και όλα τα συναφή τηλέφωνα της γενιάς του (OS8) προϋπήρχαν για αρκετά χρόνια, πολύ πριν βγει στην παραγωγή το Ν70.

 

Όσο για τα παιχνίδια που αναφέρεις, αυτό που θα πω είναι, αν περιμένεις να δώσεις κάπου 700€ ή έστω και 500-600€ για ένα τέτοιο εργαλείο όπως έχουν εξελιχθεί τα νέα Symbian phones και παρόλα αυτά θέλεις οπωσδήποτε παιχνίδια, τότε τι να πω, υπομονή. Είναι θέμα χρόνου να αυξηθούν οι τίτλοι των διαθέσιμων παιχνιδιών. Αυτό είναι το μόνο σίγουρο.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 916
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατ' αρχήν όντως είναι λιγότερες οι εφαρμογές που υπάρχουν για την πλατφόρμα Symbian 3rd edition σε σχέση με τις προηγούμενες εκδόσεις. Δεν είναι όμως μόνο 15 όπως χαρακτηριστικά αναφέρεις ή εν πάσει περιπτώσει τόσο λίγες όσο υπονοείς. Η νέα έκδοση του Symbian OS αν και έχει βγει εδώ και σχετικά λίγο καιρό, μετράει ήδη αρκετές εφαρμογές, πολλές από τις οποίες είναι σε χρησιμότητα και ισχύ πολύ καλύτερες από τις πολυάριθμες εφαρμογές των προηγούμενων εκδόσεων.

 

Επίσης μην ξεχνάς ότι πολύ μεγάλο ποσοστό από τις εφαρμογές τις οποίες κληρονόμησε το Ν70 και όλα τα συναφή τηλέφωνα της γενιάς του (OS8) προϋπήρχαν για αρκετά χρόνια, πολύ πριν βγει στην παραγωγή το Ν70.

 

Όσο για τα παιχνίδια που αναφέρεις, αυτό που θα πω είναι, αν περιμένεις να δώσεις κάπου 700€ ή έστω και 500-600€ για ένα τέτοιο εργαλείο όπως έχουν εξελιχθεί τα νέα Symbian phones και παρόλα αυτά θέλεις οπωσδήποτε παιχνίδια, τότε τι να πω, υπομονή. Είναι θέμα χρόνου να αυξηθούν οι τίτλοι των διαθέσιμων παιχνιδιών. Αυτό είναι το μόνο σίγουρο.

 

Φιλε panosz75 λαθος δικο μου που δεν το εθεσα σωστα.Αναφερομουν στα sis παιχνιδια και οχι στις εφαρμογες.Για τις εφαρμογες συμφωνω απολυτα μαζι σου υπαρχουν χιλιαδες.Ομως τα sis games ειναι τοσα 15 το πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart
Επιτελους...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(για τον μετατροπεα μιλαω και εγω....και το game pack καλη λυση γιατι το να ψαχνεις παιχνιδια για 3 γενιας ειναι σαν να ψαχνεις ψυλλο στ'αχυρα.....
Link to comment
Share on other sites

συμφονώ και εγώ !! τα νέα τηλέφωνα δεν έοχυν τπτ απο sis παιχνίδια!!

γενικός το θεωρώ βλακεία κάθε μια έκδοση να μην είναι συμβατή με την παλία!

 

γιατί έτσι δεν θα μπορούμε ποτέ να εκμεταλεόμαστε τις παλείες εφαμρογές!

και μου κάνει εντύπωση γιατί στο ppc μου τρέχουν ακόμα και εφαρμογές απο τα windows ce!!

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

συμφονώ και εγώ !! τα νέα τηλέφωνα δεν έοχυν τπτ απο sis παιχνίδια!!

γενικός το θεωρώ βλακεία κάθε μια έκδοση να μην είναι συμβατή με την παλία!

 

γιατί έτσι δεν θα μπορούμε ποτέ να εκμεταλεόμαστε τις παλείες εφαμρογές!

και μου κάνει εντύπωση γιατί στο ppc μου τρέχουν ακόμα και εφαρμογές απο τα windows ce!!

 

Ετσι,ετσι....!!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο παιχνίδι Mario Bros,το οποίο να είναι συμβατό με το Ν95;

Βρήκα ένα 3D Pacman.Πρέπει να είναι εκπληκτικό.

Link to comment
Share on other sites

mporei kapoios na mou proteinei paixnidia gia to 6290 m? Kata protimhsh 3d..
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

mporei kapoios na mou proteinei paixnidia gia to 6290 m? Kata protimhsh 3d..

 

Κατέβασε το αρχείο του neloma,που βρίσκεται στο πρώτο ποστ της σελίδας. Περιέχει πληθώρα συμβατών με το 6290 παιχνιδιών.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Μόλις σήμερα το πρωι έκανα release του παιχνιδιού Frozen Bubble για τα κινητά S60 3rd edition. Είναι σχεδιασμένο για την ανάλυση 176χ208. Θα το σχεδιάσω και για την 240χ320 στο προσεχές μέλλον.

Όσοι ενδιαφέρονται να το δοκιμάσουν μπορούν να το κατεβάσουν από τη διεύθυνση http://fb-s60.sourceforge.net

Link to comment
Share on other sites

Τα παιχνίδια που περιέχονται σε αρχεία .wad ,πού ακριβώς πρέπει να τοποθετηθούν για να λειτουργήσουν στη συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, πριν λιγο εβαλα το προγραμμα (flashlite) στο Ν91,εντελως τυχαια το βρηκα! Το προγραμμα αυτο παιζει διαφορα flash games και αλλα απ'οτι βλεπω.Ξερετε μηπως πως θα γινει να περασω το super deal? Το εχω ομως ειναι (shockwave flash object) και μου λεει να κλεισω καποια προγραμματα που τρεχουν γιατι δεν εχει αρκετη διαθεσιμη μνημη..λαλακιες ομως γιατι δεν τρεχει κανενα προγραμμα.Μαλλον πρεπει να ειναι σε αλλη μορφη το αρχειο λεω εγω για να το τρεξει...ξερετε μηπως ποια?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, πριν λιγο εβαλα το προγραμμα (flashlite) στο Ν91,εντελως τυχαια το βρηκα! Το προγραμμα αυτο παιζει διαφορα flash games και αλλα απ'οτι βλεπω.Ξερετε μηπως πως θα γινει να περασω το super deal? Το εχω ομως ειναι (shockwave flash object) και μου λεει να κλεισω καποια προγραμματα που τρεχουν γιατι δεν εχει αρκετη διαθεσιμη μνημη..λαλακιες ομως γιατι δεν τρεχει κανενα προγραμμα.Μαλλον πρεπει να ειναι σε αλλη μορφη το αρχειο λεω εγω για να το τρεξει...ξερετε μηπως ποια?

τι καταληξη εχει το αρχειο; swf πρεπει να ειναι. κανε restart για να ελευθερωσεις ram και ξαναδοκιμασε.

Link to comment
Share on other sites

nikoskat εχει καταληξη .swf εκανα και restart και παλι τα ιδια λεει...

Θες να το ανεβασω καπου και να το δοκιμασεις κι'εσυ? 500klb ειναι περιπου.

 

 

Το ανεβασα εδω: hxxp://rapidshare.com/files/32755907/Super_Deal.swf.html

Αν θες,δες λιγο και πες μου!

Thanks! ;)

Link to comment
Share on other sites

paidia 8a h8ela mia lista apo site-forums ta opoia 8a einai enhmeromena me new games gia symbian kai programs..opou 8a exoun fotos apo ta games-programms kai reviews opoios bwrei as mou kanei ena pm...na mou pei ta sites....thx...
Link to comment
Share on other sites

paidia 8a h8ela mia lista apo site-forums ta opoia 8a einai enhmeromena me new games gia symbian kai programs..opou 8a exoun fotos apo ta games-programms kai reviews opoios bwrei as mou kanei ena pm...na mou pei ta sites....thx...

 

Εδω ενημερωνεσαι για το τι κυκλοφορει..

http://my-symbian.com/s60v3/software/index.php

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Τα παιχνίδια που περιέχονται σε αρχεία .wad ,πού ακριβώς πρέπει να τοποθετηθούν για να λειτουργήσουν στη συσκευή;

 

Καλησπέρα σε όλους και συγχαρητήρια στους ιθύνοντες αλλά και σε όλα τα παιδιά για το καταπληκτικό site ! Αγγίζει τα όρια εγκυκλοπαίδειας για κινητά! (Επιτέλους μπορώ να post-άρω!! :p )

 

Θα τα βάλεις σε ένα φάκελο στην κάρτα μνήμης σου και μετά θα τα ανοίξεις με τον εξομοιωτή σου.c2doom !

Link to comment
Share on other sites

Virtual Pool Mobile Nokia Series 60 Beta Test Download

http://www.celeris.com/games/VPMobile/Nokia60Beta/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

paixnidia pou einai .wad pou ta topo8etoume gia na paizoun ?

 

Θα τα βάλεις σε ένα φάκελο στην κάρτα μνήμης σου και μετά θα τα ανοίξεις με τον εξομοιωτή σου.c2doom !

 

Είχα την ίδια απορία,η οποία λύθηκε πριν από λίγες μέρες με την παράθεση του jog.

Πρέπει να εγκαταστήσεις στο κινητό τηλέφωνο τον συγκεκριμένο εξομοιωτή,ο οποίος και θα αναγνωρίζει τα αρχεία .wad.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...