Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5500 Sport


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια χαρα

1) η μπαταρια δεν λεει πολλα

2) σε καποιες περιπτωσεις ενα μικρο σετ απο πιξελ κατω απο την ωρα δεν εχουν ιδιο χρωμα μετα αλλα σαν σκουπιδι (αν ειχατε 98 και τρεχατε κατι ακι αφηνε σκουπιδια στην οθονη και μετα κανατε refresh kai καθαριζε) ετσι μολις το ξεκλειδωσω και τοτε καθαριζει

3)καποια παιχνιδια οι εφαρμογες το κανουν να λεει οτι δεν μπορεσε να διαβασει η να γραψει στην sim ασχετο αλλα ενα reboot to λυνει.

4)στιβαρο

5)multitasking

6)syntoma elpizo και αλλες εφραμογες

7)επαθα πλακα απο την φωνητικη αναγνωριση χωρις voice tags me χαλαει η πολυ χαμηλη φωνη του δεν βρεθηκε αντιστοιχια

8) και ο Πετρος(η ελληνικη φωνη) πολυ χαμηλα παιζει οχι βεβαια σαν τον προηγουμενο

ειμαι γενικα αρκετα ευχαριστημενος για την ωρα

9)εχω παλιο φορτιστη acp7 3,7 volt αλλα ο μανισιος ειναι 5volτ και δεν ξερω γιατι αφου η μπαταρια ειναι 3,6 η 3,7 βολτ .

το μονο που εχω να πω σαν ηλεκτρονικος ειναι οτι δεν καταλαβαινω γιατι να δωσεις στο πανω στην ταση αφου μονο τα mα παιζουν ρολο στην γρηγορη φορτιση.

σαν καλη ιδεα θα εβλεπα ενα usb σε νοκια βγαζει ανετα 5βολτ στα 400mα οποτε ειναι τελειο.

10)επισης ακουσα για ενα adaptor απο την παλια φισα στην νεα εχετε κατι τετοιο?

11)512 mb κινγστον 21 euro zeroone ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ το πλαισιο ειναι περα για φευγατο

12) το λουρακι για τον καρπο ουτε εμενα το ειχε μεσα

13)ειναι πιθανον να κανουμε αναβαθμιση μονοι μας? και απο που μαθαινουμε τις διαφορες αναμεσα στις βερσιον οποτε αν υπαρχει κατι σημαντικο να την βαζουμε σε ena nc

 

ευχαριστω για τον χρονο σας

γιωργος

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 502
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μια χαρα... μονο που η V 03.18 (07-09-06) που μου εγκατεστησαν δεν ξερω τι διαφορες εχει αποτην προηγουμενη... ολα καλα λοιπον... :p
Θα ήταν πολύ καλό να μας πεις τις εντυπώσεις σου από την νέα έκδοση λογισμικού ώστε να την περάσουμε και εμείς αν είναι καλύτερη..;)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον! Παιδια οσο αφορα την καινουρια εκδοση οπως ειπα και ποιο πανω δεν ειδα να αλλαξε κατι οσο αφορα προσθηκη εφαρμογων κ.τλ. απλα εγινε ισως λιγο ποιο γρηγορο απο την στιγμη που θα δωσεις το PIN και θα μπει μεσα στο λειτουργικο.. και Γενικα ποιο σταθερο...... κατι αλλο προς το παρον δεν προσεξα :)
ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγα και την πέρασα και εγώ αλλά μετά έκανα *#0000# και μου έβγαλε V 03.14 05-07-06 RM-86:confused: το δοκίμασες αυτό εσύ? Στο ΝΟΚΙΑ club μου είπαν ότι πέρασαν την 03.18 τι λέτε να συμβαίνει?:confused:
Link to comment
Share on other sites

Ττι λέτε να συμβαίνει?:confused:

 

Να πιστεψεις Οτι λεει η συσκευη ....

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

 

Πήρα κι εγώ το 5500 και ομολογώ οτι το πρόβλημα με το πληκτρολόγιο είναι πολυ απογοητευτικό.

Το πληκτρολόγιο αρχισε να ξεκολάει και είναι πολύ σπαστικό.

 

Το κεντρικό πλήκτρο (ασημί) έχει ήδη γρατζουνιστεί - γενικά δεν ακουμπάω το κινητό ανάποδα αλλά θυμάμαι μόνο ΜΙΑ φορά που το έκανα...πολύ ευαίσθητο.

 

Ξέρει κανείς πόσο κοστίζει το σέρβις/αλλαγή πληκτρολογίου - το έχω πάρει εκτός Ευρώπης και δεν θα ισχύει η εγγύηση στην Ελλάδα. :confused:

 

Κατα τ'άλλα σχεδόν 2 μέρες μπαταρία εμένα δεν με χαλάει...

 

Είναι πολύ στιβαρό, έχει καλή οθόνη - ικανοποιητική, και ωραίο σχεδιασμό (προσωπική άποψη).

 

Κατα τ'άλλα πάνε οι εποχές που κυνηγούσα bugs στα λογισμικά της Nokia οπότε δεν μπορώ να πώ κάτι για την απόδοσή του. 2 βδομάδες το χω και μέχρι στιγμής δεν είχα κανένα κόλλημα.

V.03.14

 

Φιλικά

 

Μολις επεστρεψα απο την ΝΟΚΙΑ. Δεν μου εξηγησαν τι ακριβως εχει το κινητο γιατι και οι ιδιοι δεν μπορουσαν να καταλαβουν, οπως μου ειπαν.."εχει φαει κολημα..δεν ειναι προβλημα θα του κανουμε αναβαθμιση στην τελευταια εκδοση λογισμικου και ολα θα επανελθουν οπως πρωτα"...Πραγματι σε 15 λεπτα το κινητο ηταν οπως οταν το αγορασα.. μια χαρα... μονο που η V 03.18 (07-09-06) που μου εγκατεστησαν δεν ξερω τι διαφορες εχει αποτην προηγουμενη... ολα καλα λοιπον... :p

 

Φίλε μου, σε ποιο club nokia σου βάλαν την 03.18??

 

ΑΚΥΡΟ! Μόλις είδα οτι είσαι Θεσσαλονίκη!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα, όταν δέχομαι μια κλήση δεν μου βγάζει τον καλούντα, σαν όνομα, τον αριθμό τον βγάζει, αν έχω περασμένα πάνω από ένα νούμερα στο ίδιο όνομα. Μου βγάζει όνομα μόνο αν με καλούνε από κινητό. Είναι κάποια ρύθμιση που πρέπει να ενεργοποιήσω;

https://andrismoi.wordpress.com/

Θέματα που μου κίνησαν το ενδιαφέρον και τα μοιράζομαι

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα! ξερει να μου πει κανεις ποιες εφαρμογες εχει η νοκια για το 5500 στην καρτα οπως ειναι οταν το αγοραζουμε? εχω κανει φορματ στην καρτα και θελω να βρω οτι ειχε περασμενο η νοκια απο το εργοστασιο (εφαρμογες+ games+ οτιδηποτε αλλο) Ξερει κανεις που θα τα βρω η τουλαχιστον τι περιεχομενο ειχε συνολικα?
ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα! ξερει να μου πει κανεις ποιες εφαρμογες εχει η νοκια για το 5500 στην καρτα οπως ειναι οταν το αγοραζουμε? εχω κανει φορματ στην καρτα και θελω να βρω οτι ειχε περασμενο η νοκια απο το εργοστασιο (εφαρμογες+ games+ οτιδηποτε αλλο) Ξερει κανεις που θα τα βρω η τουλαχιστον τι περιεχομενο ειχε συνολικα?

 

Δες εδω :

http://europe.nokia.com/A4162332

http://europe.nokia.com/A4162331

--------------------------------------------------------------------------

Εχει βγεί καμία νέα έκδοση λογισμικού μετά την V 03.14? επίσημη για να την περάσω σε ΝΟΚΙΑ CLUB..:O

 

Changes/improvements made from MCU SW version 3.14 to version 3.18:

- Call and network management

- Audio quality improvement in GSM MO call

- Emergency call UI improvements when in emergency call setting up

state (Symbian UI problem)

- Call status update when Call on hold

- Cell Broadcast routing improved during internet connection

- Messaging

- Optimized SMS Messages handling when having more than 1000

messages sent

- ActiveIdle UI improvement for Messaging

- Chinese Audio Messaging localization update

- Improved MMS video interoperability with Motorola

- SIM

- SIM ATK refresh command improvement

- Sim Application Tool Kit Profile Improvements

- SIM ATK menu handling improvement

- DualSIM functionality improved : SMS Centre was not updated after SIM refresh

- Multi media and browser

- Camera UI layout optimized

- Image quality optimized for 2MPix Camera

- IHF speaker’s Music volume increased

- Media Transfer Protocol localization update

- Browser crashed when right navigation key was pressed during page

loading

- Settings update: POC, EMAIL, INTERNET

- RealPlayer improvement when streaming AAC codec

- Connectivity

- Loopset parameters improved

- Bluetooth car kit audio parameters improved

- Applications: training ui & localization

- APAC help file updates

- Localization to Tapping settings in Chinese

- HighQuality-TextToSpeech lanquage improvement to Chinese

language

- Training UI localization improvement to Russian and Chinese

languages

- Saving PoC settings improved

- DTMF tones corrected

- Factory settings Default volume level changed

- O2: ReadViagHomeZoneCache corrected

- O2 HomeZone: Indication disappeared when GPRS attached

- O2 Homezone: Device was not updating the 2G Homezone correctly

- Tutorial Content updated

- Chinese font changed in call state

- Audio routing improvement when in call state and taking picture

- Improvement to automatic installation of new SYMBIAN applications

- Updated the default date in startup

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

εψαξα ολο το http://www.nokia.com και δεν υπαρχουνε ολα τα προγραμματα ουτε καν οι ηχοι..... βασικα δεν θυμαμαι τι ακριβως ειχε μεσα απο προγραμματα ηχους και οτι αλλο extra η καρτα μνημης.... αν το εχει κανενας φιλος καινουριο και μπορει να με βοηθησει....:worry:
ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
2 η φορά αλλαγη πληκτρ. αυτη την φορα το περασαν στην εγγυηση..

:(

παραεγινε το κακο...

τη πρωτη φορα δε σου το εβαλαν στην εγγυηση?

:mad:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα φίλοι, έχω το ν80 και πρότεινα στον αδερφό μου και τσίμπησε το 5500.Ήθελα λοιπόν να σας ρωτήσω τι προγράμματα,εφαρμογές έχει περάσει ο καθένας απο εσας στο 5500 που να λειτουργούν σωστα ώστε να ξέρω τί να προτείνω στον bro.:)
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω 2 προβλήματα πολύ σοβαρά:

 

1ο :Δεν κλειδώνει το πληκτρολόγιο αυτόματα;

 

2ο: Εχω ανα bluetooth motorola και δεν μπορώ να απενεργοποιήσω την φωνητική εντολή SOS. Οποτε πατήσω το κουμπί στο bluetooth αν μιλήσω παίρνει καποιον τηλεφωνο

 

Στο 6230 πο είχα μου εγραφε οτι δεν βρήκε φωνητική καταχώρηση.

 

HELP

Link to comment
Share on other sites

1) Στα ΝΟΚΙΑ sumbians όπως είναι και το 5500 δεν υπάρχει αυτόματο κλείδωμα:( εκτός και αν βάλεις εσύ ένα προγραμματάκι που θα βρεις στο ΙΝΤΕΡΝΕΤ;)

2) Αυτό που λες με το bluetooth δεν είναι ακριβώς έτσι απλός όταν πατήσεις και κρατήσεις πατημένο το κουμπί του bluetooth στα ΜΟΤΟ κάνει επανάκληση της τελευταίας κλήσης και στα ΝΟΚΙΑ βγάζει με τον ίδιο τρόπο το μενού φωνητικής κλήσης! Για απλή επανάκληση με ΝΟΚΙΑ bluetooth θέλει δυο στιγμιαία πατήματα για να κάνει απλή επανάκληση..

Link to comment
Share on other sites

1) Στα ΝΟΚΙΑ sumbians όπως είναι και το 5500 δεν υπάρχει αυτόματο κλείδωμα:( εκτός και αν βάλεις εσύ ένα προγραμματάκι που θα βρεις στο ΙΝΤΕΡΝΕΤ;)

2) Αυτό που λες με το bluetooth δεν είναι ακριβώς έτσι απλός όταν πατήσεις και κρατήσεις πατημένο το κουμπί του bluetooth στα ΜΟΤΟ κάνει επανάκληση της τελευταίας κλήσης και στα ΝΟΚΙΑ βγάζει με τον ίδιο τρόπο το μενού φωνητικής κλήσης! Για απλή επανάκληση με ΝΟΚΙΑ bluetooth θέλει δυο στιγμιαία πατήματα για να κάνει απλή επανάκληση..

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. :)

Δυο διευκρινίσεις:

1ο Πως λέγετε το προγραμματάκι που κλειδώνει;

2ο Θα αποφύγω την αυτόματη φωνητική κλήση με nokia bluetooth ή θα έχω ούτως ή αλλως πρόβλημα; ( δεν έχω πρόβλημα με την επανάκληση της τελευταίας κλήσης αλλά με το ότι με ένα απλό πάτημα περιμένει φωνητική εντολή)

Link to comment
Share on other sites

1) δυστυχώς δεν γνωρίζω (γνώμη μου είναι πάντως να μην βάζεις τίποτα που δεν είναι τις επίσημης ΝΟΚΙΑ για να μην έχεις άλλα προβλήματα);)

 

2)μάλλον δεν θα μπορέσεις να την αποφύγεις.. :(

Link to comment
Share on other sites

ama perimename na bgalei h nokia efarmoges , kaikame , eiparxoyn polles efarmoges triton kataskeyaston opoy leitoyrgoyn kanonika kai aprovlimatista .

 

Δεν έχεις άδικο σε αυτό, αλλά στο 5500 που έχω πολλές εφαρμογές “τρίτων” δεν τις έβλεπε στην προσθαφαίρεση προγραμμάτων και έτσι δεν μπορούσα να τις αφαιρέσω (να είναι καλά το παλιό καλό FORMAT):p

Link to comment
Share on other sites

και το δικο μου πληκτρολογιο ξεκολλησε απαραδεκτο για ενα κινητο που θεωρειται αντοχης.Το εχω παρει ιταλια αλλα θα το φερω ελλαδα για επισκευη γιατι εδω πρεπει να το στειλουν ρωμη και θα κανουν ενα μηνα εγω παντως απογοητευτηκα θα το αλλαξω
Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...