Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5500 Sport


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 502
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με την καινούρια αναβάθμιση σας δουλεύει το ημερολόγιο;;;

 

ναι κανονικα

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

*#0000#

νομιζω :)

απ'το πρωτο νοκια που φτιαχτηκε μεχρι και σημερα ειναι αυτο :)

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση και εγώ χωρίς πρόβλημα (μέχρι τώρα).

Εκτός απο το ρολόι που μηδενίστηκε σε 00:00:00, 1 Ιανουαρίου του 2000 και έπρεπε να το αλλάξω. Οι εφαρμογές παρέμειναν εγκατεστημένες.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

ΤΙ θα γίνει επιτελους με αυτα τα πληκτρολογια. Παω για την 5η φορα. Εχει κανεις καποια ιδεά ή εχουμε ακουσει για καποια ενδεχόμενη αλλαγή απο πλευρας Νοκια ??:mad:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και βεβαια.

:)

 

και η λύση παντού είναι ίδια; Αντικατάσταση προβληματικού πληκτρολογίου με προβληματικό πληκτρολόγιο;

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο!!! Τελικα υπαρχει κινητο χωρις καποιου ειδους προβληματα? αλλα στην κατασκευη, αλλα στο λειτουργικο και παει λεγοντας! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο!!! Τελικα υπαρχει κινητο χωρις καποιου ειδους προβληματα? αλλα στην κατασκευη, αλλα στο λειτουργικο και παει λεγοντας! :wacko:

 

Υπάρχουν κάποια,αλλά είναι ελάχιστα.Το 6630 είναι ένα από αυτά τα κινητά τηλέφωνα.

Δυστυχώς,δεν μπορώ να πω το ίδιο για το 5500...

Link to comment
Share on other sites

και η λύση παντού είναι ίδια; Αντικατάσταση προβληματικού πληκτρολογίου με προβληματικό πληκτρολόγιο;

και παλι, δυστυχως, ναι...:)

Ασχετο!!! Τελικα υπαρχει κινητο χωρις καποιου ειδους προβληματα? αλλα στην κατασκευη, αλλα στο λειτουργικο και παει λεγοντας! :wacko:

ειναι ελαχιστες οι συσκευες χωρις κανενα προβλημα.

λεγοντας κανενα, εννοω με μερικα πολυ-πολυ μικρα προβληματακια.:p

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως βρήκα λύση στο προβλημα μας με το keypad. θα περιμενω λιγο να δω αν θα κρατησει και σας ενημερωνω...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια....υπάρχει μία εφαρμογούλα στο 5500 οπου μπορείς μέσω Bluetooth να μεταφέρεις ΟΛΟ τον τηλεφωνικό κατάλογο απο το παλιό σου τηλέφωνο (το είχα κάνει με ένα 6230ι).

 

Ξέρετε που μπορεί να βρεθεί αυτή η εφαρμογούλα... (δεν είμαι σίγουρος αν είναι .sis - μπορεί να ναι και Java).

 

Φιλικα! :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια....υπάρχει μία εφαρμογούλα στο 5500 οπου μπορείς μέσω Bluetooth να μεταφέρεις ΟΛΟ τον τηλεφωνικό κατάλογο απο το παλιό σου τηλέφωνο (το είχα κάνει με ένα 6230ι).

 

Ξέρετε που μπορεί να βρεθεί αυτή η εφαρμογούλα... (δεν είμαι σίγουρος αν είναι .sis - μπορεί να ναι και Java).

 

Φιλικα! :)

δεν ειναι εφαρμογη.

δυνατοτητα της συσκευης ειναι και μπορεις να το κανεις απο το συγχρονισμο στο μενου της συσκευης σου.

το ειχα κανει και εγω με το Ε50 και το 6230 μου.

:)

και παλι φιλικα...

Link to comment
Share on other sites

Οι παρακάτω χρήστες έχουν αναφέρει πρόβλημα με το πληκτρολόγιο του NOKIA 5500

alexpoim

x8052

funfix

arghles

MobileRoulis

satiros

manos_23

hrdoukas

limenic

 

Εντύπωση προκαλέι το γεγονός οτι ορισμένοι χρειάστηκε να αλλάξουν πληκ. περισσότερες από μια φορές ... Θα ήταν ενδιαφέρον οι παραπάνω χρήστες και όσοι άλλοι έχουν παρόμοια εμπειρία να αναφέρουν σε ποια έκδοση του κινητού παρουσιάστηκε το πρόβλημα ( ενοώ αν ήταν στην κίτρινη ή στη μαύρη )

... Ίσως το πρόβλημα περιορίζεται σε μια από τις δύο ... Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το κινητό και η όλη κατάσταση με έχει χαλάσει ...

Link to comment
Share on other sites

Οι παρακάτω χρήστες έχουν αναφέρει πρόβλημα με το πληκτρολόγιο του NOKIA 5500

alexpoim

x8052

funfix

arghles

MobileRoulis

satiros

manos_23

hrdoukas

limenic

 

Εντύπωση προκαλέι το γεγονός οτι ορισμένοι χρειάστηκε να αλλάξουν πληκ. περισσότερες από μια φορές ... Θα ήταν ενδιαφέρον οι παραπάνω χρήστες και όσοι άλλοι έχουν παρόμοια εμπειρία να αναφέρουν σε ποια έκδοση του κινητού παρουσιάστηκε το πρόβλημα ( ενοώ αν ήταν στην κίτρινη ή στη μαύρη )

... Ίσως το πρόβλημα περιορίζεται σε μια από τις δύο ... Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το κινητό και η όλη κατάσταση με έχει χαλάσει ...

 

Εγώ πάντως έχω την sport edision!

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω την sport edision!

 

Εγω αρχικά είχα την μαύρη...με την αλλαγή του πληκτρολογίου ζήτησα και μου βάλαν την κίτρινη. τώρα θα ζητήσω μάλλον την Music Edition!!

 

Δεν έχει σημασία ποια έκδοση κινητού έχεις. Όλα τα πληκτρολόγια είναι ελαττωματικά.

 

Φιλικά! :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω αρχικά είχα την μαύρη...με την αλλαγή του πληκτρολογίου ζήτησα και μου βάλαν την κίτρινη. τώρα θα ζητήσω μάλλον την Music Edition!!

 

Δεν έχει σημασία ποια έκδοση κινητού έχεις. Όλα τα πληκτρολόγια είναι ελαττωματικά.

 

Φιλικά! :)

 

Εννοείς οτι σου έβαλαν άλλο χρώμα πληκτρολόγιο, έτσι?

 

Και όταν λές ότι θα ζητήσεις την Music Edition?

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, παιδια βρηκα την λυση. Ειναι απλη και ευκολη και τουλαχιστον εδω και 1 εβδομαδα δεν εχω κανενα προβλημα. Στην 5 φορα που πηγαινα για αλλαγη keypad ειπα να παρω την τυχη στα χερια μου. Το προβλημα τελικα ειναι στο μεγεθος του pad. Ειναι μακρυ με απότελεσμα να πιεζεται προς τα επανω.

 

Προσεκτικα λοιπον, με ενα ψαλιδι (ή κοπιδι) εκοψα το κατω μερος ωστε να παταει σωστα. πηρα μια κολλα μορφης gel για πλαστικο και με μια βελονα απλωσα την κολλα-- αφου αφαιρεσα την παλια κολλα-- οπου προυπηρχε. εδω και μια εβδομαδα δεν εχω κανενα προβλημα και το εχω περασει απο διαφορα τεστ..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς οτι σου έβαλαν άλλο χρώμα πληκτρολόγιο, έτσι?

 

Και όταν λές ότι θα ζητήσεις την Music Edition?

 

Εννοώ το χρώμα του πληκτρολογίου θα είναι απο το 5500 Music Edition - απλά!

:)

Link to comment
Share on other sites

παρακαλω προσθεστε και εμενα σε αυτους που εχουν προβλημα .

 

και παρακαλω οποιοι αλλοι δεν εχουν αναφερει το προβλημα να το κανουν τωρα!!

 

εγω πιστευω οτι πρεπει να κανουμε μια εξωδικο επιστολη με πραγματικα ονοματα μας αναφεροντας τα παραδοξα που συμβαινουν με το κινητο και ειναι αντιθετα με με τα χρηστα εμπορικα ηθη και να ζητησουμε

1 να μην χρεωνεται κανενας για την επισκευη διαβασα εδω για καποιους που πληρωνουν

2 αγορασαμε η οχι μια ανθεκτικη συσκευη σε σκονη και νερα ειναι ποτε δυνατον να ειναι πιο ευαλλωτη απο τις απλες λογω της κακης κατασκευης

3 επιστροφη των κινητων και αποζημειωση σε χρημα

 

την εξωδικο επιστολη αναλαμβανω να την γραψω και να την στειλω με δικαστικο επιμελητη εγω το μονο που θα χρειαστω απο εσας ειναι τα στοιχεια σας για να προστεθουν στην επιστολη και κατοπιν σε αγωγη που επισης αναλαμβανω το κοστος

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

βαλτε και εμενα στη λιστα γιατο πληκτρολογιο και εχω το music edition σε πορτοκαλι
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

παρακαλω προσθεστε και εμενα σε αυτους που εχουν προβλημα .

 

και παρακαλω οποιοι αλλοι δεν εχουν αναφερει το προβλημα να το κανουν τωρα!!

 

εγω πιστευω οτι πρεπει να κανουμε μια εξωδικο επιστολη με πραγματικα ονοματα μας αναφεροντας τα παραδοξα που συμβαινουν με το κινητο και ειναι αντιθετα με με τα χρηστα εμπορικα ηθη και να ζητησουμε

1 να μην χρεωνεται κανενας για την επισκευη διαβασα εδω για καποιους που πληρωνουν

2 αγορασαμε η οχι μια ανθεκτικη συσκευη σε σκονη και νερα ειναι ποτε δυνατον να ειναι πιο ευαλλωτη απο τις απλες λογω της κακης κατασκευης

3 επιστροφη των κινητων και αποζημειωση σε χρημα

 

την εξωδικο επιστολη αναλαμβανω να την γραψω και να την στειλω με δικαστικο επιμελητη εγω το μονο που θα χρειαστω απο εσας ειναι τα στοιχεια σας για να προστεθουν στην επιστολη και κατοπιν σε αγωγη που επισης αναλαμβανω το κοστος

ΜΠΡΑΒΟ !!!

 

ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ

ΟΛΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΟΥ ΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΟΥ

ΑΣ ΔΕΙΞΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ ΙΝΤΕΡΝΕΤ !!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...