Jump to content

Samsung SGH-E900


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η δόνηση πως ενεργοποιείται;;

 

Αν πατήσεις δίεση γίνεται αθόρυβο και ενεργοποιείται μόνο η δόνηση. Από τις ρυθμίσεις μπορείς να ενεργοποιήσεις τη δόνηση στις κλίσεις μάζι με ήχο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 566
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

 

εδώ και 5 μέρες είμαι και εγώ ένας ευτυχής ιδιοκτήτης του E900. Τα πλήκτρα αφής είναι καθαρά θέμα συνήθειας και, ευτυχώς, είμαι από τους ανθρώπους που τα συνήθισαν άμεσα... αν εξαιρέσει κανείς την δύναμη που έβαλα την πρώτη φορά που πήγα να πατήσω ένα πλήκτρο συνηθισμένος από το "ταλαιπωρημένο" μου Qtek 8010... Σε γενικές γραμμες:

 

ΜΕΡΙΚΑ ΑΠΟ ΤΑ ΘΕΤΙΚΑ:

+ Εξαιρετικό design και ποιότητα κατασκευής / κύλισης.

+ Πολύ απλό στην χρήση με γρήγορα μενού, προορίζεται για χρήστες χωρίς πολλές απαιτήσεις.

+ Η εσωτερική μνήμη των 80 Mb είναι σχετικά αρκετή αν δεν προορίζεται για mp3 player (δεν έχω δοκιμάσει ακόμα τα ακουστικά).

 

ΤΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ:

- Δεν "σορτάρει" σωστά τις επαφές. Στους κοινούς χαρακτήρες Ελληνικών/Λατινικών κάνει τα δικά του. Προσωπικά δεν με ενοχλεί πάρα πολύ καθ' ότι υπάρχουν "πλάγιοι" τρόποι για να το προσπεράσω αλλά σε μία αναβάθμιση θα ήταν σημαντικό να φτιάξει. Το περίεργο είναι ότι έχει διαφορετική συμπεριφορά το "σορτάρισμα" όταν διαλέγεις επαφή για αποστολή SMS.

- Δεν υπάρχουν προφίλ ήχων παρά μόνο το αθόρυβο και το κανονικό.

 

Δεν μπορείς να ενεργοποιήσεις και ήχο με δόνηση ή μόνο δόνηση?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

Τα πλήκτρα δεξια του τηλεφώνου που έχουν πάνω μια κάμερα το ένα και το άλλο γράφει mp3 χρειάζονται καμμιά ρύθμιση για να λειτουργίσουν;; Εγώ όταν τα πατάω δεν συμβαίνει τίποτε.

 

Για να λειτουργίσουν πρέπει να έχεις το τηλέφωνο ανοιχτό, slided open.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα χτες κι έχω μείνει πάρα μα πάρα πολύ ευχαριστημένος!

Το έμαθα αμέσως και να σκεφτείτε δεν είχα ποτέ samsung μόνο Nokia και πριν από αυτό το 2020i που είναι με Windows...

Τρομερό!

Παρήγγειλα και data cable για να αλλάξω firmware, να βάλω κανένα που να έχει answering machine και call recording...

 

Ξέρει κανείς από firmware, έχω βρει πολλά πράγμματα σε ξένα forums αλλά θέλει λίγο ψάξιμο!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να ενεργοποιήσεις και ήχο με δόνηση ή μόνο δόνηση?

 

Μπορείς, αυτό που εννοώ είναι οτί δεν έχει πολλαπλά προφίλ π.χ. meeting, εξωτ. χώροι κλπ.

 

Όταν είναι αθόρυβο έχει δόνηση, όταν δεν είναι αθόρυβο μπορεί να έχει μόνο ήχο κλήσης ή ήχο και δόνηση.

 

Ελπίζω να σε κάλυψα.

 

Παρήγγειλα και data cable για να αλλάξω firmware

 

Μέσα στην συσκευασία δεν είχε data cable? :worry:

" Knowledge Is Power"

Panathinaikos F.C. - WilliamsF1 Team

Deneb a.k.a. Stratos

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς, αυτό που εννοώ είναι οτί δεν έχει πολλαπλά προφίλ π.χ. meeting, εξωτ. χώροι κλπ.

 

Όταν είναι αθόρυβο έχει δόνηση, όταν δεν είναι αθόρυβο μπορεί να έχει μόνο ήχο κλήσης ή ήχο και δόνηση.

 

Ελπίζω να σε κάλυψα.

 

 

 

Μέσα στην συσκευασία δεν είχε data cable? :worry:

Έχει καλώδιο, αλλά όχι καλώδιο για να αλλάξεις firmware!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς, αυτό που εννοώ είναι οτί δεν έχει πολλαπλά προφίλ π.χ. meeting, εξωτ. χώροι κλπ.

 

Όταν είναι αθόρυβο έχει δόνηση, όταν δεν είναι αθόρυβο μπορεί να έχει μόνο ήχο κλήσης ή ήχο και δόνηση.

 

Ελπίζω να σε κάλυψα.

 

 

 

Μέσα στην συσκευασία δεν είχε data cable? :worry:

 

Ξέχασες και το αθόρυβο χωρίς δόνηση και κλήση!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Ενας φίλος μου, το έχει πάρει εδώ και 2 μέρες. Τον έχω δίπλα μου. Δεν μπορεί να κάνει σύνδεση με το usb.

 

Όταν συνδέσουμε το καλώδιο στην συσκευή και στο pc, ενεργοποιούμε κάτι απο το μενού; Διοτι απ'ότι βλέπω και εγώ στην αναζήτηση συσκευής, δεν το βρίσκει.

 

Τι δυνατότητες παρέχονται απο την σύνδεση αυτή;

Περνάμε ήχους, εικόνες κλπ; Διαχειριζόμαστε επαφές sms κλπ;

Ευχαριστώ.

 

Εχω και εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Συνδέω το καλώδιο στην συσκευή και στο pc αλλά δεν βλέπω να γίνεται καμμιά ένωση.

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Συνδέω το καλώδιο στην συσκευή και στο pc αλλά δεν βλέπω να γίνεται καμμιά ένωση.

 

 

Το πρόγραμμα είναι9 για όλα αυτά που ανέφερες και synchronization με τον υπολογιστή. Κάτι πρέπει να έχει γίνει λάθος στην εγκατάσταση των drivers και του προγράμματος, γιατί εγώ προσωπικά δεν είχα κανένα πρόβλημα. Όλα πήγαν και πάνε ρολόι! Δοκίμασε να επανεγκαταστήσεις τα πάντα και ακολούθησε προσσεκτικά τα βήματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ, ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ Ε900. ΕΙΧΑ ΝΟΚΙΑ 6670 SYMPIAN(ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΞΕΡΟΥΝ)

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΠΟΥΘΕΝΑ GAMES, VIDEO, KAI ΑΛΛΑ FREE STAFF ΓΙΑ ΤΟ Ε900. ΥΠΑΡΧΟΥΝ SITES ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙΣ ΟΛΑ FREE ΓΙΑ Ε900?

ΑΝ ΟΧΙ, ΜΕ ΠΙΟ ΑΛΟ SAMSUNG ΜΙΑΖΕΙ?

ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΕΡΙΑΞΕΙ ΚΑΝΕΝΑ.

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ, ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ Ε900. ΕΙΧΑ ΝΟΚΙΑ 6670 SYMPIAN(ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΞΕΡΟΥΝ)

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΠΟΥΘΕΝΑ GAMES, VIDEO, KAI ΑΛΛΑ FREE STAFF ΓΙΑ ΤΟ Ε900. ΥΠΑΡΧΟΥΝ SITES ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙΣ ΟΛΑ FREE ΓΙΑ Ε900?

ΑΝ ΟΧΙ, ΜΕ ΠΙΟ ΑΛΟ SAMSUNG ΜΙΑΖΕΙ?

ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΕΡΙΑΞΕΙ ΚΑΝΕΝΑ.[/QUO

 

 

Και ειναι μαπα το καρπουζι επειδει δε μπορεις να βρεις games και video:blink:

Καλο ειναι να μην δινουμε λανθασμενες εντυπωσεις για ενα κινιτο επειδει δε μπορουμε να βρουμε εμεις αυτο που θελουμε η βαριεμαστε να ψαξουμε;)

Δες εδω εχει αρκετα http://www.mobile9.com

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ, ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ Ε900. ΕΙΧΑ ΝΟΚΙΑ 6670 SYMPIAN(ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΞΕΡΟΥΝ)

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΠΟΥΘΕΝΑ GAMES, VIDEO, KAI ΑΛΛΑ FREE STAFF ΓΙΑ ΤΟ Ε900. ΥΠΑΡΧΟΥΝ SITES ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙΣ ΟΛΑ FREE ΓΙΑ Ε900?

ΑΝ ΟΧΙ, ΜΕ ΠΙΟ ΑΛΟ SAMSUNG ΜΙΑΖΕΙ?

ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΕΡΙΑΞΕΙ ΚΑΝΕΝΑ.[/QUO

 

 

Και ειναι μαπα το καρπουζι επειδει δε μπορεις να βρεις games και video:blink:

Καλο ειναι να μην δινουμε λανθασμενες εντυπωσεις για ενα κινιτο επειδει δε μπορουμε να βρουμε εμεις αυτο που θελουμε η βαριεμαστε να ψαξουμε;)

Δες εδω εχει αρκετα http://www.mobile9.com

 

EIXA NOKIA 6670 SYMPIAN. TA VIDEO TA ΕΠΕΖΕ FULL SCREEN ΚΑΙ ΤΙΣ PHOTO.JAVA GAMES ΕΜΠΑΙΝΑΝ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΑ. ΕΙΧΕ THEMES K.A.

ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΠΑΝΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΕΝΟΝΤΑΙ Ή ΜΥΝΗΜΑΤΑ. ANYWAY, ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΗΡΑ. ΜΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΑ TOUCH ΠΛΗΚΤΡΑ.

VIDEO ΩΣ ΦΟΝΤΟ ΠΑΝΤΑ ΜΙΚΡΟΤΕΡΑ ΤΑ ΒΓΑΖΕΙ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν γιναιτε να τα εχουμε ολα φιλε μου σιγουρα κατι θα μας λειπει απτο προηγουμενω μας κινιτο :) Ποσο μαλλον οταν αλαζουμε κ μαρκα.

Αν ενοοις τα Screensavers που βαζουμε στην οθονη για να τα βγαζει ολοκληρα θα πρεπει να ειναι 240χ320:)

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη ερώτηση. Για να γίνει ηχογράφηση (όχι συνομιλίας, αλλά εξωτερικού ήχου, πχ από αμφιθέατρο), χρειάζεται να είναι σε θέση slide-up το κινητό

 

α) Καθ'όλη την διάρκεια της ηχογράφησης?

 

β) Μόνο για να ξεκινήσουμε την ηχογράφηση?

 

γ) Ή μήπως γίνεται να ξεκινήσουμε την ηχογράφηση και με το κινητό σε "κλειστή" θέση?

 

Από ποιότητα και ευαισθησία του μικροφώνου, πως σας φαίνεται το Ε900 για τέτοιες χρήσεις?

 

Και πάλι ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

1.Παιδιά πόσο ευαίσθητα είναι τα πλήκτρα αφής? Σε περίπτωση που είναι στην τσέπη και πάω να το βγάλω, μπορεί να απαντήσω καταλάθως αυτόματα?

2. Ουδείς λόγος γίνεται για την ύπαρξη ραδιοφώνου. Να φανταστώ ότι ούτε εδώ έχουμε?

Link to comment
Share on other sites

1.Παιδιά πόσο ευαίσθητα είναι τα πλήκτρα αφής? Σε περίπτωση που είναι στην τσέπη και πάω να το βγάλω, μπορεί να απαντήσω καταλάθως αυτόματα?

2. Ουδείς λόγος γίνεται για την ύπαρξη ραδιοφώνου. Να φανταστώ ότι ούτε εδώ έχουμε?

 

1. Δεν είναι και τόσο ευαίσθητα τα πλήκτρα, δεν θα αντιμετωπίσεις τέτοια προβλήματα! Εγώ σε μια άντε δυο φορές που το δούλεψα τα συνήθισα ;)

 

2. Όχι δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

μηπως υπαρχει τροπος να ανεβασουμε την ενταση του ηχειου του ρε παιδια?

δεν ακουγεται καθολου το ρημαδι.

εδωσα το d600 και το μετανοιωσα :(

και αυτος ο ρημαδο τηλεφωνικος καταλογος με κουραζει..

softzone.org
Link to comment
Share on other sites

Για την απορία μου σχετικά με την ηχογράφηση, κανένας δεν έχει δοκιμάσει? :worry:

 

Ισχύει το γ που είπες. Μπορείς να ξεκινήσεις ηχογράφηση με κλειστό το slider ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά απο αυτά που λέτε:

Eχει βγεί καινούργιο επίσημο ελληνικό firmware που να έχει ήχο+δόνηση μαζί?

Το ρώσικο το ξέρω αλλα θέλω υποστήριξη ελληνικών.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω να βάλω το opera mini(free και λέει στο site οτι υποστηρίζει το E900). Μου δίνει να κατεβάσω δύο αρχεία 1.jar και 1.jad. Μετά τι κάνω για να τα εγκαταστήσω?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-E900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...