Jump to content

Samsung SGH-E900


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Paidia to e900 pairnei themes ?

 

Όχι φίλε μου δεν παίρνει themes...Η Samsung έκατσε και έκανε ένα νέο εξολοκλήρου μενού προκειμένου να στηρίξει τις ανάγκες των πλήκτρων αφής...έτσι λοιπόν δεν είχε το χρόνο να βάλει themes...παρά μόνο ένα "λευκό" και ένα "μαύρο" χρωματισμό στο μενού...έτσι για αλλαγή...για ακόμα μια φορά..κάνανε τους "Κινέζους" σε αυτό το θέμα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 566
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

OK!Ευχαριστω φιλε!:)

Κατι αλλο τωρα,χρησιμοποιει κανεις τη φωτ. μηχανη πολυ,να μου πει ποιες ειναι οι καλυτερες ρυθμισεις για να τις βαλω.Καποιος που να πειραματιστηκε...

 

λογικά...να τραβάς φωτογραφίες με την μεγαλύτερη ανάλυση...και όπου δεν υπάρχει ο κατάλληλος φωτισμός το φλασάκι νομίζω ότι θα βοηθούσε την ποιότητα της φωτογραφίας...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.. εχω μια ερωτηση..Υπαρχει ι δυνατοτητα να αλλαξω το λογοτυμο του παροχεα στο Ε900... Ευχαριστω

 

μάλλον δεν γίνεται αγαπητέ να αλλάξεις λογότυπο..δυστηχώς τα samsung δεν είναι motorola που να μπορείς να τα κάνεις φύλο και φτερό στο λογισμικό τους...δεν ξέρω τώρα αν γίνεται να σου στείλει κάποιο λογότυπο ο ίδιος ο παροχέας..έτσι ίσως και να αλλάζει...αλλά και πάλι..μου μοιάζει λίγο απίθανο...δεν έχω δει τέτοια ψιψιψώνια απο την samsung :)

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι η ποιότητα τους και η διάρκεια ζωής τους.

 

τα πλήκτρα αφής είναι σαν τα οπτικά ποντίκάκια...έχουν αισθητήρες φωτός 2 ειδών...αυτοί που εκπέμπουν φώς και αυτοί που δέχονται φως...μπορεί να είναι και 2 σε 1...έτσι λοιπόν κάποια Leds εκμπέμπουνε φωτισμό..και ενεργοποιούνε κάποια λειτουργία μόνο οταν ανακλαστεί φως απο την κατεύθυνση στην οποία το εκπέμπουν...εν ολίγεις...και να γρατουνίσεις την επιφάνεια λίγο δεν τρέχει θέμα...τώρα το πόσο θα κρατίσει το ledaki και ο αισθητήρας ώστε να κάνουν σωστά την δουλειά τους...ε νόμίζω πως ούτε η ίδια η εταιρία δεν το γνωρίζει...θεωρειτικά έχουνε αρκετές ώρες εκπομπής φωτός και για το λόγο αυτό χρησημοποιούνται ευρέως στην κατασκευή ηλεκτρονικών συσκευών...

 

αυτά...ελπίζω να σε υπερκάλυψα...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ασχολήθηκα λίγο με τον κατάλογο και ανακάλυψα ότι εφόσον διορθώσεις στο κινητό τις επαφές, που έχουν περαστεί από το outlook, και τις κάνεις κεφαλαία γραμματα (μόνο τέτοια μπορείς να γράψεις) τότε η ανεύρεση λειτουργεί κανονικά, δε χρειάζεται Τ9! Το πρόβλημα δηλαδή μάλλον έχει να κάνει με χαρακτήρες που περνάει ο συγχρονισμός και το κινητό δεν μπορεί να αναγνωρίσει.

Στο D900 πάντως το πρόβλημα μάλλον έχει διορθωθεί από μια γρήγορη ματιά που του έριξα. Αντε samsung περιμένουμε αναβάθμιση...:rolleyes:

 

Δεν υπάρχει καμμιά ανάγκη να αλλαχτούν σε κεφαλαία. Κάνω συγχρονισμό με τον υπολογιστή ( outlook express ) χωρίς κανένα πρόβλημα. Απλά μια νέα επαφή που θα περάσει κανείς στο δρόμο θα είναι προφανώς στα κεφαλαία μια και μόνο τέτοια - δυστυχως - μπορείς να δώσεις στην συσκευή.

Μετά τον συγχρονισμό όμως μπορείς να διορθώσεις την νέα επαφή στον υπολογιστή, και να την επιστρέψεις με συγχρονισμό στο κινητό γραμμένη σωστά.

 

Επίσης με την αναζήτηση , το μπέρδεμα δυστυχώς , υπαρχει , εκτός αν αρχίζει η επαφή με ελληνικό γράμμα που δεν υπάρχει στο λατινικό αλφάβητο ( Γ, Δ,Θ,Λ,Ξ,Π,Σ,Φ,Ψ,Ω ) .

 

...:( :mad: :)

Link to comment
Share on other sites

Den nomizo na diavasa kapou websites gia modding tou kinitou.

Pame loipon!

T proto kai klassiko einai to forum tou Expansys:

http://www.expansys.com/forum.asp?code=133171

 

Ena allo kalo pou vrika psaxnontas gia kati asxeto:http://www.geocities.com/samsunge900mods/

 

Filika

Alkis

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καμμιά ανάγκη να αλλαχτούν σε κεφαλαία. Κάνω συγχρονισμό με τον υπολογιστή ( outlook express ) χωρίς κανένα πρόβλημα. Απλά μια νέα επαφή που θα περάσει κανείς στο δρόμο θα είναι προφανώς στα κεφαλαία μια και μόνο τέτοια - δυστυχως - μπορείς να δώσεις στην συσκευή.

Μετά τον συγχρονισμό όμως μπορείς να διορθώσεις την νέα επαφή στον υπολογιστή, και να την επιστρέψεις με συγχρονισμό στο κινητό γραμμένη σωστά.

 

Επίσης με την αναζήτηση , το μπέρδεμα δυστυχώς , υπαρχει , εκτός αν αρχίζει η επαφή με ελληνικό γράμμα που δεν υπάρχει στο λατινικό αλφάβητο ( Γ, Δ,Θ,Λ,Ξ,Π,Σ,Φ,Ψ,Ω ) .

 

...:( :mad: :)

 

Οπως τα λές είναι φίλε μου, όμως όταν μια επαφή είναι γραμμένη με μικρά δεν υπάρχει καμία περίπτωση να δουλέψει η αναζήτηση με πάνω απο 1 γράμμα!

Το ζητούμενο για μένα έιναι να μπορώ να βρώ μια επαφή στο μικρότερο δυνατό χρόνο. Επιπρόσθετα έχω αρκετές επαφές που μέχρι και τα 4-5 αρχικα γράμματα είναι τα ίδια. Η μόνη λύση (που έχω βρεί ως τώρα) για να δουλεύει η αναζήτηση στα ελληνικά χωρίς το (εκνευριστικό) Τ9, είναι να τροποποιηθούν τα 3-4 γράμματα της κάθε επαφής από το κινητό. Τοτε η αναζήτηση δουλεύει κανονικά με όσα γράμματα έχουν αλλαχθεί. Προσοχή όμως: σε περίπτωση αναζήτησης πέρα από το μενού επαφές πχ στα μυνήματα, τότε η αναζήτηση δουλεύει κανονικά στα ελληνικά που πρακτικα σημαίνει οτι όσες επαφές αλλάχθηκαν με το τρόπο που ανέφερα τώρα αναγνωρίζονται σαν λατινικά πχ το "ΧΑΡΗΣ" θα εμφανιστεί με το πάτημα του πλήκτρου 9 έξι φορές(λατινικό Χ) και όχι με μία φορά(ελληνικο Χ)...

 

Με λίγα λόγια τα έχουν κάνει μαντάρα με την επιλογή της γλώσσας αναζήτησης στο μενού επαφές η οποία σε αφήνει να εισάγεις ελληνικούς χαρακτήρες αλλα τους ψάχνει σαν λατινικούς(οποιους υπάρχουν βέβαια...):(

Πιστεύω οτι είναι εύκολο να διορθωθεί φτάνει να φτάσει στη Samsung αλλα δυστηχώς η ελληνική αντιπροσωπεία που μιλησα πρόσφατα δεν παραδέχεται το πρόβλημα και ισχυρίζεται οτι δεν προκειται να βγεί αλλη εκδοση λογισμικου...ας είναι καλά οι Ρώσσοι δηλαδη:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μήπως έχει καποιος να μου στείλει τις χειροκίνητες ρυθμήσεις για ενεργοποίηση των mms στην cosmote? Ευχαριστώ!:!:

Και εγώ τις θέλω!!!! :)

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τις θέλω!!!! :)

 

νομίζω ότι υπάρχουν όλες οι ρυθμοίσεις για MMS κλπ κλπ..και για τις 3 εταιρίες είναι αποθηκευμένες ήδη!

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας

 

πηρα το Ε-900 και δεν μπορω να βρω

πως γραφει πεζα ελληνικα εκτος μυνηματων που και εκει με μεγαλη δυσκολια χειρισμου το κανει.

στις τηλ. επαφες ομως με τιποτα

οπως επισης και στις αναζητησεις

ξερει κατι καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα το δικό μου στο Internet για πώληση και θα το αντικαταστίσω με το D900. Από προσωπική πλευρά ανακάλυψα ότι τα πλήκτρα αφής δεν με βολεύουν καθόλου. Έπειτα από 1 1/2 μήνα κατάλαβα ότι δεν θα τα συνηθήσω ποτέ!!! :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι υπάρχουν όλες οι ρυθμοίσεις για MMS κλπ κλπ..και για τις 3 εταιρίες είναι αποθηκευμένες ήδη!

 

Exo flasharei to kinito me tin Rossiki firmware opote den tis exo poia!!

Yparxei kaneis na tis grapsei edo!!!

Pleeeease!

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

paidia na kano mia erwtisi? Iparxei kapoio programma pou na mporeis na kaneis eykola backup ta sms ston hy kai na diavazontai apo ena txt i me allo tropo eykola?

Tha ithela na mou apantisei opoios to exei dokimasei sigoura giati skeftomai na agorasw kinito kai thelo na eimai sigouri giayto prin

Link to comment
Share on other sites

Den nomizo na diavasa kapou websites gia modding tou kinitou.

Pame loipon!

T proto kai klassiko einai to forum tou Expansys:

http://www.expansys.com/forum.asp?code=133171

 

Ena allo kalo pou vrika psaxnontas gia kati asxeto:http://www.geocities.com/samsunge900mods/

 

Filika

Alkis

 

Vre paidia exeis xrisimopoiisei kaneis kanena apo ta programmata pou dinoun apo edo? http://www.geocities.com/samsunge900mods/software.html an nai pia exete dokimasei? einai aksiopista?

Link to comment
Share on other sites

paidia na kano mia erwtisi? Iparxei kapoio programma pou na mporeis na kaneis eykola backup ta sms ston hy kai na diavazontai apo ena txt i me allo tropo eykola?

Tha ithela na mou apantisei opoios to exei dokimasei sigoura giati skeftomai na agorasw kinito kai thelo na eimai sigouri giayto prin

Κοίταξε εδώ για οδηγίες. Λογικά ο ίδιος τρόπος ισχύει και για το Samsung SGH-E900.

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε εδώ για οδηγίες. Λογικά ο ίδιος τρόπος ισχύει και για το Samsung SGH-E900.

 

Se eyxaristo poli..alla mporei na mou apantisei akpoios pou an to exei dokimasei giati kserw oti exoun allaksei diafora meta to d600 px java games.

 

Eyxaristw poli ek tvn proteron

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δηλ.προτιμάτε περισσότερο το Ε900 από το D900?

 

Προσωπικά, θεωρώ το Ε900 μακράν πιο όμορφο και καλαίσθητο από το D900!

Aν το δέις όμως από την πλευρά δυνατοτήτων/πρακτικότητας, το D900 υπερέχει...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, θεωρώ το Ε900 μακράν πιο όμορφο και καλαίσθητο από το D900!

Aν το δέις όμως από την πλευρά δυνατοτήτων/πρακτικότητας, το D900 υπερέχει...

 

Ti exei to d900 parapano??? Sorry gia tin agnoia alla variemai na to psaxno! :p

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-E900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...