Jump to content

Sony Ericsson W850


airb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Filoi mou exo epidotisei stin vodafone kai 8elo to w850i alla oxi to live!!! yparxei tropos na to paro xoris live?

 

Μπορείς να δοκιμάσεις να τους πεις ότι θέλεις την συσκευή χωρίς το VL, αλλά μάλλον δεν θα καταφέρεις τίποτα..

Οπότε το παίρνεις με VL, το πηγαίνεις στο service της SE και τους λες να σου κάνουν ένα ωραίο format και να σου βάλουν το original λειτουργικό του W850.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Filoi mou exo epidotisei stin vodafone kai 8elo to w850i alla oxi to live!!! yparxei tropos na to paro xoris live?

 

distixos den ginetai alla ama to pareis nomizo mporeis na pas se kapoia katastimata kai na to afaireseis

Link to comment
Share on other sites

distixos den ginetai alla ama to pareis nomizo mporeis na pas se kapoia katastimata kai na to afaireseis

και αυτοματως να χασεις και την εγγυηση σου (2χρονια).Αξιζει? :blink:

 

Μπορείς να δοκιμάσεις να τους πεις ότι θέλεις την συσκευή χωρίς το VL, αλλά μάλλον δεν θα καταφέρεις τίποτα..

Οπότε το παίρνεις με VL, το πηγαίνεις στο service της SE και τους λες να σου κάνουν ένα ωραίο format και να σου βάλουν το original λειτουργικό του W850.

 

Σε επισημο service της SE δεν γινεται να αφαιρεσεις "vodafone live,tim,imode menu".

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε επισημο service της SE δεν γινεται να αφαιρεσεις "vodafone live,tim,imode menu".

 

Δηλαδή άμα σου δημιουργιθεί πρόβλημα και χρειαστεί format το κινητό δεν θα σου βγάλουν το VL;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το εστειλα σε καταστημα στις Σερρες που εχει το service της SE.Πληρωσα 25 Ε και σημερα το παρελαβα με βγαλμενο το VL.

 

Μερικές σελίδες πριν..

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

paides h periptosh me thn foritothta einai h kalyterh lysh...NA TO APETHSEIS na einai sony ericsson logismiko...kai na toniseis oti den to thes Live , giati mporoun na sou feroun live mono kai mono gia na to poulhsoun giati den feygoun polla live... an pas psagmenos omws pisteyv oti tha pareis ayto pou thes , kai an sou poun oti den ginete pigene se allo magazi....

megabyte

http://www.football.co.uk/shared/images/teams/panathinaikos.jpgPanatha for ever..........

Link to comment
Share on other sites

kai h cosmote einai h monh etairia pou den vazei logo panw sta kinhta mono otan einai i-mod

megabyte

http://www.football.co.uk/shared/images/teams/panathinaikos.jpgPanatha for ever..........

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πληρώνουμε για την χρήση του TrackID ή όχι;

 

Εγω που ειμαι Vodafone νομιζω οτι πληρωνουμε γιατι απλα προκειται για ληψη δεδομενων και αυτα νομιζω χρεωνονται.

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες απο αυριο θα εχω το w850 σε ασπρο απο γερμανια νομιζω στα 370 ευρω

 

1)τι χρεαιζεται να προσεξω(καθως μετα το καζο που εσπασα το p800 δεν ξαναασχοληθηκα)

2)που πρεπει να ψαξω για βιντεο mp3 και γενικα προγραμματα(αμα περνει) εδω μεσα στο φορουμ (με ποιο αλλον κινητο εχει συμβατοτητα)

3)πως διαολο θα κανω αναβαθμιση καθως δεν εχω καταλαβει μεχρι τωρα πως γινεται(σαν το p900κατι?)

4)τι λεει σαν κινητο γενικα sar?

5)ο ηχος κλησης ακουγεται δυνατα η μπα...

 

αυτα τα ολιγα :p :)

Link to comment
Share on other sites

Kalispera se olous!Exw ena w810i.Proswpika eimai poly efxariastimenos ektos ap'ton hxo sinomilias.Einai poly ma para poly siganos.Diladi prepei na eisai se apolyti isixia gia na akouseis ton sinomiliti sou!Ksereis kaneis pws diorthwnetai afto?Foraw panw tin ekdosi R4EA031.Signwmi gia to offtopic.Mou aresei poly to w850.Aksizei na to parw sti thesi tou w810i?Idiaitera oson afora to akoustiko toy?Efxaristw!
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα.

 

Εχει δοκιμασει κανεις να μπει με το W850 και ΤΙΜ

 

σε WAP (TIM PLUS & αλλα Sites) με FREE ...Internet μεσω ΤΙΜ ΝΟΝ STOP?

 

 

THANKS !!:O

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε παιδια κολησαμε? Δεν τραβαει αλλο το thread?

 

Εγινε debrand το κινητακι μου κ αναβαθμιση απο το σιτε της ΣΕ, 1 ωρα ομιλια 90% μπαταρια. Χαχα αυτα ειναι. Εσεις μετα απο αναβαθμιση ειδατε διαφορα στην καταναλωση??

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειμαι Vodafone νομιζω οτι πληρωνουμε γιατι απλα προκειται για ληψη δεδομενων και αυτα νομιζω χρεωνονται.

 

 

paidia den xrewneste TIPOTA giati oles oi plhrofories pou vlepete gia to tragoudi pou akoute einai apo to stathmo pou akoute....giati efoson o stathmos ypostirizei kai dinei shma RDS oste na vlepeis ti stathmo akous etsi afinei kai na fanei to onoma tou kalhtexnh ai to alboum kai to tragoudi pou akoume...[pleon oloi oi stathmoi douleyoun me PC (.mp3)gnosto pleon stous perisoterous mas....]ara an exoun afisei pano sto shma RDS anoixta ta stixeia tou tragoudiou....

 

 

skeftite to ka alliws pou xerei h vodafone, h cosmote kai h tim ti stathmo akoume kai malista poio tragoudi ... mhn terlathoume kiolas.....

 

 

 

 

filika ... megabyte:D ;)

megabyte

http://www.football.co.uk/shared/images/teams/panathinaikos.jpgPanatha for ever..........

Link to comment
Share on other sites

Που έκανες το debrand;

 

 

 

Το εκανα απο DaVinci Team μονος μου απο το σπιτι με 10€, σιγα μην το παω σε μαγαζι να παρουν απο 35-50€ Θελει διαβασμα πρωτα κ ψαξιμο σε φορουμ, η διαφορες ειναι απλα απιστευτες του πριν κ του μετα, 4 μερες μπαταρια (μενει ακομα 12%) ενω πριν 2.5 με το ζορι. Δεν συζητω για την αισθητη βελτιωση στην ταχυτητα.

 

@megabyte: Η υπηρεσια κανει sampling to τραγουδι κ στελνει τα δεδομενα καπου (αγνωστο) δεν εχει καμια σχεση με το RDS. Πιθανως η ΣΕ να εχει βαση δεδομενων με τα τραγουδια.

 

 

 

Αν το κινητο σου δεν ειναι branded μπορεις να ηχογραφησεις κ απο mp3 η ακομα απο το στερεοφωνικο σου κ να σου βγαλει την απαντηση, αν εχει το αντιστοιχο τραγουδι. (Το λεει κιολας);)

 

Αμα πατησεις στην βοηθεια του Track ID λεει οτι ειναι δωρεαν υπηρεσια αλλα χρεωσεις μπορει να παιξουν για την μεταφορα δεδομενων.

 

Καλο ειναι να μην υποθετουμε κ να ποσταρουμε γιατι ειναι παιδια εδω που μπερδευονται, αν εγω προσωπικα κατι δεν το ξερω δεν μιλαω καθολου, οπως για το Τιμ non stop που ρωτανε τα παιδια. Ψαχτητε στα φορουμ το expansys για παραδειγμα ειναι πηγη πληροφοριων.

Link to comment
Share on other sites

Μια που τα κατάφερες χωρίς κανένα πρόβλημα, δεν και οδηγίες step by step μήπως καταφέρουμε κι εμείς τίποτα; :D (Γιατί κακά τα ψέματα, είναι και κάπως επικύνδινο)
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μια που τα κατάφερες χωρίς κανένα πρόβλημα, δεν και οδηγίες step by step μήπως καταφέρουμε κι εμείς τίποτα; :D (Γιατί κακά τα ψέματα, είναι και κάπως επικύνδινο)

 

 

 

Eχεις πριβε. Αν γινει το οτιδηποτε παντως πας στην ΣΕ κ λες παιδια πεθανε.Δεν νομιζω να μην στο φλασαρουν δωρεαν. :lol: Εγγυηση εχεις!

 

Οσο αναφορα τα παιδια που προανεφεραν οτι θα χασεις την εγγυση αν κανεις debrand εγω θα ελεγα αμα κατσει κατι τετοιο λες οτι "ετσι μου το δωσατε εξαρχης" δεν εχω ιδεα απο τεχνολογια κτλ, μπλα μπλα. Μπορει να συμβει κ στις καλυτερες οικογενειες:D

Link to comment
Share on other sites

Που μένεις?

Μπορείς να το παραγγείλεις από eshop. Ακόμα και να μην έχει στην πόλη σου κατάστημα θα στο στείλουν σπίτι σου.(w850 whita 380 eyro)

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να κάνω αναβάθμιση λογισμικού στο w850 από το site της Sony Ericsson, αλλά δεν μπόρεσε να ολοκληρωθεί η διαδικασία. Χρησιμοποίησα το καλώδιο USB. Τώρα το κινητό μου δεν ανοίγει καν.

Η διαδικασία διακόπτεται στο στάδιο "Αναβάθμιση Λογισμικού" (και ενώ εμφανίζεται το μήνυμα "Παρακαλώ μην αγγίζετε το τηλέφωνο"). Πριν διακοπεί η διαδικασία, στον υπολογιστή, ακούγεται ο ήχος που ακούγεται συνήθως όταν αποσυνδέεται το USB, χωρίς βέβαια εγώ να ακουμπάω τίποτα. Έχω προσπαθήσει πάρα πολλές φορές αλλά μάταια, δεν γίνεται τίποτα. Το περισσότερο που έχει πάει είναι το 56%.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να κάνω αναβάθμιση λογισμικού στο w850 από το site της Sony Ericsson, αλλά δεν μπόρεσε να ολοκληρωθεί η διαδικασία. Χρησιμοποίησα το καλώδιο USB. Τώρα το κινητό μου δεν ανοίγει καν.

Η διαδικασία διακόπτεται στο στάδιο "Αναβάθμιση Λογισμικού" (και ενώ εμφανίζεται το μήνυμα "Παρακαλώ μην αγγίζετε το τηλέφωνο"). Πριν διακοπεί η διαδικασία, στον υπολογιστή, ακούγεται ο ήχος που ακούγεται συνήθως όταν αποσυνδέεται το USB, χωρίς βέβαια εγώ να ακουμπάω τίποτα. Έχω προσπαθήσει πάρα πολλές φορές αλλά μάταια, δεν γίνεται τίποτα. Το περισσότερο που έχει πάει είναι το 56%.

 

koita to thema me tis anavathmiseis einai oti nai men einai kalo alla polles fores opws kai sthn periptosh sou kati ginete panw sthn anavathmhsh, twra se ena sony ericsson service ... kai tous les oti xafnika den douleyei kai sto ftiaxnoun alliws plhrwneis.....{kai kati allo anse rwtisoun an itheles na tou kaneis anavathmhsh les oti den xereis kan pws ginete oute oti exeis asxolithei}

megabyte

http://www.football.co.uk/shared/images/teams/panathinaikos.jpgPanatha for ever..........

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, "ψαχνομαι" εδω και 2 εβδομαδες για το τι κινητο να παρω... Το W850 εχει πολλα απο τα χαρακτηριστικα που ψαχνω. Μου αρεσει η εμφανιση, η αυτονομια του, μου ειναι χρησιμο το walkman toy αλλα απο φωτογραφικη τι λεει? Εχω ενα Κ750. Σε συγκριση με το Κ750 απο θεμα καμερας και ευκρινιας στην οθονη τι λεει?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...