Jump to content

Sony Ericsson W850


airb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω το κινητό από τον Ιούνιο και μέχρι σήμερα κανένα πρόβλημα δεν έχει παρουσιάσει. Αντιθέτως, λειτουργεί πολύ καλύτερα από το V630 που είχα πιο πριν. Καλύτερος ήχος, καλύτερη αναπαραγωγή μουσικής, πολύ εύχρηστο μενού.

 

Δεν μπορούμε να βγάζουμε έτσι απλά σκάρτο ένα κινητό επειδή έτυχε σε κάποιον να είναι προβληματικό.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως να μου δειχνει την εικονα του album οταν παιζει στο walkman καποιο κομματι του album.π.χ οταν περασω το album(εικονα jpg) με τα mp3 στον ιδιο φαλελο στη m.stick και μετα πατησω να τα αναπαραγει μεσω walkman δεν ενφανιζει το αλμπουμ στην εικονιτσα πανω δεξια το album.γιατι??
Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα. λιγο δισκολα ανοιγει το πισω καπακι αλλα δεν βαριεσαι θα στρωσει. εκανα το κολπο με τα βελακια και μπηκα στο κρυφο μενου απο οπου και επελεξα να μην φορτιζει οταν το συνδεω στην usb, οταν μετα ομως το συνδεσα και παλι στο pc παλι εδειχνε οτι φορτιζει. εχω νευριασει γιατι δεν θελω να κακο στρωσω την μπαταρια. οποιος ξερει κατι ας μιλισει. ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αν μπορεί κάποιος να με σώσει από νευρικό κλονισμό, θα το εκτιμούσα! :D

Ξέρει κανείς αν απενεργοποιείται το "Update Frequency" στο ραδιόφωνο.

Χρησιμοποιώ το αγγλικό μενού, οπότε δεν ξέρω πως το ονομάζει στα ελληνικά. Πάντως είναι η λειτουργία που ξαναψάχνει τη συχνότητα όταν έχει παράσιτα. Το πρόβλημα είναι ότι είναι υπερευαίσθητο, και με το παραμικρό σταματάει το ραδιόφωνο. Πολύ εκνευριστικό...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Μετα απο την επισκεψη μου στο γνωστο servise της δωδεκανησου λογο των προβληματων με το 850 που εχω μου το εβγαλαν εκτος εγγυησης επειδη "βρηκαν υγρασια" σκεφτομαι αφου δεν μπορω να κανω κατι αλλο αφου ποτε δεν το εχω ακουμπησει σε νερα καν να το αλλαξω (θελουν γερο κραξιμο).Τι κινητο μου προτεινεται?Εχω και ειχα σειρας W αλλα δεν ξερω αν και το επομενο θα ειναι το ιδιο.Εννοειται καμερα,να παιρνει καρτα μνημης και οτι εχει το 850 περιπου.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Μετα απο την επισκεψη μου στο γνωστο servise της δωδεκανησου λογο των προβληματων με το 850 που εχω μου το εβγαλαν εκτος εγγυησης επειδη "βρηκαν υγρασια" σκεφτομαι αφου δεν μπορω να κανω κατι αλλο αφου ποτε δεν το εχω ακουμπησει σε νερα καν να το αλλαξω (θελουν γερο κραξιμο).Τι κινητο μου προτεινεται?Εχω και ειχα σειρας W αλλα δεν ξερω αν και το επομενο θα ειναι το ιδιο.Εννοειται καμερα,να παιρνει καρτα μνημης και οτι εχει το 850 περιπου.

Εγω προτεινω το καινουργιο το w705 που θα βγει σε παραγωγη σε κανενα μηνα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οπως σας ειπα και πιο πανω το κινητο μου το πηγα και δουλευε κανονικα,το πηγα για αναβαθμιση και κατι αλλα οπως το βυσμα του φορτιστη.Σημερα με ειδοποιησαν μεσω μηνυματος να επικοινωνισω μαζι τους πηγα,αφησα την δουλεια μου παω και μου λεει με υφακι η υπαλληλος ξερεις τι επαθε το κινητο ετσι?Λεω ναι μου ειπαν οτι το βρηκατε διαβρωμενο και μου λεει ναι και μου ζηταει 18 ευρω ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ 15 ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΚΑΙ 18 ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΗ.Την ρωτησα γιατι και μου ειπε για τον ελεγχο που κανανε λεω αφου ειναι μεσα στην εγγυηση μου λεει αν βρεθει κατι σπασμενο ή υγρασια χανεται η εγγυση (το ηξερα) και της εδωσα τα λεφτα.Μου φερνει το κινητο,παταω το κουμπι να το ανοιξω κανει την κλασικη δονηση που κανουν τα περισσοτερα στην εκκινηση και μετα αρχιζει και αναβοσβηνει η οθονη.Μην σας τα πολυλογω εγινε το ελα να δεις εγινε φασαρια μεχρι που πηραν το κινητο μεσα ξανα (περιμενα συνολικα γυρω στα 40 λεπτα ) μετα απο ενα τεταρτο βγαινει και μου λεει το καναμε ΞΑΝΑ αναβαθμιση αλλα δεν το ανοιξα παιρνω το κινητο στα χερια μου το ανοιγω παλι τα ιδια.Φευγω και τους λεω θα τα πουμε.Οποιος γνωριζει κατι ειτε πληροφορια ειτε οτιδηποτε ας μου πει.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οπως σας ειπα και πιο πανω το κινητο μου το πηγα και δουλευε κανονικα,το πηγα για αναβαθμιση και κατι αλλα οπως το βυσμα του φορτιστη.Σημερα με ειδοποιησαν μεσω μηνυματος να επικοινωνισω μαζι τους πηγα,αφησα την δουλεια μου παω και μου λεει με υφακι η υπαλληλος ξερεις τι επαθε το κινητο ετσι?Λεω ναι μου ειπαν οτι το βρηκατε διαβρωμενο και μου λεει ναι και μου ζηταει 18 ευρω ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ 15 ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΚΑΙ 18 ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΗ.Την ρωτησα γιατι και μου ειπε για τον ελεγχο που κανανε λεω αφου ειναι μεσα στην εγγυηση μου λεει αν βρεθει κατι σπασμενο ή υγρασια χανεται η εγγυση (το ηξερα) και της εδωσα τα λεφτα.Μου φερνει το κινητο,παταω το κουμπι να το ανοιξω κανει την κλασικη δονηση που κανουν τα περισσοτερα στην εκκινηση και μετα αρχιζει και αναβοσβηνει η οθονη.Μην σας τα πολυλογω εγινε το ελα να δεις εγινε φασαρια μεχρι που πηραν το κινητο μεσα ξανα (περιμενα συνολικα γυρω στα 40 λεπτα ) μετα απο ενα τεταρτο βγαινει και μου λεει το καναμε ΞΑΝΑ αναβαθμιση αλλα δεν το ανοιξα παιρνω το κινητο στα χερια μου το ανοιγω παλι τα ιδια.Φευγω και τους λεω θα τα πουμε.Οποιος γνωριζει κατι ειτε πληροφορια ειτε οτιδηποτε ας μου πει.

 

Ευχαριστω.

Και γιατι εφυγες???

τα χαρτια τα εχεις αυτα που βλεπεις τι κανανε στο κινητο??

εγω θα το αφηνα εκει..και θα απαιτουσα να μου το φτιαξουν :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

kalispera kai apo mena paidia eimai neo melos ego exo to w580i edo kai 6 mines peripoy kai de moy eixai paroysiasei kanena provlima mexri prin mia evdomada peripoy opou kai prospathousa na to fortiso kai tipota kai de ftaiei o fortistis giati dokimasa kai me allous gnorizei kaneis ti mporei na einai

 

και μενα μου εχει συμβει ορισμενες φορες. δοκιμασε να βγαλεις 2-3 φορες το βυσμα και να το ξαναβαλεις και αν δεν εχει αποτελεσμα βγαλε την μπαταρια και επανατοποθετησε την...

 

The music mixing device.

Youtube Channel

Blog

Check it out.

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι εφυγες???

τα χαρτια τα εχεις αυτα που βλεπεις τι κανανε στο κινητο??

εγω θα το αφηνα εκει..και θα απαιτουσα να μου το φτιαξουν :mad:

Και τι προτεινεις τωρα RAVER?Μονο εσυ ασχοληθηκες με το θεμα.Thanks.ΙΝΚΑ?

Link to comment
Share on other sites

Και τι προτεινεις τωρα RAVER?Μονο εσυ ασχοληθηκες με το θεμα.Thanks.ΙΝΚΑ?

παιρνεις τα χαρτια που γραφουν τι ακριβως κανανε στο κινητο και πας στο service το κεντρικο!

βαζεις φωνες..και απαιτεις να σου το φτιαξουν!

με ΙΝΚΑ ποτε δεν εχω ασχοληθει και δεν ξερω τι να σου πω.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιρνεις τα χαρτια που γραφουν τι ακριβως κανανε στο κινητο και πας στο service το κεντρικο!

βαζεις φωνες..και απαιτεις να σου το φτιαξουν!

με ΙΝΚΑ ποτε δεν εχω ασχοληθει και δεν ξερω τι να σου πω.:cool:

Επειδη εχει πολλα ποστ δεν μπορω να τα διαβασω ολα αλλα καπου ειδα οτι καποιος ηταν σε παρομοια περιπτωση και τους πηγε δικαστικως αν δεν κανω λαθος και πηρε καινουργια συσκευη ή με μυνηση,κατι που δεν νομιζω να συμφερει αν δεν ειναι πολυ ακριβο το κινητο ή καινουργιο.Το μονο χαρτι που νομιζω οτι εχουν ειναι αυτο που γραφουν οταν πηγαινεις το κινητο και τους λες τι εχει (κολληματα και γενικα τα προβληματα).

Link to comment
Share on other sites

Paidia, geia sas. To sabbato o aderfos mou pire to enlogo tilefono. Arketa kalo gia ta lefta tou. Loipon, na sas po to problima mou... To proigoumeno kinito tou itan ena sagem my 501c kai eixe guro stis 300 epafes, tis opoies ego tis perasa sto pc. Tora omos pos 8a tis peraso autes sto w850?? edo kolao. Den 3ero ti na kano. Gia ri3te kamia idea.

 

Dokimasa na peraso apo tin sim ta tilefona, alla to sagem epeidi einai fobero den exei leitourgia antigrafeis ton epafon stin sim apo to tilefono, alla mono apo tin sim sto tilefono.:mad::mad::mad::mad:

 

Euxaristo.

 

 

LA8os section. SOrry.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

Paidia, geia sas. To sabbato o aderfos mou pire to enlogo tilefono. Arketa kalo gia ta lefta tou. Loipon, na sas po to problima mou... To proigoumeno kinito tou itan ena sagem my 501c kai eixe guro stis 300 epafes, tis opoies ego tis perasa sto pc. Tora omos pos 8a tis peraso autes sto w580?? edo kolao. Den 3ero ti na kano. Gia ri3te kamia idea.

 

Dokimasa na peraso apo tin sim ta tilefona, alla to sagem epeidi einai fobero den exei leitourgia antigrafeis ton epafon stin sim apo to tilefono, alla mono apo tin sim sto tilefono.:mad::mad::mad::mad:

 

Euxaristo.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

Το παλιο κινητο δεν εχει υπερυθρες ή bluetooth?Μπορεις να κατεβασεις το PC Suite ή το my phone explorer και να τις περασεις απο εκει (θελει και τα προγραμματα για να συνδεσεις το τηλ μεσω usb το W850i).
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις που μπορω να βρω προσοψη για το w580i??:mad::mad:

 

εδώ θα βρείς :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε!

Πήρε μια φίλη το κινητό αυτό και όντας άσχετη με Έρικσον δεν μπόρεσα να τη βοηθήσω καθώς και οι οδηγίες δε βοήθησαν εμένα...

 

1. Πώς αλλάζει το δίκτυο από 3G?

2. Πώς αλλάζει η κωδικοποίηση των μηνυμάτων ώστε να μη χρεώνει 2 μηνύματα στους 160 χαρακτήρες?

 

Ευχαριστώ πολύ πολύ!

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε!

Πήρε μια φίλη το κινητό αυτό και όντας άσχετη με Έρικσον δεν μπόρεσα να τη βοηθήσω καθώς και οι οδηγίες δε βοήθησαν εμένα...

 

1. Πώς αλλάζει το δίκτυο από 3G?

2. Πώς αλλάζει η κωδικοποίηση των μηνυμάτων ώστε να μη χρεώνει 2 μηνύματα στους 160 χαρακτήρες?

 

Ευχαριστώ πολύ πολύ!

 

οι απαντησεις

1)δεν ειναι 3g αυτο που εμφανιζει ειναι οτι υπασρχει διαθεσιμοτητα gprs

και αυτο κλεινει απο ρυθμισεισ>συνδεσιμοτητα >επικοιν.δεδομενων>προτιμ υπηρεσια>μονο gsm

2)μηνυματα>νεο μηνυμα>προσθετα>επιλογεσ γραφης>εθνικοι χαρακτηρες>μη ενεργο

:)
Link to comment
Share on other sites

οι απαντησεις

1)δεν ειναι 3g αυτο που εμφανιζει ειναι οτι υπασρχει διαθεσιμοτητα gprs

και αυτο κλεινει απο ρυθμισεισ>συνδεσιμοτητα >επικοιν.δεδομενων>προτιμ υπηρεσια>μονο gsm

2)μηνυματα>νεο μηνυμα>προσθετα>επιλογεσ γραφης>εθνικοι χαρακτηρες>μη ενεργο

Ευχαριστώ!!!

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις γιατι δε μου δειχνει την εικονα του album οταν παιζει στο walkman καποιο κομματι του album?αν και εχω βαλει στο ιδιο φακελο με τα mp3 εικονα jpg(εικονα album)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...