Jump to content

Sony Ericsson W850


airb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία:)

 

Το είδα και λίγες σελίδες πριν και μετά κατάλαβα ότι δεν ήταν κάτι το ΤΟΟΟΟΣΟ τραγικό. Απλά είναι η πρώτη φορά που το πετυχαίνω αυτό το σύστημα:O

 

Για την ώρα όλα καλά. Με προβληματίζει όμως ένα άλλο πρόβλημα που για την ώρα φαίνεται να το ξεπέρασε. Και είναι το ό,τι 2 φορές κόλλησε και δεν δούλευε το μικρόφωνο και δεν με άκουγαν, ούτε επίσης μπορούσα να ηχογραφήσω. Με επανεκκίνηση λύθηκε την πρώτη φορά, αλλά ξαναπαρουσιάστηκε. Έκανα και δεύτερη επανεκκίνηση και ως τώρα όλα καλά. :rolleyes:

 

Είχε κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα; Είναι άραγε πρόβλημα του μικροφώνου ή κάτι άλλο; :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία:)

 

Το είδα και λίγες σελίδες πριν και μετά κατάλαβα ότι δεν ήταν κάτι το ΤΟΟΟΟΣΟ τραγικό. Απλά είναι η πρώτη φορά που το πετυχαίνω αυτό το σύστημα:O

 

Για την ώρα όλα καλά. Με προβληματίζει όμως ένα άλλο πρόβλημα που για την ώρα φαίνεται να το ξεπέρασε. Και είναι το ό,τι 2 φορές κόλλησε και δεν δούλευε το μικρόφωνο και δεν με άκουγαν, ούτε επίσης μπορούσα να ηχογραφήσω. Με επανεκκίνηση λύθηκε την πρώτη φορά, αλλά ξαναπαρουσιάστηκε. Έκανα και δεύτερη επανεκκίνηση και ως τώρα όλα καλά. :rolleyes:

 

Είχε κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα; Είναι άραγε πρόβλημα του μικροφώνου ή κάτι άλλο; :worry:

 

Να σαι καλά:)

Για το άλλο πρόβλημα δεν είχα ποτέ εγώ κάτι παρόμοιο και ούτε θυμάμαι δυστυχώς να έχει αναφέρει κάποιος κάτι εδώ:O

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι μεταξυ αυτών των δυο.ποιο με συμβουλεύετε να προτιμησω?ανεξαρτητα απο την εξειδικευση τους καθενος το ενα στη μουσικη κ του αλλου στις φωτο

Εγω θα επαιρνα το Κ800ι γιατι ειναι στα ιδια λεφτα και σαφως καλυτερο..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θυμιστε μου λιγο

εχει ενεργο slide?

 

Καλημέρα σε όλους.

 

Φίλε μου ναι έχει ενεργό slide....

 

Το πρόβλημα που ανέφερα πιο πάνω δεν το παρουσίασε για την ώρα. Πάντως εάν κάποιος είχε παρόμοιο πρόβλημα ας το αναφέρει παρακαλώ.

 

Καλές γιορτές σε όλους, με υγεία και αγάπη :)

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχει ο πρωταγωνιστής στο straight story σε λευκό χρώμα..! :p

Πολύ καλή κωμωδία.. πολύ γέλιο! :lol:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Mpwrei kapoios na m aparithmisei ta + kai ta - tou w850 giati skeftomai na to agorasw

 

Πριν από μια εβδομάδα περίπου αντικατέστησα το W800 μου με το W850.

Θα ήθελα να κάνω ένα μίνι-review για το καινούριο μου κινητό.

 

Ξεκινάω με τα θετικά:

Το κινητό είναι πανέμορφο, με σχετικά μαζεμένες διαστάσεις.

Η οθόνη είναι κορυφαία. Φωτεινότατη & με πολύ μεγάλη ανάλυση.

Η ποιότητα του ήχου με τα ακουστικά της συσκευασίας είναι όλα τα ευρώ.

Τα πλήκτρα -τα αριθμητικά & μόνο- είναι μεγάλα σε μέγεθος & έχουν πολύ καλή αίσθηση.

Το πακέτο αγοράς περιλαμβάνει κάρτα μνήμης 1GB.

 

& πάμε στα αρνητικά:

Η τιμή του κινητού είναι κάπως τσιμπημένη. Με αυτή την τιμή, θα μπορούσαν να έχουν στη συσκευασία & το χειριστήριο του mp3 στο handsfree, που υπάρχει στο W950 & το οποίο πωλείται 45 ευρώ!

(η Nokia έχει ένα παρόμοιο χειριστήριο στη συσκευασία των πολύ φτηνότερων N70 Music Edition & 3250 Xpress Music).

Το πολυπλήκτρο-σταυρός, είναι άβολο. Τα πλήκτρα του είναι μικρά, σκληρά & πολύ αραιά μεταξύ τους.

Η οθόνη (στο δικό μου κινητό?) τρεμοπαίζει όταν το κινητό βρίσκεται σε σκοτεινό περιβάλλον.

Η μπαταρία βρίσκεται ένα σκαλί -μπορεί & δυο- κάτω από αυτή του W800 (ίσως φταίει ότι δεν έχει κάνει ορισμένους κύκλους φόρτισης).

Το κινητό είναι εμφανώς πιο αργό από το W800, ειδικά όταν κάποιος κινείται στην κάρτα μνήμης.

Γιατί αφαίρεσαν το πλήκτρο play/pause που υπήρχε στο πλάι, στα W800 (& όχι μόνο)? Το πλήκτρο αυτό -μαζί με τα πλήκτρα της έντασης- συνέχιζε να λειτουργεί ακόμη & όταν το πληκτρολόγιο ήταν κλειδωμένο. Για ποιό λόγο θα πρέπει να ξεκλειδώνω το κινητό όταν θέλω να ακούσω το σταθμό ή το mp3 που άκουγα λίγο πρίν?

Πού είναι το autofocus & το κάλυμμα της κάμερας? Οέο?

Το κινητό συνεχίζει να φορτίζει όταν συνδέεται με τη USB, παρόλο που έχω απενεργοποιήσει την επιλογή αυτή...

 

Αυτά τα λίγα έχω να πώ...

 

Δεν έχω να προσθέσω ή να αφαιρέσω τίποτα!

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

ρώτα με ότι θες, απο σήμερα το έχω στα χέρια μου
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

ΣΟΡΡΥ για το off-topic....αλλα μηπως ξερει κανεις που θα βρουμε ρε παιδια το βιντεο με το Φωτη Σεργουλοπουλο σε ρολο μικρου Σαντικαι να λεει τα καλαντα και να πινει γαλα????????????ειναι πολυ αστειο βιντεο,πρεπει να το βρουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ FOR EVER!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα.. Σκεφτομαι να αγορασω το W850 αλλα εχω μια απορια.. Υποστιριζει το vodafone together? Εχω ενα Κ750 τωρα και δουλευει κανονικα με την καρτα together.
Link to comment
Share on other sites

Γενικα το κινητο dexter είναι πολύ καλό.

Είναι πολύ ακριβό όμως γι αυτα που έχει..

Με τα χρήματα αυτα μπορείς να πάρεις κάτι πολύ καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Οντως η τιμή είναι λίγο ανεβασμένη, όμως αν προσθέσεις τα περιεχομενα θα δεις οτι δεν είναι και τοσο ασχημα. Εγω θα το έπαιρνα 330 ευρώ!!! αυτή τη προσφορά μου δώσανε αλλά κάτι προσωπικό μου έτυχε και τα βρόντηξα όλα, πήγα και το χρυσοπλήρωσα απο γνωστό κατάστημα. Anyway. Είμαι πολύ ευχαριστημένος απο όλα σχεδών τα πράγματα στο κινητό, Η οθόνη είναι απολαυστική και ζωντανή. Η κάμερα πολύ καλή (προσωπικά) αλλά η απουσία αυτόματης εστίασης είναι σημαντική ειδικά τηην νύχτα αλλα εμένα δεν με πολυαπασχολει. Έχει έναν φοβερό video playet που κάνει και αποθήκευση μια εικόνα απο τον βίντεο που θές και πολλά τέτια. Η κατασκευή του είναι πολύ καλή αλλά έχει λίγο τζόγο, μόνο οταν το κρατάς πλάγια για landscape. Παρεπιπτόντως μπορεί να παίζει 7-8 παιχνίδια και walkman ταυτόχρονα και έχει κάτι σαν τασκ μανατζερ. To walkman όσον αφορά επιλογές εχει πολύ περισσοτερες απο τα walkman 1 όμως δυστυχώς καμία σχέση με του 950. Το εξωτερικό ηχείο είναι ποιοτικό και ελαφρώς καλύτερο απτο Κ750. Όσων αφορά το joy pad εν μου δημιουργε΄καμία δυσκολία, το βρήσκω άνετο πολύ και τα number buttons πολύ μαλακά και εργονομικά!

 

Θα σας πω μερικά μπακς που βρήκα μεχρι τώρα.στο δικό μου πάντως

  • μου έκανε μια φορά restart
  • υπάρχει ένα προβλημα στον file manager και στα games kai aplications ΄λέει πως είναι άδεια
  • Οταν βάζεις να εμφανίζει το ρολόι μεγάλο σαν walpaper κολλάνε λίγο (lag) τα γραφικά του animated theme)

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Dexter όταν το είχα στα χέρια μου ήταν φανταστικό όλο με την κάμερα έπαιζα και άκουγα τραγούδια την μνήμη δεν την χόρταινα με τίποτα και γενικός έβαζα συναίχια προγράμματάκια τραγούδια θέματα κ.λ.π το μόνο αρνητικό το Joystic το οποίο ήταν χάλια.GEORGEGX20VF τα λεφτά του τα αξίζει και με το παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

Αν μορεί κάποιος να βοηθήσει και μενα θα του είμαι ευγνόμων. ξέρετε κανένα προγραμμα που να μετατρέπει σε eaac+? Εχω το itunes αλλά λέει μόνο convert to AAC. Κάποιος να με διαφωτίσει σε αύτό το θέμα πλς

 

 

Υ.Γ Τώρα φορτώνω αλμπουμ αρτ και ελληνικούς χαρακτήρες, άμα βρώ και πως μετατρέπεις σε eaac+ θα γεμίσω και την 4 gb να δούμε τον επεξεργαστεί!

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Οχι 425 είναι πολλά γι αυτο το κινητό,ιδανική τιμή θα ήταν 300-320 ευρώ.

Αν είχε τουλάχιστον autofocus,και πιο φωτεινή οθόνη μάλιστα.

 

AngeloDion,πήρες κάρτα 4gb?υπάρχει σε Micro?

Νομίζω πως 4 εχουν βγει μονο σε ms duo pro.

Link to comment
Share on other sites

Οχι 425 είναι πολλά γι αυτο το κινητό,ιδανική τιμή θα ήταν 300-320 ευρώ.

Αν είχε τουλάχιστον autofocus,και πιο φωτεινή οθόνη μάλιστα.

 

AngeloDion,πήρες κάρτα 4gb?υπάρχει σε Micro?

Νομίζω πως 4 εχουν βγει μονο σε ms duo pro.

 

Σωστά memory stick παίρνει το 850 αλλά με αντάπτορ του βάζεις και Μ2. Ξέρεις κανένα προγραμμα για αυτό που θέλω?:confused:

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Μια αναζήτηση να έκανες θα το έβρισκες αμέσως δεν είναι δύσκολο. Τέλος πάντων το πρόγραμμα που χρειάζεσαι είναι το dbpoweramp κατέβασε το, βρες και το κατάλληλο plug in eAAC+ και είσαι έτοιμος. στα 64 kbps έχει παρόμοια ποιότητα με ένα mp3 160 kbps αλλά τα 2/5 σε μέγεθος.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά το W830, η απάντηση που πήρα απο e-mail που έστειλα στην SE είναι :

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το Sony Ericsson W830i κινητό τηλέφωνο πρόκειται για κάποιο μελλοντικό μοντέλο της Sony Ericsson, το οποίο δεν αναμένεται να κυκλοφορήσει στην Ελληνική αγορά.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

κριμα. το 850 σε λευκο, μονο η vodafone το εχει φερει???
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...