Jump to content

Sony Ericsson W850


airb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι λογικό τίποτα. το έχω 2 εβδομάδες το έχω μέσα σε δυο θήκες ποτέ δεν μου έπεσε, δεν το χτύπησα και δεν έχει ούτε μια γρατζουνιά, όυτε η οθόνη. Γιαυτό μην μου λέτε για τη χρήση. απλά κάθε είναι κινητό ε΄ιναι ξεχωριστό και κάθε φουρνιά έχει κάποια γνωρίσματα. Πώς εξηγείτε αλλιώς ότανμιας γνωστής μου που το έχει κανά δίμηνο της έχει πέσει κιόλας και έχει το μισό τζόγο απο το δικό μου.
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όπως και να χει το κινητό το πληρώσαμε ακριβά σε σχέσει με τις δυνατότητες του οπότε δεν επιτρέπεται ούτε τζόγο να έχει ούτε οποιοδήποτε bug.

 

εμένα τζόγο δεν έχει αλλά έχει bugs:mad:

 

πχ όταν αποθηκεύω συντόμευση και σβήσω το κινητό χάνονται

επίσης κάποιες φορές δεν αποθηκεύει τις κλήσεις.:cry:

 

άκουσα οτι μπορούμε να κάνουμε την 1 giga καρτα 2 giga ισχύει η θα έχει πρόβλημα.:wacko:

Link to comment
Share on other sites

άκουσα οτι μπορούμε να κάνουμε την 1 giga καρτα 2 giga ισχύει η θα έχει πρόβλημα.:wacko:

 

Του φοράω ένα sony ms duo pro high speed 2GB χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

πχ όταν αποθηκεύω συντόμευση και σβήσω το κινητό χάνονται

επίσης κάποιες φορές δεν αποθηκεύει τις κλήσεις.:cry:

 

 

για το θεμα αυτο υπαρχει λυση

 

"Κάνε τη ρύθμιση, σβήσε το κινητό, βγάλε για δύο λεπτά τη μπαταρία, ξαναβάλτη, άνοιξέ το κινητό και ξαναρύθμισέ το. Δε θα ξαναχαθούν...

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

για το θεμα αυτο υπαρχει λυση

 

"Κάνε τη ρύθμιση, σβήσε το κινητό, βγάλε για δύο λεπτά τη μπαταρία, ξαναβάλτη, άνοιξέ το κινητό και ξαναρύθμισέ το. Δε θα ξαναχαθούν...

 

Αν αυτο που γραφεις ισχυει τοτε αυτοι οι ΦΩΣΤΗΡΕΣ του λογισμικου στην SE τι κανουν?

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά. :)

Θα κάνω μια απλοϊκή ερώτηση. Μου εξηγείτε τι ακριβώς είναι ο τζόγος; Έχω απλό κινητό χωρίς πορτάκια και θα ήθελα να πάρω το W850. Μιλάτε πολύ για τον τζόγο, δεξιά αριστερά, πάνω κάτω. Τι ακριβώς είναι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Opera/8.01 (J2ME/MIDP; Opera Mini/3.0.6540/1558; el; U; ssr))

 

 

 

ΕΤΟΙΜΑΣΟΥ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΕΙΣ! ΚΑΙ ΞΕΧΩΡΙΖΕΙ ΤΟ LIVE ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΧΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ!

 

Το οτι θα πληρωσω για να βγει το δεχομαι αλλα για το οτι θα χασω την εγγυηση δεν ισχυει.΄Ηδη το εχω στειλει μαζι με φωτοτυπια της αποδειξης αγορας ωστε σε περιπτωση που φλασαρει να μου το αντικαταστησουν.Και αυτο ειναι βεβαιωμενο.

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά. :)

Θα κάνω μια απλοϊκή ερώτηση. Μου εξηγείτε τι ακριβώς είναι ο τζόγος; Έχω απλό κινητό χωρίς πορτάκια και θα ήθελα να πάρω το W850. Μιλάτε πολύ για τον τζόγο, δεξιά αριστερά, πάνω κάτω. Τι ακριβώς είναι αυτό;

 

είναι πως κινείτε το ένα κομάτι του κνητού με το άλλο. αμα είναι τελιώς σφιχτό λέμε πως δεν έχει τζόγο. Δυσκολο όμως να γίνει αυτό γιατί οι εταιρίες τραβάνε μαλακιά

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

O τζογος υπάρχει μόνο όταν το κινητό είναι στην κλειστή του μορφή. Ενα παίξιμο του πάνω μέρους.Ανεπαίσθητο μεν αλλά εκνευριστικό σε μία κατα τ'άλλα άψογη συσκευή.
Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να αναφερω ενα προβληματακι που δεν ξερω αν εχει αναφερθει πιο πριν.

' Οταν βαζω το κινητο να φορτισει κλειστο βγαζει την ενδειξη <<Μην αφαιρειτε το καλωδιο USB αν δεν εχετε τερματισει πρωτα την εφαρμογη>> δηλ.τον φορτιστη τον βλεπει σαν καλωδιο usb συνδεσης με υπολογιστη.Αυτο καμια φορα το κανει και οταν ειναι το κινητο ανοιχτο στη φορτιση και εχει σαν αποτελεσμα να σταματα ολες τις αλλες λειτουργιες του κινητου οποτε θα πρεπει για να το χρησιμοποιησεις να βγαλεις την μπαταρια και να το ανοιξεις.

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Το εχουν ακομα στο service της Ericsson απο Δευτερα μου ειπε η θρασεια υπαλληλος του καταστηματος....

 

Και εκτος απο αυθαδης ηταν και απροσεκτη, της εφυγε απο το χερι και επεσε στο γραφειο..

 

Θα σε ενημερωσω οταν το παρω, αν τυχον ομως εχει την παραμικρη φθορα θα της το βαλω στον πατο της......

Link to comment
Share on other sites

enimrotika pantos na kserete logo doylias pola w 850 exoyn problima me tin othoni i me grigori ploigisei sto meny na asprizei i lcd kai na bgazi diafora xromata i ericsson kata kirio logo kanei update alla sinithos den ftiaxnei sinithos ftiaxni me alagi lcd i alagi flex fisika panta iparxoyn ekseresis

!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

opois breis pios ine pm!!

Link to comment
Share on other sites

άλλο πρόβλημα που μου κάνει είναι το ξυπνητήρι. όταν είναι κλειστό και βάζω ξυπνιτήρι. το πρωί που ξυπνάω δεν χτυπάει και απλά είναι ανοιχτή η οθόνη στο logo sony ericsson λες και προσπαθεί αλλά δεν τα καταφέρνει. το προσεξε κανένας άλλος?
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

μην ειρωνεύεσαι

 

Έχεις δίκιο, με συγχωρείς,:O αλλά αυτή η συζήτηση περί τζόγου είναι άσκοπη νομίζω. :worry:

Μιλάμε για ένα καινούριο κινητό.

Κανείς δεν μπορεί να το έχει χρησιμοποιήσει τόοοσο πολύ ώστε να έχει αρχίσει να έχει τζόγο από αυτό το λόγο.Θα είχε από την ημέρα που το πήρε ή θα το παρουσίασε μέσα στις πρώτες μέρες.

Άλλα πάλι τηλέφωνα που όταν αγοράστηκαν ήταν οκ, εξακολουθούν να είναι οκ για πολύ καιρό μετά την αγορά του, μέχρι να επέλθει η φυσιολογική φθορά.

Δυστυχώς η se δεν καταφέρνει να διατηρήσει το επίπεδο συναρμολόγησης σταθερό καθόλη τη διάρκεια παραγωγής

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το οτι θα πληρωσω για να βγει το δεχομαι αλλα για το οτι θα χασω την εγγυηση δεν ισχυει.΄Ηδη το εχω στειλει μαζι με φωτοτυπια της αποδειξης αγορας ωστε σε περιπτωση που φλασαρει να μου το αντικαταστησουν.Και αυτο ειναι βεβαιωμενο.

 

Που το έχεις στείλει και πως γίνεται να βγάλεις το live χωρίς να χάσεις την εγγύηση? Εδνιαφέρομαι να το βγάλω άμεσα..

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Που το έχεις στείλει και πως γίνεται να βγάλεις το live χωρίς να χάσεις την εγγύηση? Εδνιαφέρομαι να το βγάλω άμεσα..

Η εγγυηση θα χαθει οπου και να το βγαλεις,ειτε μονος σου με `credit ειτε στελνωντας το,στο 9volto.gr :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η εγγυηση θα χαθει οπου και να το βγαλεις,ειτε μονος σου με `credit ειτε στελνωντας το,στο 9volto.gr :)

 

Το εστειλα σε καταστημα στις Σερρες που εχει το service της SE.Πληρωσα 25 Ε και σημερα το παρελαβα με βγαλμενο το VL.Το θεμα ειναι οτι σαν firmware εχει παλι την R1ED001.Προσπαθησα να το κανω αναβαθμιση απο το update της SE αλλα παλι μου λεει οτι εχει το τελευταιο λογισμικο ενω εδω καποιοι εχουν κανει αναβαθμιση στο R1GB001.Δεν ξερω τι αλλο φταιει.

Παντως η εγγυηση δεν εχει χαθει γιατι οταν το στελνεις καπου για επισκευη το κινητο το βλεπουν με το ΙΜΕΙ και την ημερομηνια αγορας και αυτο ειναι βεβαιωμενο γιατι ειχα εμπειρια με το Κ-750i που το αναβαθμισα σε W-800 και στη συνεχεια μετα απο καποια κολληματα που ειχε το εστειλα πισω και το γυρισαν παλι σε Κ-750i.

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Το εστειλα σε καταστημα στις Σερρες που εχει το service της SE.Πληρωσα 25 Ε και σημερα το παρελαβα με βγαλμενο το VL.Το θεμα ειναι οτι σαν firmware εχει παλι την R1ED001.Προσπαθησα να το κανω αναβαθμιση απο το update της SE αλλα παλι μου λεει οτι εχει το τελευταιο λογισμικο ενω εδω καποιοι εχουν κανει αναβαθμιση στο R1GB001.Δεν ξερω τι αλλο φταιει.

Παντως η εγγυηση δεν εχει χαθει γιατι οταν το στελνεις καπου για επισκευη το κινητο το βλεπουν με το ΙΜΕΙ και την ημερομηνια αγορας και αυτο ειναι βεβαιωμενο γιατι ειχα εμπειρια με το Κ-750i που το αναβαθμισα σε W-800 και στη συνεχεια μετα απο καποια κολληματα που ειχε το εστειλα πισω και το γυρισαν παλι σε Κ-750i.

 

Εφοσον σου αφαιρεσαν το VL επρεπε να στο κανουν και μια αναβαθμιση με το καινουριο Firmware.

Τους εξηγησες το προβλημα σου?

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Το εστειλα σε καταστημα στις Σερρες που εχει το service της SE.Πληρωσα 25 Ε και σημερα το παρελαβα με βγαλμενο το VL.Το θεμα ειναι οτι σαν firmware εχει παλι την R1ED001.Προσπαθησα να το κανω αναβαθμιση απο το update της SE αλλα παλι μου λεει οτι εχει το τελευταιο λογισμικο ενω εδω καποιοι εχουν κανει αναβαθμιση στο R1GB001.Δεν ξερω τι αλλο φταιει.

Παντως η εγγυηση δεν εχει χαθει γιατι οταν το στελνεις καπου για επισκευη το κινητο το βλεπουν με το ΙΜΕΙ και την ημερομηνια αγορας και αυτο ειναι βεβαιωμενο γιατι ειχα εμπειρια με το Κ-750i που το αναβαθμισα σε W-800 και στη συνεχεια μετα απο καποια κολληματα που ειχε το εστειλα πισω και το γυρισαν παλι σε Κ-750i.

Αλλο αυτο...ειναι διαφορετικο το θεμα.προκειτε για unbraded κινητα.αα ομως βγαλεις το "κοκκινο μενου" δεν υπαρχει τροπος να το ξαναεπαναφερεις,με συνεπεια να χασεις την εγγυηση.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον σου αφαιρεσαν το VL επρεπε να στο κανουν και μια αναβαθμιση με το καινουριο Firmware.

Τους εξηγησες το προβλημα σου?

 

Τους ειχα γραψει για τα προβληματα που ειχα και για την καινουργια εκδοση αλλα απ' οτι βλεπω τωρα δεν εχει τα προβληματα που ειχε παρολο που εχει την παλαιοτερη εκδοση.Οσον αφορα για το σχολιο του φιλου ότι χανω την εγγυηση με διαβεβαιωσαν οτι κατι τετοιο δεν συμβαινει και επειδη ειμαι χρονια πελατης τους δεν εχω λογο να τους αμφισβητησω.Παντως το μενου τωρα βλεπω πως ειναι εντελως διαφορετικο απ'οτι ηταν και μοιαζει λιγακι με το μενου του W-800 που ειχε καποτε ο γιος μου.

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Oταν το συνδεεις με το update service, αυτο κοιταει τον αριθμο CDA για να καταλαβει ποιας χωρας ειναι και τι μενου εχει. Οι "αεριτζηδες" που σου πηραν 25 ευρω, περασαν το παλιο generic (unbranded) λογισμικο αλλα δεν αλλαξαν τον αριθμο cda οποτε το συστημα νoμιζει οτι το κινητο ειναι Vodiafone! Γι'αυτο δεν το αναβαθμιζει. Συντομα που θα βγει η R1GB σε εκδοση Boδιαφον, θα σου το αναβαθμισει...αλλα θα σου το ξανακανει live!!! :!: Ελεγξε τοv αριθμο cda για να διαπιστωσεις αν εχω δικιο. Αν το cda ειναι 102568/4 τοτε εχουν κανει σωστα τη δουλεια τους...αλλα επειδη μαλλον ΔΕΝ την εχουν κανει σωστα, τοτε το cda σου ειναι 102677/44 οποτε συντομα το SEUS θα σου ξαναπερασει το λογισμικο του live!!! :cry:

 

Το cda δεν ειναι κανενα απο αυτα που προανεφερες εναι το:102286/0 R2A και μαλιστα παρακατω αναφερει και την λεξη MEDITERR κατι που δεν το ειχε πριν.Παρακατω γραφει :Update service SW ΄Εκδοση VA CRH 1069179 R3B019 2006-06-30.

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Παααααρα πολυ ωραια! Το cda που σου εβαλαν ανηκει σε Κ700 αλλα ειναι και αυτο λαθος. Δεν θα μπορεσεις ποτε να χρησιμοποιησεις το SEUS.

 

 

http://www.se-world.info/cda-strings.php?device=2

http://www.seuniverse.com/forums/archive/index.php/t-3739.html

 

 

 

Κατεβασε τον client του davinci και θα δεις ποια ειναι τα cda του W850.

 

http://www.davinciteam.com/index.php?page=downloads

 

Φιλε ευχαριστω παντως για το ενδιαφερον.Προσπαθησα να κατεβασω τον client του Davinci αλλα δεν καταφερα τιποτε.Ετσι πηγα σε 2 sites στο :http://www.se-world.info/cda-strings και στο http://www.seuniverse.com/forums και προσπαθησα να βρω cda για W-850.Δεν υπαρχει πουθενα. Στα strings του Κ-700 πουθενα δεν αναφερεται το 102286/0.Αν υπαρχει καποιο αλλο site οπου μπορω να βρω το cda θα παρακαλουσα να μου το πεις.Ευχαριστω

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Και στο W800 μου το κάνει, να εμφανίζει διάφορα χρώματα κατά την γρήγορη πλοήγηση κυρίως ανεβαίνοντας στην ιεραρχία των φακέλων, αλλά στιγμιαία μόνο.

Αμέσως μετά επανέρχεται στην κανονική της κατάσταση.

 

(καλά, για την υπογραφή δεν το συζητάω...)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Και στο W800 μου το κάνει, να εμφανίζει διάφορα χρώματα κατά την γρήγορη πλοήγηση κυρίως ανεβαίνοντας στην ιεραρχία των φακέλων, αλλά στιγμιαία μόνο.

Αμέσως μετά επανέρχεται στην κανονική της κατάσταση.

 

(καλά, για την υπογραφή δεν το συζητάω...)

 

Ποιά υπογραφή? πώς ανεβάζες την ιεραρχία των φακέλων μου λες σε παρακαλω?

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ που απαντήσατε στην ερώτησή μου για τον τζόγο. Κατάλαβα τι είναι.

 

Να ρωτήσω κάτι άλλο. Πόση είναι η ενσωματωμένη μνήμη του τηλεφώνου τελικά; 16 ή 64 ΜΒ; Αλλού γράφεται 16 αλλού 64.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...