Jump to content

[MOTO] Suzuki FX 125: Βελτιώσεις,εμπειρίες κ.α


multidanze
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 520
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θελω να αλλαξω ολοκληρο το μοτερ.... Ετσι θα ειμαι και εργοστασιακος και δεν θα αντιμετοπησω κανενα προβλημα γιατι μπορει να αντεξει ο σκελετος αυτα τα κυβικα και τα 40 αλογα... Αν βαλω παραπανω κυβικα πως απο rm-z η κατι αλλο θα παει περισσοτερα απο 50 αλλογα και θα τα κουρεψει ολα!!! Ξερεις που μπορω να βρω καποιο μοτερ?? Κανενα τηλ??
Link to comment
Share on other sites

hi pedes. pira prosfata ena gillera 125 kai thelo na to antallaxo me fx. (1)xeri kanenas na poulaei kanena fx i na antallazei to fx me to gillera? (2)ean vro ena fx tha gini rouketaki!!!!! dr 250 moter kai den simazeyetai...........:cool:(3) to gillera einai olo perla xameleon.....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν εννοουσα μονο τον κυλινδρο απο dr250 αλλα ολοκληρο το μοτερ.παντως αν ριξεις μια ματια στην χρυση ευκαιρια (http://www.xe.gr) μπορεις να βρεισ ολοκληρο το μηχανακι με πολυ λιγα λεφτα.πριν λιγες μερες παντως υπηρχε ενα dr250 μονο 600 ευρο.κ πιστεψε με ειναι αρκετα δυνατο το 250 γιατι το εχω καβαλησει.το μονο προβλημα σου θα ειναι οτι δεν θα μπορεις να το βγαζεις για βολτα να ξεσκαει λιγο γιατι θα εισαι κινητος στοχος για τα--οργανα της ταξεως--:pig: απλα θα το εχεις μονο για ειδικες περιστασεις!!
Link to comment
Share on other sites

Το ειχα σκεφτει και πιο παλια αλλα το μετανιωσα γιατι ξερω οτι δεν θα μου φτασει και εξαλου ξερω οτι τωρα παει καλητερα απο ενα dr 250... Σευχαριστω για την πληροφορια.... α κατι αλλο!! Ειμαι απο ροδο και εκει δεν εχουμε κανενα προβλημα απο μπατσους τουλαχιστον απο εκει που καταγομαι!! αν δεις κατι σχετικο μπορεις να μου το πεις αν ξεφηγει απο εμενα?? το mail μου ειναι nikosfx180@yahoo.gr Κατι ακομα Φιλε μου λιγο ποιο πριν αν το ελεγες βρηκα καποιον που πουλουσε το fx του γιατι βαρεθηκε!! Δυστυχως ομως το πουλησε πριν λιγες μερες! Και τιμη?? 1100 ευρα!
Link to comment
Share on other sites

ολα ωραια ρε παιδια αλλα εγω ενα εχω καταλαβει οτι οσα λεφτα και να ριξεις σε ενα παπι παλι παπι θα ειναι.εμενα μου εχει κοστησει 4000ε μαζι με αγρα και ευτυχως που το πηρα κομπλε απο νικελ γιατι αλλιως θα ειχα δωσει κανενα 1000αρι ευρω ακομα.και το υπολογιζω με κατι πραγματα ακομα να φτασει τισ 5500 ευρω..με λιγα λογια σε ψιριζει ενα παπι ενω με τοσα λευτα θα μπορουσα ανετα να εχω μια xt η κανενα ktm που δεν εχουν καμια σχεση με αυτο που εχω εγω τωρα..παντως δεν το μετανιωνω γιατι κανω την κ@υλ@ μου.δεν ξερω αν συμφωνειτε παντως ετσι ειναι...τελοσπαντων ξερει κανεις ποιος αναλαμβανει γενικα χρωμιωμα για τις ζαντες (τις 5μπρατσες του fx) γιατι εχω ψαξει παντου και τιποτα.ολοι για βουρτσα μου λενε η για βαφη,χρωμιωμα δεν αναλαμβανει κανεις και ειναι μαπα να ειναι ολο το παπι νικελ και οι ζαντες οχι...
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μετα οι ζαντες θα βαρινουν πολυ! Θελον ξισιμο και μετα να βουτηγμα στο χρομιο! Τουλαχιστον εγω δεν γνωριζω καποιον που να αναλαμβανει αυτη την δουλεια! Αν εισαι απο Αθηνα σχετικα ευκολα μποεις να βεις! Αφου πηρες το παπι νικελομενο γιατι δεν ρωτας και αυτον που το αγορασες που εκανε αυτην τη δουλεια?
Link to comment
Share on other sites

μενω πολυ κοντα στην αθηνα αλλα δεν εχω βρει τιποτα..γενικα δεν τισ αναλαβανουν γιατι απο τη δεξια πλευρα τα μπρατσα κανουν λακουβα και ολοι δεν τις αναλαμβανουν για αυτο το λογο,ετσι τουλαχιστον λενε και οτι δεν θα πιασει εκει μεσα το χρωμιο.και στο μαγαζι ρωτησα που το ειχε παει και το παιδι απ το οποιο αγορασα το παπι αλλα ουτε και αυτοι το αναλαμβανουν..τελικα μαλλον θα το σκευτω για βαφη !βγαινει σχεδον ακριβως οπως το χρωμιο.για ζαντες ακτινωτες παντως δεν το πολυσκευτομαι,εσυ τι λες?α,και μια ερςτηση τι πραγματα φορας στο μοτερ?και για τα ρευματα σου πες μου γιατι θελω να αλλαξω καποια πραγματα στα ρευματα αλλα θελω να δω πρωτα αν αξιζει
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα τηλεφωνο ρωτησε και εκει! 2105774917! Απο ηλεκτρονικα να ξερεις οτι τα μισα γκαζια ειναι τα ρευματα! Στο πυνιο προσθετεις λιγο ακομι για να δωσες περισσοτερο ρευμα στο μπουζι με αποτελεσμα δυνατοτερο σπινθηρα και τελειες καυσεις! Στο μοτερ μου εχω πιστονι απο 250 ATV Της Honda! βαλβιδες τιτανιου εκεντροφορους τους δικους του φτιαγμενους,εξατμηση dragon και καρμπιρατερ 30 αλλα του πεφτει λιγο μικρο! Να φανταστεις του εχω ζιγκλερ 160 και ακομα ψιλομενει απο βενζηνη! Να σε ρωτησω κατι! Ξερεις κανενα τηλεφωνο να παρω ρωτησω για ανταλακτικα και αξεσουαρ? θελω δισκοπλακα και καμια αλλη εξατμηση μεχρι να βρω μοτερ απο dr-z!
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα τηλεφωνο ρωτησε και εκει! 2105774917! Ξερεις κανενα τηλεφωνο να παρω ρωτησω για ανταλακτικα και αξεσουαρ? θελω δισκοπλακα και καμια αλλη εξατμηση μεχρι να βρω μοτερ απο dr-z!

 

poio nickelothrio einai auto??? kai se poia perioxh vrisketai? gia antalaktika ktl

2103232068

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

My Aprilia SXV 450

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω που ειναι τυχαια το βρηκα και εγω καθως ρωτουσα για αυτο που εψαχνες! Παρε τηλεφωνο απλα και ρωτησε! Δεν γινεται ναμην σου πει :) σιγουρα ομως ειναι Αθηνα! Ευχαριστω πολλυ για το τηλεφωνο!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

sigoura aksizei...apotelei mia apo tis kaliteres epiloges!!! den einai tixaio oti einai to poio grigoro kai poio dinato 4t!!!

 

kai ama goustareis taxitita vale 2 ekkentroforous kai mia dragon kai meta................................................................................................................poios se poianei!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

POLICE.....XAXAXAXA

Link to comment
Share on other sites

sigoura aksizei...apotelei mia apo tis kaliteres epiloges!!! den einai tixaio oti einai to poio grigoro kai poio dinato 4t!!!

 

kai ama goustareis taxitita vale 2 ekkentroforous kai mia dragon kai meta................................................................................................................poios se poianei!!

 

nai apotelei apo tis kaliteres epiloges mono an vreis kapio se kali katastasi

 

 

8a ton pianei o bro tou pou pernei duke se liges meres :lol:

 

axillea ase ta papakia k pare ena xt eki pou sou leo me liga leutakia na gineis an8ropos :D

 

opios vaziete..skontautei :p

 

kai ama goustareis taxitita vale 2 ekkentroforous kai mia dragon kai meta................................................................................................................8a gineis k esi KollitosTouMastora.. oxi pos tora den ise alla leme :rolleyes:

http://www.mototriti.gr/jpg/mtr/100/NEWS/Akrapovic_logo.jpg Ban Me I'm Famous
Link to comment
Share on other sites

giati re file na ginei kolitos tou mastora?

enas filos mou exei fx 60 xiliosta kai ekentroforous kai karmpirater megalo kai polla alla kai to mixanaki einai mia xara kai doulevei oli ti mera sto kofti...

ama ginei kali douleia to mixanaki den pathenei tpt

Link to comment
Share on other sites

nta3ei as kanei to paidi oti 8elei..oti 8a trexei ston mastora tou meta apo teties veltoseis den mou to vgazeis ap to mialo :)

o sigekrimenos 8elei to mixanaki na ton pigainei sti doulia ka8e mera k to vradi na kanei tis voltoules tou..kontres ktlp de ton endiaferoun.

Gnomi mou opos tou exo pei arketes fores einai na mazepsei liga euro akoma k na parei ena metaxeirismeno se kali katastasi xt.

Axillea agori mou kane oti se fotisei o 8eos! :lol:

http://www.mototriti.gr/jpg/mtr/100/NEWS/Akrapovic_logo.jpg Ban Me I'm Famous
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα στον Βαρδάρη (όχι Mexis) σε ένα λίγο πιο κάτω και μου είπαν ότι θέλει αλλαγή ζάντες. Δηλαδή ζάντες από Ζ και δισκόπλακες μπρος και πίσω μαργαρίτες + δισκόφρενο πίσω διπλού εμβόλου. Σύνολο: 270€.

1. Μπαίνουν στο FX? Ξέρει κανείς σίγουρα?

2. Είναι καλή η τιμή?

 

Εγώ έχω βάλει πίσω δισκοφρενο. Δεν χρειάστικε αλλαγής ζάντας. Θα το πας σε τορναδόρο, θα σου γεμίσει τη ζάντα και θα φτιαξει τις βάσεις στο ψαλίδι και τη γεμισμένη ζαντα σύμφωνα με τα ανταλαχτικά που θα αγοράσεις. Εγώ εβαλα απο Ζ. Το φρένο απλά είναι απίστευτο!! Κοκκαλώνει η μηχανή απλά στη στιγμη!!

Link to comment
Share on other sites

file poso sou vgike?

 

Apo fraga de thimamai giati exoun perasei kai 3 xronia alla nomizw oti ta antalaktika, gnisia apo z, gurw sta 200 eurw kai apo ekei kai pera eksartatai apo ta posa tha sou parei o tornadoros. emena de mou eixe parei polla giati itan gnwstos.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 3 weeks later...
Το καλύτερο 4χρονο παπί και δεν έχει topic!Πείτε επιδόσεις βελτιώσεις και εμπειρίες μιας και μαλλον θα γίνω κάτοχος του καλύερου 4Τ παπιού !

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://www.myspace.com/jimator

Link to comment
Share on other sites

το καλύτερο 4χρονο που έχω δει ως στιγμής...επιδοσεις,αξιοπιστία,κατανάλωση... τωρα σε θέμα tuning δεν ξέρω και παρα πολλα... το μονο που ξερω ειναι οτι θέλει αρκετα $$$
Μέγιστη επιτρεπόμενη εικόνα 420Χ150 και 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...