Jump to content

[MOTO] Suzuki FX 125: Βελτιώσεις,εμπειρίες κ.α


multidanze
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρημα ορεξη και μηχανικος να υπαρχει και ολα γινονται.Απ οτι φαινεται μεχρι τωρα απο το μαηχανακια του ο Σωτηρης τα εχει.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 520
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στροφαλομπιελα Σωτηρη εχεις την γνησια?

 

Ναι!:)

 

Σειρά έχει το καρμπιρατέρ και αργότερα Reprofile τα εκκεντροφόρια!;)

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εχει μεινει χωρις απαντηση το θεμα αυτο για 2+ μηνες αλλα δεν πειραζει. Εγω θα γραψω μηπως γνωριζει κανεις... Ειμαι κατοχος ενος μαμα fx και το χω παραμελησει αλλα μου μπηκε η ιδεα να το κανω τουμπανο και να το κρατησω σαν ιστορικο "παπι". Ε μπορει να μην αξιζει αλλα εγω θελω να το κρατησω. Λοιπον, θελω να το ανακατασκευασω πληρως αλλα επειδη δεν εχω ιδεα απο τις τιμες που παιζουν ισως καποιος να μπορουσε να με ενημερωσει. Βαψιμο σκελετου και πλαστικων θα γινουν σε ξαδερφο οποτε εκει θα την βγαλουμε με ενα μπουκαλι chivas :p:lol: Στα υπολοιπα τωρα. Θελω να νικελωσω τροχους, (καπου ειδα ενα με ακτινες και μου αρεσε θα δω αργοτερα αν θα του νικελωσω η θα τους αλλαξω) κεφαλη, ψαλιδι, πιρουνια, καπακια κινητηρα, αεροτομη, στεκα, μανιβελα, ταμπουρο και δαγκανα... Τι τιμη να υπολογιζω γνωριζει κανεις; Απο κινητηρα τωρα θελω να κανω ενα πειραγμα οχι τερμα αλλα να παταω μαμα z αντε και κανενα 56mm. Τι προτεινεται να κανω για να αντεχει και στο χρονο? Μην μου μενει δηλαδη συχνα πυκνα αν και δεν νομιζω γιατι suzuki=σκυλος ;) Παρολα αυτα θα αλλαξω πιστονι, θα ανοιξω τον κυλινδρο, θα ψαχτω για καλο κεντροφορο, θυριδες, καρμπυρατερ, ρευματα... Στροφαλο και μπιελα μπορω να βαλω κανενα πιο δυνατο (π.χ απο DR?) για να εχω το κεφαλι μου ησυχο? Γενικα τι τιμες λετε για τα νικελωματα και για κινητηρα? Νομιζω οτι καταλαβατε πανω κατω τι θα κανω. Τα 1500 με φτανουν; Γενικα πειτε μου. Οχι για καθε πραγμα ξεχωριστα. Το μηχανακι δεν θα το εχω ουτε για κοντρες ουτε για να το σπαω ουτε για ταρζανιες. Αυτα δοξα το θεο τα χορτασα σε μικροτερη ηλικια. Απλα θελω να το εχω και να το χαιρομαι..
Link to comment
Share on other sites

για νικελα θα παρεις εδω

Μαργετουλης Χρηστος

Σπυριδονος 37, Καμινια Πειραια

Τηλ: 2104210127 & 6977276584

ειναι ο καλυτερος στην ελλαδα και εχει και καλες τιμες. τωρα για μοτερ θα το κανεις 67,5mm , θα βαλεις χειροποίητους εκκεντροφορους, θα ανοιξεις θυρηδες στην κεφαλη και κανενα μηχανικο καρμπυρατερ όπως keihin fcr, mikuni fcr και τα λοιπα αλλα οχι πάνω από 34mm. μετα μπορεις να μεγαλωσεις το στροφαλο μέχρι και 60mm απο 48mm που ειναι. αλλα μην το κανεις πάνω απο 67,5mm το μηχανακι γιατι δεν αντεχει.ενω εκει που σου λεω εχει την αντοχη του μαμισιου. αν εισαι κοντα στο κιατο η και μακρια στειλτο το μοτερ στο καταστημα vagiasracetech.gr .εκει ειναι εγκύηση το φτιαξιμο. αλλα αν εισαι κρητη πηγαινε το στου τρουλη και θα κατεβαζει 170km πραγματικα οχι κοντερ. μπες στην ιστοσελιδα του βαγια να δεις. αλλα θυμησου οχι 72mm k 74mm. καντο 67,5 και θα με θημηθεις.

Link to comment
Share on other sites

για νικελα θα παρεις εδω

Μαργετουλης Χρηστος

Σπυριδονος 37, Καμινια Πειραια

Τηλ: 2104210127 & 6977276584

ειναι ο καλυτερος στην ελλαδα και εχει και καλες τιμες. τωρα για μοτερ θα το κανεις 67,5mm , θα βαλεις χειροποίητους εκκεντροφορους, θα ανοιξεις θυρηδες στην κεφαλη και κανενα μηχανικο καρμπυρατερ όπως keihin fcr, mikuni fcr και τα λοιπα αλλα οχι πάνω από 34mm. μετα μπορεις να μεγαλωσεις το στροφαλο μέχρι και 60mm απο 48mm που ειναι. αλλα μην το κανεις πάνω απο 67,5mm το μηχανακι γιατι δεν αντεχει.ενω εκει που σου λεω εχει την αντοχη του μαμισιου. αν εισαι κοντα στο κιατο η και μακρια στειλτο το μοτερ στο καταστημα vagiasracetech.gr .εκει ειναι εγκύηση το φτιαξιμο. αλλα αν εισαι κρητη πηγαινε το στου τρουλη και θα κατεβαζει 170km πραγματικα οχι κοντερ. μπες στην ιστοσελιδα του βαγια να δεις. αλλα θυμησου οχι 72mm k 74mm. καντο 67,5 και θα με θημηθεις.

 

πολλα δεν ειναι τα 67,5mm??;)

Link to comment
Share on other sites

Εχει μεινει χωρις απαντηση το θεμα αυτο για 2+ μηνες αλλα δεν πειραζει. Εγω θα γραψω μηπως γνωριζει κανεις... Ειμαι κατοχος ενος μαμα fx και το χω παραμελησει αλλα μου μπηκε η ιδεα να το κανω τουμπανο και να το κρατησω σαν ιστορικο "παπι". Ε μπορει να μην αξιζει αλλα εγω θελω να το κρατησω. Λοιπον, θελω να το ανακατασκευασω πληρως αλλα επειδη δεν εχω ιδεα απο τις τιμες που παιζουν ισως καποιος να μπορουσε να με ενημερωσει. Βαψιμο σκελετου και πλαστικων θα γινουν σε ξαδερφο οποτε εκει θα την βγαλουμε με ενα μπουκαλι chivas :p:lol: Στα υπολοιπα τωρα. Θελω να νικελωσω τροχους, (καπου ειδα ενα με ακτινες και μου αρεσε θα δω αργοτερα αν θα του νικελωσω η θα τους αλλαξω) κεφαλη, ψαλιδι, πιρουνια, καπακια κινητηρα, αεροτομη, στεκα, μανιβελα, ταμπουρο και δαγκανα... Τι τιμη να υπολογιζω γνωριζει κανεις; Απο κινητηρα τωρα θελω να κανω ενα πειραγμα οχι τερμα αλλα να παταω μαμα z αντε και κανενα 56mm. Τι προτεινεται να κανω για να αντεχει και στο χρονο? Μην μου μενει δηλαδη συχνα πυκνα αν και δεν νομιζω γιατι suzuki=σκυλος ;) Παρολα αυτα θα αλλαξω πιστονι, θα ανοιξω τον κυλινδρο, θα ψαχτω για καλο κεντροφορο, θυριδες, καρμπυρατερ, ρευματα.. Στροφαλο και μπιελα μπορω να βαλω κανενα πιο δυνατο (π.χ απο DR?.) για να εχω το κεφαλι μου ησυχο? Γενικα τι τιμες λετε για τα νικελωματα και για κινητηρα? Νομιζω οτι καταλαβατε πανω κατω τι θα κανω. Τα 1500 με φτανουν; Γενικα πειτε μου. Οχι για καθε πραγμα ξεχωριστα. Το μηχανακι δεν θα το εχω ουτε για κοντρες ουτε για να το σπαω ουτε για ταρζανιες. Αυτα δοξα το θεο τα χορτασα σε μικροτερη ηλικια. Απλα θελω να το εχω και να το χαιρομαι..

 

 

Κεφαλη μην νικελωσεις καλυτερα γιατι με το νικελ δεν αφηνει τις ψυχτρες να δροσισουν τον χωρο καυσης και θα εχεις τρελες θερμοκρασιες.Το ιδιο ισχυει και στα καπακια αλλα λιγοτερο εκει:OΓνωμη μου,αμα θες νικελωσε τα..........

 

Τα νικελ θα πανε πολλα λεφτα,γυρω στο 400€ υπολογιζω.Το καπακι μονο κανει 70€ το ενα,υπολογισε τωρα.........

 

Πιστονι μπορεις να βαλεις 65,5mm απο την wiseco και θα ειναι μια χαρα.Εκκεντροφοροι δεν υπαρχουν,μονο μερικοι που εχουν παρει απο suzuki gsxr 600αρι και τους κοψανε για να χωρεσουν.........Αρα πας για reprofile........Τα τετραχρονα ΔΕΝ εχουν θυριδες,εχουν βαλβιδες,θυριδες εχουν τα διχρονα.Θα ανοιξεις την κεφαλη και θα βαλεις μεγαλυτερες βαλβιδες ωστε να περναει περισσοτερο καυσιμο στον χωρο καυσης και θα εχεις extra ιπποδυναμη....Καρμπυρατερ μπορεις να βαλεις απο καποιο μεγαλυτερο μοντλο suzuki{dr,rm-z}αλλιως πας για keihin fcr που ειναι γαματο.Ρευματα παλι μπορεις να βαλεις απο καποιο μεγαλυτερο μοντελο συνηθως rm-z που ειναι και καθαρο αλλα θελουν πατεντα και δεν θα εχεις φωτα.Αλλιως υπαρχει ηλεκτρονικη daytona,αλλα τι να κανει μια ηλεκτρονικη.

http://www.akyriakopoulos.gr/shop/product_info.php?products_id=347&osCsid=39a2d8ce8269d28c979ecffc3bae714c......

μαλλον αμα παρεις απο rm-z και αυτη.Στροφαλο μπορεις και απο dr η rm-z με πατεντα παλι.Πιστευω εισαι κοντ στα 1500€........

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

στα 67,5 το πιστονι χωραει ακριβως στον χωροθάλαμο. εκει ειναι το καλυτερο φτιαξιμο για fx {220cc} . ετσι το ειχα και εγω και με τις διαδρομες που ειπα ποιο πριν και το μηχανακι πηγαινε σφεντονα για 5 χρονια και καθε μερα κοντρες. τωρα εχω μοτερ dr 350 και το φτιαχνω για να το καθισω πανω. φαντασου οτι μονο ο χειροποίητος εκκεντροφορος που του βάζω κανει 600 euro. και ευτηχος που εχει ενα εκκεντροφορο και οχι δυο οπως το fx.
Link to comment
Share on other sites

Με τον μαμα στροφαλο δεν μ ακουγεται καλα... Τοσο πολυ αντεχει; Δηλαδη αν βαλω εναν απο dr δεν θα εχω πιο ησυχο το κεφαλι μου; Και οταν λεμε πατεντα για να μπει του dr τι ακριβως εννοουμε; Καπου στα 200cc το σκεφτομαι αλλα να ναι σταθερο μια και δεν θα το σπαω ολη μερα. Ενταξει δεν λεω τα γκαζιδια του θα τα τρωει που και που αλλα οχι οπως αλλους καιρους... Και κατι αλλο. Κιλυνδρο να ανοιξω τον δικο του ή μπορω να βρω κανενα αλλο;

 

ΕΔΙΤ: Επισης ρε παιδια το γεμισμα στον πισω τροχο ειναι ασφαλες για να βαλω δισκφρενο; Του Ζ ο τροχος μπαινει πισω με τις καταλληλες μοντες; Μ αρεσουν παρα πολυ οι τριμπρατσες και θελω να τις κρατησω αλλα αμα ειναι καμια μερα εκει που θα πηγαινω να μου κανει προσπεραση το δισκοφρενο ας το αφησω με ταμπουρο καλυτερα...

Link to comment
Share on other sites

στα 67,5 το πιστονι χωραει ακριβως στον χωροθάλαμο. εκει ειναι το καλυτερο φτιαξιμο για fx {220cc} . ετσι το ειχα και εγω και με τις διαδρομες που ειπα ποιο πριν και το μηχανακι πηγαινε σφεντονα για 5 χρονια και καθε μερα κοντρες. τωρα εχω μοτερ dr 350 και το φτιαχνω για να το καθισω πανω. φαντασου οτι μονο ο χειροποίητος εκκεντροφορος που του βάζω κανει 600 euro. και ευτηχος που εχει ενα εκκεντροφορο και οχι δυο οπως το fx.

 

Πολλα ειναι ρε 600€ για εκκεντροφορο.........Γιατι δεν κανεις τον μαμα reprofile,πιστευω δεν κανει πανω απο 100€ και τους λες ποσες μοιρες θες να τον κανεις και στον κανουνε..........

 

Με τον μαμα στροφαλο δεν μ ακουγεται καλα... Τοσο πολυ αντεχει; Δηλαδη αν βαλω εναν απο dr δεν θα εχω πιο ησυχο το κεφαλι μου; Και οταν λεμε πατεντα για να μπει του dr τι ακριβως εννοουμε; Καπου στα 200cc το σκεφτομαι αλλα να ναι σταθερο μια και δεν θα το σπαω ολη μερα. Ενταξει δεν λεω τα γκαζιδια του θα τα τρωει που και που αλλα οχι οπως αλλους καιρους... Και κατι αλλο. Κιλυνδρο να ανοιξω τον δικο του ή μπορω να βρω κανενα αλλο;

 

 

Φιλε δεν εχει εκκεντροφορο απο dr αλλα ολο το μοτερ απο dr!!!!!!!!Λογικα για να μπει εκκεντροφορος απο dr θελει κοψιμο..........Αλλα καλυτερα να κανεις reprofile τον δικο σου,δηλαδη τον στελνεις σε μαγαζι στην Αθηνα{αν θες ονοματα και τηλεφωνα στειλε πμ γιατι ειναι διαφημιση}ειναι 2 που κανουν απο οσο ξερω.Κυλινδρο θα κανεις ρεκτιφιε τον δικο του.

 

Παντως αν το σκεφτεις το μαμα μοτερ dr ειναι καλη φαση αφου θα εχεις τοσα αλογα με σχετικα λιγα λεφτα,αντε 500€ το μοτερ,και με μια εξατμιση μονο θα γουσταρεις τρελα.Θα βαρεσεις και ψευτικους αριθμους ενοειτε...........

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σβουρε σε ποσο καρο το εχεις ετοιμο??????Στον Τρουλι το φτιαχνες ε????

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολλα ειναι ρε 600€ για εκκεντροφορο.........Γιατι δεν κανεις τον μαμα reprofile,πιστευω δεν κανει πανω απο 100€ και τους λες ποσες μοιρες θες να τον κανεις και στον κανουνε..........

 

 

 

 

Φιλε δεν εχει εκκεντροφορο απο dr αλλα ολο το μοτερ απο dr!!!!!!!!Λογικα για να μπει εκκεντροφορος απο dr θελει κοψιμο..........Αλλα καλυτερα να κανεις reprofile τον δικο σου,δηλαδη τον στελνεις σε μαγαζι στην Αθηνα{αν θες ονοματα και τηλεφωνα στειλε πμ γιατι ειναι διαφημιση}ειναι 2 που κανουν απο οσο ξερω.Κυλινδρο θα κανεις ρεκτιφιε τον δικο του.

 

Παντως αν το σκεφτεις το μαμα μοτερ dr ειναι καλη φαση αφου θα εχεις τοσα αλογα με σχετικα λιγα λεφτα,αντε 500€ το μοτερ,και με μια εξατμιση μονο θα γουσταρεις τρελα.Θα βαρεσεις και ψευτικους αριθμους ενοειτε...........

 

Μα δεν μιλαω για εκκεντροφορους αλλα για στροφαλο απο dr. Δεν θελω να χω προβληματα με αστυνομιες και τετοια αλλιως εγω εχω ενα κινητηρακι dr250

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν μιλαω για εκκεντροφορους αλλα για στροφαλο απο dr. Δεν θελω να χω προβληματα με αστυνομιες και τετοια αλλιως εγω εχω ενα κινητηρακι dr250

 

θα μπορεις να παρεις καποια πραγματα απο το dr αν δεν θες να το βαλεις οπως ειναι πανω:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν μιλαω για εκκεντροφορους αλλα για στροφαλο απο dr. Δεν θελω να χω προβληματα με αστυνομιες και τετοια αλλιως εγω εχω ενα κινητηρακι dr250

 

Ωπα φιλε σορρυ δικο μου το λαθος........Δεν εχω ανοιξει μοτερ απο fx και dr να σου πω,αλλα πιστευω δεν θα θελω πολυ κοψε ραψε να μπει.Αυτο ομως πρεπει να το αναλαβει καλος μαστορας:O.Πιστευω αφου εχεις μοτερ dr250 να παρεις κεφαλη κομπλε,πιστονι,κυλινδρο στροφαλο και αντλια λαδιου{αμα κανει}.Πιστευω με μαμισια ανταλλακτια να ειναι αξιοπιστο,εγω προσωπικα θα το εκανα,αλλα ειναι πολλα τα χιλιοστα και φοβαμαι...... Επειδη λες θες να ειναι αξιοπιστο παρε μονο το στροφαλο και αντλια λαδιου και πιστονο wiseco 65,5

 

Βασικα αν θες να ειναι αξιοπιστο,βαλε 65,5mm πιστονι με τον μαμα στροφαλο,πιστευω να ειναι οκ,αλλα ρωτα πρωτα τον μηχανακο που θα στο αναλαβει αν θα ειναι αξιοπιστο,λογικα θα σου πει ναι αλλα παρε και μια δευτερη γνωμη

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

φιλε varvag το εφτιαξες τελικα ? αν οχι παρε σε αυτο το τηλ 2742023038. vagias race tech. παρε εκει και ζητα τη γνωμη του. θα δεις τι θα σου πει για τα χιλιοστα που σου λεω. και θα σου κανει καλη τιμη και ειναι και εγγυηση. με το τηλ που σου ειχα δωσει ποιο πριν για τα νικελα τι εκανες? πηρες?
Link to comment
Share on other sites

φιλε varvag το εφτιαξες τελικα ? αν οχι παρε σε αυτο το τηλ 2742023038. vagias race tech. παρε εκει και ζητα τη γνωμη του. θα δεις τι θα σου πει για τα χιλιοστα που σου λεω. και θα σου κανει καλη τιμη και ειναι και εγγυηση. με το τηλ που σου ειχα δωσει ποιο πριν για τα νικελα τι εκανες? πηρες?

 

Φιλε δεν πηρα γιατι δεν εχω σκοπο να το φτιαξω τωρα αλλα κατα τον ιουνη. Απλα μαζευω γνωμες να παω να ρωτησω και κανα μαστορα να δω τι θα κανω στο τελος.

Link to comment
Share on other sites

καταρχην στο μοτερ ποσα λεφτα θες να διαθεσεις. θες και μια dragon εξατμιση για να βγαλεις σωστα την αποδοση και γραναζια:lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

καταρχην στο μοτερ ποσα λεφτα θες να διαθεσεις. θες και μια dragon εξατμιση για να βγαλεις σωστα την αποδοση και γραναζια:lol::lol::lol:

Μιλησα με ενα ξαδερφακι μου σημερα και μου λεει οτι δεν αξιζει να το φτιαξω ρε ****το! Καλυτερα λεει να βαλω ενα dr250-350 πανω να φυσαει το μοτερ και να μην κατσω να τιαξω το δικο του αλλα ρε ****το εγω θελω να μαι και νομιμος! Καλα στην dragon και στα γραναζια θα κολλησουμε τωρα; εχω μια motor sport τωρα αλλα τοτε θα δω τι θα κανω... Λεω να διαθεσω κανα 1500Ε αλλα για να γινει το μηχανακι τουλαχιστον εμφανισιακα πολυ τεζα. Ελεγα να παρω ενα Ζ να το φτιαξω αλλα αυτο ρε ****το δεν θελει πολυ δουλεια και ξενερωνω!

 

Καπωs ετσι το σκεφτομαι αλλα με τα μαυρα αβαφτα πλαστικα βαμμενα.... http://www.bikepics.com/pictures/1611468/

Link to comment
Share on other sites

φιλε μια συμβουλη. φτιαξε το δικο του μοτερ. και εμενα γιατι παλευω τα fx εδω και χρονια.εγω εχω πεντε κινητηρες dr και fx. αυτη τη στιγμη εχω τον 350 πανω αλλα δινω πολλα λεφτα για να το φτιαξω. φτιαξε το δικο του . γινεται πολυ γρηγορο και δεν φαινεται οι ειναι φτιαγμενο ενω το dr φαινεται. και εισαι και νομιμος.:lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Προσωπικα εχοντας διαβασει το thread εχω ξενερωσει με τα ψεματα του νικου180 που παραμυθιαζει+μπερδευει τον κοσμο μια με τα dr του μια το ενα μια με το αλλο μεχρι και κεφαλι ανεφερε οτι εχει βαλει απο dr250 Που ειναι 2βαλβιδη.. δηλαδη ντακς.. respect το παλικαρι δεν ξερει τι λεει

Κ τελος το μεγαλυτερο ψεμα ειναι το πιστονι απο ATV Που ανεφερε οπου το μικροτερο ειναι 73.5 χιλιοστα?? δηλαδη καπου στα 200φευγα κιβικα.. ενω τα μαμα καρτερ σηκωνουν μεχρι 200... (72mm)

Προσωπικα εχω ενα FX 66.5 το οποιο δεν ειχε χασει κοντρα μεχρι σημερα που κολλησε.. (5 υπεροχα χρονια) σκεφτομαι να το παω στα 67mm αλλα εξεταζω το τι πιστονι κ τι ρευματα να βαλω.. καμια ιδεα? απο καρμπιρατερ εχω 30αρι mikuni το οποιο το ψαχνα για χρονια.. (used k se kalh timh)

 

p.s1 motorsport's exhausts are GAY

p.s2 dragon einai arketa ews poly eleutherh nai

 

ΟΠοτε ακουω προτασεις πιστονιου με μαμα κυλινδρο (επειδη για αλλο μοτερ ζητανε κατι ΤΡΕΛΑ ποσα για τοποθετηση) , και ρευματα δεν εχει βαλει κανεις ως σημερα??

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να μαι και εγώ!:lol: Εγώ το έχω το FX μου 68.5mm wiseco με πιστόνι από gsx-r 600. Δυστηχώς έχω πολλά προβλήματα εξαιτείας της χαλασμένης αντλίας λαδιού που έχω. Το είχα 66.5 κόλλησε και τώρα στα 68.5mm πάλι με κολλημένο πιστόνι το δουλεύω και δέν πάει βήμα! Τέσπα. Όταν το είχα 66.5 τις 3 πρώτες ημέρες πήγαινε αεροπορία. Φοράω και με πατέντα ηλεκτρονική daytona εξάτμιση motorsport και δυστηχώς μαμά καρμπιρατέρ (Έλεος)! Θέλει πολύ χρήμα το Fx για να γίνει καλό!

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

φιλε βαλε ενα πιστονακι wiseco σφυρηλατο που ειναι πολυ καλο. απο 65.5 ως 67.5 κανει καπου στα 140 ευρω. και η κεφαλη του dr ειναι τετραβαλβιδη αλλα εχει ενα εκκεντροφόρο. α και το fx με το δικο του καρτερ παει μεχρι και 82 χιλιοστα. δηλαδη 350mm με 60 χιλιοστα διαδρομη. αλλα μετα δεν αντεχει για πολυ.
Link to comment
Share on other sites

φιλε βαλε ενα πιστονακι wiseco σφυρηλατο που ειναι πολυ καλο. απο 65.5 ως 67.5 κανει καπου στα 140 ευρω. και η κεφαλη του dr ειναι τετραβαλβιδη αλλα εχει ενα εκκεντροφόρο. α και το fx με το δικο του καρτερ παει μεχρι και 82 χιλιοστα. δηλαδη 350mm με 60 χιλιοστα διαδρομη. αλλα μετα δεν αντεχει για πολυ.

 

πρωτον σου λεει το εχει ηδη 68Mm 2ον δηλαδη λες να βαλουμε την κεφαλη του dr? ειναι καλυτερη? το χεις δοκιμασει? cause i find it hard to believe (του 250?)

3ον εχω πιστονακια suzuki γνησια 65-67mm new οποιος θελει κανει ενα πμ κ του λεω τιμουλες (κατω απο 50Ε)

 

Για ηλεκτρονικη info Κανεις?? o daytonas?

Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα να την βαλετε γιατι δεν κάθεται . απλα επειδη πιο πανω καποιος ειπε πως ειναι δυβάλβιδη λεω πως ειναι τετραβάλβιδη αλλα εχει ενα εκκεντροφορο. και το ξερω οτι το εχει 68mm απλα του ειπα τι τιμή πέζουν.:!::!::!:
Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα να την βαλετε γιατι δεν κάθεται . απλα επειδη πιο πανω καποιος ειπε πως ειναι δυβάλβιδη λεω πως ειναι τετραβάλβιδη αλλα εχει ενα εκκεντροφορο. και το ξερω οτι το εχει 68mm απλα του ειπα τι τιμή πέζουν.:!::!::!:

 

εγω ημουν αυτος ο καποιος η ουσια ομως ειναι 1... ΟΤΙ ΜΑς ΦΛΟΜΟΣΕ ΣΤΟ ΨΕΜΑ Ο ΝΙΚΟς 180 Κ ΜΑς ΕΣΠΑΣΕ ΤΑ ΦΡΥΔΙΑ λεγοντας οτι μπενει.. αυτα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...