Jump to content

[Επίσημο] Nokia N72


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενω είσαι στη μουσική βιβλιοθήκη πάτα επιλογές -> ενημέρωση μουσικής βιβλιοθήκης... :rolleyes:

 

 

Tnx, μόλις ετοιμαζόμουν να το διαγράψω..αλλά με πρόλαβες. Το βρήκα τυχαία...;)

Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι η διαφορα, με τις φωνητικες κλησεις καλεις τις επαφες σου και με τις εντολες ανοιγεις εφαρμογες οπως το bluetooth, αλλαζεις προφιλ κλπ. ;)

 

Και δουλεύει αυτό στο N72 ;:blink:

Link to comment
Share on other sites

@nyndent, αν πατησεις δηλαδη το δεξι soft key και πεις ενα ονομα οπως τα εχεις γραμμενα στον καταλογο, δεν καλει;

 

Και δεν καλεί, αλλά και δεν υπάρχει πουθενά η επιλογή να ακούσεις τον synthesized voice ήχο του κάθε ονόματος.

Death is a dreamer's delight...
Link to comment
Share on other sites

Και δεν καλεί, αλλά και δεν υπάρχει πουθενά η επιλογή να ακούσεις τον synthesized voice ήχο του κάθε ονόματος.

 

Εγώ κάτι πείραξα (μάλλον) και ότα το χρησιμοποιώ αφού βρει την επαφή - πολλές φορές λάθος - την λέει κι'όλας.;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάτι πείραξα (μάλλον) και ότα το χρησιμοποιώ αφού βρει την επαφή - πολλές φορές λάθος - την λέει κι'όλας.;)

 

Για πές περισσότερα.... :)

Death is a dreamer's delight...
Link to comment
Share on other sites

Για πές περισσότερα.... :)

 

όταν χρησιμοποιώ την φωνητική κλήση και καλώ π.χ το σπίτι μου, αφου βρει την επαφή την λέει κιόλας με την γνωστή φωνή του κινητού. Δεν πιάνει φυσικά σε όλες τις επαφές...;)

Link to comment
Share on other sites

όταν χρησιμοποιώ την φωνητική κλήση και καλώ π.χ το σπίτι μου, αφου βρει την επαφή την λέει κιόλας με την γνωστή φωνή του κινητού. Δεν πιάνει φυσικά σε όλες τις επαφές...;)

 

Plz, πες μου τι firmware εχεις;

Δώσε: *#0000# για να το δεις.

Ευχαριστώ.

Death is a dreamer's delight...
Link to comment
Share on other sites

Την γνωρίζω την διαδικασία για να στο πω. Είναι αυτή που κατέβασα πριν λίγες μέρες απο το online update που έκανα γιατί το πήρα με προηγούμενη έκδοση.

V 2.0635.3.0.2 29-8-06 RM-180.

Link to comment
Share on other sites

Την γνωρίζω την διαδικασία για να στο πω. Είναι αυτή που κατέβασα πριν λίγες μέρες απο το online update που έκανα γιατί το πήρα με προηγούμενη έκδοση.

V 2.0635.3.0.2 29-8-06 RM-180.

 

Thx. Απ'ότι φαίνεται είναι θέμα αναβάθμισης firmware.

Death is a dreamer's delight...
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να το "συμμαζέψουν" σύντομα. Πάντως βλέπω οτι γράφει μέχρι 240 ώρες αναμονής. Φυσικά είναι απλή αναμονή χωρίς να το πειράζεις κτλ,κτλ..αλλά δεν το βλέπω ούτε στο μισό να κρατάει με χρήση. Ίσως επειδή είναι και πρώτες μέρες και συνέχεια ασχολούμαι μαζί του...θα δείξει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. πριν 4 μέρες αγόρασα και εγω το N72. Αν και διαβασα όλα τα threads δε βρήκα καμμια αναφορά στο πρόβλημα ποθ έχω. Όταν από την έκθεση ανοίγω το φάκελο εικόνες/βίντεο μου εμφανίζει όλες τισ εικόνες και τα βίντεο μαζί χωρίς να μπορώ να τα τοποθετήσω σε φακέλους με αποτέλεσμα να γίνεται χαμός. Το μονο που μπορω να κάνω είναι να τα προσθέσω σε άλμπουμ χωρίς όμως να τα αποκόπτει από τον προηγούμενο φάκελο. Τέλος παρατήρησα ότι μπορεις να τα κατηγοροποιήσεις τα αρχεία από τη διαχείρηση αρχείων αλλά όταν τα βλέπεις από εκει χάνεις κάποιες λειτουργίες όπως είναι η προβολή διαφανειων. Αν γνωρίζει κάποιος θα εκτημούσα τη βοήθεια. Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχος δεν μπωρεις να κανεις κατι για να λησεις αυτο το προβλημα:(

Για να οργανοσεις της εικονες σου μπωρεις να βαλεις καπιο προγραμμα οπος το rescovierwer η το photorite :) και για τα βιντεο μπορεις να φτιαξεις φακελους μεσα στην καρτα με ενα fileman κ να τα βλεπεις μεσα απο εκει :D

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Να ρωτήσω και κάτι άλλο τα προγράμματα αυτά μπορουν να φορτωθούν στο κινητό χρησιμοποιώντας ένα card reader η πρέπει οποσδήποτε να συνδεθεί το τηλέφωνο με τον υπολογιστή?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Να ρωτήσω και κάτι άλλο τα προγράμματα αυτά μπορουν να φορτωθούν στο κινητό χρησιμοποιώντας ένα card reader η πρέπει οποσδήποτε να συνδεθεί το τηλέφωνο με τον υπολογιστή?

Aν εχεις card reader πετα το αρχειο sis μεσα στην καρτα σου και μετα με τον διαχειριστη αρχειων του κινητου σου πηγενε στο μερος που το εβαλες και ανηξε το απο αυτον απο και καντο εγκατασταση :D

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,αυτό παίρνει αυτήν την κάρτα...;;; -> http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=10&category=56580348&product=788201

:worry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,αυτό παίρνει αυτήν την κάρτα...;;; -> http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=10&category=56580348&product=788201

:worry:

Αυτή που δείχνεις είναι απλή mmc. Το ν72 παίρνει dv(dual voltage) rs(redused size) mmc

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

40 euro θα δώσεις για το 1 giga περίπου. Όσα έδωσα και εγώ προχθές...;)
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος που έχει το N73, έχει ενεργοποιήσει μια επιλογή που προφέρει την επαφή (εφόσον υπάρχει) που σε καλεί, χωρίς να χρειάζεται να κοιτάς ή να είσαι κοντά στο κινητό. Αυτό γίνεται στο N72;
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος που έχει το N73, έχει ενεργοποιήσει μια επιλογή που προφέρει την επαφή (εφόσον υπάρχει) που σε καλεί, χωρίς να χρειάζεται να κοιτάς ή να είσαι κοντά στο κινητό. Αυτό γίνεται στο N72;

 

Αυτό φίλε μου γίνεται ΜΟΝΟ στα 3rd (Symbian 9) τηλέφωνα (N71, N73, N93, E61 κ.λπ.). Έχει να κάνει με την έκδοση του Symbian δηλαδή κι όχι με το τηλέφωνο. Ακόμα και να μην υπάρχει η επαφή αποθηκευμένη προφέρει το νούμερο (έξι εννέα μηδέν εφτά κ.λπ.) και μάλλον είναι για άτομα με προβλήματα όρασης.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, πως γινεται soft format ? exei φαει ενα κολημα στα μηνυματα , το εχει ξαναπαθει κ μετα το soft οκ . αλλα τωρα δεν θυμαμαι τι παταω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, πως γινεται soft format ? exei φαει ενα κολημα στα μηνυματα , το εχει ξαναπαθει κ μετα το soft οκ . αλλα τωρα δεν θυμαμαι τι παταω

 

Καλησπερα :)

Nokia Series 60 FAQ: Διαβάστε το... πριν ρωτήσετε! :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

οκ το βρηκα.

κατι αλλο τωρα , μου αυξανεται σταδιακα η μνημη σε χρηση της καρτας μνημης κ εν το μεταξυ τα αρχεια μου δεν καταλαμβανουν τοσο χωρο γιατι το γραφει απο κατω . γραφει π.χ μν. σε χρηση 100mb εικονες 34, βιντεο 29, ηχοι 23 , μονο αυτα εχω στην καρτα κ λεει οτι εχει παει 100. τι φταιει?

Link to comment
Share on other sites

Τα αλλα ειναι οι εφαρμογες που εχεις εγκατεστημενες μεσα στο κινητο σου :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Πηγαίνοντας στο Ημερολόγιο και πατώντας να καταχωρήσετε μια σύσκεψη π.χ, αφού δώσετε τα στοιχεία, ημερομηνία κτλ...όταν ενεργοποιήτε την Ειδοποίηση στην επιλογή Απενεργοποιημένη-Ενεργοποιημένη...παρατηρήτε 2 γραμμές (κακός σχεδιασμός; ) στο επάνω και στο αριστερό μέρος του πλαισίου;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...