Jump to content

[Επίσημο] Nokia N72


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβγαλαν καινούργια έκδοση του προγράμματος που χρησιμοποιείς στο pc για να κάνεις αναβάθμιση. Ίσως είχε bugs δεν ξέρω. Πάντως έκαναν αυτό αναβάθμιση και όχι το κινητό.;)

 

Για να δούμε, θα ακολουθήσει κάποια αναβάθμιση ή όχι;:confused:

 

Οι αναβαθμίσεις που βγαίνουν για το Nokia Software Updater δεν έχουν καμμία απολύτως σχέση με τις αναβαθμίσεις που βγαίνουν για τα τηλέφωνα. :D

Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω...ήταν απλά ενημέρωση για κάτι που "άλλαξε" σε οτι αφορά το κινητό (έμμεσα).
Link to comment
Share on other sites

Εδω και ενα μηνα περιπου το ψαχνω στηv Voda ,αλλα δεν υπαρχει και ολο το περιμενουν κλπ,μηπως ακουσε κανεις κατι?μηπως παει για καταργηση?
Link to comment
Share on other sites

Εδω και ενα μηνα περιπου το ψαχνω στηv Voda ,αλλα δεν υπαρχει και ολο το περιμενουν κλπ,μηπως ακουσε κανεις κατι?μηπως παει για καταργηση?

 

Απο οτι μαθαινω,ειναι σε ελλειψη

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

όπως είναι και το N73, το οποίο αποκλείεται να πάει για κατάργηση. Υπομονή, θα το βρεις...
Link to comment
Share on other sites

Nokia Software updater V 1.1.45en διαθέσιμη. Χωρίς όμως διαθέσιμη αναβάθμιση του κινητού.:blink:

 

Καινούργια αναβάθμιση του Software updater σε έκδοση 1.2.0en

 

Δεν βγάζετε βρε παιδιά και καμιά αναβάθμιση της προκοπής για το τηλέφωνο ;;)

Link to comment
Share on other sites

Το Ν73 υπαρχει αμεσα διαθεσιμο ,το 72 κανουν πως δεν ξερουν τι συμβαινει,γιατι δεν πιστευω ολοι να πεσαν να αγορασουν Ν 72 και να ειναι σε ελλειψη
Link to comment
Share on other sites

Το Ν72 το είχα παραγγείλει στα μέσα Σεπτεμβρίου που ήταν και τότε έλλειψη. Τελικά ήρθε τέλη Οκτωβρίου αφού είχα πάει 4-5 φορές στο κατάστημα ρωτώντας τι γίνεται και πότε έρχεται...
In Trance We Trust
Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό πάντως να θέλουν να προωθήσουν ακριβότερα μοντέλα, αφού οι περισσότεροι πέρνουν και τις επιδοτήσεις συν τα συμβόλαια. Για μένα πάντως είναι μια χαρά, αρκεί να βγάλουν μερικές σωστές firmware ενημερώσεις και να κάνουν επιτέλους το κινητό να δουλεύει σωστά (απ'όλες τις απόψεις).
Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό πάντως να θέλουν να προωθήσουν ακριβότερα μοντέλα, αφού οι περισσότεροι πέρνουν και τις επιδοτήσεις συν τα συμβόλαια. Για μένα πάντως είναι μια χαρά, αρκεί να βγάλουν μερικές σωστές firmware ενημερώσεις και να κάνουν επιτέλους το κινητό να δουλεύει σωστά (απ'όλες τις απόψεις).

 

Απ' ότι βλέπω ο φίλος peet αναφέρει για Vodafone. Γνωρίζω πολλές περιπτώσεις που τους είπαν για έλλειψη NOKIA συσκευών σε Vodafone shop οπότε κάτι άλλο συμβαίνει. Προσωπική μου εκτίμηση είναι οτι εκμεταλεύονται τη "δέσμευση" της επιδότησης για να προωθούν άλλες μάρκες κινητών και μάλιστα έχω στο μυαλό μου 2-3 συγκεκριμένες που τις διαφημίζουν και συνέχεια. :ninja: Ο νοών νοήτω! Πάντως σε Πλαίσιο Θεσ/νίκης και e-shop υπάρχουν και τα δυο προαναφερθέντα με το τσουβάλι (να φαν κι οι κότες που λένε)!

Link to comment
Share on other sites

Ποιες εφαρμογές έχετε εγκαταστήσει επιτυχώς αυτή τι στιγμή στο N72 σας; Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ Δεν θέλω να αρχίσει να έχει κολήματα το κινητό, γι'αυτό κάνω και την ερώτηση αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι οποια εφαρμογη κ να βαλεις δεν θα σου κανει κοληματα το κινητο πολη σπανια! Υπαρχει κ το hard format που χρειαζετε που κ που :)

Να βαζεις εφαρμογες symbian os 8.0 κατα προτιμιση κ αν θελεις μπορεις στο xxxxxxxxxxxxxx να βλεπεις αν μια εφαρμογη κανει για το κινητο σου :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κ το hard format που χρειαζετε που κ που :)

Να βαζεις εφαρμογες symbian os 8.0 κατα προτιμιση κ αν θελεις μπορεις στο xxxxxxxxxxxxxxx να βλεπεις αν μια εφαρμογη κανει για το κινητο σου :O

 

Αυτό προσπαθώ να αποφύγω, το format. Έχω αρχίσει να εγκαθιστώ κάποιες εφαρμογές σιγά-σιγά και βλέπουμε. Τα βασικά περισσότερο...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό προσπαθώ να αποφύγω, το format. Έχω αρχίσει να εγκαθιστώ κάποιες εφαρμογές σιγά-σιγά και βλέπουμε. Τα βασικά περισσότερο...:confused:

αν ειναι συμβατες οι εφαρμογες, μπορεις να φτασεις αισιως καποιες δεκαδες εφαρμογες :)

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι συμβατες οι εφαρμογες, μπορεις να φτασεις αισιως καποιες δεκαδες εφαρμογες :)

 

Μόνο τα απαραίτητα.

 

Να ρωτήσω το εξής: Πέρασα file manager (SeleQ).

Έχω κάποια ανενεργά εικονίδια (απο προγράμματα που ήταν εγκαταστημένα στην original κάρτα μνήμης). Τώρα που δεν υπάρχουν τα προγράμματα και φαίνονται μόνο τα εικονίδια πως μπορώ να τα διαγράψω;;)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που δεν υπάρχουν τα προγράμματα και φαίνονται μόνο τα εικονίδια πως μπορώ να τα διαγράψω;;)

 

Restart εκανες στην συσκευη σου?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς restart οταν έβαλα την καινούργια mmc; ή restart με file manager;
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς restart οταν έβαλα την καινούργια mmc;

 

Αυτο :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

όταν την έβαλα, είχα κλειστό το κινητό και έβγαλα την 128άρα και έβαλα την 1giga. Κλείσιμο-άνοιγμα έχω κάνει πολλά απο εκείνη την ώρα.
Link to comment
Share on other sites

όταν την έβαλα, είχα κλειστό το κινητό και έβγαλα την 128άρα και έβαλα την 1giga. Κλείσιμο-άνοιγμα έχω κάνει πολλά απο εκείνη την ώρα.

Πηγενε με ενα file manager μεσα στο C η στο E\system\apps και δες αν υπαρχουν οι φακελοι με της εφαρμογες που βλεπεις και σβηστους! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει εκεί κανένας φάκελος με αυτά τα ονόματα των 2-3 εικονιδίων που είναι ανενεργά (Lifebglogin, Tutorial).
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια αναζήτηση στο c για αρχεία *.ini και κοίτα μήπως είναι κάποιο αποό αυτά που ψάχνεις και σβήστα!Ή αν υπάρχει κάποιο αρχείο στο C:\system\apps ή στο C:\system\data:)
Link to comment
Share on other sites

ούτε στο apps ούτε στο data βρίσκει τίποτα σχετικό με τα 2 εικονίδια. Στο c βρίσκει πολλά αλλά επίσης κανένα σχετικό. Έχει πολλά ini με αριθμούς και 1-2 γράμματα στο τέλος. Μπορεί να είναι κάποιο απ'αυτά;

 

υ.γ σε safe mode πως μπαίνω στο κινητό, γνωρίζει κανείς; Νομίζω λέγεται fly mode; Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ μ'αυτό το ζήτημα σε ένα κινητό.

Link to comment
Share on other sites

σε safe mode πως μπαίνω στο κινητό, γνωρίζει κανείς; Νομίζω λέγεται fly mode; Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ μ'αυτό το ζήτημα σε ένα κινητό.

Βαλε το κινητο σου σε λειτουργια εκτος συνδεσης :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Χμ, τόσο απλό; Αυτό είναι κάτι σαν safe mode των windows; (δεν νομίζω). Θα μπορέσω να αφαιρέσω τα εικονίδια με κάποιο τρόπο;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...