Jump to content

[Επίσημο] Nokia N72


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΉΠΩΣ ΓΝΩΡΊΖΕΤΕ ΤΟ SAR TOY NOKIA N72?

 

 

Δες εδώ: http://www.techteam.gr/mobile/specs/specs.php?id=77

Link to comment
Share on other sites

Αυτό φίλε μου γίνεται ΜΟΝΟ στα 3rd (Symbian 9) τηλέφωνα (N71, N73, N93, E61 κ.λπ.). Έχει να κάνει με την έκδοση του Symbian δηλαδή κι όχι με το τηλέφωνο. Ακόμα και να μην υπάρχει η επαφή αποθηκευμένη προφέρει το νούμερο (έξι εννέα μηδέν εφτά κ.λπ.) και μάλλον είναι για άτομα με προβλήματα όρασης.

 

Κρίμα...ξενέρωσα...:( Αλλά τι να κάνεις, είναι αρκετά μεγάλη η διαφορά στα χρήματα για να πάρει κανείς το N73 αντί του 72 (συσκευή).:(

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Πηγαίνοντας στο Ημερολόγιο και πατώντας να καταχωρήσετε μια σύσκεψη π.χ, αφού δώσετε τα στοιχεία, ημερομηνία κτλ...όταν ενεργοποιήτε την Ειδοποίηση στην επιλογή Απενεργοποιημένη-Ενεργοποιημένη...παρατηρήτε 2 γραμμές (κακός σχεδιασμός; ) στο επάνω και στο αριστερό μέρος του πλαισίου;

 

Φίλε sv2evs πράγματι με το που διάβασα το μήνυμά σου αμέσως πήγα να το ελέγξω και... όντως... βγάζει δύο γραμμές στα σημεία που περιγράφεις! Σα να τις τράβηξε κάποιος και στράβωσαν θα μπορούσα να πώ!!:blink:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε sv2evs πράγματι με το που διάβασα το μήνυμά σου αμέσως πήγα να το ελέγξω και... όντως... βγάζει δύο γραμμές στα σημεία που περιγράφεις! Σα να τις τράβηξε κάποιος και στράβωσαν θα μπορούσα να πώ!!:blink:

 

Ναι, εντάξει...γιατί νόμιζα οτι είναι μόνο στο δικό μου και αν ήταν έτσι θα τους την "έλεγα" άσχημα. Αλλά απο οτι φαίνεται, είναι κακός σχεδιασμός ή απροσεξία. Κάποιος έγραψε οτι "πετάμε ένα μοντέλο στην αγορά και σκεφτόμαστε τις αναβαθμίσεις αφού τα κόνομήσουμε"...είχε δίκιο.:mad:

 

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. ΤΟ SAR TOY ΕΙΝΑΙ 0,67. ΤΙ ΛΕΣ ΚΑΛΟ?

 

Το Sar είναι καλό αν σκεφτεί κανείς οτι άλλο μοντέλο και νεότερο όπως το N73 έχει πολύ πιο ψηλό βαθμό. Αυτό βέβαια δεν ξέρω τι σημαίνει πρακτικά αλλά είμαι σίγουρος οτι στην αγορά κυκλοφορούν μοντέλα που σίγουρα έχουν και μεγαλύτερο βαθμό απ'αυτά τα 2. Αν όμως ψάξεις, θα δεις οτι δεν είναι και το χαμηλότερο. Υσχίει βασικά οτι για όλα τα κινητά: Όταν δεν το χρειάζεσαι, μην το χρησιμοποιείς. Και φυσικά όσο περισσότερο μιλάς με hands-free, είναι το καλύτερο.;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εντάξει...γιατί νόμιζα οτι είναι μόνο στο δικό μου και αν ήταν έτσι θα τους την "έλεγα" άσχημα. Αλλά απο οτι φαίνεται, είναι κακός σχεδιασμός ή απροσεξία. Κάποιος έγραψε οτι "πετάμε ένα μοντέλο στην αγορά και σκεφτόμαστε τις αναβαθμίσεις αφού τα κόνομήσουμε"...είχε δίκιο.:mad:

 

 

 

Το Sar είναι καλό αν σκεφτεί κανείς οτι άλλο μοντέλο και νεότερο όπως το N73 έχει πολύ πιο ψηλό βαθμό. Αυτό βέβαια δεν ξέρω τι σημαίνει πρακτικά αλλά είμαι σίγουρος οτι στην αγορά κυκλοφορούν μοντέλα που σίγουρα έχουν και μεγαλύτερο βαθμό απ'αυτά τα 2. Αν όμως ψάξεις, θα δεις οτι δεν είναι και το χαμηλότερο. Υσχίει βασικά οτι για όλα τα κινητά: Όταν δεν το χρειάζεσαι, μην το χρησιμοποιείς. Και φυσικά όσο περισσότερο μιλάς με hands-free, είναι το καλύτερο.;)

 

ΌΤΑΝ ΛΕΣ <<hands-free>> ΕΝΝΟΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΟ Η ΜΕ Bluetooth ?

Link to comment
Share on other sites

ΌΤΑΝ ΛΕΣ <<hands-free>> ΕΝΝΟΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΟ Η ΜΕ Bluetooth ?

 

Είτε το ένα είτε το άλλο το ίδιο κάνει (Για το bluetooth ακόμα δεν έχει βγεί κάποιος να πεί κάτι). Αρκεί να είναι μακριά σου η συσκευή. Μια παροιμία λέει (μακριά από τον κ_ _ο μας κι όπου θέλει ας είναι)!! Άσχετο αλλά... σχετικό! Ο νοών νοήτω!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το δοκίμασα δεν μου βγάζει κάποια γραμμή.Το κινητό βέβαια το

αγόρασα προχθές.

 

 

Για πες μας και ποια έκδοση φοράει το κινητό μήπως αυτές τις μέρες βγήκε καμιά αναβάθμιση. Επίσης αν και ποιο theme χρησιμοποιείς (λέτε να είναι το theme?):confused:

Link to comment
Share on other sites

Σαν θέμα έχω βάλει το ΝΟΚΙΑ.Θα μου θυμίσεις σε παρακαλώ πως βλέπω την έκδοση του λογισμικού γιά να σου απαντήσω;
Link to comment
Share on other sites

*#0000#

 

Το βγάζει το πρόβλημα αυτό που έχω περιγράψει στα 2 απο τα 3 theme. Στο nokia έχει ένα σημείο εκεί σαν να γυρίζει σελίδα...δεν ξεχωρίζεις αν είναι "λάθος" όπως στα άλλα 2.

Link to comment
Share on other sites

Εχει V 2.0617.1.0.3

27/04/06 RM-180

 

Έχει βγεί καινούριο. Παρ' όλα αυτά άν και έχουμε ίδια έκδοση τότε πώς γίνεται το δικό σου να μην έχει γραμμές και το δικό μου να έχει; Πάντως το δικό μου το κάνει μόνο με τα themes Smoke και Coral. Με το theme Nokia δεν το κάνει. Άρα είναι θέμα theme οπότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας!

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγεί καινούριο. Παρ' όλα αυτά άν και έχουμε ίδια έκδοση τότε πώς γίνεται το δικό σου να μην έχει γραμμές και το δικό μου να έχει; Πάντως το δικό μου το κάνει μόνο με τα themes Smoke και Coral. Με το theme Nokia δεν το κάνει. Άρα είναι θέμα theme οπότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας!

 

Εχεις δίκιο.Το δοκίμασα στα άλλα 2 θέματα και έχει γραμμές.

Ενώ στο θέμα ΝΟΚΙΑ δεν τις βγάζει.

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο ακριβώς παιδιά..Εεεε, εσείς εκεί στην Nokia για ελέγχεται τα themes πριν τα βγάλετε στην κυκλοφορία..Και σ'αυτό σαμποτάζ;:angry:
Link to comment
Share on other sites

Έχει ψάξει κανείς για τρόπο που θα πάρει internet το κινητό μέσω bluetooth; Ξέρουμε τίποτα;
Link to comment
Share on other sites

Είμαι υποψηφιος αγοραστής του Ν72.Έναν ενδοιασμό μονάχα έχω και ζητώ τη βοήθεια των κατόχων.Η αυτονομία του τηλεφώνου σε πραγματική χρήση μέσα απο την εμπειρία σας σε τι επίπεδο βρίσκεται;

Μπορώ να προσδοκώ 3 ημέρες με λογική (ως φειδωλή) χρήση;

Η αλήθεια είναι εκεί τριγύρω στο ψέμα...
Link to comment
Share on other sites

Είμαι υποψηφιος αγοραστής του Ν72.Έναν ενδοιασμό μονάχα έχω και ζητώ τη βοήθεια των κατόχων.Η αυτονομία του τηλεφώνου σε πραγματική χρήση μέσα απο την εμπειρία σας σε τι επίπεδο βρίσκεται;

Μπορώ να προσδοκώ 3 ημέρες με λογική (ως φειδωλή) χρήση;

 

Ναι.Τουλάχιστον στην αρχή. Αργότερα δεν ξέρω αν η μπαταρία "πέσει" στο επίπεδο που ήταν του 3650 (1 μέρα με το ζόρι αν μιλάς). Πάντως κάνει και περισσότερη ώρα να φορτίσει οπότε δεν είναι ίδια τα "πράγματα".

Link to comment
Share on other sites

Nokia Software updater V 1.1.45en διαθέσιμη. Χωρίς όμως διαθέσιμη αναβάθμιση του κινητού.:blink:
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να το κανεις λιγο πιο κατανοητο! :O
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να το κανεις λιγο πιο κατανοητο! :O

 

Έβγαλαν καινούργια έκδοση του προγράμματος που χρησιμοποιείς στο pc για να κάνεις αναβάθμιση. Ίσως είχε bugs δεν ξέρω. Πάντως έκαναν αυτό αναβάθμιση και όχι το κινητό.;)

 

Για να δούμε, θα ακολουθήσει κάποια αναβάθμιση ή όχι;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους...

Να κανω μια ερωτησουλα....

 

Ποσα sms χωραει η μνημη του Ν72? :O

οσα θες :happy:

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους...

Να κανω μια ερωτησουλα....

 

Ποσα sms χωραει η μνημη του Ν72? :O

 

Μάλλον όσα χωράει η κάρτα μνήμης, γιατί μπορείς να αποθηκεύεις (και) εκεί τα sms σου.;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...