Jump to content

[Επίσημο] Nokia N72


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

 

Αποφάσισα να κάνω ένα post μπας και γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει στο πρόβλημα που αντιμετωπίζω!

 

Πρίν 2 ημέρες αγόρασα ένα ολοκαίνουργιο NOKIA N72!

 

Μέχρι σήμερα όλα ήταν ΟΚ έως ότου έκανα εγκατάσταση το SmartComGPS_v1.0_S60_*****ED_SMPDA.sis. Είδα πως δεν μου άρεσε και αποφάσισα να το απεγκαταστήσω! Το απεγκατέστησα και έκανα ένα reboot στο κινητό μου.

 

Μόλις άνοιξε τότε αντιμετώπισα εξής πρόβλημα: Η γραμματοσειρά είχε αλλάξει, δηλαδή αν πρίν ήταν Arial η γραμματοσειρά που έχει όλο το κινητό, έγινε κάτι σαν την Georgia αν γνωρίζετε. Πέραν αυτού ΔΕΝ εμφανίζονται πουθενά τα Ελληνικά, πρόβλημα το οποίο πιστεύω πως οφείλεται στην αλλαγή γραμματοσειράς.

 

Στον τηλεφωνικό κατάλογο όσες επαφές έχω με Αγγλικούς χαρακτήρες εμφανίζονται, όπου όμως υπάρχουν Ελληνικοί χαρακτήρες δεν εμφανίζονται καθόλου, π.χ. αν είχα μία επαφή με όνομα: Δημήτρης DIM, τώρα εμφανίζεται DIM με κενό το Δημήτρης, δεν εμφανίζει ΚΑΝ τα Ελληνικά.

 

Ακόμη πήγα στο μενού στις ρυθμίσεις για να δώ τις γλώσσες και βλέπω και έχει English, Slovenian, German κ.α. και εκεί που είναι τα Ελληνικά, απλά είναι κενό!!

 

Κατέβασα το πρόγραμμα που έβγαλε η Nokia για να κάνεις Update το firmware και πήγα να κάνω αλλά επειδή έχω την τελευταία version μου λέει "No updates available"! Έτσι ΔΕΝ μπορώ να του κάνω Update με αυτό τον τρόπο!

 

Μετά έκανα "Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων" και πάλι τίποτα!

 

Διαβάζοντας σε ένα άλλο post είδα πως μπορείς να κάνεις Hard Format στο κινητό με το *#7370#. Μόλις το έκανα, το κινητό έκανε reboot αυτόματα και μου ζήτησε και έβαλα Ημερομηνία και ώρα ξανά! Άνοιξε και το πρόβλημα συνέχισε να υπάρχει, Ελληνικά πουθενά! Άρα ΔΕΝ είναι κανονικό FORMAT, δεν το κάνει δηλαδή όπως βγήκε από το μαμά εργοστάσιο!

 

- Αυτό που θέλω να πώ είναι να προσέχετε όλοι τι προγράμματα βάζετε στο κινητό σας μέσα για να μην την πατήσετε όπως την πάτησα εγώ στην προκειμένη περίπτωση!

 

Μπορεί κάποιος να μου πεί πως θα κάνω FORMAT στο κινητό μου και να γίνει όπως όταν το αγόρασα; Αν γίνεται δηλαδή να το κάνω από το PC μου χωρίς να πηγαίνω στην NOKIA!

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Με το *#7370# δεν πιάνει το Hard Format στο N72!

 

Τελικά το έκανα με το *, 3 και το πράσινο πλήκτρο ενώ είναι κλειστό! Δεν μπορούσα να το κάνω και γι'αυτό πόσταρα εδώ διότι για να γίνει αυτό ΠΡΕΠΕΙ να απενεργοποιήσεις την αίτηση κωδικού PIN, πράγμα το οποίο δεν αναφέρεται στο διαφωτιστικό post. Αν μπορεί κάποιος να το βάλει εκεί ώστε να μην την πατήσει κάποιος άλλος στο μέλλον! Πολύ καλή δουλειά πάντως!

 

- Το post που αναφέρω είναι αυτό: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=102578

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

Αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει στην ερώτηση που έκανα πιο πάνω.

Μπορώ στο N72 να βάλω Screen Saver μία Animated GIF εικόνα και πώς;

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος να το βάλει εκεί ώστε να μην την πατήσει κάποιος άλλος στο μέλλον!

θα γινει, thanks ;)

Αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει στην ερώτηση που έκανα πιο πάνω.

Μπορώ στο N72 να βάλω Screen Saver μία Animated GIF εικόνα και πώς;

γινεται με εφαρμογες οπως το Powerlock της παλιας Symbianware, δεν ξερω ομως αν θα ειναι συμβατο. εκτος αυτου, δε συνιστω καθολου να βαλεις animated GIF γιατι ρουφαει τη μπαταρια, καλυτερα βαλε καποια σταθερη εικονα :)
Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά stefidis! Είσαι πολύ ενημερωτικός και με βοήθησες με αυτά που γράφεις!

 

Έχω να κάνω μία γελοία ερώτηση καθώς το ψάχνω ακόμα μια και είναι νέο τηλέφωνο το N72 για εμένα!

 

Μπορείς να βάλεις εικόνα ως "Screen Saver"; Παίρνει δηλαδή Screen Savers;

 

Καλησπέρα σας,

 

Αποφάσισα να κάνω ένα post μπας και γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει στο πρόβλημα που αντιμετωπίζω!

 

Πρίν 2 ημέρες αγόρασα ένα ολοκαίνουργιο NOKIA N72!

 

Μέχρι σήμερα όλα ήταν ΟΚ έως ότου έκανα εγκατάσταση το SmartComGPS_v1.0_S60_*****ED_SMPDA.sis. Είδα πως δεν μου άρεσε και αποφάσισα να το απεγκαταστήσω! Το απεγκατέστησα και έκανα ένα reboot στο κινητό μου.

 

Μόλις άνοιξε τότε αντιμετώπισα εξής πρόβλημα: Η γραμματοσειρά είχε αλλάξει, δηλαδή αν πρίν ήταν Arial η γραμματοσειρά που έχει όλο το κινητό, έγινε κάτι σαν την Georgia αν γνωρίζετε. Πέραν αυτού ΔΕΝ εμφανίζονται πουθενά τα Ελληνικά, πρόβλημα το οποίο πιστεύω πως οφείλεται στην αλλαγή γραμματοσειράς.

 

Στον τηλεφωνικό κατάλογο όσες επαφές έχω με Αγγλικούς χαρακτήρες εμφανίζονται, όπου όμως υπάρχουν Ελληνικοί χαρακτήρες δεν εμφανίζονται καθόλου, π.χ. αν είχα μία επαφή με όνομα: Δημήτρης DIM, τώρα εμφανίζεται DIM με κενό το Δημήτρης, δεν εμφανίζει ΚΑΝ τα Ελληνικά.

 

Ακόμη πήγα στο μενού στις ρυθμίσεις για να δώ τις γλώσσες και βλέπω και έχει English, Slovenian, German κ.α. και εκεί που είναι τα Ελληνικά, απλά είναι κενό!!

 

Κατέβασα το πρόγραμμα που έβγαλε η Nokia για να κάνεις Update το firmware και πήγα να κάνω αλλά επειδή έχω την τελευταία version μου λέει "No updates available"! Έτσι ΔΕΝ μπορώ να του κάνω Update με αυτό τον τρόπο!

 

Μετά έκανα "Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων" και πάλι τίποτα!

 

Διαβάζοντας σε ένα άλλο post είδα πως μπορείς να κάνεις Hard Format στο κινητό με το *#7370#. Μόλις το έκανα, το κινητό έκανε reboot αυτόματα και μου ζήτησε και έβαλα Ημερομηνία και ώρα ξανά! Άνοιξε και το πρόβλημα συνέχισε να υπάρχει, Ελληνικά πουθενά! Άρα ΔΕΝ είναι κανονικό FORMAT, δεν το κάνει δηλαδή όπως βγήκε από το μαμά εργοστάσιο!

 

- Αυτό που θέλω να πώ είναι να προσέχετε όλοι τι προγράμματα βάζετε στο κινητό σας μέσα για να μην την πατήσετε όπως την πάτησα εγώ στην προκειμένη περίπτωση!

 

Μπορεί κάποιος να μου πεί πως θα κάνω FORMAT στο κινητό μου και να γίνει όπως όταν το αγόρασα; Αν γίνεται δηλαδή να το κάνω από το PC μου χωρίς να πηγαίνω στην NOKIA!

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

Αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει στην ερώτηση που έκανα πιο πάνω.

Μπορώ στο N72 να βάλω Screen Saver μία Animated GIF εικόνα και πώς;

 

 

Exoume kai leme,

1. Screensavers opoioudipote format eikonas einai simvata me to N72 opws proeipe kai o filos nikoskat apla proswpika den ta symbathw giati protimw ena kalo theme kai anti gia screensaver ena programataki opws to Largetime 1.01 to opoio deixnei tin wra me arketa megali gramatoseira kai minimata anapantites k.lp. etsi wste na mi xreiazetai na energopoieite to fwtismo kai na to fernete poly konta sas gia na deite tin wra. Poli xrisimo eidika se xwrous opws clubs k.lp.

 

2. Mporeis na lyseis to provlima me ti gramatoseira kanontas ena update mesw internet apo to gnwsto pleon aggliko site kai mi viasteis na me vriseis kai na me katarasteis epeidh hdh to prospathises anepitixws. Apla epeidh de doulevei kai toso kala to programa kai vgazei alla pragmata kathe fora, an epimeineis ligo kai to kaneis polles fores tha se enimerwsei men oti den iparxei kainouria ekdosi (giati ontws den iparxei opws exw ksanapei sto parelthon) alla tha sou rwtisei an theleis na kaneis reinstall tin idia. Kalo? Pistevw oti tha lithei to provlima me ti grammatoseira. Des kai tin eikona gia na ksereis ti prepei na perimeneis apo to Updater kai na anevei ligo to ithiko sou.

 

Filoures se olous tous adelfous mou.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Αποφάσισα να κάνω ένα post μπας και γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει στο πρόβλημα που αντιμετωπίζω!

 

Πρίν 2 ημέρες αγόρασα ένα ολοκαίνουργιο NOKIA N72!

 

Μέχρι σήμερα όλα ήταν ΟΚ έως ότου έκανα εγκατάσταση το SmartComGPS_v1.0_S60_*****ED_SMPDA.sis. Είδα πως δεν μου άρεσε και αποφάσισα να το απεγκαταστήσω! Το απεγκατέστησα και έκανα ένα reboot στο κινητό μου.

 

Μόλις άνοιξε τότε αντιμετώπισα εξής πρόβλημα: Η γραμματοσειρά είχε αλλάξει, δηλαδή αν πρίν ήταν Arial η γραμματοσειρά που έχει όλο το κινητό, έγινε κάτι σαν την Georgia αν γνωρίζετε. Πέραν αυτού ΔΕΝ εμφανίζονται πουθενά τα Ελληνικά, πρόβλημα το οποίο πιστεύω πως οφείλεται στην αλλαγή γραμματοσειράς.

 

Στον τηλεφωνικό κατάλογο όσες επαφές έχω με Αγγλικούς χαρακτήρες εμφανίζονται, όπου όμως υπάρχουν Ελληνικοί χαρακτήρες δεν εμφανίζονται καθόλου, π.χ. αν είχα μία επαφή με όνομα: Δημήτρης DIM, τώρα εμφανίζεται DIM με κενό το Δημήτρης, δεν εμφανίζει ΚΑΝ τα Ελληνικά.

 

Ακόμη πήγα στο μενού στις ρυθμίσεις για να δώ τις γλώσσες και βλέπω και έχει English, Slovenian, German κ.α. και εκεί που είναι τα Ελληνικά, απλά είναι κενό!!

 

Κατέβασα το πρόγραμμα που έβγαλε η Nokia για να κάνεις Update το firmware και πήγα να κάνω αλλά επειδή έχω την τελευταία version μου λέει "No updates available"! Έτσι ΔΕΝ μπορώ να του κάνω Update με αυτό τον τρόπο!

 

Μετά έκανα "Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων" και πάλι τίποτα!

 

Διαβάζοντας σε ένα άλλο post είδα πως μπορείς να κάνεις Hard Format στο κινητό με το *#7370#. Μόλις το έκανα, το κινητό έκανε reboot αυτόματα και μου ζήτησε και έβαλα Ημερομηνία και ώρα ξανά! Άνοιξε και το πρόβλημα συνέχισε να υπάρχει, Ελληνικά πουθενά! Άρα ΔΕΝ είναι κανονικό FORMAT, δεν το κάνει δηλαδή όπως βγήκε από το μαμά εργοστάσιο!

 

- Αυτό που θέλω να πώ είναι να προσέχετε όλοι τι προγράμματα βάζετε στο κινητό σας μέσα για να μην την πατήσετε όπως την πάτησα εγώ στην προκειμένη περίπτωση!

 

Μπορεί κάποιος να μου πεί πως θα κάνω FORMAT στο κινητό μου και να γίνει όπως όταν το αγόρασα; Αν γίνεται δηλαδή να το κάνω από το PC μου χωρίς να πηγαίνω στην NOKIA!

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

καλησπερα προσφατος ειχα το ιδιο προβλημα αλλα το εκανα λιγο θελημενα εγκαταστησα ενα προγραμμα για αλλαγη γραμματοσειρας χωρις βεβαια να σκεφτο οτι δεν θα αναγνωριζει ελληνικα:blink: ολα αυτα βεβαια σε 6600 που σαν γενικο format (δεν ξερω αν ισχυει για το δικο σου:!:) ισχυει το ( * , 3 , πρασινο κουμπι Yes κλησης, πατημενα και 3 πληκτρα μαζι εχωντας το κινητο κλειστο και παταμε το on/off για λιγα δ/λ μεχρι να αρχισει το format ) το *#7370# επαναφερει απλα τις εργοστασιακες ρυθμισεις

:yahoo:

τσικι-τσικι τσικι-τσικι....ουαααα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα προσφατος ειχα το ιδιο προβλημα αλλα το εκανα λιγο θελημενα εγκαταστησα ενα προγραμμα για αλλαγη γραμματοσειρας χωρις βεβαια να σκεφτο οτι δεν θα αναγνωριζει ελληνικα:blink: ολα αυτα βεβαια σε 6600 που σαν γενικο format (δεν ξερω αν ισχυει για το δικο σου:!:) ισχυει το ( * , 3 , πρασινο κουμπι Yes κλησης, πατημενα και 3 πληκτρα μαζι εχωντας το κινητο κλειστο και παταμε το on/off για λιγα δ/λ μεχρι να αρχισει το format ) το *#7370# επαναφερει απλα τις εργοστασιακες ρυθμισεις

 

Καλησπέρα thanos25,

 

Αν δείς στα προηγούμενα Posts μου, το έλυσα το πρόβλημα, έφταιγε η ενεργοποίηση του PIN. Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου και συνεπώς για την ευγενική σου βοήθεια! :)

 

stefidis: Τρέχω να κατεβάσω το Largetime! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Υπάρχει η δυνατότητα να συνδέσω το κινητό μου με το PC και να το χρησιμοποιώ ως WEB CAM;

 

Υπάρχει κανένα Software που να το κάνει αυτό;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Υπάρχει η δυνατότητα να συνδέσω το κινητό μου με το PC και να το χρησιμοποιώ ως WEB CAM;

 

Υπάρχει κανένα Software που να το κάνει αυτό;

 

Ευχαριστώ.

 

File mou ap'oso kserw den iparxei tetoia dinatotita kai an to kaloskefteis, poios epidoksos programatistis tha kathisei na asxolithei me kati tetoio kai poia tha einai i amoivi tou apo ti stigmi pou vriskeis eponimi kai aksioprepestati WebCam me 15 euro? Egw proswpika de tha kathomoun na grapsw oute 100 seires kwdika gia 15 euro!

 

Parola afta an kapoios exei vrei kapoio programa pou na kanei kati tetoio as mas apantisei na riksoume mia matia. Plaka tha eixe ;)

 

Me ektimisi.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Υπάρχει η δυνατότητα να συνδέσω το κινητό μου με το PC και να το χρησιμοποιώ ως WEB CAM;

 

Υπάρχει κανένα Software που να το κάνει αυτό;

 

Ευχαριστώ.

 

Mobiola WebCam

http://my-symbian.com/s60/software/applications.php?fldAuto=1577&faq=6

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Υπάρχει η δυνατότητα να συνδέσω το κινητό μου με το PC και να το χρησιμοποιώ ως WEB CAM;

 

Υπάρχει κανένα Software που να το κάνει αυτό;

 

Ευχαριστώ.

Υπαρχουν 2 προγραμματα για αυτη την δουλια αλλα δεν ξερω αν λειτουργησουν σοστα στο κινητο σου. το mobiola και το flycam

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα το αγόρασα και εγώ.

Απορίες

1) Μπορεί να κλειδώνει αυτόματα;

2) ΠΟΥ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΝΗΤΙΚΗ ΚΛΗΣΗ;

3) Γίνεται όταν πατάω το κόκκινο πλήκτρο να μην κλείνουν οι εφαρμογές αλλά να μπαίνουν στο παρασκήνιο όπως στο 6600;

4) Οι εφαρμογές που είχα στο 6600 θα λειτουργούν κανονικά και σε αυτό;

Ευχαριστώ.

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα το αγόρασα και εγώ.

Απορίες

1) Μπορεί να κλειδώνει αυτόματα;

2) ΠΟΥ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΝΗΤΙΚΗ ΚΛΗΣΗ;

3) Γίνεται όταν πατάω το κόκκινο πλήκτρο να μην κλείνουν οι εφαρμογές αλλά να μπαίνουν στο παρασκήνιο όπως στο 6600;

4) Οι εφαρμογές που είχα στο 6600 θα λειτουργούν κανονικά και σε αυτό;

Ευχαριστώ.

 

Για τα 2 και 3 δεν ξέρω σίγουρα να σου απαντήσω.

1) Δεν ξέρω αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα ενσωματωμένη στο OS8 (στο OS7 που τρέχει το 3230 μου σίγουρα δε γίνεται), αλλά με ξεχωριστή εφαρμογή γίνεται σίγουρα (ψάξε στο ...γνωστό μαγαζάκι, σίγουρα θα βρεις ό,τι θέλεις).

4) Ναι, καθώς το Ν72 τρέχει OS8 το οποίο είναι συμβατό με εφαρμογές των προηγούμενων λειτουργικών (OS6 και OS7).

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα το αγόρασα και εγώ.

Απορίες

1) Μπορεί να κλειδώνει αυτόματα;

2) ΠΟΥ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΝΗΤΙΚΗ ΚΛΗΣΗ;

3) Γίνεται όταν πατάω το κόκκινο πλήκτρο να μην κλείνουν οι εφαρμογές αλλά να μπαίνουν στο παρασκήνιο όπως στο 6600;

4) Οι εφαρμογές που είχα στο 6600 θα λειτουργούν κανονικά και σε αυτό;

Ευχαριστώ.

1)οχι, δοκιμασε ομως αυτο http://fuse.stc.cx/autolock/autolock.sis

2)οτι επαφη βαζεις, περναει μονο του τη φωνητικη κληση και απλα λες το ονομα που θες

3)οχι, εκτος απο συγκεκριμενες εφαρμογες. πολυ απλα πατας δυο φορες το μενου

 

διαβαζεις και το μανουαλ φυσικα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, για το 2, το έψαξα, διάβασα το manual αλλά δεν φαίνεται να υπάρχουν φράσεις στις επαφές.

Κανονικά έπρεπε να πηγαίνω Options > Play voice tag αλλά ΔΕΝ μου βγάζει τέτοια επιλογή.

Μπορεί να έχει σχέση με το ότι τον κατάλογο τον μετέφερα αμέσως από το 6600;

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα το αγόρασα και εγώ.

Απορίες

1) Μπορεί να κλειδώνει αυτόματα;

2) ΠΟΥ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΝΗΤΙΚΗ ΚΛΗΣΗ;

3) Γίνεται όταν πατάω το κόκκινο πλήκτρο να μην κλείνουν οι εφαρμογές αλλά να μπαίνουν στο παρασκήνιο όπως στο 6600;

4) Οι εφαρμογές που είχα στο 6600 θα λειτουργούν κανονικά και σε αυτό;

Ευχαριστώ.

 

Exoume kai leme:

1) Menou -> Ergaleia -> Rithmiseis -> Asfaleia -> Tilefwno kai SIM -> Periodos aftomatou kleidwmatos -> Kathorismos apo xristi.

 

2) Kratas patimeno to panw deksi pliktro gia 3 sec. meta to afineis kai les to onoma pou theleis na kaleseis (de xreiazetai na ixografiseis tipota - exei enswmatwmeno scanner fwnis apla prepei na to xrisimopoieiseis ligo kairo gia na se mathei).

 

3) 2 fores to pliktro menu.

 

4) Iparxei simvatotita stin ekdosi 8.1a pou foraei to N72.

Link to comment
Share on other sites

Exoume kai leme:

1) Menou -> Ergaleia -> Rithmiseis -> Asfaleia -> Tilefwno kai SIM -> Periodos aftomatou kleidwmatos -> Kathorismos apo xristi.

 

2) Kratas patimeno to panw deksi pliktro gia 3 sec. meta to afineis kai les to onoma pou theleis na kaleseis (de xreiazetai na ixografiseis tipota - exei enswmatwmeno scanner fwnis apla prepei na to xrisimopoieiseis ligo kairo gia na se mathei).

 

3) 2 fores to pliktro menu.

 

4) Iparxei simvatotita stin ekdosi 8.1a pou foraei to N72.

 

 

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά είναι πολύ άβολο ότι σου ζητάει κωδικό για να το ξεκλειδώσεις.

Το τηλέφωνο φαίνεται να έχει μόνο φωνητικές εντολές, που λειτουργούν άψογα, αλλά ότι φωνητική κλήση.

Στις οδηγίες διάβασα ότι κανονικά, όταν είμαι σε κάποια επαφή, αν πατήσω ΕΠΙΛΟΓΕΣ θα πρέπει να βρω επιλογή να ακούσω την φράση από το τηλέφωνο αλλά αυτό δεν υπάρχει. Μήπως πρέπει να τις ενεργοποιήσω από κάπου;

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα-πλάκα τώρα που το αναφέραμε, το ότι δεν κάνει minimize τις εφαρμογές με κόκκινο ακουστικό αλλά πρέπει να πατήσεις δύο φορές το πλήκτρο "Μενού", αυτό είναι χαρακτηριστικό του Ν72 μόνο ή είναι κάτι που έχουν όλα τηλέφωνα με OS8??? Αυτό ισχύει και για τα καινούργια τηλέφωνα της Nokia με OS9.1 ??? (N93, Ν92, N73 κλπ) ???
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά είναι πολύ άβολο ότι σου ζητάει κωδικό για να το ξεκλειδώσεις.

Το τηλέφωνο φαίνεται να έχει μόνο φωνητικές εντολές, που λειτουργούν άψογα, αλλά ότι φωνητική κλήση.

Στις οδηγίες διάβασα ότι κανονικά, όταν είμαι σε κάποια επαφή, αν πατήσω ΕΠΙΛΟΓΕΣ θα πρέπει να βρω επιλογή να ακούσω την φράση από το τηλέφωνο αλλά αυτό δεν υπάρχει. Μήπως πρέπει να τις ενεργοποιήσω από κάπου;

 

Iparxei fwnitiki klisi apla de mporeis na ixografiseis esi ta onomata. Exei kati sa scanner fwnis opws egrapsa kai stin proigoumeni apantisi. Twra pou to epsaksa ligo, vrika oti an beis mesa se mia epafi (mesa mesa - ekei pou fainetai to noumero ki oxi to onoma) kai patiseis epiloges sto prwto noumero, mia apo oles tis epiloges einai kai i anaparagwgi frasis opou an patiseis akougetai me ti fwni tou kinitou (!). Proswpika den to exw energopoihsei apo pouthena apla ipirxe ekei panta. Molis pataw stin arxikh othoni to epanw deksi pliktro (pou apo ti mama tou grafei ekthesi) paratetamena kai meta to afinw mou leei miliste twra kai molis pw ena onoma psaxnei kai vriskei oles tis epafes (sinithws 2-3 einai) pou tairiazoun me ti frasi pou eipa p.x. an exeis 2 aleksides kai peis aleksis mporei o enas na einai papadopoulos ki o allos kati allo tha sou vgalei kai tous 2 kai dialegeis. An exeis kamia aleksia poli pithano na sou vgalei ki aftin. Afto an to xrisimopoieis sixna oso paei tha strwnei. Den kserw pws akrivws leitourgei alla se mathenei!

Link to comment
Share on other sites

pedia exw ena provlima. edw k 2 mines exw agorasei to n72 kai extes mou epese sto mpanio. iparxei kapia swtiria....

http://www.danasoft.com/sig/stoNeheadsgf.jpg

 

ξερει κανεις το τροπο για να σπουδασω... προσπαθω αλλα δεν τα καταφερνω................

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα φανει οταν θα το πας για φτιαξιμο που πιστευω πως θα γινει. Αλλα ποτε δεν μπορει να ειναι οπος ειταν πριν κανει το μπανακι του καπιες διαφορες θα της δεις οπος κ να εχει αλλες στην αρχη κ αλλες αργοτερα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

σημερα πραγματοποιησα αναβαθμιση μεσω nokia ολα πηγαν καλα μονο που ειναι μεγαλα τα αρχεια και αν δεν εχεις γρηγορη γραμμη δυνοπαθεις:wacko: δεν εβαλα κανενα καινουργιο firmware το ηδη υπαρχον ετσι για δοκιμη.εχει δοκιμασει κανενας αλλος?

:yahoo:

τσικι-τσικι τσικι-τσικι....ουαααα

Link to comment
Share on other sites

από οθόνη και ταχύτητα στα μενού τι λέει το κιηντό;

 

To kinito einai arketa grigoro kata ti gnwmi mou se sxesi me ola afta pou exei fortwmena epanw tou. Vevea an theleis kai ena metro sigrisis epeidi tixainei na exw kai ena N71 ekeino einai elafrws pio grigoro. Den kserw an ofeiletai stin iparksi kaliterou epeksergasti (einai kaliteros?) i stin kainouria ekdosi Symbian OS (to N71 foraei 9.1a enw to N72 8.1a).

Link to comment
Share on other sites

Τα ακουστικά παίζουν πάρα πολύ σιγά σε σημείο να δυσκολεύομαι να ακούσω τον συνομιλητή μου ενώ τα έχω στην μέγιστη ένταση.

Έχει και άλλος παρόμοιο πρόβλημα;

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...