Jump to content

Εορτολόγιο με κινητές, μέχρι το 2050!


Pioneer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήταν καλό να υπήρχε και αντίστοιχη εφαρμογή για το google calendar. Το μόνο που βρήκα ήταν με τις ελληνικές αργίες.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 90
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να ρωτησω κατι εγω? οσοι εχουμε περασμενες ολες τις γιορτες με το παλιο εξελ υπαρχει καποιος τροπος να τις βγαλουμε για να περασουμε τις νεες?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1348137#post1348137

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Επιτέλους βρήκα τον χρόνο και δημιούργησα ένα αρχείο excel 97-03 με όλες τις κινητές εορτές μέχρι το 2050 και όλες τις σταθερές εορτές μέχρι και το 2011… Ευχαριστώ και πάλι για την πρωτότυπη αυτή ιδέα σας… και πάλι μπράβο . nikkpap

Υ.Γ. επισυνάπτω και το αρχείο με τις σταθερές εορτές για να μπορέσετε να δημιουργήσετε εορτολόγιο για το 2012 και προς θεού μην τα αλλάζετε ένα – ένα τα πεδία υπάρχει και η Εύρεση και Αντικατάσταση στο μενού Επεξεργασία… Να ‘στε όλοι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους βρήκα τον χρόνο και δημιούργησα ένα αρχείο excel 97-03 με όλες τις κινητές εορτές μέχρι το 2050 και όλες τις σταθερές εορτές μέχρι και το 2011… Ευχαριστώ και πάλι για την πρωτότυπη αυτή ιδέα σας… και πάλι μπράβο . nikkpap

Υ.Γ. επισυνάπτω και το αρχείο με τις σταθερές εορτές για να μπορέσετε να δημιουργήσετε εορτολόγιο για το 2012 και προς θεού μην τα αλλάζετε ένα – ένα τα πεδία υπάρχει και η Εύρεση και Αντικατάσταση στο μενού Επεξεργασία… Να ‘στε όλοι καλά.

 

Καλησπέρα. Οπότε για να καταλάβω, σβήνουμε τα πάντα και κάνουμε import τα δύο excell και τέρμα? Τίποτα άλλο? Ούτε την περιοδικότητα?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes:

Καλησπέρα!Ας δώσει κάποιος αναλυτικές οδηγίες βήμα βήμα τι κάνουμε και πως περνάμε τα αρχεία excell στο Microsoft Outlouk και οτιδήποτε άλλο ώστε να τα συγχρονίσουμε με το κινητό μας και να δουλεύει σωστά το εορτολόγιο στην αρχική οθόνη γιατί πιστεύω πολλοί μπερδευτήκανε... !

Ευχαριστώ...!

:)

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes:

Καλησπέρα!Ας δώσει κάποιος αναλυτικές οδηγίες βήμα βήμα τι κάνουμε και πως περνάμε τα αρχεία excell στο Microsoft Outlouk και οτιδήποτε άλλο ώστε να τα συγχρονίσουμε με το κινητό μας και να δουλεύει σωστά το εορτολόγιο στην αρχική οθόνη γιατί πιστεύω πολλοί μπερδευτήκανε... !

Ευχαριστώ...!

:)

 

Στο πρωτο ποστ περιγραφεται αναλυτικα η διαδικασια. Επισης ριξε μια ματια και δω αν δεν το χεις δει. Αν και φαινεται δεν ειναι δυσκολη διαδικασια τελικα..:)

Link to comment
Share on other sites

Στο πρωτο ποστ περιγραφεται αναλυτικα η διαδικασια. Επισης ριξε μια ματια και δω αν δεν το χεις δει. Αν και φαινεται δεν ειναι δυσκολη διαδικασια τελικα..:)

 

Ευχαριστώ φίλε μου θα δω το Link που δίνεις και θα το προσπαθήσω..! :D

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

Στο πρωτο ποστ περιγραφεται αναλυτικα η διαδικασια. Επισης ριξε μια ματια και δω αν δεν το χεις δει. Αν και φαινεται δεν ειναι δυσκολη διαδικασια τελικα..:)

 

Οκ φίλε μου τα κατάφερα και είναι πανεύκολο να είσαι καλά σε ευχαριστώ...

 

:)

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γειά σας παιδιά, πολύ καλό το τελικό σύνολο. Μήπως θα μπορούσαμε να αλλάξουμε λίγο την μακροεντολή για να ενσωματώναμε και άλλα σταθερά "γεγονότα" (πχ ημέρα της μητέρας κτλ). Το αρχείο με τις μέρες αυτές υπάρχει στο ςςς.εορτολογιο.γρ :)
Link to comment
Share on other sites

Πολύ χρήσιμο το εορτολόγιο. Ευχαριστώ

 

 

Εγώ που χρησιμοποιώ το outlook 2007 είχα ένα πρόβλημα με τhn περιοδικότητα (recurrence). Τρέχοντας την μακροεντολή του φίλου slazaris μου έβγαζε τις γιορτές σαν 2 day events. Τελικά αφού σπαζοκεφαλιάστικα λίγο άλλαξα από το excel του Pioneer στις σταθερές γιορτές την end date και την έκανα ίδια με την start date. Έπειτα με την εισαγωγή στο outlook 2007 φάνηκαν οι γιορτές σαν 1 day event και όχι 2 day event όπως ήταν στην αρχή.

 

Πολύ ευχάριστο πάντως που μπορείς να έχεις εορτολόγιο στο κινητό.

 

Χαιρετισμούς!

 

Επαθα το ιδιο πως γινεται να το σβήσω κ να το ξαναγραψω τώρα γιατι στο outlook τα εχει 2 φορες γραμμενα

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Πας, Προβολή, Τρέχουσα προβολή, Όλες οι συναντήσεις και μετά τις ταξινομείς... (Ελπίζω να έχεις τα Ελληνικά :))
Link to comment
Share on other sites

Πας, Προβολή, Τρέχουσα προβολή, Όλες οι συναντήσεις και μετά τις ταξινομείς... (Ελπίζω να έχεις τα Ελληνικά :))

 

ναι σε ευχαριστώ πολύ.απλα τα είχα διπλα κ στο κιν. κ στο συγχρονισμό επέλεξα να διαγραφουν απο το κιν. οι εγγραφες που δεν υπαρχουν στο Outlook.

Eγω εχω βαλει την version 1.4 gia na balv thn 1.6 prepei na τα σβησω ολα ή μπαινει απο πάνω;

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια μικρή τροποποίηση που ίσως βοηθήσει αρκετούς από εσάς. Η λίστα του nikkpap τροποποιήθηκε λίγο και περιέχει κατηγοριοποιήσεις και η μακροεντολή του slazaris κάνει το recurrence με βάση την κατηγορία. Έτσι το μόνο που θα χρειαστεί να κάνετε εσείς είναι:

 

1. Κάνεις import τo αρχείο excel στο ημερολόγιο

 

2. Τρέχεις τη μακροεντολή για να τα κάνει ετήσιες επαναλήψεις όλες τις σταθερές γιορτές...

 

(Πως τα κάνεις αυτά, αναλύθηκαν στα προηγούμενα topics :) )

 

Ελπίζω να έβαλα και εγώ ένα λιθαράκι μικρό ...

Link to comment
Share on other sites

ναι σε ευχαριστώ πολύ.απλα τα είχα διπλα κ στο κιν. κ στο συγχρονισμό επέλεξα να διαγραφουν απο το κιν. οι εγγραφες που δεν υπαρχουν στο Outlook.

Eγω εχω βαλει την version 1.4 gia na balv thn 1.6 prepei na τα σβησω ολα ή μπαινει απο πάνω;

 

Όταν κάνεις εισαγωγή πρέπει να σβήνεις όλα τα προηγούμενα (εκτός αν κάνεις εισαγωγή μόνο νέα στοιχεία).

 

Διπλοεγγραφές νομίζω όλοι έχουμε με το πρώτο μας pda :lol: ειδικά στις επαφές.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

:):):) Γεια και πάλι... Διάβασα τα posts και διαπίστωσα πως αρκετοί έχουν προβλήματα στον τρόπο κατανόησης εισαγωγής μέσω του outlook... :p:p:p οκ λοιπόν μπορούμε να το δούμε αλλιώς αυτήν την φορά μέσο ενός άλλου προγράμματος και μεθόδου...Επισυνάπτω τα απαραίτητα αρχεία, το πρώτο είναι το backup μου από το ημερολόγιο το άλλο είναι το πρόγραμμα PIM Backup. Θεωρώ πως όλοι ξέρουμε πως λειτουργεί Άρα να κοιτάμε πάντα το ποτήρι και όχι την ποσότητα χιχιχιχιχι (μισό-άδειο, μισογεμάτο).

 

Όταν έχεις είναι ωραίο να μοιράζεσαι...:ninja::ninja:

Καλή Χρονιά... Γιατί το 2009 μας έβγαλε την ΠΙΣΤΗ...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
:):) Γεια και πάλι... Διάβασα τα posts και διαπίστωσα πως αρκετοί έχουν προβλήματα στον τρόπο κατανόησης εισαγωγής μέσω του outlook... :p:p:p οκ λοιπόν μπορούμε να το δούμε αλλιώς αυτήν την φορά μέσο ενός άλλου προγράμματος και μεθόδου...Επισυνάπτω τα απαραίτητα αρχεία, το πρώτο είναι το backup μου από το ημερολόγιο το άλλο είναι το πρόγραμμα PIM Backup. Θεωρώ πως όλοι ξέρουμε πως λειτουργεί Άρα να κοιτάμε πάντα το ποτήρι και όχι την ποσότητα χιχιχιχιχι (μισό-άδειο, μισογεμάτο).

 

Όταν έχεις είναι ωραίο να μοιράζεσαι...:ninja::ninja:

Καλή Χρονιά... Γιατί το 2009 μας έβγαλε την ΠΙΣΤΗ...

Πολυ καλη προσπαθεια, μπραβο. Το εβαλα στο ποκετ πι-σι και μετα το εβαλα στο outlook αλλα παει 1 μερα πισω! Δηλαδη, το πασχα το δειχνει 3 απριλιου ενω ειναι 4 την πρωτομαγια 30 απριλιου και παει λεγοντας. Μηπως υπαρχει καμια λυση γι αυτο?

:)

Link to comment
Share on other sites

για σας,

θα ήθελα να ρωτήσω αν και πως μπορώ να περάσω τις εορτές στο outlook 2007 χωρίς όμως να επηρεάσω το ημερολόγιο με τις ημερομηνίες γενεθλίων κτλ.

υπάρχει τρόπος?

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη παιδιά αλλά έχω μπερδευτεί με τα πολλά link που υπάρχουν. Μπορεί κάποιος να τα συγκεντρώσει όλα όσα έχουμε να κάνουμε καθώς και τα αρχεία που χρειάζονται για να περάσουμε τις γιορτές σε symbian κινητό και να τις δείχνει κάθε μέρα? Ευχαριστώ αλλά και sorry για το ότι είμαι λίγο άσχετος. (Προσωπικά έχω NOKIA Ε52 και outlook 2003)
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη παιδιά αλλά έχω μπερδευτεί με τα πολλά link που υπάρχουν. Μπορεί κάποιος να τα συγκεντρώσει όλα όσα έχουμε να κάνουμε καθώς και τα αρχεία που χρειάζονται για να περάσουμε τις γιορτές σε symbian κινητό και να τις δείχνει κάθε μέρα? Ευχαριστώ αλλά και sorry για το ότι είμαι λίγο άσχετος. (Προσωπικά έχω NOKIA Ε52 και outlook 2003)

Αυτό το είδες?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=206580

Εδώ τα έχει συγκεντρωμένα όλα τα βήματα.;)

Link to comment
Share on other sites

Ενα μπραβο κι απο μενα σε ολα τα παιδια που δουλευουν για εμας....Στο 5800 δουλεψε απροβληματιστα....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...