Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και βεβαια μπορεις.σχεδον ολα τα προγραμματα του τηλ και λογικα και οποιο προγραμμα περνας εσυ.πηγαινε στις εφαρμογες ενεργης αναμονης...:)

 

sorry alla den katalaba pos pao pou... otan les efarmoges? ennoeis diaxirisi efarmogon?

 

 

episis exo paratirisei kati koulo... se kapoies eipiloges mou to kinito pidaei tin endiamesi "selida " kai paei apeytheias stin epomeni.. px stin diaxeirisi efarmogon, patontas lipseis me paei amesos sto application dowload kai san na pidaei tous selidodeiktes.... ta leo kala i mipos kano lathos?

 

 

update!!! ok to brika.... prepei na energopoiiso energi anamoni prota.. ego omos den to thelo ayto... thelo na balo shortcut se ena pliktro tin metabasi opos sto palio mou 6230 kai na me bgazei se ena menu apo epiloges.... ayto den mporo na to kano? giati stin metabasi me to diamantaki exei mono ayta ta tria eikonidia otan , an to baleis se plegma, fainontai polles kenes theseis?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

thelo na balo shortcut se ena pliktro tin metabasi opos sto palio mou 6230 kai na me bgazei se ena menu apo epiloges.... ayto den mporo na to kano? giati stin metabasi me to diamantaki exei mono ayta ta tria eikonidia otan , an to baleis se plegma, fainontai polles kenes theseis?

οσες εφαρμογες μπορουν να μπουν στη μεταβαση θα εχουν σχετικη επιλογη στην ιδια την εφαρμογη. ανοιγεις π.χ. την "ηχογραφηση" και αν εχει στις επιλογες "προσθηκη στη μεταβαση" τοτε μπαινει.

στα παλιοτερα γινοταν με διαφορους τροπους, δε ξερω αν εχει τετοια επιλογη το taskman.

PS ΕΠΕΙΔΗ ΦΕΥΓΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ ΟΠΟΙΟς ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙ ΠΩς ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΤΙς ΕΠΑΦΕς ΑΠΟ 3230 ΣΕ Ν80 ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ!ΕΠΕΙΓΟΝ!!!
στη sim ειναι πολλες για να τις βαλεις;
Link to comment
Share on other sites

Ενα ιδιαιτερως απαξιωτικό αρθρο του Ελνταρ για το Ν80.Πανω που ήμουν έτοιμος να το πάρω.Πάντως 4 φίλοι μου που το έχουν χτυπάνε το κεφάλι τους στο τοίχο γιατί δεν προτίμησαν το Ν70.

 

http://www.mobile-review.com/review/nokia-n80update-en.shtml

 

 

Αυτο το site να ξερεις οτι ειναι φιλο-sony-erricsson-ικο.Οποτε οι γνωμες του δεν πολυ μετρανε. Αυτο φαινεται οτι επι τοσο καιτο εχει στην πρωτη σελιδα ειδικο χωρο για το sony erricsson k800 ενω για το Nokia Ν93 που εχει σαφεστατα καλυτερη καμερα και εγγραφη βιντεο εκανε μονο ενα review.

[sIGPIC][/sIGPIC] N e m e s o k l a s ! ! !

 

Mobile History: Sony Erricson T630, Siemens S65, Qtek S100, Nokia N80 ... and finally N95!

Link to comment
Share on other sites

http://3lib.ukonline.co.uk/grid.htm

Αυτο για να διαβαζουνε καποιοι παντελως ασχετοι οπως ο Eldar... και καποιοι εδω μεσα!!!

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

http://3lib.ukonline.co.uk/grid.htm

Αυτο για να διαβαζουνε καποιοι παντελως ασχετοι οπως ο Eldar... και καποιοι εδω μεσα!!!

Καλα εδω που τα λεμε και αυτοι δεν πρεπει να ειναι και πολυ αντικειμενικοι!! 10/10 στο imaging το Ν80??? 8 στο battery life που ολοι λετε οτι συνηθως κραταει 1 μερα αντε 1,5 το πολυ!!! Ε οχι δα!!! Δηλαδη στο battery life ο βαθμος 1 τι σημαινει, 2 ωρες αυτονομια???

 

Δε λεω στο mobile review μαλλον τα παραφουσκοσανε λιγακι εως αρκετα με τα προβληματα του Ν80 (οχι οτι δεν υπαρχουν απο οτι διαβαζω τουλαχιστον αλλα μαλλον ηταν υπερβολικοι) αλλα και στο λινκ που εδωσες μαλλον το αβανταρανε αρκετα!!!

http://img150.imageshack.us/img150/7718/panathinaikosfannh8.gif

 

Proud owner of an OMNIA 16GB !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλα εδω που τα λεμε και αυτοι δεν πρεπει να ειναι και πολυ αντικειμενικοι!! 10/10 στο imaging το Ν80??? 8 στο battery life που ολοι λετε οτι συνηθως κραταει 1 μερα αντε 1,5 το πολυ!!! Ε οχι δα!!! Δηλαδη στο battery life ο βαθμος 1 τι σημαινει, 2 ωρες αυτονομια???

 

Δε λεω στο mobile review μαλλον τα παραφουσκοσανε λιγακι εως αρκετα με τα προβληματα του Ν80 (οχι οτι δεν υπαρχουν απο οτι διαβαζω τουλαχιστον αλλα μαλλον ηταν υπερβολικοι) αλλα και στο λινκ που εδωσες μαλλον το αβανταρανε αρκετα!!!

Με βαση αυτα που δοκιμαζει το Ν80 εχει την καλυτερη φωτογραφικη και μπαταρια... που το παραξενο!!!

Τονιζω, με αυτα που συγκρινει παντα!!!

Σε κανα 2-3 μηνες θα μπουν και τα Ν73-Ν93 και Π990!!!

Να δεις που το Ν93 τοτε θα βγει 1ο και με διαφορα αλλα το Ν80 παλι θα ειναι 2ο αντε 3ο!!!;) :) :happy: :O

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

If you're using v3.00, you need to save the received file from Inbox to the "Others" directory on either the phone or a memory card

 

αυτο λεει κατα την διαδικασια μεταφορας με το contacts transfer απο το 3230 στο ν80. παω να μεταφερω το φακελο αλλα παει μονο στο my folders.πως γινεται να το παω στον φακελο "others"?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αρχίζω να καταλήγω στο συμπέρασμα ότι η καλύτερη λύση είναι να μη βάλεις καθόλου θήκη. Δε χάνει καθόλου και σε εμφάνιση το κινητό, γλιτώνεις και το μικροέξοδο.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αρχίζω να καταλήγω στο συμπέρασμα ότι η καλύτερη λύση είναι να μη βάλεις καθόλου θήκη. Δε χάνει καθόλου και σε εμφάνιση το κινητό, γλιτώνεις και το μικροέξοδο.

 

Εγώ αυτό κάνω προς το παρών... Αλλά για πόσο; Πρέπει να το προστατέψουμε και κάπως το κινητό. Τσάμπα δώσαμε 600+ ευρά :worry:

 

Να ρωτήσω και κάτι (μπορεί να έχει αναφερθεί και παλαιότερα αλλά δεν το θυμάμαι)... Νομίζω πως όταν είχε ανακοινωθεί το N80, είχαμε πει ότι θα έχει barcode scanner. Δεν βρήκα πουθενά κάτι τέτοιο (το μόνο σχετικό που βρήκα είναι με το macro mode αν πάω στις ρυθμίσεις εικόνας -> σκηνή-> κείμενο εγγράφου). Κάνω κατι λάθος ή δεν υπάρχει barcode scanner;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Κάνω κατι λάθος ή δεν υπάρχει barcode scanner;

 

Μαλλον λαθος κανεις ,δεν θυμαμαι να ειχε ανακοινωθει κατι τετοιο για το

ν80 . Για το ν93 ανακοινωθηκε :)

 

Οσο για την θηκη ,δικιο εχεις .

Εγω να φανταστεις χρησιμοποιω ενα πορτοφολακι-θηκη απο ποντικι της logitech:D

Αυριο θα ανεβασω φωτο για να δειτε τι εννοω :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον λαθος κανεις ,δεν θυμαμαι να ειχε ανακοινωθει κατι τετοιο για το

ν80 . Για το ν93 ανακοινωθηκε :)

 

Ok. Βλακεία μου θα ήταν. Διάβαζα μάλλον για το N93 και νόμιζα ότι διάβαζα για το N80 :wacko: Είπα κι εγώ...

 

Οσο για την θηκη ,δικιο εχεις .

Εγω να φανταστεις χρησιμοποιω ενα πορτοφολακι-θηκη απο ποντικι της logitech:D

Αυριο θα ανεβασω φωτο για να δειτε τι εννοω :)

 

Κι εγώ το πορτοφολάκι από το Logitech mouse χρησιμοποιώ. Μπράβο στη Logitech :grin:

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά όσοι πήγατε σε νοκια σοπ για το συρταρωτό πρόβλημα που μπαλανταρι. τι αποτέλεσμα έχετε στο άνοιγμα του κινητού μετά την επισκευή, είναι χαλαρό ή είναι όπως το κλείσιμο, σφιχτό δηλαδή όσο πρέπει;
Υπογραφή εκτός κανόνων Ο.Π.Χ
Link to comment
Share on other sites

sto back up phone memory sti karta mnimis se allon ehei vgei to memory full,close applications ktl ktl,eho 1GB karta me 920mb elefthero..eleos..kai 15mb sti karta!!!!help

ram θελει, οχι χωρο :)

Link to comment
Share on other sites

ουτε εγω παντως μπορω να παρω backup λετε να φταινε οι μεγαλες καρτες? sandisk2gb

οχι δε φταινε οι μεγαλες καρτες κι εγω sandisk 2gb εχω και κανω backup χωρις προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

kalimera paidia.

ehw egatastisi ti adobe reader 1.5 LE.sisx kai otan anigw ena pdf pou einai dio fila p.x. to anigi kanonika.Alla an anixw ena me 25 fila (2.6mb) kanei pos aneigi kai vgazi sfalma gia ligi eleftheri mnimi ka zitai epistwfi opou pataw ok kai mou vgazi aneparkeis mnimi, gia pia mnimi leei twra.Ehw 2gb miniSD me elefthera 925mb,mnimi tilef 32mb elefthera.Mipos xerete kati na me voeithisete,hreiazete update? Efharistw.....

Link to comment
Share on other sites

Καποιος ειχε βαλει τις καταλληλες ρυθμισεις για το equalizer του media player!!

Μηπως μπορει καποιος να τις ξαναβαλει γιατι ειναι δυσκολο να ψαξω τοσες σελιδες!!

Ευχαριστω

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Καποιος ειχε βαλει τις καταλληλες ρυθμισεις για το equalizer του media player!!

Μηπως μπορει καποιος να τις ξαναβαλει γιατι ειναι δυσκολο να ψαξω τοσες σελιδες!!

Ευχαριστω

αυτο ζητας;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1398715#post1398715

kalimera paidia.

ehw egatastisi ti adobe reader 1.5 LE.sisx kai otan anigw ena pdf pou einai dio fila p.x. to anigi kanonika.Alla an anixw ena me 25 fila (2.6mb) kanei pos aneigi kai vgazi sfalma gia ligi eleftheri mnimi ka zitai epistwfi opou pataw ok kai mou vgazi aneparkeis mnimi, gia pia mnimi leei twra.Ehw 2gb miniSD me elefthera 925mb,mnimi tilef 32mb elefthera.Mipos xerete kati na me voeithisete,hreiazete update? Efharistw.....

και παλι λεω οτι θελει ram, οχι χωρο στην καρτα ή στο τηλεφωνο. κρατησε το πληκτρο του μενου πατημενο και δες ποιες εφαρμογες ειναι ανοιχτες. αν και δεν πρεπει να'ναι αυτο αφου με το κοκκινο κλεινουν σχεδον ολες. οποτε ισως χρειαζεται update. δες ποια εχεις(*#0000# στην οθονη αναμονης).
Link to comment
Share on other sites

οσες εφαρμογες μπορουν να μπουν στη μεταβαση θα εχουν σχετικη επιλογη στην ιδια την εφαρμογη. ανοιγεις π.χ. την "ηχογραφηση" και αν εχει στις επιλογες "προσθηκη στη μεταβαση" τοτε μπαινει.

 

 

thanks alla dystyxos , patontas epiloges sto eikonidio pou thelo na balo stin metabasi paratirisa oti se kamia efarmogi pou thelo (px bluetooth) den yparxei to "prosthiki sti metabasi".. re mpas kai einai to kinito mou ellatomatiko?

Link to comment
Share on other sites

BRAVO sto nervous gia to GPS poy einai sto TASKMAN prepei na pate stis epiloges kai na vgalete ta hidden files sti fora!! taskman-->misc--->options--->show hidden apps ...kai tha to vreite!!! ZITO!!! Ayto epsahna 1000efharisto Nervous!!

 

φιλαράκο μπορείς να βάλεις ενα screenshot και να πείς την ver που έχει το ν80σου γιατί δεν το βλέπω πουθενά το gps

Link to comment
Share on other sites

Όταν εμφανίζεται μήνυμα που σας λέει ότι δεν υπάρχει μνήμη ελεύθερη σημαίνει ότι έχει γεμίσει η RAM!

 

Αυτό ωφείλεται σε παλαιά έκδοση λογισμικού... Ελέξτε εάν έχετε την v 3.0617.0.6 ή νεώτερη...:cool:

(Ελέγχετε την έκδοση πληκτρολογώντας, σε κατάσταση αναμονής, *#0000#)

Link to comment
Share on other sites

kalimera paidia.

ehw egatastisi ti adobe reader 1.5 LE.sisx kai otan anigw ena pdf pou einai dio fila p.x. to anigi kanonika.Alla an anixw ena me 25 fila (2.6mb) kanei pos aneigi kai vgazi sfalma gia ligi eleftheri mnimi ka zitai epistwfi opou pataw ok kai mou vgazi aneparkeis mnimi, gia pia mnimi leei twra.Ehw 2gb miniSD me elefthera 925mb,mnimi tilef 32mb elefthera.Mipos xerete kati na me voeithisete,hreiazete update? Efharistw.....

 

Γνωστό πρόβλημα. Βλέπεις τα σαϊνια της Adobe, δεν κοιτάνε τη μνήμη της κάρτας αλλά μόνο του τηλεφώνου αφενός και επιπλέον δεν ασχολούνται κιόλας να βγάλουν νέα έκδοση. Εγώ όσα pdf και αν έβαλα, κανένα δεν άνοιξε και απεγκατέστησα το reader μέχρι νεωτέρας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, από προχθές πήρα και εγώ το N80 και έχω το γνωστό πρόβλημα με τη δόνηση που έχει αναφερθεί. Συγκεκριμένα, το τηλέφωνο τρίζει και για να σταματήσει πρέπει να πιέζεις τα δύο κομμάτια του μεταξύ τους. Είναι φανερό ότι το πρόβλημα αυτό οφείλεται στο sliding μηχανισμό. Κατά τα άλλα δεν έχω παρατηρήσει κάποιον ενοχλητικό τζόγο.

Από τη Vodafone μου είπαν ότι μέσα σε μία βδομάδα μπορώ να τους το πάω για οποιοδήποτε πρόβλημα και αυτοί με τη σειρά τους το στέλνουν στη Nokia, η οποία και το επισκευάζει ή το αντικαθιστά. Γνωρίζοντας τη χείριστη εξηπυρέτηση της Alpha Copy και έχοντας ταλαιπωρηθεί στο παρελθόν για ένα απλό handsfree για το οποίο περίμενα 15 μέρες να το ελέγξουν και να το αντικαταστήσουν, τι μου προτείνετε να κάνω; Η αντικατάσταση θα λύσει το πρόβλημα, ή και η νέα συσκευή θα έχει το ίδιο;

 

Κατά τα άλλα, είμαι πολύ ευχαριστημένος από το τηλέφωνο. Η οθόνη του είναι καταπληκτική, ο ήχος πολύ καλός και δυνατός και οι υπόλοιπες δυνατότητές του πολλές και ενδιαφέρουσες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...