Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η κοπελα μου ειναι αναμεσα σε αυτο και το 6500 sslide η μπαταρια του ν80 τελικα ποσο κραταει ?προβληματα ?

 

ευχαριστω προκαταβολικα

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

η κοπελα μου ειναι αναμεσα σε αυτο και το 6500 sslide η μπαταρια του ν80 τελικα ποσο κραταει ?προβληματα ?

 

ευχαριστω προκαταβολικα

 

Οι συγκρίσεις συσκευών είναι καλό να γίνονται στους Διαξιφισμούς.

Θα σου πρότεινα να ανοίξεις ένα νέο θέμα εκεί.

 

Παρόλα αυτά, μιας και θέτεις το θέμα, θα πρότεινα, εφόσον η κοπέλα σου δεν ενδιαφέρεται για ανοικτό λειτουργικό κλπ που διαθέτει το Ν80, να κινηθεί καλύτερα προς το 6500, που πλεονεκτεί σε αρκετούς τομείς έναντι του Ν80, όπως παράδειγμα η ποιότητα κατασκευής του slide.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Οι συγκρίσεις συσκευών είναι καλό να γίνονται στους Διαξιφισμούς.

Θα σου πρότεινα να ανοίξεις ένα νέο θέμα εκεί.

 

Παρόλα αυτά, μιας και θέτεις το θέμα, θα πρότεινα, εφόσον η κοπέλα σου δεν ενδιαφέρεται για ανοικτό λειτουργικό κλπ που διαθέτει το Ν80, να κινηθεί καλύτερα προς το 6500, που πλεονεκτεί σε αρκετούς τομείς έναντι του Ν80, όπως παράδειγμα η ποιότητα κατασκευής του slide.

 

Νομιζω πως δεν χρειαζεται καποιος διαξιφισμος μιας και δεν ειναι για μενα απλα ψαχνω να βρω μηπως τυχον υπαρχει καποιο προβλημα ,για να το ξερω πριν παρει οτιδηποτε.

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως δεν χρειαζεται καποιος διαξιφισμος μιας και δεν ειναι για μενα απλα ψαχνω να βρω μηπως τυχον υπαρχει καποιο προβλημα ,για να το ξερω πριν παρει οτιδηποτε.

 

τα προβληματα εχουνε χαθει κατα καιρους με τα

update που βγαινουνε.το μονο μειον ειναι λιγο η μπαταρια.

αλλα πιστευω ειναι ενα ιδανικο τηλ.για την κοπελα σου.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

nikos2004dj εγώ θα σου πρότεινα όπως αναφέρθηκε και πιο πρίν αν η κοπέλα σου δεν ασχολείται τόσο με λειτουργικά θέματα τηλεφώνων (εφαρμογές κ.τλ.) να πάρει το 6500 που είναι και σε πιο προσιτή τιμή και η μπαταρία δεν έχει προβλήματα. Μιας και φαντάζομαι η χρήση του θα είναι για την κάμερα του και για τηλέφωνα.

 

Τώρα ως αναφορά το Ν80 εκτός απο την μπαταρία και την μέτρια κατασκευή του slide δεν μπορώ να πω οτι με ενοχλεί κάτι άλλο.

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εγω εχω το εξης προβλημα: ξεκινησε με ασπρισμα της οθονης οταν το εκανα πανω κατω για λιγα δευτερολεπτα και τωρα η οθονη ειναι ασπρη παντα και ακουγοντε μονο οι ηχοι..μαλλον service ετσι?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εγω εχω το εξης προβλημα: ξεκινησε με ασπρισμα της οθονης οταν το εκανα πανω κατω για λιγα δευτερολεπτα και τωρα η οθονη ειναι ασπρη παντα και ακουγοντε μονο οι ηχοι..μαλλον service ετσι?

Μάλλον σε άφησε η καλωδιοταινία, πήγαινε σε Nokia Shop.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σε άφησε η καλωδιοταινία, πήγαινε σε Nokia Shop.

 

 

ή οθονη ειχα το ιδιο προβλημμα με αλλαγη οθονης εισαι οκ ειναι ''γνωστο'' αυτο το προβλημμα ειχαν αρχικα οι οθονες ελατωματικες με τη καλωδιοταινια της οθονης και οχι η κεντρικη!!!

 

ααααααα....και μιας το θυμηθικα p.s:

 

Μπορούν να χρησιμοποιηθούν στερεοφωνικά Bluetooth ακουστικά στη συσκευή;

 

Όχι, το Nokia N80 δεν υποστηρίζει το προφίλ A2DP του Bluetooth και κατά συνέπεια δεν επιτρέπει την ασύρματη αναπαραγωγή στερεοφωνικού ήχου.

 

ενα λαθος εδω....ναι δεν εχει A2DP...αλλα παιζει ηχο MP3 αλλα μονοφωνικα...αφου ακουω κι εγω απο το Ν80 μου MP3 τωρα:p

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Καταρχήν δεν ξέρω αν ειναι το καταλληλο τοπικ για το προβλημα μου. Εχω ενα Ν80, με δικτυο wind F2G. Μεχρι το απογευμα μπορουσα κανονικα να κανω βιντεοκλησεις. Εβαλα μια καρτα vodafone Cu, πηρα τηλ να ενεργοποιησουν την βιντεοκληση, μου και μου εστειλαν διαφορες ρυθμισεις. Τωρα που ξαναεβαλα την wind δεν μπορώ να κανω βιντεοκληση και μου βγαζει σφάλμα. Δεν βρηκα πουθενα πως μπορώ και αν μπορώ να αλλαξω σημειο προσβασης για να κάνω βιντεοκληση. καμια βοήθεια κανεις?
iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε αν πουλάνε πουθενά καλώδιο flexi γιατι το κινητό τα παιξε και δε δείχνει πλέον τπτ η οθόνη του?

 

http://pds.com.gr

Εχω αλλαξει 2 ταινιες και δουλευαν τελεια, μεχρι που εγω ο ιδιος με τα πειραματα μου τις κατεστρεψα

Πηρα και εγω απο ebay αλλα ηταν νεκρή και την εστειλα πισω. Ακομα την περιμενω!

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Καταρχήν δεν ξέρω αν ειναι το καταλληλο τοπικ για το προβλημα μου. Εχω ενα Ν80, με δικτυο wind F2G. Μεχρι το απογευμα μπορουσα κανονικα να κανω βιντεοκλησεις. Εβαλα μια καρτα vodafone Cu, πηρα τηλ να ενεργοποιησουν την βιντεοκληση, μου και μου εστειλαν διαφορες ρυθμισεις. Τωρα που ξαναεβαλα την wind δεν μπορώ να κανω βιντεοκληση και μου βγαζει σφάλμα. Δεν βρηκα πουθενα πως μπορώ και αν μπορώ να αλλαξω σημειο προσβασης για να κάνω βιντεοκληση. καμια βοήθεια κανεις?

Να πας να αλλαξεις το σημειο προσβασης και αντι της Vodafone να ξαναβαλεις το Wind.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

http://pds.com.gr

Εχω αλλαξει 2 ταινιες και δουλευαν τελεια, μεχρι που εγω ο ιδιος με τα πειραματα μου τις κατεστρεψα

Πηρα και εγω απο ebay αλλα ηταν νεκρή και την εστειλα πισω. Ακομα την περιμενω!

 

thanks θα το έχω υπόψην αλλά μου ήρθε αυτή που παρήγειλα απ το ebay ευτυχώς!

Άνοιξα το κινητό και είδα οτι η παλιά κόπηκε στο σημείο που κλεινει το slider.To πάνω μερος της ταινίας το έβγαλα έυκολα.Το κάτω πως βγαίνει? Δε θέλω να ασκήσω πίεση μη κανω καμιά ζημιά

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

thanks θα το έχω υπόψην αλλά μου ήρθε αυτή που παρήγειλα απ το ebay ευτυχώς!

Άνοιξα το κινητό και είδα οτι η παλιά κόπηκε στο σημείο που κλεινει το slider.To πάνω μερος της ταινίας το έβγαλα έυκολα.Το κάτω πως βγαίνει? Δε θέλω να ασκήσω πίεση μη κανω καμιά ζημιά

 

Δεν εχεις ανοιξει ποτε; θελει πολυ προσοχη. εχει συγκεκριμενα βήματα για να ανοιξει. Θελει να βγουν ολες οι μαυρες βιδες. Συνολικα ειναι 6. Αν θελεις βοηθεια παμε σε PMs

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να ξεκλειδωθει η καρτα μνημης στο Ν80 ενος φιλου μου που δεν θυμαται τον κωδικο?
Δες λίγο αυτό, δεν ξέρω όμως αν δουλεύει... :O
Link to comment
Share on other sites

paidia help ekana anavtmisi monos moy meso internet kai to n80 moy girise se aglika,ta elinika poytena ti ftei ? ti na kano gia na valo elinika xana ? eyxaristo ek ton proteron !!!!!

Το κινητό σου είναι παρά-εισαγωγή!

 

Για να περάσεις τα Ελληνικά θα πρέπει να ακολουθήσεις πιστά αυτό τον οδηγό, βάζοντας όμως αυτό το product code: 0542816.

  • Το Nemesis Service Suite το κατεβάζεις από εδώ.
  • Το Nokia Software Updater το κατεβάζεις από εδώ.

Σημείωση 1: Ο οδηγός που αναγράφω, αναφέρεται στο N73, αλλά η διαδικασία είναι ακριβώς ίδια.

Σημείωση 2: Κατά τη διαδικασία της αναβάθμισης δεν πειράζεις το κινητό για κανένα λόγο.

Σημείωση 3: Για να δουλέψει το NSS θα πρέπει να έχεις εγκαταστήσει στον υπολογιστή σου το Nokia PC Suite και να έχεις συνδεθεί τουλάχιστον μια φορά με αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

paides to n80 gia na anavathmistei thelei na einai sindedemeno ston fwrthsth tou? giati phga na to kanw anabathmish me full mpataria kai den pethxe.twra den anoigei kan! den mporei na fortwsei to leitourgiko sto kinito...den exw forthsth ton exasa! twra an parw forthsth tha perastei to leitourgiko h prepei na to paw pouthena? h mpataria einai full.an prepei na to paw kapou posa tha me paroun?(den exei egghhsh) den thelw twra na skasw posa lefta gia to kinito

 

edit: ekana egkatastash to pcsuite alla na shmeiwsw oti pote den to sindesa me to pc.apla to ekana egkatastash, ebala to kinito sthn usb,kai meta etreksa to nokia software update....

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

εγώ οταν το είχα κάνει αναβάθμιση πάντως δεν το είχα συνδεμένο με φορτιστή και έκανε μια χαρά αναβάθμιση!

 

Κατα την ώρα της αναβάθμισης σου έκλεισε και τώρα δεν ανοίγει???

 

Μάλλον πρέπει να το πας σε ΝΟΚΙΑ SHOP. Αν είναι μέσα στην εγγύηση μάλλον θα στο κάνουν δωρεάν

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

h anavathmish apetixe! ekei pou pernouse to leitourgiko,kai brhke kati nea drivers to pc,paei na perasei to leitourgiko kai ekei apetyxe.alla to kinito den anoigei twra.posa tha skasw se nokia shop twra? panw apo 20 to petaw to kinito.outos h allos kata th gnwmh mou athlio einai
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

h anavathmish apetixe! ekei pou pernouse to leitourgiko,kai brhke kati nea drivers to pc,paei na perasei to leitourgiko kai ekei apetyxe.alla to kinito den anoigei twra.posa tha skasw se nokia shop twra? panw apo 20 to petaw to kinito.outos h allos kata th gnwmh mou athlio einai

Κανα 15€ υπολόγισε, αλλά πριν δοκίμασε να κάνεις format.

Με κλειστό το κινητό, πατάς «3», «*», «πράσινο πλήκτρο κλήσης» και ταυτόχρονα ανοίγεις το κινητό χωρίς να αφήσεις τα πλήκτρα. Δύσκολα πιάνει με την πρώτη, οπότε θέλει υπομονή. Αν σου ζητήσει ρυθμίσεις ώρας και ημερομηνίας, τότε έχει πετύχει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κανα 15€ υπολόγισε, αλλά πριν δοκίμασε να κάνεις format.

Με κλειστό το κινητό, πατάς «3», «*», «πράσινο πλήκτρο κλήσης» και ταυτόχρονα ανοίγεις το κινητό χωρίς να αφήσεις τα πλήκτρα. Δύσκολα πιάνει με την πρώτη, οπότε θέλει υπομονή. Αν σου ζητήσει ρυθμίσεις ώρας και ημερομηνίας, τότε έχει πετύχει.

 

den mporw na kanw auto pou les giati to kinito den anhgei kan! tha to paw sth nokia kai an mou poun ena 15ari telos panton...

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να το ανοιξεις με το τροπο που σου λεει οταν ειναι κλειστο λογικα θα ανοιξει οταν δεν τα καταφερνα ελεγα καποιο φιλο μου να μου πατισει καποια πληκρα και μετα ανοιγε :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...