Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έσβησα κάτι αρχεία (photos + videos), υπάρχει περίπτωση να τα επαναφέρω;

Είχα επιλέξει πολλά αρχεία μαζί και τα έσβησα κατά λάθος :confused: ,την ώρα που τα έσβηνε πάτησα το κουμπί που τερματίζει η κλήση και σταμάτησε αλλά μερικά πρόλαβε και τα έσβησε.

Τα αρχεία ήταν στην memory card...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έσβησα κάτι αρχεία (photos + videos), υπάρχει περίπτωση να τα επαναφέρω;

Είχα επιλέξει πολλά αρχεία μαζί και τα έσβησα κατά λάθος :confused: ,την ώρα που τα έσβηνε πάτησα το κουμπί που τερματίζει η κλήση και σταμάτησε αλλά μερικά πρόλαβε και τα έσβησε.

Τα αρχεία ήταν στην memory card...

Αφού ήταν στη memory card νομίζω πως μπορείς να τα επαναφέρεις αν βάλεις την κάρτα σ'ένα card reader στο pc κι έχεις κάποιο πρόγραμμα για recovery αρχείων

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Αφού ήταν στη memory card νομίζω πως μπορείς να τα επαναφέρεις αν βάλεις την κάρτα σ'ένα card reader στο pc κι έχεις κάποιο πρόγραμμα για recovery αρχείων

 

:worry: Το έκανα με το file scavenger, τα βρήκε τα αρχεία και τα επανέφερα αλλά μάλλον είναι κατεστραμμένα δε παίζουν πουθενά... :(

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .. θα επαναλάβω μια απορία που μου έμεινε άλυτη :P

 

Το slide μέρος του κινητού ανεβαίνει πολύ εύκολα προς τα πάνω, χωρίς να συναντάει σχεδόν καμία αντίσταση, με αποτέλεσμα όποτε πάω να το τραβήξω από την κωλότσεπη να απλώνεται το κινητό. Έτσι είναι γενικά ή έχει πρόβλημα το δικό μου κ πρέπει να το πάω στη ΝΟΚΙΑ? ??

 

Επίσης αφού μου απαντήθηκε η παρακάτω απορία :

"2ον Παρατήρησα ότι στο System\apps της μνήμης του τηλεφώνου δεν σώζει καμία εφαρμογή που εγκαταστώ στην μνήμη του τηλεφώνου :S Που εγκαταστούνται λοιπόν ???? Επίσης αν εγκαταστήσω κάτι στη memory card δεν υπαρχει το dir \system\apps ... Έχω τρελαθεί ... δεν λειτουργεί όπως τα άλλα S60????"

 

θα ήθελα να μου πει κάποιος πως θα καταφέρω να εγκαταστήσω το Route 66. Ευχαριστώ.

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .. θα επαναλάβω μια απορία που μου έμεινε άλυτη :P

 

Το slide μέρος του κινητού ανεβαίνει πολύ εύκολα προς τα πάνω, χωρίς να συναντάει σχεδόν καμία αντίσταση, με αποτέλεσμα όποτε πάω να το τραβήξω από την κωλότσεπη να απλώνεται το κινητό. Έτσι είναι γενικά ή έχει πρόβλημα το δικό μου κ πρέπει να το πάω στη ΝΟΚΙΑ? ??

 

Επίσης αφού μου απαντήθηκε η παρακάτω απορία :

"2ον Παρατήρησα ότι στο System\apps της μνήμης του τηλεφώνου δεν σώζει καμία εφαρμογή που εγκαταστώ στην μνήμη του τηλεφώνου :S Που εγκαταστούνται λοιπόν ???? Επίσης αν εγκαταστήσω κάτι στη memory card δεν υπαρχει το dir \system\apps ... Έχω τρελαθεί ... δεν λειτουργεί όπως τα άλλα S60????"

 

θα ήθελα να μου πει κάποιος πως θα καταφέρω να εγκαταστήσω το Route 66. Ευχαριστώ.

 

Καλημερα!!δεν ειναι το δικο σου προβληματικο ετσι κανουνε ολα αμα

τα βαλεις στην τσεπη...'ανοιγουν'.

για το route 66 δες εδω λεει βημα βημα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=155386

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:worry: Το έκανα με το file scavenger, τα βρήκε τα αρχεία και τα επανέφερα αλλά μάλλον είναι κατεστραμμένα δε παίζουν πουθενά... :(

Κι εγώ όταν είχα πάθει κάτι τέτοιο, με το filescavenger τα επανέφερα όλα και λειτουργούσαν κανονικά. Λένε ότι αφού σβήσεις κάτι κατά λάθος, καλό είναι να μην ξαναγράψεις τίποτα στην κάρτα για να μπορέσεις πιο εύκολα να τα επαναφέρεις. Τώρα δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Μήπως να δοκιμάσεις και κανά άλλο πρόγραμμα μήπως και βοηθήσει;

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ όταν είχα πάθει κάτι τέτοιο, με το filescavenger τα επανέφερα όλα και λειτουργούσαν κανονικά. Λένε ότι αφού σβήσεις κάτι κατά λάθος, καλό είναι να μην ξαναγράψεις τίποτα στην κάρτα για να μπορέσεις πιο εύκολα να τα επαναφέρεις. Τώρα δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Μήπως να δοκιμάσεις και κανά άλλο πρόγραμμα μήπως και βοηθήσει;

 

Όντως δεν έγραψα τπτ μετά στην κάρτα.

Θα δοκιμάσω κ κάνα άλλο πρόγραμμα μήπως γίνει κάτι.

Ευχαριστώ πάντως φίλε! ;)

Link to comment
Share on other sites

metetrepsa kai ego to n80 mou se internet edition.douleui telia kai xsefortothika kai to tim menu,opote euxaristo osous anevasan tis odigies anavathmisis sto forum

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

metetrepsa kai ego to n80 mou se internet edition.douleui telia kai xsefortothika kai to tim menu,opote euxaristo osous anevasan tis odigies anavathmisis sto forum

mipws mporeite na mou peite k emena pou 8a vrw tis odigies autes parakalw polu??

exw rwtisei k alli fora alla den iksere kapoios na m voi8isei...

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

nomizo oi odigies ine sti selida 246 kai douleuoun sigoura

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να συνδέσω το Ν80 απευθείας με WIFI στον υπολογιστή που έχει ΄τέτοια κάρτα? αν ναι μπορώ μέσω αυτού να δώ από το PC τα αρχεία στο κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω εαν ταιριαζει ακριβως με το θεμω των συζητησεων αλλα ηθελα να ρωτησω το εξης: στο κεντρικο site της νοκια υπαρχει στα accessories ενας φορτιστης με τιτλο Nokia Charger via USB port CA-100 που σου επιτρεπει να φορτισεις το κινητο μεσα απο τη θυρα usb του υπολογιστη.

 

Το εχει βρει κανεις στην ελλαδα αυτο ή σε καποιο ελληνικο e-shop; Και αν ναι σε τιμη περιπου;

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

[sIGPIC][/sIGPIC] N e m e s o k l a s ! ! !

 

Mobile History: Sony Erricson T630, Siemens S65, Qtek S100, Nokia N80 ... and finally N95!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω εαν ταιριαζει ακριβως με το θεμω των συζητησεων αλλα ηθελα να ρωτησω το εξης: στο κεντρικο site της νοκια υπαρχει στα accessories ενας φορτιστης με τιτλο Nokia Charger via USB port CA-100 που σου επιτρεπει να φορτισεις το κινητο μεσα απο τη θυρα usb του υπολογιστη.

 

Το εχει βρει κανεις στην ελλαδα αυτο ή σε καποιο ελληνικο e-shop; Και αν ναι σε τιμη περιπου;

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

link edo

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!1----εχω το ν80 αλλα το επομενο κινητο μου μαλλον δεν θα ειναι νοκια πλεον...εχω μια ερωτηση...τα contacts απο την καρτα μνημης του ν80 πως θα τα μεταφερω στο αλλο κινητο(μπορει να ειναι με windows mobile η sony ericsson)

 

ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!

2---εχω το ν80 και παρατηρησα οτι μολις παει να μπει μετα απο κανενα λεπτο περιπου ο -θεος να το κανει -screensaver που δειχνει την ημερομηνια και την ωρα σε μια γραμμη, ενω εχει σβησει το φως του κινητου..ξανααναβει!!και μετα ξανασβηνει.anyway η ερωτηση ειναι που υπαρχουν ρυθμισεις για το screensaver?πριν μια αναβαθμιση νομιζω πηγαινα στα themes εκανα κλικ στα options και ειχε την επιλογη screensaver,τωρα δεν υπαρχει.καμμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!1----εχω το ν80 αλλα το επομενο κινητο μου μαλλον δεν θα ειναι νοκια πλεον...εχω μια ερωτηση...τα contacts απο την καρτα μνημης του ν80 πως θα τα μεταφερω στο αλλο κινητο(μπορει να ειναι με windows mobile η sony ericsson)

 

ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!

κακως κατ' εμε..

2---εχω το ν80 και παρατηρησα οτι μολις παει να μπει μετα απο κανενα λεπτο περιπου ο -θεος να το κανει -screensaver που δειχνει την ημερομηνια και την ωρα σε μια γραμμη, ενω εχει σβησει το φως του κινητου..ξανααναβει!!και μετα ξανασβηνει.anyway η ερωτηση ειναι που υπαρχουν ρυθμισεις για το screensaver?πριν μια αναβαθμιση νομιζω πηγαινα στα themes εκανα κλικ στα options και ειχε την επιλογη screensaver,τωρα δεν υπαρχει.καμμια ιδεα?

εισαι σιγουρος οτι δεν υπαρχει; θεματα>επιλογες>επεξεργασια>εξοικονομηση ενεργειας...

Link to comment
Share on other sites

κακως κατ' εμε..

 

εισαι σιγουρος οτι δεν υπαρχει; θεματα>επιλογες>επεξεργασια>εξοικονομηση ενεργειας...

εκει δεν υπαρχει screensaver!δεν θελω powersaver..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Χθες αγόρασα τα ακουστικά HS-20 γιατί είχα διαβάσει ότι έχουν πολύ καλύτερη ποιότητα και ένταση ήχου από αυτά που έχει το πακέτο του κινητού (HS23).

 

Τα HS23 έχουν απλά ικανοποιητικό ήχο σε ποιότητα και ένταση, χωρίς όμως να εντυπωσιάζουν με τις επιδόσεις τους. Ούτε προκαλούν πρόβλημα όμως.

 

Τα HS20 όμως αποδείχτηκαν χειρότερα, γιατί έχουν μεν υψηλότερη ένταση και το λάστιχο μονώνει από τους εξωτερικούς ήχους, όμως ο ήχος ακούγεται υπερβολικά ψιλός, χωρίς καθόλου μπάσα και βάθος γενικότερα και μάλιστα με οποιαδήποτε ρύθμιση του ισοσταθμιστή.

 

Υπάρχει περίπτωση να είναι ελατωματικά; Τα έχει δοκιμάσει κανείς; Πώς μπορώ να βεβαιωθώ ότι αυτή είναι η κανονική τους απόδοση;

 

 

Πείτε τη γνώμη σας pls γιατί μου φαίνεται ότι τσάμπα έδωσα 30 ευρώ :(

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι προβληματικά τα ακουστικά που πήρες. Αυτή είναι η απόδοσή τους. Μετριότητα και τίποτα περισσότερο, όπως και όλα τα ακουστικά που περιλαμβάνει η Nokia στην συσκευασία (μπορεί να υπάρχουν μερικές εξαιρέσεις βέβαια).

 

Κατά την άποψή μου, ήταν πολύ λάθος κίνηση το να επενδύσεις σε ακουστικά της Nokia. Αφού είχες την δυνατότητα να αγοράσεις ακουστικα΄3,5 χιλιοστών, θα μπορούσες να αγοράσεςι ακάτι πολύ ανώτερο και με πολύ λίγα χρήματα.

 

Πήγα και πήρα τα Philips SHE2650 στα 4,80 ευρώ και αποδείχτηκαν πάρα πολύ ανώτερα παο τα μαμά που υπήρχαν στην συσκεασία του Ν73 (και έχω την εντύπωαση οτι είναι τα ίδια με αυτά που υπάρχουν στο πακέτο αγοράς του Ν80).

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Εχω ενα Ν80 Internet Edition οχι Vodafone Live.

Εχω περασει κανονικα τις ρυθμισεις για το Vodafone Live αλλα οποτε παω να συνδεθω μου βγαζει ΜΗ ΥΠΟΣΤΟΡΙΖΗΜΕΝΟΣ ΤΥΠΟΣ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ.

Τι αλλες ρυθμισεις να κανω?:confused:

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι προβληματικά τα ακουστικά που πήρες. Αυτή είναι η απόδοσή τους. Μετριότητα και τίποτα περισσότερο, όπως και όλα τα ακουστικά που περιλαμβάνει η Nokia στην συσκευασία (μπορεί να υπάρχουν μερικές εξαιρέσεις βέβαια).

 

Κατά την άποψή μου, ήταν πολύ λάθος κίνηση το να επενδύσεις σε ακουστικά της Nokia. Αφού είχες την δυνατότητα να αγοράσεις ακουστικα΄3,5 χιλιοστών, θα μπορούσες να αγοράσεςι ακάτι πολύ ανώτερο και με πολύ λίγα χρήματα.

 

Πήγα και πήρα τα Philips SHE2650 στα 4,80 ευρώ και αποδείχτηκαν πάρα πολύ ανώτερα παο τα μαμά που υπήρχαν στην συσκεασία του Ν73 (και έχω την εντύπωαση οτι είναι τα ίδια με αυτά που υπάρχουν στο πακέτο αγοράς του Ν80).

Ναι, το Ν73 και το Ν80 έχουν στη συσκευασία τα HS-23 (μέτρια αλλά υποφέρονται).

 

Αυτά που αγόρασα είναι στη συσκευασία του 3250 κι είχα διαβάσει ότι είναι καλύτερα, αλλά τελικά είναι ό,τι χειρότερο.

 

Πάντως, δε μπορούσα να αγοράσω απλά ακουστικά 3,5' γιατί ο αντάπτορας που έχει η νόκια στο κουτί του Ν80 δεν έχει μικρόφωνο...

 

Τώρα που πήρα τα HS20 που έχουν adaptora με μικρόφωνο, κουμπιά play, pause κτλ και ακουστικά 3,5 μπορώ να πάρω ξεχωριστά ακουστικά άλλης εταιρίας (κι άλλα έξοδα δηλαδή...).

 

Thanx για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Εχω ενα Ν80 Internet Edition οχι Vodafone Live.

Εχω περασει κανονικα τις ρυθμισεις για το Vodafone Live αλλα οποτε παω να συνδεθω μου βγαζει ΜΗ ΥΠΟΣΤΟΡΙΖΗΜΕΝΟΣ ΤΥΠΟΣ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ.

Τι αλλες ρυθμισεις να κανω?:confused:

 

Το Ν80 δεν υποστηρίζει το μενού του Vodafone Live..........μπορεί μόνο όπως όλα τα κινητά να μπεί σε μία σελίδα σε μορφή λίστας όπου χρησισμοποιεί 2 ή 3 links........

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Το Ν80 δεν υποστηρίζει το μενού του Vodafone Live..........μπορεί μόνο όπως όλα τα κινητά να μπεί σε μία σελίδα σε μορφή λίστας όπου χρησισμοποιεί 2 ή 3 links........

 

Οπως ολα τα τηλεφωνα που δεν ειναι Live ετσι και το Ν80 μου ειπαν οτι μπαινει κανονικα στο Live με τις ρυθμισεις Vodafone Live Postpay αλλα κατι δεν παει καλα και δεν μπαινει καθολου...

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...