Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από εξαντλητική δοκιμή, βλέπω πολύ καλύτερη σταθερότητα και διαχείριση μνήμης ή είναι ιδέα μου; Με την προηγούμενη έκδοση κυριολεκτικά δεν υπήρχε multitasking.

 

exactly the same here..:)

σταθερότατο , πολύ καλύτερη διαχείριση της ram και μπορώ να πω και καλύτερη αναμονή μιας και η λειτουργία της νάρκης μπαίνει άμεσα σχεδόν με το κλείδωμα των πλήκτρων..:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

exactly the same here..:)

σταθερότατο , πολύ καλύτερη διαχείριση της ram και μπορώ να πω και καλύτερη αναμονή μιας και η λειτουργία της νάρκης μπαίνει άμεσα σχεδόν με το κλείδωμα των πλήκτρων..:)

 

Όντως, τώρα το πρόσεξα αυτό με τη νάρκη. :D Ακόμα δεν έχω ολοκληρωμένες εντυπώσεις για την επίδρασή του στην αυτονομία, αφού λόγω της απουσίας για Πάσχα, μόλις χτες το βράδυ έκανα την αναβάθμιση. Λογικά απόψε που θα κλείσει ένα 24ωρο απ'το upgrade θα έχω πλήρη εικόνα. Πάντως νομίζω ότι ήδη βλέπω κάποια διαφορά (απ' το πρωί δεν έχει χάσει ούτε μια γραμμή, ενώ άλλες φορές τέτοια ώρα είχα 2-3 ή ακόμη και 1).

 

Όσο για το επίσημο changelog της Nokia για την έκδοση 4.0707.0.7, ακόμη αγνοείται η τύχη του. :lol: Δεν μπορώ να το βρω πουθενά. Είναι φως-φανάρι ότι έχει γίνει σημαντική βελτίωση στη διαχείριση της μνήμης, αλλά είμαι περίεργος να δω αν αναφέρεται τυπικά και στο changelog.

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

hi se olouys... na rotiso re paidia.. exo to n80 kai me tin version V 4.623.0.42

20.9 2006 RM -92 NOKIA N90(07)

POS MPORO NA TOY PERASO TIN VERSION TOY N80 IN ?

otan to vazo sto pc gia updatge moy leei pos den eiparxei neoteri version.

parakalo help me. !!

 

thanks..

Link to comment
Share on other sites

Στο NSS setup, μου ζητάει να διαλέξω services και έχει 5 επιλογές. Ποιο να βάλω ?

 

EDIT: Διάλεξα το 1o : virtual usb device. Ανοίγω το NSS και πατάω scan πάνω δεξιά αλλά κολλάει χωρίς να βρει τίποτα. Φοβάμαι πως φταίει που το τρέχω σε VISTA ultimate. Τα έχει καταφέρει κανείς σε vista ?

y4
Link to comment
Share on other sites

hi se olouys... na rotiso re paidia.. exo to n80 kai me tin version V 4.623.0.42

20.9 2006 RM -92 NOKIA N90(07)

POS MPORO NA TOY PERASO TIN VERSION TOY N80 IN ?

otan to vazo sto pc gia updatge moy leei pos den eiparxei neoteri version.

parakalo help me. !!

 

thanks..

 

1)Θα πας στην προτη σεληδα του Ν73 στο προτο ποστ εχει ενα οδηγο απο τον @nervous που λεγετε οδηγος μετατροπης απο Ν73 σε Ν73ΜΕ και θα τον κατεβασεις ειναι η ιδια διαδικασια

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=146413

2)Το NSS θα το κατεβασεις απο εδω

http://www.b-phreaks.co.uk/software.htm

3)Το Ελληνικο product code του Ν80ΙΕ ειναι αυτο

0542814 GREECE, CYPRUS Patina Bronze Internet Edition

0542816 GREECE, CYPRUS Pearl Black Internet Edition

 

:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που ρωταω πάλι,αλλά το wifi απενεργοποιείται?(στην αρχή τουλάχιστον δε γινόταν).

Βλέπω το sar 0.68,αν έχουμε και το wifi συνέχεια αναμένο δέσαμε..

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς ''απενεργοποιείται''?? στην οθόνη αναμονής απλά διάλεξε την επιλογή scan off στην γραμμή του WLAN..:)
Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς ''απενεργοποιείται''?? στην οθόνη αναμονής απλά διάλεξε την επιλογή scan off στην γραμμή του WLAN..:)

 

Γι'αυτό μιλάω..από το review του N80.

 

Αυτό που πρέπει να επισημάνουμε ωστόσο είναι ότι το Wi-Fi δεν μπορεί να απενεργοποιηθεί και το μόνο που μπορείτε να πράξετε είναι να αλλάξετε τον ρυθμό «αναζήτησης» για διαθέσιμα δίκτυα, καθώς και το αν εμφανίζεται η διαθεσιμότητά τους ή όχι.

 

Αυτό 1)μειώνει τη μπαταρία,2)εκπέμπει ακτινοβολία έστω κι αν δεν είναι υψηλή σε idle..

Link to comment
Share on other sites

Tιποτα το ιδιο προβλημα!!

 

Μηπως τοτε δεν ειναι signed η εφαρμογη ?

δες το οδηγο για unasigned εφαρμογες εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1286114#post1286114

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το Ν80 έχει επεξεργαστή ARM στα 206,438 Mhz και RAM 44ΜΒ, RΟΜ έχει 20mb.ΠΟΥ μπορώ να βρω το νέο firmware και πώς μπορώ να το αναβαθμίσω.
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Χριστός Ανέστη

 

Θα ήθελα την γνώμη σας σε κάτι.

Βρίσκομαι σε διαδικασία αλλαγής συσκευής και ειλικρινά το Ν80 ΙΕ με έχει εντυπωσιάσει....έχω όμως έναν ενδοιασμό που ίσως είναι και χαζός αλλά....

Αν δε κάνω λάθος βρίσκεται στην αγορ άπο την άνοιξη του 2006.Αξίζει να διαθέσω 400 € ή σε έναν μήνα θα έχει βγεί ο αντικαταστάτης του(μιλάω πάντα και μόνο για Νοκια δεν ενδιαφέρομαι για κάτι άλλο.)

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορώ να φτιάξω έναν φάκελο μέσα σε έναν άλλον?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1770898#post1770898 :)

http://discussions.europe.nokia.com/discussions/board/message?board.id=smartphones&message.id=27811

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Kalimera ki apo emena kai Xronia POlla :) Psaxnw na agorasw to n80 IE apo vodafone epeidi exw 200 eurw epidotisi kai den to vriskw pouthena. Mipws kapoios borei na mou pei an kserei, se poia vodafone to exei giati stin Hlioupoli mou lene oti exei aposirthei to kinito (ASXETOI).... me endiaferoun kyriws vodafone tou kedrou k twn notiwn proastiwn. Euxaristw

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Τελικά δεν άντεξα να περιμένω άλλο. Άλλαξα το product code σε απλό ελληνικό και έκανα αναβάθμιση από 4.0623.0.42 της ΤΙΜ σε 4.0707.0.7 ΙΕ !!!

 

Πρώτη φορά βλέπω τέτοια διαφορά μετά από αναβάθμιση. Ίσως να έφταιγε και ότι είχε βάλει το χεράκι της η TIM αλλά το κινητό δουλεύει πολύ πιο γρήγορα τώρα. Ελπίζω να δω και τη διαφορά σε αυτονομία όπως λέτε.

 

Το πρόβλημα που είχα πιο πριν με το NSS ήταν πράγματι λόγω vista. Το έτρεξα σε XP και ήταν παιχνιδάκι.

y4
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγη βοήθεια.

Στη διαχειριση εφαρμογών έχουν ξεμείνει κάποιες εφαρμογές .sis τις οποίες όταν πάω να τις επαναεγκαταστήσω μου βγάζει την ενδειξη <εγκατάσταση αδύνατη> και όταν πάω να τις αφαιρέσω στο μενού δεν υπάρχει η <αφαίρεση>.

Τι μπορώ να κάνω?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Re paidia mipws xerei kaneis na mou pei pou apothikevontai ta sms se poio fakelo?thelw na kanw format stin karta kai den mporw na ta brw.

είναι μέσα σε έναν φάκελο στο private. ψάξε λίγο και θα το βρείς.για την ακρίβεια είναι private->ένας αριθμός->mail2. όπως κατάλαβες οι φάκελοι μέσα στο private είναι με αριθμούς και δεν θυμάμαι ποιός ακριβώς είναι.

 

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι τώρα, έκανα χθες αναβάθμηση στην τελευταία έκδοση και το τηλέφωνο μ@λακίζεται κανονικά. Μιλάμε κάνει ότι να 'ναι, δεν κάνει εγκατάσταση μερικές εφαρμογές λέει ότι είναι corrupted το αρχείο, δεν μου δουλεύει το wifi λέει "Ιστός: Καμία απόκριση πύλης", αργεί υπερβολικά να εγκαταστήσει όσες εφαρμογές δεν βγάζουν error και γενικά νομίζω ότι έχει γίνει πολύ χειρότερο απ' ότι ήταν. Υπάρχει περίπτωση να μην έκατσε σωστά η αναβάθμηση? Έβγαλε ok και έκανε reboot κανονικά. Υπάρχει περίπτωση να έχω κάνει κάτι λάθος? Βοηθήστε με σας παρακαλώ γιατί τι βλέπω να φεύγει απ' το παράθυρο.:angry: :angry: :angry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...