Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχει περιπτωση με μελλοντικη αναβαθμιση να βελτιωθει η καταναλωση μπαταριας και κατα συνεπεια να μεγαλωσει η αυτονομια?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

υπαρχει περιπτωση με μελλοντικη αναβαθμιση να βελτιωθει η καταναλωση μπαταριας και κατα συνεπεια να μεγαλωσει η αυτονομια?

Απίθανο το θεωρώ αυτό.

Η κατανάλωση της μπαταρίας μπορεί να μειωθεί μόνο αν ρυθμίσεις στο ελάχιστο τη φωτεινότητα και τη διάρκεια φωτισμού της οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

αντε να στρωσει και η εκθεση 1ωρα ανοιγμα βαλε βγαλε αποστολη bt ακυρη κτλ!!! την εχει περασει κανενας ? αν ναι ας δωσει πληροφοριες η link.
Ν80power
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ειπωθηκε για το slider τι ακριβως ειναι? Ειπε καποιος οτι δοθηκε εντολη στα καταστηματα για αντικατασταση του. Αντικατασταση για ποιο λογο? Αν ανοιγει ευκολα ή αν κινειται δεξια αριστερα. Και εχει δοθει εντολη να το κανουν τα καταστηματα αυτο?

Οταν πηγα το δικο μου και μου το εσφιξε ο τεχνικος του καταστηματος στον Ευοσμο Θεσσαλονικης μου ειπε οτι θα πρεπει να σταλει Αθηνα στα κεντρικα για να σφιξει περισσοτερο. Πλεον μπορει να το κανει ο ιδιος?

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα με το PC Suite 6.8(22), αλλά και με την miniSD Sandisk 2GB κάνει κανονικά back up! Eπίσης έχω στο Ν80 το τελευταίο firmware V3.0617.0.6!

 

Πιθανώς για το πρόβλημά σας ευθύνεται κάποια εφαρμογή.

 

 

Εγω σήμερα έκανα το πρώτο φορματ, και με αδειο σχεδον το κινητό,( ελαχιστα ονοματα στον κατάλογο και 2 sms ) πάλι δεν κατάφερα να κάνω αντίγραφο ασφαλειας. είτε μέσω pc suite, αλλά κυρίως στην κάρτα μνήμης ( η γνήσια 128αρα)

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Emena meta apo 2 ebdomades kanonikis xrisis tou backup,meso tou PC Suite kai tou Lifeblog,tora den mporei na oloklirosei kai leei oti to tilefono aposyndethike kai na ksanadokimaso,eno fainetai oti einai kanonika syndedemeno akoma.Gnorizei kaneis ti mporei na ftaiei?
george cc
Link to comment
Share on other sites

μου εστειλαν ενα βιντεο απο 6280(640χ480) και το δικο μου δεν το επαιζε,και εκανε μερικη αναπαραγωγη μονο ηχο.τι φταιει ξερει κανεις???

μας ξεφτιλισε το 6280 :(

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Κυριοι καλησπερα σας.

Εχω το QTEK 9100 αλλα θελω να παρω και το n80 το μαυρο.

Η πρωτες ερωτησεις μου ειναι οι εξης:

 

1)Στο qtek μπαινω κανονικα στο ιντερνετ, με συνδεση wifi μεσω του router του σπιτιου μου, σε ολα μα ολα τα site χωρις κανενα απολυτως προβλημα και χωρις καμια απολυτως ρυθμιση στην συσκευη.

Γινεται το ιδιο και στο n80???

 

2)Το ραδιο δουλευει κανονικα οπως και στα παλιοτερα νοκια?

Δουλευει μονο με τα ακουστικα? Η και με το μεγαφωνο?

(Εννοειται οτι τα ακουστικα θα ειναι παντα συνδεμενα σαν κεραια.)

 

3)Με τα sms τι γινεται?

Κανονικα 160 χαρακτηρες σε 1 μυνημα?

 

Ευχαριστω.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μου εστειλαν ενα βιντεο απο 6280(640χ480) και το δικο μου δεν το επαιζε,και εκανε μερικη αναπαραγωγη μονο ηχο.τι φταιει ξερει κανεις???

μας ξεφτιλισε το 6280 :(

 

Θέμα επεξεργαστή ίσως...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κυριοι καλησπερα σας.

Εχω το QTEK 9100 αλλα θελω να παρω και το n80 το μαυρο.

Η πρωτες ερωτησεις μου ειναι οι εξης:

 

1)Στο qtek μπαινω κανονικα στο ιντερνετ, με συνδεση wifi μεσω του router του σπιτιου μου, σε ολα μα ολα τα site χωρις κανενα απολυτως προβλημα και χωρις καμια απολυτως ρυθμιση στην συσκευη.

Γινεται το ιδιο και στο n80???

 

2)Το ραδιο δουλευει κανονικα οπως και στα παλιοτερα νοκια?

Δουλευει μονο με τα ακουστικα? Η και με το μεγαφωνο?

(Εννοειται οτι τα ακουστικα θα ειναι παντα συνδεμενα σαν κεραια.)

 

3)Με τα sms τι γινεται?

Κανονικα 160 χαρακτηρες σε 1 μυνημα?

 

Ευχαριστω.:)

yianni64 to radio doyleyei k apo to megafwno,k ta minimata exoyn 160 xaraktires kanonika.

twra gia to internet mesw wi fi den kserw na apantisw

 

oso gia to xrwma,to mayro tonizei tin othoni (tin kanei na deixnei megaliteri)

enw to asimi kanei to kinito na moiazei stolidi

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ stamatis3133.

Μηπως καποιος κυριος ξερει και μπορει να μου απαντησει και στην πρωτη μου ερωτηση που ειναι:

 

1)Στο qtek μπαινω κανονικα στο ιντερνετ, με συνδεση wifi μεσω του router του σπιτιου μου, σε ολα μα ολα τα site χωρις κανενα απολυτως προβλημα και χωρις καμια απολυτως ρυθμιση στην συσκευη.

Γινεται το ιδιο και στο n80???

 

Ειναι σημαντικο κι αυτο για μενα γι'αυτο ξαναρωτω.

Και παλι ευχαριστω.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ddr2 ennoeis oti 6280 exei kalitero epeksergasti????????

 

Όσο και να σου φαίνεται περίεργο , ίσως.

Αρκετά "συμβατικά κινητά" είναι δυνατότερα hardwarικά από πολλά smartphones.

Βέβαια , αυτό που έγινε με το βίντεο του 6280 , μπορεί να οφείλεται σε πολλούς άλλους παράγοντες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ναι σερφαρεις κανονικα μεσο wifi,του βαζεις μια επιλογη και καθε φορα πριν κανει οποιαδηποτε συνδεση σε δικτυο σε ρωταει πως θες και μεσα στις επιλογες ειναι και να ψαξει για ασυρματα :):):);););)

(οσο για το qtek εγω ειχα βρει 2-3 σιτε που εκαναν συνενεχεια refresh.ο explorer ton Wm2005 ειχε ενα μικρο προβληματακι)

Link to comment
Share on other sites

lepes & fotisbasm σας ευχαριστω πολυ για τις αμεσες απαντησεις σας.

Με βοηθησατε πολυ,και αυτα που μου ειπατε για το wifi ειναι θετικα για εμενα ως προς την αγορα του.

Αληθεια στα sms τι γινεται με τα πληκτρα?

Δηλαδη: α,β,γ στο 2 δ,ε,ζ στο 3 και ου το καθ'εξης?

Και με Τ9 ελληνικο ετσι δουλευουν τα πληκτρα?

Και 160 χαρακτηρες στο ελληνικο Τ9?

Συγνωμη αν κουραζω με πιο απλες ερωτησεις για ενα τετοιου ειδους κινητο,αλλα εκτος απο το wifi που ρωτησα , τις βασικες λειτουργειες του λιγο πολυ τις ξερω και ας μην το εχω.

Απλα παλιοτερα ειχα πολλα symbian νοκια κινητα.

Ελπιζω να μην μετανοιωσω με την αγορα του n80 που ξαναασχολουμαι με την νοκια.

Ευχαριστω.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως βγηκε καινουριο Firmware, γιατι κατι τετοιο ακουσα αλλα οχι απο σιγουρη πηγη...

ΛΕΦΤΑ ΝΑ'ΧΟΥΜΕ ΝΑ ΔΙΝΟΥΜΕ !!!

 

http://www.danasoft.com/sig/__GT__.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη ενα θα σου πω εδωσα το 9000 και πηρα το N80,το μικρουλη ειναι πληρες !! και κανει οτι εκανε το 9000(απλα δεν εχει windows)
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει κθενας σε καθε ποστ του να ανφερει και την αναμονη του κινητου του ν80 του?θελω να κανω ενα γκαλοπ πριν παω και τα σπασω στο σερβις της νοκια που μου ειπανε οτι ειναι φυσιολογικο να κραταει 24 ωρες μονο!ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια μου εχει κρατησει απο 7(!!!)ωρες (παιχνιδια video φωτεινοτητα τερμα bt, 3G μεχρι και 3μερες χωρις πολλα-πολλα και (gsm).δεν υπαρχουν standars παιδια αναλογα το τι κανεις.
Ν80power
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει κθενας σε καθε ποστ του να ανφερει και την αναμονη του κινητου του ν80 του?θελω να κανω ενα γκαλοπ πριν παω και τα σπασω στο σερβις της νοκια που μου ειπανε οτι ειναι φυσιολογικο να κραταει 24 ωρες μονο!ευχαριστω...

ilka exontas pleon tin fwteinotita sto terma moy krataei miamisi mera.

Alla milaw k sto til kamposo.

2 pragmata kaine para poly,to na milas sto til kai to na exeis to kinito kapoy poy den exei sima,h anazitisi simatos sto n80 toy pinei to aima

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

μου εστειλαν ενα βιντεο απο 6280(640χ480) και το δικο μου δεν το επαιζε,και εκανε μερικη αναπαραγωγη μονο ηχο.τι φταιει ξερει κανεις???

μας ξεφτιλισε το 6280 :(

 

Το 6280 τραβαει βιντεο σε αναλυση mpeg4 σε αντιθεση με το ν80 το οποιο τραβαει σε 3gp και οπως ειναι λογικο το ν80 δεν μπορει να αναπαραγει αρχεια mpeg4...απλα

Οσο για το θεμα του επεξεργαστη το ν80 αυτη την στιγμη ειναι το γρηγοροτερο της κατηγοριας αλλα ειναι ασχετο με την αναπαραγωγη βιντεο

Link to comment
Share on other sites

Το 6280 τραβαει βιντεο σε αναλυση mpeg4 σε αντιθεση με το ν80 το οποιο τραβαει σε 3gp και οπως ειναι λογικο το ν80 δεν μπορει να αναπαραγει αρχεια mpeg4...απλα

Οσο για το θεμα του επεξεργαστη το ν80 αυτη την στιγμη ειναι το γρηγοροτερο της κατηγοριας αλλα ειναι ασχετο με την αναπαραγωγη βιντεο

dimitri k to ogdontari trabaei binteo 352x288 kai to kwdikopoiei se mpeg4 k to anaparagei kiolas.

sto 640x480 kolise?

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Όσο και να σου φαίνεται περίεργο , ίσως.

Αρκετά "συμβατικά κινητά" είναι δυνατότερα hardwarικά από πολλά smartphones.

Βέβαια , αυτό που έγινε με το βίντεο του 6280 , μπορεί να οφείλεται σε πολλούς άλλους παράγοντες.

 

 

Χρησιμοποιωντας το SpMark2006 καναμε μια μετρηση με εναν φιλο μου, που αντιστοιχα εχει το 6280. Το 6280 στο θεμα του επεξεργαστη "τρωει" σκονη απο το Ν80 αλλα στο θεμα των 3D γραφικων ειναι ΠΟΛΥ μπροστα. Οχι γιατι εχει πιο αργο επιταχυντη γραφικων, απλα επειδη δουλευει σε μεγαλυτερη αναλυση, 320χ240 εναντι 416χ352.

 

 

Να προσθεσω και μια παρατηρηση. Εχω την εντυπωση οτι το κινητο εχει προβλημα με την ληψη σηματος απο το δικτυο. Απο την στιγμη που το πηρα εχω προβλημα με το σημα σε σημεια που με το 6680 δεν ειχα ποτε. Π.χ. στο γραφειο στην δουλεια μου, το σημα συνεχεια ερχεται και φευγει, ενω με το 6680, χρησιμοποιωντας το ως καρτοκινητο της ιδιας εταιριας δεν εχει κανενα προβλημα. Το ιδιο ακριβως συμβαινει και στο σπιτι μου. Εκει που εχω φουλ σημα, το σημα χανεται τελειως και μετα επανερχεται και ξαναχανεται κτλ.

 

Συμβαινει οχι μονο σε κατασταση αναμονης αλλα και σε κατασταση ομιλιας. Μου βγαζει κατα την ομιλια σφαλμα συνδεσης και η κληση τερματιζεται, ενω την ιδια στιγμη αν κανεις επανακληση καλει κανονικα, ειτε δειχνει οτι εχει σημα, ειτε οχι.

 

Τελειως κουλο, πιστευω ομως οτι δεν συμβαινει μονο σε εμενα και επισης ειμαι πεπεισμενος οτι ειναι και ενας λογος για την χαμηλη αυτονομια της μπαταριας.

 

 

Και μια ερωτηση:

Ποιο ειναι το τελευταιο επισημο Firmware απο την Νοκια?

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...