Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βεβαιως πρεπει να πας ομως στα εργαλεια>διαχειριση εφαρμογων και να βρεις το θεμα με το ονομα του και να κανεις αφαιρεση

Ευχαριστω πολυ φιλε μου!!!

Στο 6680 πηγαινες στα Θεματα και με το τα διεγραφε!!Μαλλον "ανωμαλο" αυτο που κανανε αλλα ας περιμενουμε την 1η σημαντικη αναβαθμιση να δουμε...

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μεγάλη βλακεία να πρέπει να πας στη διαχείριση εφαρμογών για την απεγκατάσταση ενός θέματος , αλλά από την άλλη όταν θες να αφαιρέσεις μια εφαρμογή μπορείς να το κάνεις επιτόπου από το εικονίδιο της όπου και αν βρίσκεται. :cool:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να σου στείλει κάποιος τον ιό Fontal.A (πχ σε sis αρχείο)και να μη μπουτάρει το κινητό σου με τίποτα.Αυτό θα συμβεί είτε κατεβάσεις μολυσμένο αρχείο από το ίντερνετ είτε στο στείλει κάποιος με Bluetooth κλπ.Συνήθως ο ιός αυτός κρύβεται σε ένα αρχείο(και σε άλλα) γνωστό σαν Kill Saddam By OID500.sis

Και αν κάποιος το εγκαταστήσει άθελά του(ή ηθελημένα)στο κινητό του τότε δύσκολα τα πράγματα...

Και φυσικά το αντίδοτο http://www.f-secure.com/wireless/download/

 

ta antivarius sto pc to briskoyn(p.x nod32 kai alla) i eisai katadikasmenos an to egkatastiseis?

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι,

 

Είμαι και εγώ ένας από όλους εμάς που τρέξαμε και πήραμε το τελευταίο θαύμα της ΝΟΚΙΑ. Βασικός λόγος που πήρα το Ν80 ήταν το WLAN, και αν και έχω ασχοληθεί σχετικά με τα δίκτυα WLAN (και με WEP), το πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το nokia μου δεν μπορώ να το αντιμετωπίσω. Αρχίζω να πιστεύω ότι κάτι δεν πάει καλά με την συγκεκριμένη συσκευή ή ότι κάτι δεν καταλαβαίνω. Έχω διαβάσει όλα σχετικά άρθρα που οι υπόλοιποι συνάδελφοι έχουν ανεβάσει σχετικά με το θέμα.

 

Έχω το wireless router Linksys WAG345 της Forthnet (με απενεργοποιημένο το WEP).

 

Προσπαθώ να συνδέσω το N80 και ενώ:

1. στο «Συνδεσιμ. -> Διαχ -> Διαθές. WLAN» εμφανίζεται το δίκτυο μου ως μόνιμο και

2. στο «Ρυθμίσεις -> Σύνδεση -> Σημεία Πρόσβασης … και στην αναζ.δικτύου WLAN» βλέπω κανονικά το δίκτυο

 

Όταν προσπαθώ να συνδεθώ μέσω του «ιστού», μου λέει «WLAN:Σύνδεση Αδύνατη.Δε βρέθηκε δίκτυο WLAN»

 

Έχω βέβαια παρατηρήσει ότι στο «Συνδεσιμ. -> Διαχ -> Διαθέσ. WLAN» εμφανίζεται το δίκτυο μου ως μόνιμο και μετά από περίπου 1 λεπτό το δίκτυο εξαφανίζεται για 10’’ και πάλι τα ίδια.

 

Έχει παρατηρήσει κανείς ίδια προβλήματα. Σημειώνω ότι:

• Δεν μου έπαιξε σε router WLAN AP 11mbit

• To laptop μου και το HP4150 παίζουν κανονικά και στα δύο AP

 

Σας Ευχαριστώ εκ των πρότερων

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ερωτηση

Οι μισοι εδω μεσα λενε οτι το τηλεφονο εχει την καλυτερη λυψη σηματος που εχουνε δει και οι αλλοι μισοι οτι ειναι προβληματικο? Τι ακριβως παιζει?

Ειναι πολυ σημαντικο για μενα γιατι και στο σπιτι μου αλλα και στην δουλεια η Κοσμοτε εχει πολυ χαμηλο σημα.

Περιμενω απαντησεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άσχετο,αλλά ποια η διαφορά μεταξύ του WLAN 802.11g και WLAN 802.11b ?

Η διαφορά είναι στην ταχύτητα , το ένα είναι 54Mbps , και το άλλο 11Mbps

Link to comment
Share on other sites

paidia gnwrizete alla balw ena thema se n80 to opoio einai free etaireias tha allazei kai to eikonidio?ama parw n80 vodafone to menou tha menei idio auto pou exei h vodafone?:(
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι,

 

Είμαι και εγώ ένας από όλους εμάς που τρέξαμε και πήραμε το τελευταίο θαύμα της ΝΟΚΙΑ. Βασικός λόγος που πήρα το Ν80 ήταν το WLAN, και αν και έχω ασχοληθεί σχετικά με τα δίκτυα WLAN (και με WEP), το πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το nokia μου δεν μπορώ να το αντιμετωπίσω. Αρχίζω να πιστεύω ότι κάτι δεν πάει καλά με την συγκεκριμένη συσκευή ή ότι κάτι δεν καταλαβαίνω. Έχω διαβάσει όλα σχετικά άρθρα που οι υπόλοιποι συνάδελφοι έχουν ανεβάσει σχετικά με το θέμα.

 

Έχω το wireless router Linksys WAG345 της Forthnet (με απενεργοποιημένο το WEP).

 

Προσπαθώ να συνδέσω το N80 και ενώ:

1. στο «Συνδεσιμ. -> Διαχ -> Διαθές. WLAN» εμφανίζεται το δίκτυο μου ως μόνιμο και

2. στο «Ρυθμίσεις -> Σύνδεση -> Σημεία Πρόσβασης … και στην αναζ.δικτύου WLAN» βλέπω κανονικά το δίκτυο

 

Όταν προσπαθώ να συνδεθώ μέσω του «ιστού», μου λέει «WLAN:Σύνδεση Αδύνατη.Δε βρέθηκε δίκτυο WLAN»

 

Έχω βέβαια παρατηρήσει ότι στο «Συνδεσιμ. -> Διαχ -> Διαθέσ. WLAN» εμφανίζεται το δίκτυο μου ως μόνιμο και μετά από περίπου 1 λεπτό το δίκτυο εξαφανίζεται για 10’’ και πάλι τα ίδια.

 

Έχει παρατηρήσει κανείς ίδια προβλήματα. Σημειώνω ότι:

• Δεν μου έπαιξε σε router WLAN AP 11mbit

• To laptop μου και το HP4150 παίζουν κανονικά και στα δύο AP

 

Σας Ευχαριστώ εκ των πρότερων

εχω ακριβως το ιδιο.

στειλε πμ με το τηλ σου,να μιλησουμε και να στο φτιαξω στο αψε σβησε.

Link to comment
Share on other sites

εχω ακριβως το ιδιο.

στειλε πμ με το τηλ σου,να μιλησουμε και να στο φτιαξω στο αψε σβησε.

Κάνε τον κόπο να το γράψεις εδώ αν θες,ειμαι και εγώ με το ίδιο πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Το εχω παραγγειλει εδω και 10 μερες απο τα vodafone γιατι εχω ανανεωση συμβολαιου εταιρικου, αλλα βλεπω συνεχως οτι αλλαζει η ημερομηνια διαθεσιμοτητας στο site και το μαγαζι μου λεει δεν ξερουν!!!

Τι θα γινει με αυτη την κατασταση ??Ξερει κανεις αν το φερουν ποτε??Μπορω να παρω εγω καπου στην voda να πιεσω λιγο καταστασεις αμα ειναι να κοψω και εταιρικα και ολα τα σκατα τους!!!

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

paidia gnwrizete alla balw ena thema se n80 to opoio einai free etaireias tha allazei kai to eikonidio?ama parw n80 vodafone to menou tha menei idio auto pou exei h vodafone?:(

Η μόνη πιθανή διαφορά είναι να υπάρχει το Vodafone theme εγκατεστημένο και να μην βγαίνει... Ε το πολύ να πας σε Nokia Shop και να βάλει to firmware της Nokia. Πάντως εγώ πιστεύω ότι το καθυστερούν λίγο λόγο του OS 9.1!

Link to comment
Share on other sites

Ε το πολύ να πας σε Nokia Shop και να βάλει to firmware της Nokia.

Εισαι σιγουρος οτι γινεται αυτο και απο την επισημη Νοκια και οχι μονο απο μαγαζι τυπου 9βολτο??

 

Εγω νομιζω οτι η Νοκια(και οι υπολοιπες εταιριες αντιστοιχα) δεν αναλαμβανει τετοια δουλεια και οτι ο μονος τροπος να ξεφορτωθεις το πανεμορφο(χαχαχα) μενου της Voda ειναι να πας στο 9βολτο χανοντας βεβαια την εγγυηση της συσκευης.

 

Για πειτε τι γνωριζετε και οι υπολοιποι γιατι το θεμα ειναι σοβαρο!!(μας εχει σπασει τα νευρα η Voda με τις βλακειες της):rocket: :kill: :knife: :shoot: :whip:

http://img150.imageshack.us/img150/7718/panathinaikosfannh8.gif

 

Proud owner of an OMNIA 16GB !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι γινεται αυτο και απο την επισημη Νοκια και οχι μονο απο μαγαζι τυπου 9βολτο??

 

Εγω νομιζω οτι η Νοκια(και οι υπολοιπες εταιριες αντιστοιχα) δεν αναλαμβανει τετοια δουλεια και οτι ο μονος τροπος να ξεφορτωθεις το πανεμορφο(χαχαχα) μενου της Voda ειναι να πας στο 9βολτο χανοντας βεβαια την εγγυηση της συσκευης.

 

Για πειτε τι γνωριζετε και οι υπολοιποι γιατι το θεμα ειναι σοβαρο!!(μας εχει σπασει τα νευρα η Voda με τις βλακειες της):rocket: :kill: :knife: :shoot: :whip:

Στην Nokia (για Series 60 είναι 100% σίγουρο) πάς σε Nokia Shop και τους λές να σου περάσουν το νεώτερο λογισμικό της Nokia. Και φυσικά θα το κάνουν ;)

Link to comment
Share on other sites

Στην Nokia (για Series 60 είναι 100% σίγουρο) πάς σε Nokia Shop και τους λές να σου περάσουν το νεώτερο λογισμικό της Nokia. Και φυσικά θα το κάνουν ;)

Και δηλαδη ξεφορτωνεσαι τοσο ευκολα και απλα το μενου της Voda και αποκτας το κανονικο μενου του κινητου???Δεν το ηξερα!!Αραγε η Νοκια σου το κανει τσαμπα η πληρωνεις???

http://img150.imageshack.us/img150/7718/panathinaikosfannh8.gif

 

Proud owner of an OMNIA 16GB !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη πιθανή διαφορά είναι να υπάρχει το Vodafone theme εγκατεστημένο και να μην βγαίνει... Ε το πολύ να πας σε Nokia Shop και να βάλει to firmware της Nokia. Πάντως εγώ πιστεύω ότι το καθυστερούν λίγο λόγο του OS 9.1!

Όλα αυτά συνέβαιναν μέχρι σήμερα, τώρα με την έλευση του symbian 9.1 και τα νέα κλειδώματα φοβάμαι ότι τα πράγματα θα είναι λίγο πιο περίπλοκα, ελπίζω να βγω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η μόνη διαφορά μιας Νokia απλής συσκευής Ν80 πχ και μιας Nokia Vodafone live είναι το λογότυπο στο εξωτερικό περίβλημα της συσκευής!!!!

Η nokia δεν έχει εξουσιοδοτήσει την vodafone (δεν της το επιτρέπει δηλαδή) να βάζει το δικό της λειτουργικό στις συσκευές. Γι αυτό το λόγο αν παρατηρήσετε η vodafone πάντα στις διαφημιστικές της καμπάνιες αλλά ακόμη και οι πωλητές της στα καταστήματα προωθούν όλες τις υπόλοιπες συσκευές και κυρίως όσες φοράνε το λειτουργικό της. Θα παρατηρήσετε επίσης οτι το μεγαλύτερο μέρος των συσκευών nokia η vodafone το δίνει πιο ακριβά από όλους!;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η μόνη διαφορά μιας Νokia απλής συσκευής Ν80 πχ και μιας Nokia Vodafone live είναι το λογότυπο στο εξωτερικό περίβλημα της συσκευής!!!!

Η nokia δεν έχει εξουσιοδοτήσει την vodafone (δεν της το επιτρέπει δηλαδή με λίγα λόγια) να βάζει το δικό της λειτουργικό στις συσκευές. Γι αυτό το λόγο αν παρατηρήσετε η vodafone πάντα στις διαφημιστικές της καμπάνιες αλλά ακόμη και οι πωλητές της στα καταστήματα προωθούν όλες τις υπόλοιπες συσκευές και κυρίως όσες φοράνε το λειτουργικό της. Θα παρατηρήσετε επίσης οτι το μεγαλύτερο μέρος των συσκευών nokia η vodafone το δίνει πιο ακριβά από όλους!;)

 

Ευτυχώς γιατί θα ήταν κρίμα να καταστρέψει η Nokia και το μενού του N80 (αρκετά έχει καταστρέψει...). Πάντως ακόμη κι αυτό το τυπωμένο λογότυπο "Vodafone" πιστεύω ότι θα το χαλάει το Ν80 (δεν ταιριάζει με το design). Ευτυχώς δεν το πήρα από τη Vodafone το κινητό, αλλά αν το έπαιρνα και είχε πάνω το λογότυπό της, θα προτιμούσα να το εξαφανίσω με κανένα γυαλόχαρτο Νο 5 ή με μονωτική ταινία, παρά να το αφήσω να φαίνεται. :X

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η μόνη διαφορά μιας Νokia απλής συσκευής Ν80 πχ και μιας Nokia Vodafone live είναι το λογότυπο στο εξωτερικό περίβλημα της συσκευής!!!!

Δηλαδη οι vofa live Νοκια συσκευες εχουν το ιδιο μενου με τις αλλες???δεν εχουν το voda live μενου με τα κακασχημα εικονιδια??

http://img150.imageshack.us/img150/7718/panathinaikosfannh8.gif

 

Proud owner of an OMNIA 16GB !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είστε σίγουροι ότι η Vodafone θα το βγάλει σε Live! με το λογότυπο στο εξωτερικό περίβλημα? Το έχει δει κανείς ή μπορεί απο πληροφορίες να το επιβεβαιώσει? εγώ πάντως που ρώτησα εχθές απλά μου είπαν την τιμή (640€). Δε γνώριζαν εάν είναι Live! ή όχι. Η συσκευή δεν ήταν διαθέσιμη.
Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είστε σίγουροι ότι η Vodafone θα το βγάλει σε Live! με το λογότυπο στο εξωτερικό περίβλημα? Το έχει δει κανείς ή μπορεί απο πληροφορίες να το επιβεβαιώσει? εγώ πάντως που ρώτησα εχθές απλά μου είπαν την τιμή (640€). Δε γνώριζαν εάν είναι Live! ή όχι. Η συσκευή δεν ήταν διαθέσιμη.

 

Νομίζω για να θεωρηθεί Live! πρέπει να έχει το (καμένο) μενού της Vodafone, αλλιώς αν έχει τυπωμένο μόνο το λογότυπο εξωτερικά, δεν είναι. Όσο για το πότε θα φέρει η Vodafone το N80, φίλος που ρώτησε πήρε διάφορες απαντήσεις, από 10 Μαΐου μέχρι και τέλος του μήνα.

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Όταν βγει σε Vodafone Live! έκδοση απλά θα έχει περασμένο μέσα το Vodafone Live! theme και απ' έξω το λογότυπο.

 

Όπως είπα ποιο πάνω τα Nokia Shop μπορούν να περάσουν το λογισμικό Nokia (δηλαδή να μην υπάρχει μέσα το Vodafone Live! theme) χωρίς να σας πάρουν λεφτά εάν είναι εντός εγγύησης. Μπορείτε ακόμα και πρόσοψη να αλλάξετε που να μην έχει πάνω το λογότυπο! ;)

Link to comment
Share on other sites

προσοψη παλι μπορουμε να την αλλαξουμε τσαμπα??-αν ναι,σε οτι κατασταση και να ειναι?-η αυτο θα το κανει..τις πρωτες μερες που θα εχει το κινητο?
Link to comment
Share on other sites

phga sthn vodafone kai mou eipe to n80 tha bgei xwris vodafone live kai xwris to logotupo pou exoune ta alla vodafone.mia erwthsh omws kai opoios kserei as mou apanthsei.ola ta linhta pou eixa htane vodafone live kai pou kai pou eblepa tv kai katebaza kanena tragoudaki meso tou 3g vodafone,ama parw to n80 kai den einai vodafone tha mporw na mpainw pali gia tv kai alla??:rolleyes:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

phga sthn vodafone kai mou eipe to n80 tha bgei xwris vodafone live kai xwris to logotupo pou exoune ta alla vodafone.mia erwthsh omws kai opoios kserei as mou apanthsei.ola ta linhta pou eixa htane vodafone live kai pou kai pou eblepa tv kai katebaza kanena tragoudaki meso tou 3g vodafone,ama parw to n80 kai den einai vodafone tha mporw na mpainw pali gia tv kai alla??:rolleyes:

Δεν μπορεί να μην βγει σε Vodafone Live! 3G!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...