Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest Tankwart
γιατι στο Ν80 δεν γινεται να εμφανιζεται η διαρκεια κλησης οσο μιλαω στο κινητο,παρα μονο στο τελος της κλησης ποσο διηρκεσε?υπαρχει τροπος να γινει αυτο?μηπως με καποιο προγραμμα ?γιατι απο το δικο του μενου χλωμο το κοβω...Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται. Δεν θυμάμαι που είναι η ρύθμιση. Ή στο μητρώο-ρυθμίσεις-εμφάνιση διάρκειας κλήσης ή στο ρυθμίσεις-τηλέφωνο-κλήση-εμφάνιση διάρκειας κλήσης.

 

Οτι γίνεται, είναι 100% σίγουρο.

Link to comment
Share on other sites

γιατι στο Ν80 δεν γινεται να εμφανιζεται η διαρκεια κλησης οσο μιλαω στο κινητο,παρα μονο στο τελος της κλησης ποσο διηρκεσε?υπαρχει τροπος να γινει αυτο?μηπως με καποιο προγραμμα ?γιατι απο το δικο του μενου χλωμο το κοβω...Ευχαριστω!

Θα πας στο Μητρώο > Ρυθμίσεις > Εμφάνιση διάρκειας κλήσεων > Ναι

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

thank you both!κι ομως ηταν στο μητρωο...που να το σκεφτεις αυτο τωρα,,,,,και ποσο μαλλον οταν στο εργαλεια/ρυμισεις εχει παρομοια επιλογη.....

thanx again!

Link to comment
Share on other sites

έχω πρόβλημα με το n80 όταν βγάζω φωτογραφίες δεν αποθηκεύονται ή αποθηκεύονται και μετά από λίγο όταν πάω στο φάκελο δεν βρίσκω απόλύτως τίποτα . Τι φταίει ? ύπάρχει καμιά λύση . ? έχω χάσει και σημαντικού περιεχομένου φωτογραφίες .
το κινητο ειναι μερος της ζωης μας
Link to comment
Share on other sites

εχεις την τελευταια εκδοση λογισμικου?αν οχι,καλο θα ητανε να περασεις την τελευταια.αν δεν θελεις να κανεις αλλαγη,τοτε δοκιμασε ενα hard reset.σε καθε περιπτωση κρατησε back up τα αρχεια και τις επαφες σου.
Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφίες που αποθηκεύονται; Μήπως στη κάρτα μνήμης;

Αν ναι, δεν αποκλείεται να έχει κάποιο πρόβλημα.

Για έλεγξέ το.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μήπως φταίει η κάρτα μνήμης; Δοκίμασε να αλλάξεις μνήμη και όρισε να ποθηκεύονται οι φωτο στην μνήμη του κινητού σου. Και τσέκαρε αν συνεχίζεται το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Τρεις απαντήσεις στη σειρά!

Τι άλλο να θέλει κανείς από ένα forum...:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ταχύτατες απαντήσεις πάντως και όλες μαζί .. lol

στην κάρτα μνήμης αποθηκεύονται αλλά δεν νομίζω να έιναι το πρόβλημα στην ίδια την κάρτα . Και κατά δεύτερον μνήμη τηλεφώνου δεν έχω και πολύ . Δεν ξέρω από που "τρώγεται" όλος ο χώρος αλλά δεν βρίκσω έχω ψάξει και με xplore . Μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος να "μηδενίσω" το κινητό ? Δηλαδή να το κάνω σαν όπως το πήρα στην αρχή ? Το εσωτερικό λογισμικό εννοώ

το κινητο ειναι μερος της ζωης μας
Link to comment
Share on other sites

Κάνε hard format.

Χάνονται όλα τα δεδομένα από τη μνήμη του κινητού, όχι όμως και από την κάρτα μνήμης. Ως εκ τούτου κρατήσε πρώτα ένα back-up των σημαντικών σου δεδομένων από τη μνήμη του τηλεφώνου (τηλεφωνικός κατάλογος, μηνύματα κλπ).

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
βεβαιως και υπαρχει ..και η μαγκια ειναι οτι οι "νεας γενιας dual sim adapter" εχουν καποια δελεαστικα πλεονεκτηματα οπως π.χ....

1.δε χρειαζεται να κοψεις το τσιπακι απο τις σιμ για να τα προσαρμοσεις στον ανταπτορα(no cut version)

2.δε μειωνουν τη διαρκεια της μπαταριας οπως καναν οι παλιοι

3.υπαρχει πολυ ωραιο μενουδακι μεσα στο μενου του κινητου μας χωρις να χρειαζεται να ανοιγοκλεινουμε (on/off) το κινητο η να παταμε κουραστικους συνδιασμους πληκτρων(stk menu λεγεται αν το πηρε καλα το ματι μου...)

4.και φυσικα απολαμβανεις τα πλεονεκτηματα του να εχεις δυο σιμ ταυτοχρονα στο κινητο σου,εκμεταλλευεσαι π.χ ταυτοχρονα φτηνες κλησεις απ η μια καρτα και δωρεαν χρονο ομιλιας 'ή sms απο την αλλη ,εχεις ενα προσωπικο τηλεφωνο και ενα για τη δουλεια σε μια συσκευη....και οτι αλλο μπορεις να φανταστεις....πιστευω κανει τη ζωη καποιου πιο ευκολη απ το να κουβαλαει 2 κινητα

 

 

Ενδιαφερομαι και εγω γι αυτο το DUAL SIM για να εχω 2 διαφορετικα δικτυα οπως COSMOTE & WIND σας παρακαλω πειτε μου ..... Σας ευχαριστω... :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εχω ενα προβλημα κ γω με τα αγαπητο κινητο..πριν λιγες μερες ανακαλυψα οτι οταν βγαζω φωτογραφιες δεν τις δειχνει στην εκθεση...αυτο γινεται οταν τις αποθηκευω στην καρτα μνημης..οταν ειναι η μνημη τηλεφωνου τις δειχνει κανονικα...ξερει κανεις τι γινεται??
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
εχω ενα προβλημα κ γω με τα αγαπητο κινητο..πριν λιγες μερες ανακαλυψα οτι οταν βγαζω φωτογραφιες δεν τις δειχνει στην εκθεση...αυτο γινεται οταν τις αποθηκευω στην καρτα μνημης..οταν ειναι η μνημη τηλεφωνου τις δειχνει κανονικα...ξερει κανεις τι γινεται??

 

κανεις??????

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ευθύνεται η κάρτα.

Θα σου πρότεινα να πάρεις ό,τι δεδομένα θέλεις και να της κάνεις φορμάτ.

Στη συνέχεια δες αν συνεχίζει να συμβαίνει το πρόβλημα αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ευθύνεται η κάρτα.

Θα σου πρότεινα να πάρεις ό,τι δεδομένα θέλεις και να της κάνεις φορμάτ.

Στη συνέχεια δες αν συνεχίζει να συμβαίνει το πρόβλημα αυτό.

 

Αυτο θα κανω...νασαι καλα..

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
στο gsmarena γραφει μεχρι 2gb miniSD.ισως να υποστηριζει και 4 γκιγκα.αν εχει δοκιμασει κανεις 4αρα ας μας πει αν υποστηριζεται.
Link to comment
Share on other sites

Mεχρι τι χωριτικοτητα καρτα μνημης μπορει να παρει??

Μέχρι 2 GB δέχεται.

Οι κάρτες πάνω από 2 είναι high capacity κάτι το οποίο δεν υποστηρίζεται από τη συσκευή.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος αν ισχύει, το δικό μου πάντως έγινε πολύ πιο αργό όταν του έβαλα 1GB κάρτα σε σχέση με πριν που είχε τη δικιά του.

Όσοι το έχετε με 2GB κάρτες, έχετε παρατηρήσει αλλαγές στην ταχύτητα απόκρισης της συσκευής στις εντολές/επιλογές σας;

N95 hacked edition

5800 XM

Link to comment
Share on other sites

Φίλε vasN80, δοκίμασε να κάνεις φορματ σε τηλέφωνο και κάρτα. Πολύ πιθανό να αυξηθεί σημαντικά η ταχύτητα. Τι μάρκα είναι η καρτούλα που πήρες;
Link to comment
Share on other sites

Φίλε vasN80, δοκίμασε να κάνεις φορματ σε τηλέφωνο και κάρτα. Πολύ πιθανό να αυξηθεί σημαντικά η ταχύτητα. Τι μάρκα είναι η καρτούλα που πήρες;

 

Είχα πάρει μια SanDisk.

Δεν είχα άλλα προβλήματα, π.χ. να μου χάνει δεδομένα ή να μου βγάζει σφάλαματα, απλά έχω την εντύπωση ότι το κινητό έγινε πιο αργό.

Ειδικά στην "Έκθεση", ζορίζεται πολύ.

N95 hacked edition

5800 XM

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...