Jump to content

[Επίσημο] Nokia N80


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Wi-Fi (Wireless Lan) (IEEE 802.11) είναι ένα πρωτόκολλο επικοινωνίας π.χ. 2 υπολογοιστών μεταξύ τους, όπως είναι το Ethernet απλώς δεν χρειάζονται καλώδια για να γίνει η σύνδεση.

 

Δεν είναι υπηρεσία των δικτύων κινητής τηλεφωνίας!

 

 

 

Σαμπως γνωριζω απο pc?:p Δηλαδη επικοινωνει το τηλεφωνο με το pc μου ωστε να μπαινω χωρις κοστος στο ιντερνετ ή εννοεις κατι αλλο?:confused:

 

 

Υ.Σ. Δεν ξερω που αλλου να το ρωτησω. Γινεται να εχω το ιδιο νουμερο σε δυο διαφορετικα κινητα? Στην δουλεια μου για παραδειγμα να μην κουβαλαω το N80 γιατι θα το ρημαξω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σαμπως γνωριζω απο pc?:p Δηλαδη επικοινωνει το τηλεφωνο με το pc μου ωστε να μπαινω χωρις κοστος στο ιντερνετ ή εννοεις κατι αλλο?:confused:

 

 

Υ.Σ. Δεν ξερω που αλλου να το ρωτησω. Γινεται να εχω το ιδιο νουμερο σε δυο διαφορετικα κινητα? Στην δουλεια μου για παραδειγμα να μην κουβαλαω το N80 γιατι θα το ρημαξω!

Ακριβώς αυτό εννοώ!

 

Τώρα αν μπορείς να έχεις ίδιο νούμερο σε δύο διαφορετικά κινητά εξαρτάτε από τον πάροχο σου. Ξέρω πως σίγουρα η Cosmote το υποστηρίζει, για τους άλλους δεν γνωρίζω…:O

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό εννοώ!

 

Τώρα αν μπορείς να έχεις ίδιο νούμερο σε δύο διαφορετικά κινητά εξαρτάτε από τον πάροχο σου. Ξέρω πως σίγουρα η Cosmote το υποστηρίζει, για τους άλλους δεν γνωρίζω…:O

 

Χιλια ευχαριστω! Και κατι αλλο...Η συνδεση με τον υπολογιστη μου ειναι κατι ευκολο? Και η αποσταση μετραει?

Link to comment
Share on other sites

Χιλια ευχαριστω! Και κατι αλλο...Η συνδεση με τον υπολογιστη μου ειναι κατι ευκολο? Και η αποσταση μετραει?

 

prepei na exeis eidiko modem kai prepei o ipologistis sou na einai sto inernet. ti sindesi exeis ston ipologisti sou?

Link to comment
Share on other sites

prepei na exeis eidiko modem kai prepei o ipologistis sou na einai sto inernet. ti sindesi exeis ston ipologisti sou?

 

Η απόσταση μετράει αλλά είναι αρκετά μεγάλη δηλ. στα πλαίσια του σπιτιού δεν έχεις πρόβλημα και μπορούν να παρεμβάλλονται φυσικά εμπόδια (τοίχοι κλπ).

Για να το συνδέσεις χρειάζεται το router σου να υποστηρίζει WiFi. Για να το συνδέσεις ακολούθησε τις οδηγίες που δίνονται εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω τώρα καινούργιο πρόβλημα με το slide μόλις το ανοίγω και το κλέινω κανει εναν μηχανικλό θόρυβο σαν να τρίζει σαν να γδέρνει κάτι και λίγο μαγκώνει. :(

φτιάχνετε εύκολα σε nokia club η θα πρέπει να σταλεί στα κεντρικά;

 

Άδικα θα το πας στο nokia shop για να σου βγάλουν την άμμο. :lol:

Φύσα το με δύναμη από το πλάι, και κάν' το μερικές φορές πάνω κάτω και θα φύγει.

 

Και την επόμενη φορά που θα πας στην παραλία, απλά λίγη περισσότερη προσοχή. Καλύτερα βάλ' του προφυλακτικό, ξέρεις εκείνη την γκρι-κίτρινη θήκη της nokia ή κάτι σχετικό. :p

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που θα παρω θα χρειαστει αναβαθμιση ή θα ειναι ενημερωμενο? Και πως θα καταλαβω αν χρειαζεται? Το λεει καπου? Επισης διαβασα οτι την ωρα της αναβαθμισης δεν πρεπει να κοπει το ρευμα. Κι αν κοπει τι θα συμβει δηλαδη?:confused: Απο εφαρμογες υπαρχουν μονο αυτες στο σαιτ της Nokia? Παιχνιδακια απο που μπορω να κατεβασω? Και να φανταστειτε οτι ακομη δεν το πηρα! Θα σας ζαλισω!:lol: Καλα, καλα διαβαζω και το φορουμ...Σημερα διαβασα καμια 50αρια σελιδες...Ουφ! Ουτε εξετασεις να εδινα..:p
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που θα παρω θα χρειαστει αναβαθμιση ή θα ειναι ενημερωμενο? Και πως θα καταλαβω αν χρειαζεται? Το λεει καπου? Επισης διαβασα οτι την ωρα της αναβαθμισης δεν πρεπει να κοπει το ρευμα. Κι αν κοπει τι θα συμβει δηλαδη?:confused: Απο εφαρμογες υπαρχουν μονο αυτες στο σαιτ της Nokia? Παιχνιδακια απο που μπορω να κατεβασω? Και να φανταστειτε οτι ακομη δεν το πηρα! Θα σας ζαλισω!:lol: Καλα, καλα διαβαζω και το φορουμ...Σημερα διαβασα καμια 50αρια σελιδες...Ουφ! Ουτε εξετασεις να εδινα..:p

 

Δεν είναι σίγουρο αν θα έχει την τελευταία έκδοση λογισμικού, μπορεί να το ελέγξεις πληκτρολογώντας *#0000# σε κατάσταση αναμονής.

Κατά την αναβάθμιση δεν πρέπει να πειράξεις το κινητό και να κοπεί το ρεύμα!!!;) ;)

Εφαρμογές μπορείς να βρεις και μάλιστα *****ed στα γνωστά «μαγαζάκια» δες εδώ!

Ζάλισέ μας γι’ αυτό είναι το forum!!!!!!!!!!:hypno: :hypno: :wink:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Να 'στε καλα ρε παιδια. Αλλα με το ρευμα γιατι τοσο φρικη? Μπορει να παθει κατι το κινητο?

Θα μείνει η εγκατάσταση στη μέση!

Ως εκ τούτου το τηλέφωνο θα νεκρώσει και θα πρέπει να το πας σε Nokia Club.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο μέρος ειναι το εικονίδιο του WiFi στο Ν80;

 

εννοεις που βγαινει??

κατω απο την μπαρα της μπαταριας.

τεσσερις τελειες αμα ειναι ανοικτο δικτυο

και αμα ειναι κλειδωμενο εχει και μια κλειδαρια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έβαλα χθές adsl ασύρματο και προσπαθώ να συνδέσω το κινητό με το wifi.Ολα μια χαρά μεχρι που παει να μπει στο internet και λεει καμία απόκριση πύλης.Στις συνδέσεις δικτύου στις ενεργές συνδέσεις μου λέει ανίσχυρο σήμα.Ας μου πει κάποιος???
Link to comment
Share on other sites

Αν το σήμα είναι όντως ανίσχυρο είναι αδύνατη η σύνδεση με το δίκτυο Wi-Fi. Όταν προσπαθείς να πλοηγηθείς στο διαδίκτυο μέσω του Ν80,βρίσκεσαι κοντά στο router;
Link to comment
Share on other sites

εχω παντως με το sagem fast 1500 εχω συνδεση μια χαρα και με linksys wag200.μην περιμενετε ομως να πιανει με2-3 οροφους αποσταση!!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το Sagem fast 1500 και είμαι και δίπλα στο router αλλά τίποτα.Γίνεται να μην έχει σήμα το κινητό.το modem είναι συνδεδεμένο με τον υπολογιστή οπότε δεν πιστεύω να έχει κάποια βλάβη το modem.Έχω και ασφάλεια wep και έβαλα και το κλειδί αλλά πάλι τίποτα.Ανίσχυρο σήμα και ανίσχυρο σήμα.......
Link to comment
Share on other sites

Για να συνδεθουμε πρεπει να εχουμε adsl ασυρματο?

Για να συνδεθείς θα πρέπει το router μέσω του οποίου συνδέεσαι στη γραμμή της DSL να υποστηρίζει WiFi (Wlan).

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Για να συνδεθείς θα πρέπει το router μέσω του οποίου συνδέεσαι στη γραμμή της DSL να υποστηρίζει WiFi (Wlan).

 

 

:O ....Τι ειναι router :lol: και απο που βλεπω αν υποστηριζει WiFi (Wlan)?

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκευτομαι να δςσε το σαμσθνγ ι600 κ να παρς το Ν80

τι λετε αξιζει σαν συσκευη?

ειναι γρηγορο στο μενου?

εχει δυνατα ηχεια?

υπαρχουν αρκετες εφαρμογες και παιχνιδια?

ελπιζω να μην σασ κουρασα

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

:O ....Τι ειναι router :lol: και απο που βλεπω αν υποστηριζει WiFi (Wlan)?

Router (δρομολογητής) είναι μια συσκευή, η οποία αναλαμβάνει την αποστολή και λήψη πακέτων πληροφοριών μεταξύ ενός ή περισσοτέρων διακομιστών και πελατών, σε ένα δίκτυο. Για να συνδέσεις το pc σου με τη γραμμή DSL χρειάζεται ένα modem το οποίο πολλές φορές είναι και router ταυτόχρονα για να μπορείς να συνδέεις και άλλα pc με το internet. Αν τώρα αυτό το modem/router υποστηρίζει και Wlan θα μπορείς να συνδέσεις και το Ν80 για να έχεις internet και σ’ αυτό.

 

Αλλά έχω την εντύπωση πως βγήκαμε εκτός θέματος!!!

Sorry nervous

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκευτομαι να δςσε το σαμσθνγ ι600 κ να παρς το Ν80

τι λετε αξιζει σαν συσκευη?

ειναι γρηγορο στο μενου?

εχει δυνατα ηχεια?

υπαρχουν αρκετες εφαρμογες και παιχνιδια?

ελπιζω να μην σασ κουρασα

 

σαν συσκευη δεν ειναι και πολυ στιβαρη αλλα

ουτε και η καλυτερη σε θεμα ποιοτητας.

το μενου συμφωνα με την τελευταια αναβαθμιση παει καλα.:)

τα ηχεια ειναι ικανοποιητικα και ακουγονται.

εφαρμογες βγαινουνε συνεχεια υπαρχουνε αρκετες οπως και games.

πηγαινε να το δεις απο κοντα να το επεξεργαστεις και να κρινεις.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...